0 oy
236 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Mi ? Yoksa ev işi temizlik yemek vs mi onceliginiz ve yaptığınız hangisi hanimlar?

Bazen önceliklerimizi yapmıyor olabiliriz 

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tabiki de çocuğum .işler sonra da hâlolur
tarafından
Ne güzel ne kadarlık çocuğunuz
tarafından
11 aylık  kızım var
tarafından
Allah bağışlasın kaliteli vakit geçirmek için yaptığınız ayrı çalışmalar var mı bana da fikir olur
tarafından
Kitaplar var onu ben gösteriyorum hayvanların ne ses çıkardığını falan sonra eline veriyorum o bana göstermeye çalışıyor. Oyuncaklarıyla oynuyoruz kendimce oyun yapıyorum arabaları falan var sürüyoruz garaja giriyoruz yıkamaya gidip yıkıyoruz hepsini de yapabiliyor kızım öğrettiğim şeyleri. Legolar var onları üst üste takmaya çalışıyor tahta bloklar var onları sıraya koymayi falan genel de oyuncaklarla falan günlük dışarı çıkıyoruz yeni yürümeye başladı onunla evin içinde yürüyoruz hergun çorba yaparım içer eline yiyeceği yiecejleri veriyorum yani genelde onunla ilgilenmekle geçiyor vakit günde iki kez uyuyor ilkini 2 saat ikincisini bir saat sabah sekiz de uyanır akşam 10 11 arası uyur .
-Reklam-
0 oy
(1,361 puan) tarafından
Zaten sabaha saat 7 de kalkıyoruz. Sabahtan tüm işlerimi bitiriyorum. Kalan bütün günüm oğlumla geçiriyorum. Günde 2 kere uyuyor on da da kendime vakit ayırıyorum ya da kalan işlerimi yapıyorum. 
(1,361 puan) tarafından
Amin cümlemizinkini. Pek bi aktivitemiz yok aslında onun için internetten aktivite kitapları araştırdım onlardan almayı düşünüyorum. Şimdilik arabalarıyla oynuyoruz. Tahta bloklarimiz var onlarla oynuyoruz. Bazen elimden tutuyo evin içinde dolastiriyor :). Kelime kitapları var onları okuyorum hergün. Akşam üstü dışarı çıkartıyorum. Bu şekilde günümüz geçiyor.
tarafından
Maasallah dolu dolu geçiyor desene
(1,361 puan) tarafından
Dolu dolu geçiyor ama benim de pilim bitiyor. :D
tarafından
Gece uykusu düzenliyse dinlenirsin mis gibi. Değilse vay haline :))
(1,361 puan) tarafından
Bu aralar çok kalkmaya başladı. Alt azı dişleri geliyor. Normal de 2 kere emmeye kalkardı.
0 oy
tarafından
Tabiki önce evladım o uyuyunca tüm işi bitiriyorum bitiremediğimi daha sonra yapıyorum hiçbişey hiçkimse evladımdan değerli olamaz 
tarafından
Ne güzel kaç aylık minik
tarafından
13 aylık canım seninki kaç aylık
0 oy
tarafından
düzenlendi
Bu ara en çok kızım çünkü onu doyurmazsam asla izin vermiyor iş yapmama toparlayıp onla oturmak işime geliyor aslında ama hep yapamiyorum 
tarafından
Olduğu kadar oluyor zaten 100 kere toplansa da dağınıklık oluyor evde. Ne kadarlık çocuğunuz
tarafından
27 aylık oldu canim tam aktivite zamanı şuan
tarafından
Ay evet benim kızımla aynı :)) pandemi bebesi:)) neler yapıyorsunuz bana da fikir olur
tarafından
Az once düdük makarnalari ipe dizdik ☺️ olmadık şeyler yapıyoruz ya etkinlik kitabı aldım 2 tane baya seviyor
0 oy
(770 puan) tarafından
Hep çocuğum :) 
tarafından
Ne güzel Allah uzun ömürler versin kaç yaşında
(770 puan) tarafından
9 aylık henuz amin hepimizin bebeğine inşallah sağlıklı uzun omurleri olsun
tarafından
Oy minik kuzum
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Evde teksem kendi evimdeysem öncelik bebeğim ama kayınvalideme ya da anneme gidince ev işlerine yardımcı oluyorum bebeğimle ilgilenemiyorum
tarafından
Ya illaki öyle oluyor maalesef o durumlarda ben genel sordum zaten kuzum onlar sayılmaz
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Her zaman önce oğlum geliyo iş bekler işi bugün yap yarın aynı ama oğlumun bugünü bidaha gelmicek onun için her zaman öncelik onda 
(1,246 puan) tarafından
Bu arada Seninki kaç aylık canım?
tarafından
14 ve 27 aylıklar kuzum. Beraber yaptığınız aktiviteler neler fikir olsun bana da
(1,246 puan) tarafından
Oy 2 tane aallah bağışlasın. Sulu boya aldım yeni boya yapıyoruz kuru boyamda var onları da kullanır bazen. Yapıştır tamamla diye bi dergi aldım onu yapıyoruz. Genelde oğlum yastıkların altına saklanıyo ce yapıyorç ordan. Oyuncak arabalarıyla legolarıyla oynuyo. Evde dört dönüyoruz pek sabit durup oynamaz benimki. Yakalamak falan oynuyoruz. Aklıma gelenler bunlar kuzum genelde oğlum yönlendiriyo beni o ne isterse onu oynuyoruz.
tarafından
Maasallah size ❤ teşekkürler cevabı n için canım
(1,246 puan) tarafından
Rica ederim canım faydası olduysa ne mutlu :) ❤️
0 oy
(6,202 puan) tarafından

Sabah uyanır elimiz yüzümüzü yıkar kahvaltımızı yaparız zaten onlardan önce ben uyanıyorum kahvaltı hazırlıyorum yeriz içeriz onları giydiririm Saçlarını falan hallederim sonra biraz oynarız ardından kapıya çıkarlar onlar bahçeye salıncakları var bisikletleri topları falan onları oynarlar Ben o ara işlerimi bitiririm işleri bitince de çay koyarım tekrar onlarla devam yani hepsini yerinde yapıyorum Akşama kadar işledi sadece ilgilenmiyorum akşama kadar Sadece çocuk da değil ilgilenmiyorum zaten artık yaşları Biraz daha büyük olduğu için hani kendi aralarında oynuyorlar pek beni oynatmıyorlar:D

tarafından
Prenseslerimle bende oynamak istiyorum ❤
tarafından
Ya ikiz mi hamilesin
(6,202 puan) tarafından
Hahaha Yok kız benim kızlarım için diyor biz WhatsApp'tan da konuştuğumuz için görüyor sürekli çocukları o yüzden keşke ikiz olsaydı ah ah Büşra mın bebekleri
tarafından
Lan iko ne ikisi ben birini zor taşıyorum kız hahahah kızlarına dedim iki tane premses kızı var ikisi de bir birininden tatlı hele küçüğü tam ısırmalik
tarafından
Ben konuya Fransız kalınca  :)))
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebisim daha önemli değerleri elbet yapılır o mutlu olsun yeter
(2,651 puan) tarafından
Bi zorluğu yok ki kedinin bana en geç 2günde bi tarıyorum zaten günlük olarak ev süpürülüyo kumu zaten bebekten uzak başka oda da
tarafından
Ne güzel kardeş gibi olmuşlar:)) bende çok severim cok da besledim ama çocukların eli sürekli ağzında olunca 4 yaşına gelene kadar bekleme kararı aldim
(2,651 puan) tarafından
Kedim 3yaşındaydı bebeğim doğduğunda ilk çocuk kıskanmasını yaşadım zaten dibine kadar baya zorladı 3ay kadar şimdi iyiler :)
tarafından
Gorumcemin kedisi çocuklara kızınca saldırıyor:)) evinde varmış zaten atılmaz öyle durumda canım en iyisini yapıyorsun
(2,651 puan) tarafından
Aynen teşekkır ederim :) :)
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Biz evi beraber süpürüyoz sonra toz alıyoz bulaşık makinesini beraber boşaltıyorız.sonra oyun vakti.uyky vakti falan.genelde yemek yaptırmaz izlemek istiyo çünkü. başka işlerimi o uyurken hallederim veya kendime vakit ayırırım
tarafından
Maasallah . Benim kızım da böyle:))
0 oy
(34 puan) tarafından
Akşamdan işlerimi hallediyorum ben. gün içinde de çoğunlukla çocuğumla ilgileniyorum vakit fırsat buldukça da ev işlerini yapıyorum. Önceliğim her zaman çocuğum. 
tarafından
Ne güzel çocuğunuz kaç yaşında
(34 puan) tarafından
13 aylık olduk daha canım
tarafından
Allah bağışlasın 14 aylık benim küçüğüm de. Beraber neler yapıyorsunuz fikir olsun
(34 puan) tarafından
Sabah 8 gibi kalkıyoruz bez değiştirme üst değiştirme el yüz yıkama derken 9 oluyor. kahvaltı hazırlıyorum 10 gibi kahvaltıdan kalkıyoruz etrafı topluyorum  hızlıca. 11.30 gibi ara öğün yapıyoruz 12.30 gibi yatırıyorum öğle uykusuna 13.30 gibi kalkıyor kalkınca öğle yemeğini yiyor yine etrafı topluyorum yemekten sonra. 5 gibi yine ara öğün yapıyor. Uykusu varsa uyutuyorum 6 gibi yarım saat uyuyor. 7 gibi akşam yemeğini yediriyorum. gece de 9-10 arası yatiyor. Yemek zamanları hariç işim yoksa hep bebeğimle oynuyorum bu şekilde geçiyor günlerimiz.
0 oy
tarafından
Önce çocuk       
tarafından
Allah bağışlasın ne kadarlık
tarafından
Doğmadı daha ☺️
tarafından
Allah sağ salim kavuştursun  vaktinde zamanında inşallah:))
tarafından
Inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından

Tabiki de oncelik bal yavrum işler her zaman hal olur beraber de yaparız artık peşimde geziyor çok şükür işlerimi yaparken bile pacamdan ayrılmıyor :D

tarafından
Maşallah canım Rabbım bağışlasın inşallah benimki 17 aylık
tarafından
Allah bağışlasın. 14 ve 27 aylıklar benim minikler de. Kaliteli vakit geçirmek için neler yapıyorsunuz
tarafından
Amin cümlemizin inşallah oyun oynuyorum onunla bir de köyde olduğumuz için bahçeye çıkarırım toprakla taşlarla oynuyor bazen bizim buraya ****** gütmeye geliyorlar onları görünce çok mutlu oluyor peşlerinden gel gel diye koşturuyor salıncağı var bahçede orda vakit geçiririz bir şeyler yaparım çıkıp kamelya da oturuyoruz yeriz içeriz mutlu oluyor eve girmek istemez kıyametler koparıyor eve girince ☺ banyo her gün duşa koyarım oyuncaklarını suya koyarım onlarla oynar bir de ben iş yaparken sürekli peşimde eline bez veriyorum dolapları siliyor kendince ☺ çamaşır makinesine çamaşır atınca bile gelip benimle o da atıyor yani anlayacağın sadece uyuduğu zaman tek azcık kafa dinliyorum gün içinde yoksa bütün gün tepemde yapışık ikiz gibiyiz ☺
tarafından
Maasallah size kuzum. Allah mutluluğunuzu daim etsin. Ama her gün yıkarken bebek şampuanı bile olsa kullanmamak lazım haftada 2 den fazla sabunlaninca ph zarar görüyormuş tenlerinin bende yeni öğrendim paylaşmak istedim ❤
tarafından
Amin canım Allah razı olsun hade yaa ilk defa duydum çok teşekkür ederim bende dikkat ederim artık ❤
0 oy
(12,525 puan) tarafından

Her zaman  bebek number 1 :)

Gerçi 4 aylık olduk yemek yapmadığım iki yada 3 kere oldu. Şimdilik yetişiyorum her şeye buyudukçe bilemem tabi 

tarafından
Allah uzun ömürler versin minige.  Senin saçlar ne oldu
(12,525 puan) tarafından
Yaptım da dün kinadaydık gece yarısına kadar dünden beri ateşim var acıla gittım bi şey çıkmadı az önce.  Düğune eşimi yolladım hiç halim yok
Post açacam detaylı
tarafından
Çok geçmiş olsun canım önce saglik
(12,525 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 344 göst.
25 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 2,740 göst.
0 oy
5 cevap 82 göst.
0 oy
3 cevap 113 göst.
15 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde guzelbirkizannesi (92 puan) tarafından soruldu

378,310 soru

11,323,208 cevap

34,774 kullanıcı

...