0 oy
378 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bugün kendi arabamızla 1 saatlik yol gittik düğün için mahvolduk ne oto koltukta oturuyor ne kucakta duruyor dikilmek istiyor oradan oraya uzanıyor kapi kollarını çekmek oynamak istiyor izin vermeyince bağırıyor emziriyorum memeyi çıkarınca ağlıyor uyumak istemiyor 8 aylık olmamıza 10 gün var basim çatlıyor şuan nasıl birgün geçirdik hiçbirşey anlamadım. Çocuğu sakin olan var mı yada birinci çok hareketliydi ikinci sakın oldu diyen var mı ikinci çocuğu gözüm kesmiyor ya  :(

12 Cevaplar

0 oy
(6,227 puan) tarafından
Ilk çocuğum çok sakindi ve düşün Ben kulaklıkla iş yapardım o derece öyle güzel uyurdu öyle güzel yer içerdi bebekliği bile o kadar sakindi ki çok ağlamazdı böyle uyansaydı bile beşiğin içinde kendi kendine böyle sesler çıkarırdı mamasını yedirdiğim gibi buyurdu ama küçüğü böyle mi küçüğüm yüzünden 4 gün gece gündüz uykusuz kaldığımı biliyorum artık bayılmıştım en son öyle ağlardı öyle huysuzdu aynı senin bahsettiğin gibiydi
tarafından
Sakin akıllı uslu bebeği olanlara çok imreniyorum ya Allah saglik versinde benimki şimdiden bezdirdi  emerken bile ters dönmeye kalkıyor meme ucum agzindayken o kadar çok canım yanıyor ki birde diş çıkarıyoruz şuan öldüm mezara gomenim yok :(
tarafından
Gerçekten bayildin mi
(6,227 puan) tarafından
Beyhan çocuk Canım oğlum ne yapacaksın işte büyüyene kadar böyle bizi resmen halden hale getiriyorlar

Evet canım çünkü 4 gün boyunca Bir dakika dahi uyumadı Çünkü kolik bir bebekti ve beni böyle mahvetmişti asla uyumuyordu böyle ayakta emzirmek zorunda kalıyordum Hem de böyle dik tutarak yani mahvolmuştum yiyemiyordum hiç yemiyordum öbür kızım vardı Onunla da ilgileniyordum ve eşim de o ara çalışıyordu şehir dışında mecburdu Annem yanımda kaldı 20 gün sonra gitti çünkü ayrı şehirlerde oturuyoruz
-Reklam-
0 oy
(598 puan) tarafından
Ben varım  kızım sakin hiperaktif Bir oğlumdan sonra Allah'ın bana sen çok çektin kulum al Sana sefası dedi resmen 
(598 puan) tarafından
Bak bacım anlatayım ben oğlum doğduğunda tam 4 ay geceli gündüzlü uyku nedir bimedim ne uykusu sırtımı yatağa Bile dayayamadim en sonunda kayinbabam kızım böyle olmayacak supyan yazdiralim öleceksin artık takatin kalmadı dedi tamam dedim adına özel ehli Bir hocaya muska yaptırdık boynuna taktık çok iyi geldi muska uyudu dinlendi kendine geldi sesi kesildi resmen sonra buyudujca hiperaktifligi devam etti tâbi şuan 4 buçuk yaşında tek başına 5 çocuğa bedel sevgili oğlum:)
tarafından
Ah canım analık böyle birşey işte . 4,5 yaşında ve hala öyle hareketli devam mı ediyor :(
(598 puan) tarafından
Sorma oğlum at ben ise şemeri o koşar ben kovalar
tarafından
Allah yardımcın olsun canım
(598 puan) tarafından
Amin cümlemizin bacım
0 oy
(150 puan) tarafından
Vala cnm bana kalirsa  erkek bebekler cok yaramaz ınatcı mızmız cevrem de  oyle bneım oglum oykeydı    Allahım nasıl 2. Yaptım bilmiyorum ama kızım melek gibi ogluma gore  yani normal meraklı acıkınca aglar uykusu gelince aglar en azında derdu var dıyom ıglandan  cok cektım olansa Allah sabır versın
(7,039 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun ❤
(150 puan) tarafından
Sana tek tavsiyem yaramaz cocuk gordunmu cok tatalı falan de brn cok dedim  bu ne bicim cocuk diye basıma gelsı
tarafından
Kız ben kınamadım da kimseyi ama kayinvalidem kınamış benim basima geldi olacak iş mı ya
(13,825 puan) tarafından
Korkma kız hepsi yaramaz olacak diye bir şey yok benim ilk oğlumun yaramazligi yok öyle
(7,039 puan) tarafından
Darısı başıma  :))
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım benim prematüre doğan bı çocuğum var. Sağlık sorunları olmasa ağzı var dili yok büyüdü diyebilirim şuan 4 yaşında. Haftaya 2. Çocuğumu dogurcam Allah'ın izniyle. Senin çocuğun daha 8 aylık. Şimdiden 2. Yi düşünmen senin için mental sağlığını çok yıpratır. Çocuğun biraz bı büyüsün. Bı belin dogrulsun. 
tarafından
Suan ikinciyi zaten istemiyorum ama büyüse de cesaret edemicem sanırım zor çocuk büyütmek zor :( bebeginiz sağlıkla kucağınıza alırsınız insalalh
(1,103 puan) tarafından
Büyüyünce Cesaret ediyosun. Şimdiden bunu düşünme.
tarafından
Tamam canım :)
0 oy
(13,702 puan) tarafından
Oğlum öyle huysuz mızmız aksiiiiydi ki hala aksi ve beni yiyip bitiriyo bu huyu Allah'ın gücüne gitmesin bazen diyorum neden yani neden..

Kızım oldu ilk 7 ay sakindi.

Herkes dedi Merve sen faruktm çektin Ayşe sakin falan.

Anaaaa 7 aylıkken kız bı hasta oldi ateşli falan.

Yemin ederim huyu değişti.

Şimdi diyorum Faruk bundan kat kat iyiydi.

O kadar agliyo ki beynimde bir damar çekiliyor resmen
tarafından
Ay Allah sabır versin ağlayan bebekte çok zor ya benimki ağlak değil ama çok hareketli durduğu yerde durmuyor oyuncakları sevmiyor sürekli bir yerleri kurcalayacak sabahtan akşama peşinde koşmaktan mahvoluyorum
(13,702 puan) tarafından
beyni ağrır mı insanın?
Başı değil bak beyni.
Yemin ederim beynim agriyo
tarafından
Allah yardımcın olsun bacım
0 oy
tarafından
Söyleme ye korkuyorum ama bizmki öyle 5 gün sonra 7aylik olck 7 de uyur 6 da uyanr akılı dir 
tarafından
Maşallah maşallah her yerde söyleme nazar değer csnjm
tarafından
Yok ya soylemm hiç hemn birşey oluyor
tarafından
Az kınayayım da basima gelsin :))
0 oy
(590 puan) tarafından
Bizde 8 olcaz 5 gün var ve benimkide aynı kucakda bile durmuyo onu goruyo almak istiyo yani aynısı gercekden bütün gün beni maf ediyo 
tarafından
Annelik cok zormuş canim. Benimki 4. Aydan beri cektiriyor valla her gören Allah yardımcın olsun diyor daha şimdiden
(150 puan) tarafından
Benim 4 yasında daha giren Alah sabır versin dıyor
(590 puan) tarafından
Benimkide aynı öyle olur isde gercekden Allah bize sabır versin çok zor cokk
(150 puan) tarafından
Seyden de oldu biz pandemıye denk geldik fazla dısarı cıkarmadım  cocuk topluöçma girmeyi sevmiyor suan bile yaramaz agrasıf ama sesiz konusmaz fazla misafir sevmez   simdı den  alisır ortama falan acık alana maddi imkanım olsaydı krese gonderırdım
tarafından
Pandemide doğan çocuklar  için çok zor oldu anne baba içinde çok zor oldu genelde ya içine kapanik fazla insan sevmeyen asosyal oldular yada çok yaramaz dışarıya çıktığı zaman dur durak bilmeyen çocuklar oldular ama dediginiz gibi imkan varsa kesinlikle güvenilir bir anaokulu çocuğu çok değiştiriyor
0 oy
(13,825 puan) tarafından
İlk oğlum kolikti zor büyüdü ikincim şuan sekiz aylık cok sakindi yedi ay boyunca aciksij ağlardı başka yok kendi uyurdu şimdi bir dış bir atak haftası pert etti bizi acısını cikariyor
(13,825 puan) tarafından
Emmiyor hiç birden memeyi bıraktı bende ona üzülüyorum ya evet yedi ay sesi çıkmayan çocuk bambaşka oldu
tarafından
Benimki de emerek uyuyor inan böyle de çok zor gece kaç kere uyanıyorum emzirmekten belim ağrıyor artik
(13,825 puan) tarafından
Emmemesi de üzdü ya birdne noldu anlamadim
tarafından
Meme reddi yaşamışsın sanırım canım arada bir teklif et ummadığın anda kabul eder belki
(13,825 puan) tarafından
Bilmiyorum veriyorum ama hiç almıyor uykusunda emzirdim az dün gece
0 oy
tarafından
Benim kızım 17 aylık hala aynısını yapıyor.

Memlekete 1 saat uzaklıkta . Gidene kadar onu oyalicam diye kafa beyin kalmıyor.

Yeğenim valla arabaya binince direk uyurdu. Zavallının oto koltuğu bile yoktu. Valla benimki lüks içinde bulupta bunayanlardan .ne oto koltuğunda oturur. Ne kucağımda oturur. Kitaplarıyla oynasın diye arabaya bir sürü kitap getirdim. Biraz oyalaniyor sonra yırtıp atıyor. Benim okumama hiç izin vermiyor. 

Sürekli öne gitmek istiyor önde torpidoyu karıştırıyor düğmelere basıyor. 

Valla dışarı çıkana kadar hevesleniyorum ama giderken de rezil eidyo
tarafından
Oto koltuğu olmyn zavlimi oluyor kiz benm kizn bebek arabası bile yok hasntye gezmye kucakta gdiiyor
tarafından
Oto koltuğu olmayan zavallı demedim. Orda ironi yapmaya çalıştım oto koltuğu çok rahat hem yatay kullanılabiliyor yatıp uyuması için . Hemde rahat oturması için dikey kullanılıyor .
Ona rağmen hiç uyumuyor. Yatmiyorki uyusun.
Yoksa yeğenimin fakirliği den bahsetmedim onlarin durumu bizden daha iyi
tarafından
Ben yegnnz için demdm Zatn genel olrk oto koltuğu olmyn lar yoksa için dedm oto koltuk nedr biliyorum mala anltr Gibi anltmnza gerek yok
tarafından
Siz hala ne demek istediğimi anlamamissiniz o yüzden lafı uzatmayacagim alıngan hanim
(1,733 puan) tarafından
Ayseos bebeğin otokoltuğu yok kucakta gidiyor demişsin ama otokoltuğun asıl amacı bebeğin olası trafik kazalarında can güvenliğini korumak konfordan önce bu geliyor
0 oy
(364 puan) tarafından
16 aylık bi oğlum var 6 aydır yürüyor o yürümeye başlayınca bir hızlandı bi hareketlenme bi yaramazlıklar aksama kadar peşindeyim kendine zarar vermesin diye sürekli arkasında koşuyorum bacağımda varis çıktı ayakta kalmaktan kendimi sürekli evi toplarken temizlik yaparken buluyorum araba durmaz aynı dediğiniz gibi her yeri kurcalamaya çalışır kapıları açmaya çalışır kollarım ağrır inene kadar tutmaya çalışırken evde herseyi kaldırdım kullanmadıgim bi odam var herseyi oraya koydum 2 koltuk bi hali oturuyoruz resmen bazen kızıyorum yoruluyorum diye ama buda gzuel birsey hareketli çocuktan korkmayın derdi biizm doktor merak iyidir o yaştaki çocukta bu enerjileri de normal aslında tam keşif zamanı şükür ki enerjilerini atabilecek sağlıkları var ortamları var Rabbım acılarını göstermesin surda 2 sene sonra sakinleşirler zaman çabuk geçiyor sende evde tehlikeli herseyi kaldır kilit kullan dolaplara sandalyeleri falan herseyi kaldırdım ben her yere tırmanıyor ocağın on tarafını bile söktüm fırın dolabinin kapağını açıp üstüne çıkıyor ocağı elemeye çalışıyor 
tarafından
Evet rabbim acılarını göstermesin de çok zor hareketli çocuk büyütmek.  Valla sizinkini duyunca gözüm korkmadı değil biz daha yurumedigimiz için o kadar yapamıyoruz ama yapmaya az kaldı Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah bir an önce akillanirlar
0 oy
tarafından
Benim oğlanın da 8 aylık olmaskna 15 gün var bu çocuk böyle değildi kucağımda uyumak istiyor uyusa bile saat başı uyanıyor sürekli ağlıyor mizmiz şimdiden tükendim bunalıma girdim 
tarafından
8. Ay atağı ve diş çıkarma durumu sanırım canım
0 oy
(15,239 puan) tarafından
Bizimki senin anlattıklarına göre sakin maşallah.  Her çocuk bir olmuyor. Bazısı çok hareketli bazısı sakin oluyor. 
(15,239 puan) tarafından
Ama ben de arkadaşlarımın bebeklerini görünce bizimkinin zor bı bebek olduğunu anladım. Kendimizinki sakin normal zannederdim. Arkadaşımın 9 aylık bebeği var. Çocuğun doğru dürüst sesi bile çıkmıyor ağlarken iki ehu ehu diye ses yapıyor. Annesi memeyi ağzına tıkıyor. Sonra koyuyor yerine çocuk kendi kendine debeleniyor. Oynuyor. Uyuyor falan. Maşallah barekallah sübhanallah nazar olmasın çocuk da. Diğer arkadaşların da öyleydi. Bizimki o aylarda hayatta durmazdi.
tarafından
Maşallah arkadasınin çocuğuna bende sakın zamanlarını görebilecek miyim acaba. Seninki kaç aylık canım
(15,239 puan) tarafından
Benim 28 aylik şuan büyüdü kocaman oldu şükür. Göreceksin Allah'ın izniyle. Ama bı çocuk hareketliyse hep hareketli oluyor o ayrı.
tarafından
Doğru söylüyorsun arkadaşımın doğduğundan beri mızmızdı hala öyle devam ediyor benimki hareketli öyle gidecek sanırım

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 1,467 göst.
11 Mart 2019 Diğer kategorisinde siracim.miracim (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 740 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 1,365 göst.
0 oy
3 cevap 556 göst.
27 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Nebaht (501 puan) tarafından soruldu