0 oy
1,466 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından

Hayırlı akşamlar .. yaklaşık 1 saattir internette yazılar okuyorum bebek gelişimleriyle ilgili.. 

Rabbim nasip ederse 2 buçuk ay sonra doğumum gerçekleşecek.. Ve kendim bakacam .. Ne benim ailede nede esimin ailede saglikli birey yok .. takmıyorum da .. önemli olan kim geldi,gelmedi davası değil .  Önemli olan ben meleklerime yetebilecekmiyim.. tabiki sizler gibi bende uykusuz kalacam, bebek büyütmek kolay değil .. şunu merak ediyorum anneler .. 

Gerçekten çocuk büyütmek bu kadar zor mu kolay mi ? Kimisi diyor emzir,gazını çıkar,altını değiştir .. bu kadar basit .. kimisi diyor eyvah yandın sen .. 1 tane bile zorluyorken sende ikitane .. 

Doğum yapmış anneler sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Ve evet ikizlerim olcak (=

22 Cevaplar

+3 oy
(230 puan) tarafından
Canım öncelikle allah bağışlasın evet yorucu olur 2 tane senin için ama ama söyle de düşün ikisi beraber buyur en azından ve şunu unutma allah kolaylık veriyor zaten onlara olan sevgimiz herşeyi unutturmaya yetiyor. Böyle şeylere takılma canım ❤
(20 puan) tarafından
Öyle diyorlar evet . Çok şanslısın ikisi büyüyecek diyorlar ama büyüme evresi biraz beni ürküttü .. Inşallah sağlıklı olsunlar da .. bir şekilde hayatımız yoluna giricek (=
(230 puan) tarafından
Aynen canım korkutma kendini allah büyüktür onlarla ilgilenirken zaman naısl geçiyor anlamazsın bile
(20 puan) tarafından
Dimi .. çocuk olduktan sonra zaman hızlı akio gidicek .. eskiden napalim nere gidelim . .onla bunla vakit geçirelim derken .. şimdi tüm dikkatimiz çocuklarda olcak .. Inşallah sağlıklı olsunlar .. Ve inşallah sakin uysal olsunlar. Yoksa ben napacam bilmiyorum :D
(230 puan) tarafından
Inşallah canım benim :)
-Reklam-
+3 oy
(1,887 puan) tarafından
Öncelikle canım sağlıklı sıhatli kucağına al inşallah evet zor kolay değil uykusuz da kalıyorsun yorgun da oluyorsun inanki rabbim sabrını veriyo ona sarılıp kokusunu içine çektiğinde bütün hepsi gidyo benim kızım kolk uykuyu unuttum resmen bazen sinir krizi geçiriyorum yüzüme bakıp gülünce şükürler olsun diyorum maşallh kuzum senin de iki tane olacak rabbim sana sabır ve kolaylık versin inşallah annelik çok başka bişey 
(20 puan) tarafından
Amin canim cumlemize insallah tesekkur ederim yorumun icin (=
(1,887 puan) tarafından
Rica ederim cnm ♥
+3 oy
tarafından
Benim de yanımda kimse olmucak ilk 10 gün eltim olacak sadece bende derin derin düşününce çok korkuyor bakamam diye ama üstünde çok durmayınca korku da kalmıyor şimdiden düşünüp kendine dert etme bakarsın Evelallah sen annesin sonuçta uyumak için vaktin bile olacaktır ama başlarından ayrılmaya korkacaksın bence ben öyle düşünüyorum hiç korkmuyorum. Sende çok güzel bakarsın eminim ben :))) Rabbim herşeyin hayırlısını versin sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah:)
(20 puan) tarafından
Amin tesekkur ederim kuzum yorumun icin (:
tarafından
Rica ederim :)
+2 oy
(576 puan) tarafından
Valla canm annelik kolay degil baside alinmaz bilmiyorm ama  13 aylik kizim var ve 20 haftalk hamileyim zorlandim mi tabi ki hemde kimsem yoktu kirkima kadar esimle baktik ama inan nasl oldu bitti anlamadk zorlugu onlar buyudukce unutacaksin ben kizimn bana bebekke verdigi zorluklarini hatirlamyrm bile yasattigi duygulari ozluyorum bu yuzden beklemeden ikinciyi istedik hemen:)
(20 puan) tarafından
Masallah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin rabbim. Tesekkur ederim yorumun için (=
(20 puan) tarafından
Amin kuzum .. hepimiz  inşallah (= ♡ ♡ ♡
+2 oy
(725 puan) tarafından

Ohoo milleti dinlesek halimiz yaman .. Rabbim yardım ediyor inan vee hemencecik büyüyorlar:)Rabbim sağlık sıhhat versin gerisi önemli değil her kulaktan çıkanı takmayın:angel:Bende bebeğimi yanlız büyüyeceğim dediginiz gibi esimin ailesinde öyle bilgili bireyler yokk;)

(20 puan) tarafından
Aynen öyle halimiz yaman gerçektende:D
Rabbim hepimize yardım etsin inşallah (:
Amin sıhhatli olsun hepimizin evlatları (: yardımcımız allah olcak bizim .. Ve inşallah kazasız kucağımiza alırız .. Tesekkur ederim yorumun için (:  .d
(725 puan) tarafından
Aminnn. Rica ederim ne demek:)
+1 oy
(1,060 puan) tarafından
Ne guzel Saglicakla al inşallah bebeklerini kucağına canım e kolay değil tabi emek istiyor fedakarlık istiyor ama o sevgi zorlukları bize hiç hissettirmiyor  severek zorlanıyor insan
(20 puan) tarafından
Tabiki oyle ben kuzularımı 7 sene bekledim .. rabbime şikayet etmek istemiyorum asla.. sadece acabalarla kalıyorum .. yetememe korkusu oluştu bende.. o yüzden yorumlarınızı merak ettim. Tesekkur ederim yorumun için (:
+1 oy
(346 puan) tarafından
Hayirli olsun canim kazasiz belasiz al kucawina pekii ikisi aqlayinca hangisi kucaqina alacan =)

Benim suan 80 gunluk bebegim var ve inan ki lavaboya bile gitmeme izin vermiyo hep kucakta ve gazli bi bebek Allah sana yardim etsinn ama zor oluyoo teyzemin ikizleri oldu yardimci olarak kac kisi tuttu 2. Gunu kimse gelmiyodu anneannem  bile yaninda  hesap ett ama insallah senin bebeklerin uslu olir
(20 puan) tarafından
Saol kuzum yorumun için .. ıkisini alcam.  Valla bende bilmiyorum napacam.. Inşallah uyumlu olurlar .. önce biri uyanır.. karnını doyurur gazını çıkarır bezini alır sallanır beşiğe koyarım .. sonra diğerine gelir .. Yoksa zaten bu çözüm bulacaz bende bilmiyorum canım :/
(346 puan) tarafından
Insallahh  gercekten ikisi beraber aqliyoduu onunn ama biter icini ferah tuttt
(20 puan) tarafından
Inşallah kuzum belkide uyumlu olurlar inşallah (=
+1 oy
(336 puan) tarafından

Canim bende 15 gün sonra ikizlerimi kucagima alicam insallah..bide 8 yasinda kizım var annem gelicek ilk etapta ama en fazla 15 gün kalabilir sonra yalnızım..en fazla 6 ay zorluk cekerim sonra duzen oturturum gibi geliyo..allah kolaylığını verir canım bakan nasıl bakıyo bizde bakarız :D

(20 puan) tarafından
Nokta bitti .. bakarız tabi .. bakan nasıl bakıyor. Bizim onlardan neyimiz eksik :D bizde evelallah anayız ana .. saol kuzum yorumun için =)
(336 puan) tarafından
Rica ederim canim ne demek..sen milleti pek fazla duyma..ben ikizlere hamileyim diyince densizin biri bide seviniyosun sanki bakabilicen dedi..agzi olan konuşuyo yani napalim annelik kolay degil :)
(20 puan) tarafından
Gerçektende dengesizmis. Rabbim güç sabir versin sağlıklı olsunlar inşallah (=
(336 puan) tarafından
Amin insallah canim
+1 oy
(8,276 puan) tarafından
Ikızlerın olacak canım rutın olusturana kadar bıraz zorlanabılırsın sonrası alısır halledersın inşallah benım arkadasım da büyüttü ıkızlerını 4 yaslarındalar
(20 puan) tarafından
Ne güzel paçayı kurtarmış maşallah sübhanallah (= saol canım yorumun için (=
+1 oy
tarafından
Oo ikizler hemde maşallah öncelikle Allah analı babalı büyütsün ❤️ 

Tabiki zorlu yanları var. Öncelikle uykusuz kalcksn bazen uyumuyacaklar biri uyur diğeri uyumaz. Veya ikisi de uyumaz. Sen sabırlı ol sadece. Gün içinde dinlenmeye çalış 

Alt değiştirmek bsy değil gaz sancısı sıkıntı veriyor 

Bazen de altı temiz karnı tok gazi yok ama ağlar onzaman da başka sorunu oluyor.

Usutmus oluyor sırtına havlu koyuyorm ben. Kakasindan anliyorm üşüttü mu diye 

Karnı ağrıyor mesela gurulduyor o zaman da ayaklarını isitiyorm karnına masaj yapıyorum uyuyor. 

52 gün oldu gerçekten 3 gün uyumuşum toplasan  şimdi de uyutmaya calisiyorm sabah 9 da uyanmış hala uyumamış .. 

Bunları atlatmak için sadece sabır gerekli. Sonradan uykusu gazı her şeyi düzeliyor sen yeter ki stres yapma bebekler etkileniyor

Allah kolaylık versin ❤️
(20 puan) tarafından
En güzel yorum buydu benim için (: tesekkur ederim kuzum .. Amin cümlemize kolaylık versin rabbim ❤
tarafından
Rica ederim canım ❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Masallah bende ikiz bekliyorum tek bakacam ama ailelerden birisi gelirse iyi olur. Benim endişem ikisineyeterince adil olur muyum. Çünkü ihtiyaçları aynı anda olacak. Birini emzirirken diğeri bekleyecek ya da altını degistirirkenndigeri biri ağlayınca diğeri de ağlayacak vs. Aklıma bunlar girince 5iz bakanlar nasıl bakıyor diyorum. Öncelikle bebeklerde bir birey bu yüzden hepsininnihtiyaci huyları farklı bide annelerinde bebeklere bakımı yaklasimi yontemleri cok farklılık gösteriyor. 

Eskiden bebekler uyuyarak büyüyordu folik asit yoktu. Şimdi Bebislere hamileyken enerji yüklüyoruz onlar doğunca bu enerjiyi atacak çabalarda bulunuyor. Birde sevgi bağın olacağından mis gibi bakarsın bebislerine:)))
(20 puan) tarafından
Saol canım inşallah hepimiz iyi birer anne oluruz.. bence çocuklarımız şanslı çünkü onların sağlıkla büyümesini istiyoruz .. tabiki eski insanlarda böyledir eminim ama bence bizler daha ilgiliyiz evlatlarımıza karşı.. Tesekkur ederim yorumun için ❤
(42 puan) tarafından
Iki bebeği aynı anda emzirme şekli  var bi bakin isterseniz hem sizede kolaylık olur
(20 puan) tarafından
Aynen kesinlikle bende öyle düşünüyorum .. Inşallah başarabilirim (=
0 oy
tarafından
Allah kolayligini veriyo merak etme canim evet zor oluyo bebek buyutmek ama eninde sonunda geciyo o gunler 
(20 puan) tarafından
❤ inşallah kuzum rabbimden başka kimsem yok zaten .. Inşallah sağlıklı olurlar inşallah iyi bir anne olurum evlatlarıma. . Tesekkur ederim yorumun için (=
0 oy
(507 puan) tarafından
Seni korkutmak istemem ama zor ben birine zor bakiuorum ve kaynanamla birlikteyiz oda arada bakıyor bebekler bazen huysuzlasiyor durmuyorlar  sen ikisine nasıl aynı anda yetişecen Allah kolaylık versin canım 
(20 puan) tarafından
Saol kuzum sen korkutmasan başkası korkutuyor zaten :D
(507 puan) tarafından
Kimse yokmuş canım yanına gelecek bilgili olmasi çokta gerekmiyor birlikte başlarsınız sana yardımcı olacak sen bebeklerle ilgilenirken oda ev yemek işi yapacak arada bebislere bakacak kız kardeşin annen kaynanam fark etmez canım ama biri şart yoksa sanada yazık olur zor canım en azından lohusalık dönemi nde yanında olsalar
(20 puan) tarafından
Canım görümcem olcak 15 gün filan .. sonrası tek başımayım .. bişekilde olcak .. hayırlısıyla dogsunlarda.. bakalim zaman ne gösterecek
(507 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayi nasip etsin canım
(20 puan) tarafından
Inşallah cümlemizin kuzum (=
0 oy
(673 puan) tarafından
Rabbim sana anneliği nasip etmiş bence en güzel şekilde bakcaksın bebeklerine yeter ki kendine güven bi anne isterse herşeyi yapar Rabbim kolaylığını verir inşallah bence yetebilcek miyim diyip boşuna üzme kendini sadece onları kucağına alacağın zamanı hayal et ve bebeklerinle geçireceğin zamanlara odaklan güzel hayaller kur unutma sen bi ANNESİN:)  ❤
(20 puan) tarafından
Bence harika bir yorumdu.. inan bana yüzümde tebessüm oluştu.. çok teşekkür ederim yorumun için.. belkide çok iyi bir anne olcam kendimi kasıyorum.. biraz heycanlı biraz da tecrübesizim o yüzden geriliyorum (=
(673 puan) tarafından
Gerçekleri yazdım canım sen canını hiç sıkma boşa.. İkiz annesi olmak tabi ki kolay değildir ama sen çocuklarına yete bilmek için elinden geleni yapçaksındır eminim
(20 puan) tarafından
Inşallah kuzum saolasin (=
0 oy
(355 puan) tarafından

Hayatim bende tek basimaydim ailem yoktu yanimda esimin aileside qelmedi kaynanam 5qun kahwalti koydu sonra qitti ewine nyse konumuz bu deql :) tek basima sifir tecrube ile bebeqimi sezeryanli bi sekilde kucaqima aldim ewet zordu yani uykusuz kaliorsun gazi falan oluyor ama oyle abartilacak bi zorluquda yok yani qunun coqunu uyuyarak qecirior zaten bence kndini hic kasma ben yaptiysam herkes yapar :)

(20 puan) tarafından
Inşallah sağlıklı olsunlar da .. hayırlısıyla bakalım.. Saol kuzum yorumun için (=
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Canim 6 yasinda ve 63 günlük cocuklarim var babami yeni kaybettigimiz icin annemin psikolojisi hic iyi degil 1 hafta kaldi yanım da kayinvalidem de kanser hastasi 1 haftada o kaldi ve ben kaldım basbasa yavrularımla 6 yasındaki cocugum çok akilli sakin uslu nasıl buyuttugumu anlamadim bile emzir gazini cikart uyusun oyleydi.ama 2 aylik bebeğim kolik cikti gaz sancili gündüz 10 ile 3 arasi asla uyumuyor işte yaptırmıyor aksam 9 ile gece 2 arasi da agliyor uyudugu vakitte de gece de gunduz de 1 bucuk 2 saatte 1 uyanıyor yoruluyorum evet ama 1 kere of demedim.evlat hasreti ile yanıp tutusan ve bebekleri rahatsız olan anneler aklima geldikçe bin şükür diyorum. Bir gülüşü tüm yorgunluğumu alıyor inan 3 bebeğe eş deger oğlum ama geçecek bu günlerde bitecek ben hic kendimi salmadim uyudugu vakit dusumu aldim kendime baktim ve simdi bu saatte ocağa yemek koydum 2 cesit pisiyorlar çünkü yarin sabah en az 5 saat uyumayacak biliyorum.Allah sabrinida kuvvetinide veriyor
(20 puan) tarafından
Maşallah ne kadar güzel anlatmışsın ♡
Rabbim hepimize güç versin tesekkur ederim yorumun için (=
(5,938 puan) tarafından
Sagol canım  ablamin ikizleri  simdi 13 yasinda amaAllah herkese oyle ikiz nasip etsin ikiz demeye şahit lazimdi o kadar uskuydularki düşün ikiz bebek ile ablam unv son senesini bitirdi haftanın 3 gunu direksiyon dersi verdi annem ile ben baktim ablamin yogunlugunda ama yaramazligin y si yoktu emip mama yiyip uyuyup uyanirlardi sakin ve mutlu  bebeklerdi
(20 puan) tarafından
Canım inşallah benimde böyle olurlar .. inşallah
(5,938 puan) tarafından
Insallahhhh aminnnn canım
0 oy
(42 puan) tarafından
Allah kuluna kaldıramayacağı yükü yüklemezmiş bende çok isterdim ikiz ama bana vermedi varmis bi  bildigi  demekki. doğum yapınca sanki sihirli bi deynek değiyor ve tüm annelik becerileri ile donatiliyorsun Sanki. Düşün zamanında insanlar mağaralarda büyütmüşler cocuklarini simdi bize ne var mama hazir bez hazir sicacik evler. Sen bebeklerinle ilgilenirsin eşinde işten sonra ev işlerine falan yardim eder 2 de yumurta kırmayı becerebiliyorsa ne ala.sizin için zaten ilk 3 ay sıkıntılı  sonra düzeninde oturur. Hadi en fazla 1 sene zor.gecer onlar birbiriyle oynamaya başlayınca.cook rahatlarsın Allahim kolaylıklar versin
(20 puan) tarafından
Saol kuzum yorumun için .. Inşallah hayırlısıyla büyütmeyi nasip etsin rabbim (=
0 oy
(6,681 puan) tarafından

Ne kadar zor olursa olsun bir o kadar da guzell<3Annelik cok guzel bir duygu cektiyim her zorluk bebeyime kurban olsunn 

(20 puan) tarafından
Çok içtenlikle gelen bir cevaptı.. aynen kuzum . Tesekkur ederim yorumun için (=
0 oy
(338 puan) tarafından
Zor ama alisacaksin sadece bebeklerinin isteklerine öncelik  ver 40 ciktiktan sonra duzene girecek.canim. Allah dagina gore kar verir sabirli.ol hepsi geciyo
(20 puan) tarafından
Inşallah canım zaten önceliğim olcaklar saol,yorumun için (=
0 oy
(645 puan) tarafından
Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin illaki zor yanları var bende tek bakıyorum ilk zamanlar zorlanıyordum yalan yok depresyona girmiştim ama sonra alıştım şimdi 3 buçuk ay oldu tek dileğim bebeğim hasta olmasın sağlıklı olsun herşey gelip geçici
(20 puan) tarafından
Amin kuzum sağlıklı olsunlar da her türlü bakarız.. saolasin yorumun için (=

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 311 göst.
0 oy
12 cevap 370 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 738 göst.
24 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,404 puan) tarafından soruldu
0 oy