0 oy
1,712 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Evet eşimle biraz asamadigimiz sorunlarımız var daha önce de yazmıştım ben bunu. 2 çocuğumuz var ve ben kendime sadece çocuklarımla bir hayat kurmama maddi manevi engel yok şu an eşim dışında o da yurt dışına gidecek zaten ama iç savaşım çok büyük. Hiç bir zaman kötü bir baba olmadı, elimde ve evimde hiç birseyimi eksik etmedi ,hiç bir isteğime gereksiz yada bosver demedi. İkimizin de ikinci evliligimiz. Çocuklarımızı beraber bu güne getirdik , gece kalkti çocuk da salladı,ben dinleneyim diye el kadar bebeklerle evde de kaldı. O kadar çok şey o kadar çok düğüm boğazım ki. Hayatta ondan başka güveneceğim kimsem yoktu hala öyle. Çok büyük savaş veriyorum bir yandan da bana hak etmediğim hayatı yaşatmasına  4 senedir kaçınılmaz sonumuzu soylememe rağmen kılını kipirdatmamasina canım çok sıkılıyor hazm edemiyorum. Sadece bir yuvamız olsun , kendi yagimizda kavrulalim istedim bu isteğim o kadar fazla geldi ki 4 senedir asla aile olamadık hep hayatımızda burnumuzun içinde birileri oldu hala kayinpederimin evindeyiz madden manen hiç sorunumuz olmadığı halde bu yıkık dökük evde yaşatıyor hiç affedemiyorum, hayatımızı değiştirmek için yurt dışına gidecek ben o ara boşanma dilekçesi vereceğim. H

Acaba hersey bitti rahata erdik derken ayrılmak gibi mi olacak aslında evet öyle olacak ama ben sevemiyorum artık daha dün de söyledim ben seni artık sevemiyorum diye. Sevmiyor muyum onu bile bilmiyorum 

28 Cevaplar

+1 oy
(1,263 puan) tarafından
Aldatmak ne alaka onu anlamadım  yine de Allah yardımcın olsun 
tarafından
Eşiniz kira ödemek istemiyor olabilir aileylede sorunlar yaşanabilir herkes yaşıyor kimse dört dörtlük değil evine bakan çocuklarıyla ilgilenen bir baba ve bu mevzular hariç iyi bir eş olduğunu soyluyorsunuz adamı yollayıp dava açmak haince ve sonuçsuz olacak birşey yine boşanma olması için onun gelmesi gerekecek ayrıca dava acicaksaniz niye şimdi değil ayrıca böyle yapmaniz başkası mı var düşüncesini doğurur ev alacak paranız olduğu ve ayakta durabileceginizi soyluyorsunuz o zaman yapın ama pişman olursunuz dost olarak söylüyorum sonuçta sizin için gidiyo ve dönünce ilk işi ev almak olucaktir bence bunu için için sizde biliyorsunuz o zaman neden
tarafından
Canım ben öğretmenim eşim evlendigimizde gunlukcu işçiydi. Ona rağmen evimizi dosedik beraber. Beni bir gün aç açıkta mağdur bırakmadı fakat evlendigim hafta annesi yaşamaya geldi hadi tamam.ikinci evliligimiz zaten ben alışamadım birde başımda büyük. Sonra ev birleştirdik asla kira ödemek istemediği için değil bunu bana söylese zaten ağzımı acmazdim. O ara gorumcem yeni doğum yaptı geldi anlaşamadık çıktım kaynanam vefat etti beni tekrar buraya getirdi gelmek istemediğim halde. Babası gelsin dedim başımla beraber ama gelmedi geldik buraya sonra gprumcem 1.5 yaşında oğluyla geldi benim kız 5 aylikti bende 2 aylık hamile. Kadın kendi çocuğu dahil hiç birseyw bakmıyor kendine bakmıyor, babası desen öyle Allain tuvaletine girip şu doymuyorlar, 4 5 ay banyo yapmıyorlar . Ben çocuk bak görümce var bende yaşıt ona bak babaya bak sürekli yemek iş coxuk bakma. Bu arada  edim sirket kurdu o sene 4 aylık sezonu 230 bin kar ile kapattı düşün. Banyoya giriyorum kanlı külot,  mutfağa giriyorum pis paşam temizleyip giriyorum çıkıyor dağıtıyor,elinde çocuk karnına kadar pişik altı doluyor değişmiyor bu dönemde çok yalvardım ev buldum çıkalım dedim dinlemedi asla. Özür dilerim açık açık yazıyorum hwrseyi ha birde kızım 14 aylıkken gorumcem defalarca vardı uyardım yapmaya devam etti boz kavga ettik hala mahkemeligiz.  Sorun asla kira ödemesi değil o dönemde de bunlar birbirine bakamaz babama kardeşim bakamaz dedi ama 6 kardeşler ben mecbur muydum? Ben ev kızı olarak yetişmiş olsam,hayat standartlarım olmasa evet çekerdim belki ama ben hayatı görmüş yaşamış sosyal çevresi olan biriyim
 Bak bir yaz ne çatıya tadilat yaptı babası,, ne bize yaptirdi benim evim diye. Yağmurlar başladı tepem akıyor,  ben soba nedir bilmedim ev sobalı ısınmıyor bahçeli zaten heryer yıkım dökük yapmıyor.  Çok canım burnuma tikildi.  Bu kadarının zülm olduğunu düşünüyorum affedemiyorum
(1,263 puan) tarafından
Valla ben üzüldüm canım eşin ne kadar iyi de olsa biraz pısırık gibi seninde canını sıkıyor bunların düzelmemesi, benm piskolojim bozulurdu boyle şeylerrden valla, cocuk bakmak zaten zor bide bunlarla uğraşmışsın, ben varya rahatsız olduğum şey konusunda eşimden destek goremesem hemen  stres basıyor sen kaç yıldır cekiyorsun kim bilir, inşallah eşinin bu huyu duzelir de sizin icin elinden geleni yapar, ciddi oldugunu anlarsa değişir bence, bu arada gorumcen hala orda mı gitmedi mi
tarafından
Gitti canım büyük bir kavga oldu benim sesimi dahi yukseltmedigim evladına uyarıda rağmen her fırsatta vurup sıkıştırıyordu.  Halbuki onun çocuğu beni annesi sanıyordu o derece . O da bir yavrum olmuştu ama insan kendi çocuğundan bile bunalirken ben birde o çocukla kaldım.
tarafından
Kusura bakma canim demekki eşin iyi ama pisliğe alışmış diyecem ama merhametsiz ne demek çocuğa vurmak öz babası kızınca bile benim nasıl zoruma gidiyor haklısın ama kendini hakliyken haksiz etme yolunca yordaminca yap herşeyi Allah yardımcın olsun
-Reklam-
0 oy
(63 puan) tarafından
Yurtdısına gitsin bi süre bak bakalim özlüyo musun onsuz olabiliyo musun yoksa umrunda değil mi. Biraz ayrı kalırsaniz anlarsin seviyo musun sevmiyo musun
tarafından
Şu an hic görmek istemiyorum inan bir an önce gitsin istiyorum maasallah o da benim şansıma bir uzadı ki. Haklısın çok karışığım
(63 puan) tarafından
Biraz ayrı kalmak gerçek duygularıni gösterir seni rahatlatir. Ona göre karar alırsın.
tarafından
Umarım öyle olur umarım bir an önce gider
0 oy
tarafından
Esin aldatmi sevmdemi dövdümu sovdumu maddi imkani varkn kiraya cikmdi mi o evde kira vermdn yasiyosnz kiralar 3-5 bin eger kiraya ciksnz istgnzi almdgi icindr o kadar beklmsnz dövme sovme yoksa beklyn derim nedn bosanmk istyorsnz maddie anlmda sıkıntı cekmmsnz ama tabiri caize o hayati yasmsnz şimdi daha iyi hayat sizi beklrkm nedn boşanıyorsnz ki 
tarafından
Canım maddi hiç bir sorunu yok şu yurt disi meselesi olmasa ev alacaktı. Aldatma , şiddet falan yok sözlü şiddet bile benim aksime benimle çok kavga etmez hiç birseye kulp bulmaz dışarı hayatı yok kötü alislanljgi yok. Ama ayrılmıyor evlendigim hafta annesi ile başlayan serüvenim,  kiz kardeşi babası ile devam ediyor görümcemle bile ben 9 ay yaşadım. Ev  tepemize gocecek yağmurlar başladı akıyor, yaz boyu babası tadilat yapmadığı gibi bize de yaptırmadı benim evim diye. Kolay bir hayat yaşamıyorum en basiti tuvaletini yapar olduğunu gibi çıkar babası afedersin. Aylarca banyo yapmiyor.65 yasinda el ayak tutuyor yaşamak istemiyorum daha da ölüm çıkacak herhalde bu evden dediğim zaman aynen diyor . Çok bunaldım . Ben senelerce okudum soba ne demek burda iğrendim eşimle bu şartlarda evlenmedim benim bir hayat standartım bir alışkanlıklarım sosyal çevrem var .
tarafından
evlilikte tek sorun dövme sövme vs gibi olmamalı diye düşünüyorum. bazen kafalar uyuşmaz.bazen eşiniz sizi hiç anlamaz.az once bir cevapta post sahibi aslinda yaşadıklarını yazmış. dürüst olalım bir çoğumuz çekemeyiz.her sorunda elbette boşanmaya varilmaz.tenzih ediyorum bazıları gerçekten fazla tahammülsüz evliliğe.burda çok saçma postlar okudum vallahi.bana göre çok saçma sebeplerden eşiyle sorunlar yaşayan. ama bu kardeşimiz belli ki eşiyle duygusal anlamda iletişim kuramamaktan,onu anlamamasından,kayinpederinden,gorumcesinden şikayetçi.bu kadinlar bu hâle durduk yere gelmiyor bence.kimse de boşanmak için evlenmiyor. bu arada mrs.eris bence esin gidince açmamalısın davayı ucu başka yerlere de çekilebilir.3.şahıslar var gibi de algılanabilir.bence kararliysan ki maddi manevi ayrı eve çıkma durumum var demissin bence bunu gitmesini beklemeden yap.tabi eğer esin gidip döndüğünde birşeylerin duzelmeyecegini düşünüyorsan yap.ya da eşinin gitmesini bekle belki döndüğünde bambaşka istediğin gibi bir huzura kavuşacaksın.bunu da beklemeden,yaşamadan bilemezsin.genel anlamda eşinden iyi şekilde bahsetmişsin. acaba tam olarak onu tanımadan,tam anlamıyla sevmeden mi evlendin diye düşündüm.benim de 2.evliliğim bir kızım var ilk eşimden esin bekârdi.biz de sorunlar yaşadık ama hiç soğumadım eşimden ya da boşanmayı dusunmedim
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Eşinle neden boşanmak istediğini paylaşmıyorsun peki de o gittikten sonra yapacaksın bunu? Bilmeye hakkı var belki bi ortak yolunuz vardır bitirmemek için  iyi biri gibi bahsediyorsun sonuçta çocuklarınız da var. Yuva kurmak kolay değil. 
tarafından
Evet canım biz birde ikimiz de ikinci evliligi yapan insanlar olarak bunu baştan uzun uzun konuştuk ama konuştuğumuz gibi olmadı canım.  Yani benim kendi evim kendi duzenim olmadı hep evim ayriyken bile birileri evimin içindeydi. Bir gün bile süslenip puslwnip kocamı karsilayamadim  baş başa kafa rahat bir akşam yemeği yemedik
(2,838 puan) tarafından
Ah canım ya istediğinin olmamasına çok üzüldüm ama eşin iyi biriyse son kez konuşmalısın. Zorlukla kurduğunuz yuvanın hatrına.
tarafından
Evet gerçekten bu kadar da yüzeysel değil inan ki mevzumuz.  Rabbim herkese huzur versin
(634 puan) tarafından
Ben de senin gibi ayrı evimiz var ama gidemiyoruz 8 senedir kaynanmgille aynılı evde oturuyoruz illa bunun için bpsanmakmu lazım mutluysan eğer bn çok şükür mutluyum allah büyüktür ayrı eve çıkarsınız bi ev için boşanma bence belkide pişman olucaksin
tarafından
Allah seni de kurtarsın canım.  Huzur mutluluk versin
0 oy
(3,862 puan) tarafından
canim dur , halledemeyeceginiz sorunlar yok gibi , geliriniz iyiymis   madem  evi sen bul biraz katı ol bu konuda
tarafından
Ay kuzum kardesi bosancam diye geldi ben ev buldum yok babama bakamaz o dedi geçti. Yalvardım yemin ederim neymiş babasına da bakamazmis kendine de 3 erkek kardeşler benim mecburiyetim neydi hem kardeşine hem kardeşinin bebeğine hem babasına baktım benim de elimde bebeğim varken üstelik de hamileydim
(3,862 puan) tarafından
canim eşin gidiyormus zaten , sen gidince ben baska eve cikacagim desen kabul eder mi ?
tarafından
Bilemiyorum ama bu da var aklımda bakalım.  Çok darmadağın halde zihnim
0 oy
(1,154 puan) tarafından
Canım bence duygusal bir boşluktasın ve ani duygularla ani karar veriyorsun ani karar vermeden önce eşinle güzelce konuşmalısın. 
tarafından
Çok konuştum canım 2 senedir konuşuyorum. Ben de hayatımızı tamamen değiştirmek için çabalıyorum diyor sadece ama olan bana oldu
(1,154 puan) tarafından
Bu defa aşırı ciddi konuş blöf yap bu şekilde artık olmaz çok fazla fedakarlık yaptım ama artık yoruldum faln de
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Aldatigini düsündügune gore adama haksizlik yapiyo olabilirsin canm iyi duşün
tarafından
İnan ki ic muhasebem öyle büyük ki. Gerçekten çok iyi bir baba , sakin herseye yardimci anlayışlı bir eş ama işte beni çok degersizlestirdi yada ben öyle hissediyorum.  İnan bahçede ko.pegimiz var onun Bile şahsına ait bir  kulübesi var :))) düşün o kadar değersiz hissediyorum kendimi
(5,272 puan) tarafından
Vesveseye gelme bu kadr iyi bi insansa kaybetme cok pisman olursun
tarafından
İnan ki buraya girdiğimde öyle şeyler okuyorum ki burası olmasa belki de zerre kadar umurumda olmazdı.  Ama yaptığı hic birsey yok. Tek mesele kendimize ait bir hayatımızın olmaması bu da uzun vadede çok can sıkıcı İnan
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Bence anı karar veriyorsun çanim az daha sabır bekle bakalm bı gitsin belkide her şey farklı olacak ki aranizda sorun da yok güzel de anlatmışsın elbet anlayacak o da .gitsin düşün duygularini tart bekle bence
tarafından
İnan ki Elif 7 8 aydır kolladigim fırsat geldi şimdi de öyle üzülüyorum ki. Çocuklara üzülüyorum ona üzülüyorum kendime üzülüyorum ne gerek vardı bu hale geldik saçma sapan yere yemin ederim adam burası benim evim yuvam diyemedi ceremesini böyle çekiyoruz
(13,825 puan) tarafından
Çok haklısın düzen kuramamak bir kadin için çok önemli ki şu ev bile bana yük oldu çok haklısın ama ani karar verme bekle gidecek zaten duygularını tart az daha sabır cnm bak çocukların var sorun da yok diyorsuj iyi bir haba diyorsun inan sabrin sonu güzel olacak bence kişisel sorunlarınız yok kesinlikle anı karar verme
tarafından
İnşallah canım benim inşallah düzelir bazı şeyler
(13,825 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
tarafından
Ya anlatamadığın sebepler var ya da hiç bir sebep yok gibi...
tarafından
Evet aslında canım ben tahammulsuzum eşim umursamaz. Biz evlendigimizden beri kendi evimizde olmadık hep birileri oldu yada biz annesigilin evinde yaşadık sorunumuz bu . Ama gerçekten uzun:)
tarafından
Tuğbacım karakterini tanımıyorum ama uzun zamandır beklentilerin karşılanmarığı için sinirle sevmiyorum diyip istemeden kestirip atıyor gibime geldi yoksa yorumlarından karakterli akıllı biri gibi gördüm ve çok postta eşini övdüğünü de... yoksa önemli sebepler yokken seviyorum dediğin insana sevmiyorum galiba diyip çocuklarının babasını bir kalemde silecek biri değilsindir. Eşin de taleplerini umursamıyor ki kızıyorsun ama bu sevmediğini göstermez. Konuş ciddi ciddi bak bende bir şeyler kopmak üzere şu şu konularda yanlışın var de ayrı evde ayrı ev ya da ne istiyorsan. Yoksa evi ayırmadı diye babası pis diye boşanmak olmaz olgun birisin bak aklı selim düşün
tarafından
Çok çok teşekkür ederim.  Gerçekten hakkını asla yiyemem.  Hayatımı hep kolaylaştırıyor yani değer verdiğini hissediyorum ama Bi yandan böyle yapması beni değersiz hissettiriyor hep konuştum önemsemediklerini çocuklar var yapamam diye düşündü. Çok çok başka kafadayım canım ayrıldıktan sonra daha iyi bir hayatımız olacak mı bilmiyorum çocuklarım babadan ayrı nasıl olur bilemiyorum haksızlık mı yapıyorum diyorum . Daha çöl düşünmeye ihtiyacım var sanırım.  Telkinlerin için teşekkür ederim
0 oy
(3,246 puan) tarafından
Canım o yokken yapma. Ne sorunun varsa yüz yüze otur konuş
tarafından
Çok konuştum kuzum inan
0 oy
tarafından
Mantıklı bir kadınsın. Sadece şuan içindeki duygulara yeniliyorsun. Eşin gitsin biraz uzak kalın. Duygularını ölç tart. Baktın duygularda körelmiş o zaman boşanma davasını aç. İlla dövmesi sövmesi gerekmiyor. Beklediğin şeyde gayet olağan birşey. 
tarafından
Çok teşekkür ederim.  Önceki postumu hatırladın sanırım ben seni hatırladım sanki. Vicdanım aklim mantığım öyle köşeye sıkıştım ki Allahim hayırla bir kapı açsın inşallah
tarafından
Evet :) senin yorumlarını da biliyorum mantıklı bir kadınsın. Sakin kal. Belkide birikmiilik ve bir sonuca ulaşamamak seni böyle yapiyor şuan. İnsan bazen gözünü karartabiliyor belkide daha güzel günler bu zorluğun arkasında dizi bekliyordur. Eşinle ilgili saydığın herşey çok kıymetli şeyler. Bir çoğumuz bunları göremiyor eşinden. Ama bazen onlarında olması yeterli olmuyor sizin durum da böyle. Sabret.
tarafından
Asla yuvamı yıkma yoluna girmedim canım hep sorun Çözme odaklı olmuştuk çok teşekkür ediyorum
tarafından
Rica ederim. Hakkınızda hayırlısı olsun.
0 oy
tarafından
Eşine sevemiyorum seni artık dediğinde ne dedi eşin 
tarafından
Ya üzerime gelmek istemiyor yada umurunda değilim bilemiyorum belki  de sevdiğimi düşünüyor ama bunalımdayım diye dusynuyor da olabilir
tarafından
Anladım canım belki de dediğin gibi bunalımda falan sandı geçici bişey sandı ama sen kafana koymuşsun boşanmayı bı kere hakkınizda hayırlısı olsun inşallah
tarafından
Amin inşallah canım evet yaklaşık 8 aydır kendimi ve çocukları mağdur etmemek için bekliyorum planlıyorum
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Keşke şu saydıklarıni  kocam da bana yapsaydı.. çok şanslısın kıymetini bil.ben aldatıldım yine de hâlâ bu evdeyim seni seven bir adam var bence iyi düşün 
tarafından
Canım Allah senin de yardımcın olsun gönlüne göre versin
0 oy
(4,975 puan) tarafından
Canım bence ortada bosanilacak bir durum yok,bence zaman ver,kocan özünde iyi biri,2 tane bebeğin var ve çok küçük üstelik 2.evliligin bence sabredersen ilerde daha iyi bir hayatınız olacağını düşünüyorum kocan ve çocukların ile çünkü daha önce ayrılmıssin ama o zaman çocuk yoktu,bu sefer çocukta var iyi düşün ciddi bir karar tabi sen bilirsin saygı duyarım kararına ama ben olsam boşanmazdim.
tarafından
Çok teşekkür ederim canım.  Evet aşırı küçükler insallah bu cikmazdan hayırla cikarim
(4,975 puan) tarafından
Amin rabbim kalbine ferahlık evine huzur versin inşallah
tarafından
Amin canim inşallah.  Rabbım kimseyi darda koymasın ❤
0 oy
(912 puan) tarafından
Aldatmak değilde nankörlük ediyor gibi hissediyorsun bence aldatmak yada kandırmak anlattığından çok farklı şeyler 
tarafından
Çok karmasigim inan kendimi ifade edemiyorum sanırım senin tabirin daha uygun
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Peki arkasından iş çevireceğine yani senin demenle neden gitmeden boşanmıyorsunuz sonuçta o orada yani nasıl boşanma süreci işleyecek ki anlaşmalı hızlı boşanma olabilir bence 
tarafından
Onu da konuştum canım eşim boşanmadan yana değil birbirimize karşı sevgimiz bitse bile 2 evladımızı aile birliği altında büyütmemiz lazım diye düşünüyor
(6,441 puan) tarafından
Daha neler gerçi uzaktaysa yapılabilir
0 oy
(345 puan) tarafından
Ay bi arkadasim ayni boyle birsey yasadi esi sehir disina calismaya gtti 4 ay ondan sonra geldi ama bizim kiz kocam da kocam demeye basladi bazen mesafe iyi gelir belki size de oyle olur iyice dok dusun oyle karar ver derm
tarafından
Ay inşallah böyle olurum :))) gerçekten istiyorum
(345 puan) tarafından
Insallah gonlunuze gore olsun
0 oy
tarafından
Kuzum sadece bıraz kafanı dınlemen lazım herseyden uzakta emınım kendıne gelırsın sure ver 
tarafından
Bilemiyorum canım. İnan ki o kadar çaresiz çıkmazda hissediyorum kendimi. Yani düşün kızım 14 aylıkken halası eline vururken bile yakaladım yaşadıklarımız da basit şeyler değil. Bu kadarını hak etmediğimiz düşünüyorum 4 senedir tepemde kocamın yanında bonus birileri var bakıyorum ha bire ama artık tahammül kalmadı
tarafından
Aılenın yanına mj gıtsen esın gıdınce acaba kafanı toparlarsın hem
tarafından
Benim annem 12 sene önce vefat etti canım. Babam da evli gitmem 2 çocukla. Annem olsa giderdim ama simdi kalkar bisey söyler çocuklarıma ben kaldiramam
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bitanem ben seni bu durumunu anlıyorum hep yanındayım anlatamadigin daha başka şeylerde var hakkında hayırlısı olsun ama bir konuş derim ben boşanmak istiyorum diye en azından ilgisi olsun ❤️
tarafından
Birçok kez konuştum bebeğim.  Ama gittikten sonra yine düşünüp konuşurum . Bir gitse artik
(7,121 puan) tarafından
Hayırlısı olsun bitanem benim sen hep mutlu ol
tarafından
Çok teşekkür ederim canım benim. Rabbim kimseyi huzuruyla yuvasiyla sınamasın.  Çok cikmazdayim Ayşenur kafayı yeme derecesine geldik artık.
0 oy
(1,347 puan) tarafından
Birini sevdiğini sevmediğini bilememek çok kötü. Bence artık sevmiyosun yoksa insan uzun süre bu düşüncede kalamaz. Hayırlısı olsun hakkınızda inşallah ama maddi manevi gücün varsa istemediğin biriyle ortak bir hayat yaşama ayrıl derim
tarafından
Evet gerçekten bilmiyorum. Onun iyi biri olması hayatımızın sonuna dek beraber yaşamamıza yetecek mi sanmıyorum 2 senedir çektiğimi ben biliyorum canım kaç kez kavga sırasında gitmek istedim engel oldu hep.  Gerçekten bilmiyorum sevdiğimi ve bu beni çok acıtıyor. Çok uyardım biterse kendimi toplayamam bırak milleti biz aile olalım ben kimseye bakmak zorunda değilim dedim kız kaç kez yalvardım.  Çok şükür gücüm var  belki bu yüzden de tahammulsuzum
(1,347 puan) tarafından
Bir insanın bir tane nefretlik huyu varsa yani bıktırdıysa artık o konuda. Geri huyu hep iyi olsada insan görmüyo o iyilikleri. Görse de içini düzeltemiyo iyi biliyorum o hissi. Belki ayrılmak en hayırlısıdır öyle daha mutlu olacaksındır. İnsan kolay kolay da ayrılık kararına gelmiyo yani
tarafından
Hayırlısı inşallah inan ki kimse durduk yere 2. Evliliğini bitirmek için yapmaz. Evlatlarının boynunu bukmez .Allahim şu duruma kimseyi dusurmesin
(1,347 puan) tarafından
Aminn Allah yardımcın olsun senin de. En hayırlı yola iletsin inşallah

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 958 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Eyluleylul23 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 2,130 göst.
6 Ekim 2020 Diğer kategorisinde ❤❤❤❤MAŞÂLLAH❤❤❤❤ (2,765 puan) tarafından soruldu
0 oy
90 cevap 5,496 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 253 göst.
16 Mart 2024 Aile kategorisinde Ayasa (1,235 puan) tarafından soruldu

380,339 soru

11,388,190 cevap

34,892 kullanıcı

...