0 oy
1,057 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Kaynanam kayın babam görümcem ve kocası bize gelecek hafta sonu için. 1 gece veya iki gece kalacaklar. Takıldığım nokta elbet bu değil. Misafir başımın üstünde yeri var. Lakin o gün telefonda görüntülü konuştuk geleceğiz filan demediler. Halbuki bize gelecekleri belli imiş. Oğulları biliyor elbet. Eşim o günün akşamına bana dediki bizde gelecekler. Gelsinler elbette bana niye sorulmuyor zoruma gitti açıkcası. Kızım size gelmeyi düşünüyoruz müsait misin birşey istermisin diye. Bu arada keyfiyle bir gelme bu. 2 yaşında da bir oğlum var hem onu görürüz hem yeni taşındık biz deniz kenarı bir yer gezeriz gibisinden. 1 ay öncede görüşmüştük. 2 hafta sonrada yanlarına gidecektik gerçi.yani sonuç da onları ağırlıyacak olan ben değilmiydim çok zoruma gitti. Eşime dedim tabi ailesini tuttu sana söylemek zorunda değiller dedi siz olsanız ne yapardınız ya haksızmıyım. 

22 Cevaplar

+2 oy
(13,871 puan) tarafından
Bennolsam ev haliyle karşilarim. Aaa hiç haberim yoktu insan bi haber verir derim. Onlar utansin. 
(11 puan) tarafından
Utanmazlar emin ol beni kötüler ki eşim beni hayatta tutmaz.
(2,804 puan) tarafından
Kukuli sana katılıyorum ve zerre hazırlık falanda yapmazdım net. Oğlu yapsn hazırlığı ağırlamayı sana gerek yokmuş nede olsa
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Senin ailen gelirken eşini mi arıyorlar bence gelmelerini istemiyorsun aramadıklarını bahane ediyorsun yok keyfi gezme yok bilmem ne ayıp bence yaptığın 
(9,612 puan) tarafından
Ayy bu benim yengem :D abi  çerkezköyr dönerken size uğrıcam 5 dk yeğenime hediyesini vercem dedim tmm dedi gelin hanım mesaj atmış bana neden söylemiyorsun abine söyliyorsun diye aynı hesap işte. Boş boş şeylere takılıyorsunjz Allah aşkına benim ablam annem bana gelirken eşime danışmıyor ki eşimin ailesi de bana danışsjn. Zoruna gitmiş gezmeye gelmeleri
tarafından
Onunda çözümü var canım alıp karşına insan gibi konuşacaksın baştan koyacaksın mesafeyi benim kaynanam da yaptı ilk başlarda oturdum konuştum şimdi asla yapmaz aynı şekilde kendi anneme de müsaade etmem düzenime karıştırtmam haa laftan anlamıyor mu yapacak bişey yok ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin eşinin hayrına sabretmek lazım eşin senin anneni sevmese ve gelmesin dese ne düşünürsün ben hep empati kurarım hepte işe yarar
(3,730 puan) tarafından
İş başa gelmeden konuşması kolay tabi. Kız gayette haklı bu hareket seni bişey yerine koymuyoruz kimsinde sana da söyleyelim oğlumun evine geliyoruz demek oluyor. Allah razı olsun eşim olsaydı sorayım eşim müsait mi ben ona göre size haber veririm derdi aynı şekilde benim ailem de bana söylese eşimle konuşuyum size haber veririm derim olması gereken bu
tarafından
O zaman kaynanaya değil eşine kızacak bana sormadan neden kabul ettin diye adamların yine suçu yok yani sonuçta haber vermişler
(3,730 puan) tarafından
Çünkü kadının halinden kadının anlaması lazım o kadın gelinini insan yerine koysa bilir ki bi evde misafiri ağırlayan kadındır ona sorulması söylenmesi lazım. Laf arası gelmek istiyoruz düşünüyoruz şöyle böyle bile dese buralara gelmez. Ama kaynananın düşündüğü ona mı soracaz ona mı söylücez anladın mı kadının zoruna giden de bu. Eşinin de aynı düşüncesi
0 oy
tarafından
Gelirken müsait misiniz Bir planınız varmı diye sormalılardı haklısın ama olan olmuş bir kaç gün idare et 
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bigün görümcem eşimi aradi size gelicez dedi ve ilk defa yaptığı bise değildi bende eşime dedim evim hanımı galiba sensin seni ariyolar otur sen agirla ben annemlere gidicem dedim sonuç gelemediler
(11 puan) tarafından
Eşime dedim o zaman biletini alayımda annemlere git dedi. Bir misafir ağırlamıyacaksan dedi.
(9,626 puan) tarafından
Bizimkiler biraz sıkıntılı canim,bazı mevzularimiz vardi o yüzden gelme gitme yok bizde ama o yüzsüzler gelmek istiyolar bütün konularda ben haklı olduğum için ben eve istemesemde eşim ses etmiyo,esine de Allah akıl fikir versin habersiz yapılan işten nefret ederim
0 oy
(606 puan) tarafından
Geçen benimde kaynanam telefonda eşime diyor bi fırsat bulsak gelecez ee kadın oğlun mu evi idare ettiriyo bi bana deee ama yok geçen kışda gecenin 10 u eşim korona testi vermiş sabaha sonuç bekliyoz görümcem aradı adanadayız konum atın diye biz attık 10 dakka sürmedi geldiler esim hasta kızım daha 6 aylık o hasta yemek patates faln kızarttım kahvaltılık poğaça falan eniştee beyy gitmiş içerde karısına zırvalıyoo yemek falan yokmuymuş yapamamış mı benn ne bileyim siz geleceksiniz gece 10 da yemek mi yapılır
(11 puan) tarafından
Şuan benzer durum olacak işte ama birşey eksik olsun eşim söylenip durur bakalım yarın nasıl olacak.
(1,975 puan) tarafından
Valla onlar öyle konuşurken duysam direk cevap verirdim. Dinliyorum sanarlarsa sansınlar.
(178 puan) tarafından
Ayınin tekiymis o eniste insanlara noolmus yaa gecenin onunda size sofra kurmak zorunda degildi bence
0 oy
tarafından
Benim kayinbabamda defalarca kez habersiz geldi evime üstelik eşime bile söylemedi ben kapalıyim e hâliyle evin içerisinde pek dikkat etmiyorum kapıyı açtığımda onunla karşılaşıyorum çok kızdım eşime de söyledim artık bu şekilde yapmıyor gelmeden önce haber veriyor 
tarafından
Merak ettim kardeşin sen kapı çalınca açmaya giderken örtünü başına almıyor musun :)
tarafından
Baş örtüsüz açtığımı nerden çıkardın pijama falan vardı üstümde ondan bahsetmek istedim baş örtü kapı çalınca hemen takarım kapının yanındaki askıda hep durur
tarafından
Hayır tabiki doğrudur sadece gerçekten merak ettim :) ben de tesettürlüyüm ve evde hep açık gezerim normal olarak. Sen öyle deyince merak ettim sadece :)
0 oy
(4,985 puan) tarafından

Kaynanalar hep mi ayni olur ya jdjdjdj:D

Bizimkilerde öyle gecen sene gorumcem gelecekmis işte Ayşe size gelecek ne istiyorsunuz koyden diye haa oyle bir iki gece degil 2 ay kaldi 20 saatlik yol 

0 oy
tarafından
Esının tavrı ne kadar kırıcı ben bır karımla konusayım ayarlayalım kendimizi demk cok mu zor kıme sormusta kabul ediyor ayıp ya o evde ikiniz yasıyorsunuz + evın duzenı kadına aittir herseyı gec yogun bır adet agrın var belkı yatılı ıkı gun mısafır agırlayacak yemek temızlık vs ugrasacak halın yok belkı nasıl sormaz esın sana bunu madem sana sormak zorunda degıller kendısı agırlasın elleme bıseye 
0 oy
(8,934 puan) tarafından
Çok ayıp yaptıkları gerçekten. Şimdi ilişkiniz nasıl tam bilmiyorum ama bi saat oturmaya gideceğin yere bile haber verirsin
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Ayy bugünde bana yemeğe geldiler ve benim haberim yok çat kapı bi açtım kaynana kayınbaba falan .insan bi arar .ben deli oldum valla 
0 oy
tarafından
ne demek sana söylemek zorunda değiller sen de ozaman hiç bir hazırlık vs yapma.boyle saçma şey mi olur.bir yerlerini yayarak oturuyorlar biz kadınlar hizmet hürmet ediyoruz.tabi ki sana sorup söyleyecekler.valla benim eşim yeni evlenince birkaç kere benim haberim ve onayım olmadan eve çağırdı evet ağırladım ama uyardım da benim haberim onayım olmadan kimseyi çağırma birdaha gelecek olana da eşimle konuşayım de.basimizin üstünde yerleri lakin insan bazen uygun olmuyor 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Eşin belli başlı saygısızlık etmiş o ne biçim şey ya sana söylemek zorunda değiller derken eşek başımı var deseydin saçma sapan 

0 oy
(3,016 puan) tarafından
Derler mi canım iş kocada bitiyor emrivaki yaparlar bizim zorumuza gider onlar ne olmuş ki sen abartıyon olur
0 oy
(462 puan) tarafından
Ay en sinir olduğum şey benim kaynana da bana bişey demez oğluna der. İllet olurum resmen ya
0 oy
(2,353 puan) tarafından
çok haklisin bende çok sinir olurum kocan ağırlamicak sonucta ki onuda gectim insan bi düşünür belki istemez benim esimin aileside öyle her zaman esimi ararlar sanki ben yokmuşum gibi 
0 oy
(397 puan) tarafından
Benim kayinvalidem  bayan misafirler bile bize geleceği zaman oğluna söylüyor size gelecekler diye sanki eşim onlarla oturacak onlara hizmet edecekmiş  gibi o yüzden çok garipsemedim  bir yere gidiceleği  zaman bile arar eşime söyler  bana söylemesi için demekki hepsi aynı ama diğer gelinine öyle değil tabi ki 
0 oy
(974 puan) tarafından
Ben sorun etmiyorum böyle şeyleri üç yıl önce kayinvalidem le kaynım bize geleceklerdi ama ne zaman olduğu belli değildi oğlumu okula ginderdum kızımda aldım annemlere giderken yolda kocam aradı annemler geliyordu dedi tamam gelsinler ben anneme gidiyorum bir iki saat kalır döner eve hazırlık yapar yemeği yetisirim dedim ki öylede yaptım 
0 oy
(872 puan) tarafından
Ben seni iyi anlıyorum çünkü bizim ailemizde de öyle bir şey var. Kim geliyorsa en son ben öğreniyorum. En iyisi 1 gün once, en kötüsü çat kapı. Geçen sene 7 ay kızımla yalnız kaldık. Her bebek farklıdır. Bazıları sakin, beninki ise tam tersi. Inan bulaşıkları makineye yerleştirmek bile sıkıntıydı. Yemek bile yapmak çok zordu. Evi toplamayi söylemeyim. Bir de uyku düzenini yeni düzeltiyorum çat kapı geliyorlardı direk zili basıyorlar. Evimin halini bi görsen. Kendi halimi söylememe gerek yok dimi. Bebegimin uyku düzeni de bozuluyor. Rezil de oluyorum. Yahu tuvalete bile gidemiyordum doğru düzgün. Bi beni arayıp haber verselerdi keşke. Normalde iyi ev hanıyım,  eskiden heryer tertemiz, herşey yerinde duruyordu. Ama artık anne oldum, küçücük bebegime en iyi ilgi göstermeliyim, kalan herşeyi bosver. Habersiz geliyorlar diye hep onlar geldiğinde migren nöbetlerim tutuyordu. Evet oğlunun evine geliyorlar. Ama ben ev hanıyım. Ben sorumluyum evin halinden. En azından misafirler için. Gelip da mutfağı karıştırıyor buzdolabını karıştırıyor. Ben rahatsız oluyorum. Kendi annen gelirse diyenler olmuş. Kendi aile arar haber verir bi kere,  çat kapı gelmez. Ikincisi kendi ailen için sen kizisin. Eşinin ailesi için adın var o da gelin. Ben de eşim le çok tartıştım. Kendisi 7 aylık evden ayrılmıştı işten dolayı. Gelsinler. Severek karşılarım. Ama böyle hazırsız berbat bir halimin üstüne gelmeleri hiç hoş değil. Eşim de diyor ne diyicem yaşlı insanlara. Artık kafama takmıyorum. Görsünler halimi ve belki anlarlar diyorum. Ama daha kimse bisey anlamadı.
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ne demek sana söylemek zorunda değiller ya.lafa  bak. 
0 oy
(473 puan) tarafından
7 yılda bir kere bile bana sorulmadı evime gelinirken canım , seni çok iyi anlıyorum.Kocanla halledebiliyorsan ona soracaksın ben bu evde neyim diye , başka türlü çözemezsin.Anasi onu aradığı zaman , karıma da sorayım bir planı var mı , müsait mi diyecek , gelin demeyecek hemen.Kaynanalar oğlumun evine gidiyorum diye düşünüyor hep malesef ama orada oğlunun bir de karısı olduginu hesaba katmiyorlar.Cok gorgusuzce bir yaklaşım.Bu konudan rahatsiz olduğunu eşine soyle .Baktın bir şey yapmıyor , bir daha bu durum tekrar ederse , bana gelmiyorlar sana geliyorlar sanırım , bana haber vermediler zaten deyip çık evden , sen de kendi annene babana git.Bana yapıldığı zaman isteydim , kayinvalide beni ben kapidayim diye aradı , ben de çalışıyorum , beni arayıp ne zaman geleceğini söylemedin , üzgünüm bekleyeceksin biraz demiştim , ve beklemişti.Sonra yine aynısını yapmıştı gerçi, görgu başka bir şey.

İlgili sorular

0 oy
40 cevap 1,297 göst.
0 oy
24 cevap 1,069 göst.
2 Eylül 2020 Aile kategorisinde ❤Mehincik❤ (6,681 puan) tarafından soruldu
0 oy
54 cevap 1,042 göst.
24 Kasım 2022 Aile kategorisinde sweetlady (624 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 527 göst.
22 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu