0 oy
1,268 göst.
Aile kategorisinde tarafından
mrhb. biraz uzun olacak k.bakmayin.bugün gorumcelerim,kuzenleri vs.cafeye gitmiş.eşm cafeden ark.aradi bizim kızların hesabına baksana onlardan hesap alma ben gelince  halledicem diyecekti.ben de biraz bozuldum o da bana ne olduğunu sordu.ben de kizlar çıkıyorsa ceplerinde paraları vardir hep bunu niye yapıyorsun,her seferinde arayıp hesap almayın ben ödeyeceğim diyorsun.biz de bir eviz bizim de giderlerimiz çok,son zamanlarda çok abartmadın mi sanki ablanlara, kardeşlerine hep bsieyler yapmak zorunda gibi davraniyorsun dedim.evli gorumcemin eşi çalışmıyor borçları var ve yakınız.evine çağırınca bile eşim puding,süt parasına kadar veriyor.eşim sebzesine kadar götürüyor.sofrada yeğenine para verip kola aldırır.bugun bendeysek 2 gün sonra ablası der ki bize gelin annemleri getirsene,3 gün sonra arar annemlere gidelim mi.sürekli eşim götür,getir yapiyor.bana biraz sinirlendi onlar benim bacıların vs.dedim ki benim de bacım ünv.okuyor birkere teklif ettin mi para yollayalım diye.benimkilerin babaları yok başlarında dedi.kayinpderim rahmetli.yani dedim benim kardeşime yollamaya gerek yok mu babam basında diye.peki ablanin kocasi basında değil mi?ben yeri geliyor ihtiyacım olan herşeyi erteliyorum kisıtliyorum dedim.kartlari önüme bıraktı al git çık kendi başına ne istiyorsan al dedi niye tek cikayim kocam yok mu benim dedim.kocan başkalarına yapiyor sana yapmıyor dedi. ailem şehir dışında kızlar yazın gidince, onlar gelince ailemden de esirgemez nankörlük edemem.gorumcelerimi çok seviyorum ama birkaç birseye şahit oldum buz amana kadar bunlara hiç ses etmedim kardeşleri yapsın etsin dedim ama baktim ki enayi yerine konuyoruz biz.1 yapınca 5 bekliyorlar.artik çok sinirim bozuluyor.herkes evini zor geçindiriyor mu?1 2 yaparsin ama her seferinde olmaz.bunlari söylemem zoruna gitti.ben de kartları ve bana verdiği paraya baş ucuna koydum istemiyorum birseyini dedim çok kirildim

25 Cevaplar

+1 oy
tarafından
O kadar haklısın ki kardeşim.. Anlatmak istediğini de gayet iyi anladım. Şimdi kalkar laf ederler kardeşidir yapar sana ne derler hiç aldırma. Kendini çok iyi ifade etmişsin anlamak isteyene tabi.. Senin adına üzüldüm gerçekten. Bi tanıdığımın başında da buna benzer bi durum vardı. Gerçekten zor. İnşallah Rabbim en hayırlı yoldan feraha çıkarsın. Kimseyi kırmadan üzmeden.. Niyetini al ve evde bakara suresi aç her gün sesli sesli dinle işini yaparken aralıksız 41 gün. Faydasını göreceğine yemin edebilirim :) Evine yuvana huzur getirsin inşallah eşin de seni anlasın ❤
tarafından
çok teşekkür ederim gerçekten linclenmek istemem.aslinda okadar şeye sabrettim,sükûnet gösterdim ki eşim bile şaşırır.genel anlamda cok sukur iyiyiz ama bu konuda ilk kez böyle sitemde bulundum o da beni anlamadı.birkac şeye şahit olunca artik sanirim anlayışım azaldı.o demeden hep ben derim annene para ver, kardeşine şunu yap.ya da çocuklara da ben de alır yaparim.benim şikayetçi olduğum şey sürekli olması.insallah dinlerim allah razi olsun
tarafından
Evet farkettim anlatma ve yazma şeklinden bile belli sakin kalmışsın sabırlı kalmışsın bazıları gibi kocana saya söve yazmamışsın. Çok da haklısın.. Allah yardımcın olsun ❤
tarafından
sayıp sövemem ben zaten. bunu da pek doğru bulmuyorum ulu orta:) sayıp,sövüp 3 gün sonra yıldönümü kutlayan bacılar gördü bu gizlerim burda :) amin inşallah allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.
tarafından
Amin amin inşallah
-Reklam-
0 oy
(7,675 puan) tarafından
Ben hiç para mevzularına girmiyorum ya. Sonuçta senin ailene de yapıyor demişsin. Ablasının da eşi çalışmıyormuş. Cafeye filan gitmeyiverin canım siz de onun yerine. 
tarafından
kuzum calismiyor ama işte begenmiyor.ben zaten 3 yıldır evliyim ve hiç sesimi çıkarmadım.cafeye biz gitmedik zaten kardeşleri ve kuzenleri gidiyorya her gittiklerinde cafede çalışan arkadaşlarını arayıp kardeşlerimden hesap alma ben vereceğim diyor.ablasina gelince o bana gelince inan benim kızıma 1 küçük çikolata bile almaz.abartmiyorum sürekli sürekli yapıyor eşim ama bir yerde ben de haksız mıyım abartma demeye ben kendimden kısıyorum zorunda miyim
tarafından
dün mesela bu bahsettiğim gorumcem kayinvalidemdeyiz evde 1 paket kahve olmasına rağmen bana kahve aldırttı.kahve yok diyip.ben bunu dün anlattım esime çok kırıldım dedim.hic birşey diyemedi.peki ben şimdi bu sitemlerimde haksız mıyım.biz niye yapıyoruz ozaman
(7,675 puan) tarafından
Sen de kısma canım. Ben anladm ki kadınlar parasal mevzulara çok girmeyeceğiz. Harcamak mı gerekiyor. Harcıyacağız. Ayrıca arkadaşının yeri olduğu için indirim filan yaptırıyordur.
0 oy
(2,989 puan) tarafından
Bırakacaksın ağzına etsinler ki anlasınlar kocalar ayrı bela kardeşleri ayrı bitmez bunların sal.aklığı 
tarafından
canım bir de k.validem diğer oğluna çok düşkün bunu bütün evlatları söylüyor.bana da neler yaptılar veya yapmadılar kayinvelidemler.ben yine de kapılarını açıyorum.hic küsmedim de.bana oyle bir muamele yapti ki eşim sanki ben kardeşlerinden esirgiyorum halbuki okadar severim ki hepsini.ayrica güzellikle konuşmaya başlamıştım bak borclarimiz var biraz kısalım.herseyi sen yapmak zorunda değilsin vs.abarttigini söylemek mi suç ya da surf ablası gidelim annemleri getir diyor diye ben her haftasonumu ya da 3 4 gun de bir ailesiyle geçiriyorum ya
(2,989 puan) tarafından
Bunu anlamazlar zannediyorlar ki kötülüklerine diyoruz o zamn senden kısmasın eşin bence onların gözüne girmk için yapıyor ama senin tarafından gözden düşüyor haberi yok yarın yaşlanjnca gitsin kardeşleri baksın o zamn
(2,989 puan) tarafından
Bak ona benim eşim de yapıyordular karışmadım geri öderler çünkü
0 oy
tarafından
Bacim benimkide oyleydi. Nişanlıyken söyledim ben kocamın parasini yedirmem bak evlenince değişir Nur deme dedim. Bunu bil öyle evlen dedim. Ah bacim bunu benden iyi kimse anlayamaz. Allahim kolaylık versin . Çok yedirmis parasini benim kocam evlenince parayı kesince öz  bacısı gö.tünu dönüverdi küs şimdi. Ortada birsey yokken. Valla ben diyorum sosyal yardımlaşma kurumumuzun sen diyorum.
tarafından
Valla bacim insallah yavaş yavaş elini çeker. Benimki baciisnin gerçek yüzünü gördü. Parayı kesince adam yerine bile koymadilar eşimi konuşmuyorlar. Valla sense kısma napacan harca kredi kartını mi verdi harcicak  birsey bulamazsan git gram altın al.
Bi kere ablasına benden gizli 1 milyar göndermiş. Baktım ben kıstım o dağıtacak o ay 2,3 milyarlık alışveriş yaptım. Nur çok açıldık deyincede  valla Aşkım ben kıstım  sen sactin  şimdi sen kis  ben saçacam  dedim.
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Seni çok iyi anladım, tek diyeceğim erkeğin parasına acıma, sen kendinden kısma. Sen kendinden kısarsan o parayı başkası yer.
tarafından
inan bunu bugün bu olay olunca farkettim.ben ne kadar iyi niyet göstersem de olmuyor.ben yemeden başkaları yiyor.zoruma giden zaten şu ki ben kendimden kisarken 3 katı gidiyor
0 oy
(4 puan) tarafından
Vallahi cok iyi anlıyorum halden benim de başımda var öyle kaynana kayınpeder hep bana hep bana diye hayatta bir iyilikte görmeyiz Allah'tan benim ki anladı neyin nolduğunu darısı başına canım 
tarafından
biz de bir iyilik görmedim k.valide hep büyük oğlu ve gelini ayırır.esim alanına kadar kendi aldı.nisan düğün hep tek basina yapti eşim hep yok demişler.bohça bile yapmadı bana.dugun günü bileziklerimi bile almamislar.1bucuk sene sonra alındı bilzeiklerim o da eşim tartıştı diye ve eksik.abisi ablası takı bile takmadılar neymiş durumları yokmuş.ablasi gelir karşında bakkal var bir çikolata bile almaz kızıma bukadar mi paran yok.ben eli kolu dolu giderim yine helâli hoş olsun ama ben de yoruldum artık.baska nasıl anlatayım bilmiyorum çok doluyum
(4 puan) tarafından
Bahane hazır hep yok bizdekiler de *** gibi varda koklatmaz kaynımla şeytan bir görümce var hep onlara hep onlara bize gelince boğazımızdakine göz dikerler hepsi aynı halt işte sen alttan aldıkça daha cok yüz buluyorlar sorsalar bizi beğenmezler bide Bi tarafımın kenarları
tarafından
evet hep kendi kızları sıkıntı çekmiş bu aileye gelen gelinler sanalıymış öyle diyorlar aman ne bileyim ya inşallah düzelir bu durumlar
(4 puan) tarafından
İş kocana bitiyor canım benim. Benimkinin gözü acıldı inşallah seninkinin de açılır
0 oy
(12,814 puan) tarafından
Benzer bir olay yaşadım  bizim baya borcumuz var eşim sürekli fakir edebiyatı yapar her şeyin sadece hayalini kuruyoruz ikimizde çalışıyoruz ödemeler ortak ona rağmen bir çok şeye el atarım hayat pahalandı yetmiyor der kendine aldığım her şeye lüks gözü ile bakar geçen bir tesadüf eseri gördüm kardeşine mesaj atmış ibanına para yolladım eksiklerini al diye görümcem bekar anne babası ile yaşıyor ve ikiside emekli muhtaçlık durumları yok yani daha kavgasını etmedim ama ya kendileri enayi oluyorlar ya bizi enayi yerine koyuyorlar sonuç olarak şu kanaate vardım ki erkeklere iyilik yaramıyor 
tarafından
ben enayi yerine koyuluyorum gerçekten.birdahaki ay al,kart ekstresi yenilensin al der hep ama aynı gün bakarım ablasına birşey almis ya da para vermiş kim olsa zoruna gider.once çekirdek aileni düşüneceksin.onlarin acil bir durumu olsa elbette insanim ben de benden once onlarin işi görülsün derim
(12,814 puan) tarafından
Bende artık akıllandım evlilik hazırlığı yaparken lazere gidecektim çeyizdi ev eşyası idi her şeye yardımcın olmaktan hep erteledim saçımı hep evde boyarım altı ayda senede bir kestiririm çok makyaj yapan kiyafet alan biri değilim kendimi tutumlu olarak değerlendiriyorum eşime çok destek oldum maddi anlamda geçen öğrendim görumcem lazere gitmeye başlamış  benimkinin arkasını ben topluyorum o ailesine destek oluyor ailesi gayet rahat takılıyor bizde sürekli fatura kredi geçim konusuyoruz şimdi duruma uyandım  ya ev masraflarını ona kasıp kendi paramı oğluma ve kendime harcıyorum
tarafından
en doğrusu önce çekirdek aile.inan ben evlendim 3 ay halısız durdum annesi demedi 1 tane halini ben alayim teklif bile etmedi off neler var anlatılacak ama.eşim bugünleri kolay unuttu.aslinda unutsun da yani yapsın tabi ailesine de cimrilik etmesin ama dozunda yapsın tek derdim bu
0 oy
(966 puan) tarafından
Gorumcelerin ne olursa olsun çalışabilecek yaşta.evli çocuklu insanların parasını yemek bir yere kadar.enisteleri dahil herkes kullanır bu durumu.bir günde bir yerde patlak verir.parayi olmayan karı koca çalışır.
tarafından
evet maaşları var biri calisiyor zaten inan birseylerinden de kısmıyorlar.evli olan gorumcem de evet ben de hep derim durumları yok yapalim vs.ama bakiyorum eşi iş beğenmiyor kaç kere iş önerdiler ben onu yapamam bunu edemem.arada bir sebze meyve taşıyor  böyle calisiyor arada.bir de evet sanki biz yaptıkça alıştılar.mesela eşim çocuklarına pra verir eniste der ki bırak versin dayıları.ya da gorumcem arar hiç çekinmeden bizi anneme gotursene annemleri getirsene bu 2 3 günde bir oluyor inan sinirleniyorum artik bir kere bile benzin atmayı teklif etmezler.2 dolmuş mesefaesi annesi giden benzini siz dusunun
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Kimse kusura bakmasında kocası çalışmıyo kafede ne geziyo neyine guveniyo diycem de  eşine güveniyo anladığım kadarıyla onlarca kafe varken eşinin arkadaşlarının çalıştığı kafeye gittiklerine gore alışmışlar  herkesin kesesi kendine herkesin kendi çoluk çocuğu var şimdi senin eline maaşınıda saysa bişey ifade etmez kırıldınmı bitiyo 
0 oy
(803 puan) tarafından
Siz çalışıyormusunuz?? Eşiniz sizin paranizmi ailesine veriyor?? Cola ekmek kahve ile zenginmi olacaksınız?? Bu kadar cimrilerde gerek varmi?? Ailesi normal degilmi ??
tarafından
Ay bu nasıl zihniyet ya evlenince senin paran benim paramı var. Siz böyle düşünüyorsunuz sanırım. Bir evlilikte senin paran benim param kadar saçma bir durum yok. Cimrilikle ne alakası var postunu görmedin sanırım kadının kendimden kesiyorum sürekli yapıyorlar diyor. Eşi calismayip cafelerde gezmek ne madem eşi çalışmıyor cafede ne işi var. Muhtemelen burda ki görümce gibi sende davranıyorsun. Nasıl sinir oldum yorumunuza !!
tarafından
peki ben calismiyorum diye esim aldığı bütün parayı ailesine mi versin.bunu süreklilik haline mi getirsin.ne kadar saçma bir yorum bu.elestiriye açığım elbette ama siz belli ki pek anlamadan yorum yapmışsınız bir de beni cimrilikle itham etmişsiniz.3 diyorum ses etmedim bu duruma şimdi burda oturup tek tek ne yasadigimi yazamam uzun olur.ben onlardan hicbirsey görmüyorum diyorum.hep bizden yana olunca da zoruma gidiyor anlıyor musunuz?1 2 yaparsin ama yeter dersin biryerde.ayda biz 6 7 kere bir araya geliyoruz.her seferinde sütüne kadar aldığını düşün benim nekadar boş giderim oluyor benzin parasına varana kadar.üsenip tüm yazdıklarımı okumadınız ya da anlamadınız
tarafından
Boşverin böyleleri anlamaz. Böyle yorum yapanlar ya durumları çok çok iyi yada aynı durumu başkalarına yaşatanlardan. Sonuna kadar haklısın bacım .
tarafından
ya çok iyi maddi durumu pek koymuyor ona bu konular,ya da anlamadı anlatmak istediğimi.kim ne anlarsa anlasin ben çok net açıkladığını düşünüyorum.zaten onca yorum icin de bir bu arkadaş beni cimri olarak algılamış sorun değil çünkü kendimi biliyorum
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Bu erkekler hepsimi aynı ya birde bizm evde var bayılır enayi yerine konulmayı 
tarafından
aynen aynen bizimki de öyle iste
(1,529 puan) tarafından
Yaşlanınca anlicaklar ama iş işten geçmiş olacak
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Seninkine benzer bir durum yaşadım. Hamileyim kilo aldım kıyafetler dar geliyor eşime demeye bile çekiniyorum borcu var diye üstüne gitmiyorum sen tut kardeşine para gönder 700 lira, kız gelmiş ay marka ayakkabıma bir şey olmasın o marka, bende marka ayakkabıni kapı önüne koyma burda çalıyorlar dedim. Bende dolap gardroptan sürekli araştırma yapıyorum nerde ucuz kıyafet bulurum diye hanımefendi gelmiş marka ayakkabım diyor gel de sinir olma. Taviz verme ben artık diyorum ne kadar borcun varsa umrumda olmaz o zaman sen böyle yapıyorsan dedim.
tarafından
inan canım versin laf etmem evet babaları yok başlarında ama sürekli sürekli olunca artik bend e yeter dedim.ben de senin gibiyim ne marka alırım ne birşey.bekar kızların da maaşı var ve bir de inan ki sürekli kapılarında kargo.yani istediklerini alabiliyorlar.
(1,733 puan) tarafından
Oha maaşları da var hem öyle mi
tarafından
k.valide ve küçük gorumcem k.pederim vefat etti diye aliyor.bu gorumcem üniv.basladi bu sene giderken yine parasini koyduk cebine valiz hazırlamasına kadar yardim ettim.diger bekar görünce de çalışıyor maaşı var.evli olan gorumcem de eşi iş beğenmiyor arada bir calisiyor hangi birine yetişelim allah aşkına ben çok yoruldum
(1,733 puan) tarafından
Ooo sizden daha iyiler o zaman valla siz fazla yüz vermişsiniz o yüzden ne olsa herşeye sizi çağırırlar şuraya gidelim şunu alın diye
tarafından
zaten öyleler.bekar iki görümce gururlu aslinda hayatta istemezler eşim zorla verir.ama evli olan oyle değil ya hiç cekinmez
0 oy
(15,047 puan) tarafından
Sen haklısın tabi. Eşi calismayan insanın kafelerde gezip para harcamasi bana da doğru ve mantıklı gelmedi. Yani abisinin ödemesine alışmış. Ayrıca borcunuz da var diyorsun. Bu tarz ödemeleri kısıp önce borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Arada sırada yapılır böyle hosluklar ama her zaman her zaman o ne öyle. 
tarafından
evet canim inan derdim o, arada sırada yapalim her seferinde olmaz.bu arada cafeye giden evli gorumcem değil bekar olanlar.ne olursa olsun hepsine eşim sanki destek vermek zorunda gibi hissediyor.hep birlikteyiz birşey alınacak ben alırım para verilecek ben veririm her seferinde böyle ya.evli kocasi basında sonucta bizi davet ediyorsa tatlı malzemesine kadar biz almak zorunda miyiz.esim aliyor.bilmem daha ne anlatayım örnek vermek için söylüyorum elbette bir kolanın sütün pudingin lafı olmaz
0 oy
(106 puan) tarafından
En sevmediğim erkek tipi çevremde de var maalesef böyle biri jest arada yapılır sürekli olması sinir bozucu. Hiç bi ihtiyacını erteleme bence gönlüne göre harca o böyle yapıyosa 
tarafından
okadar kırıldım ki şuan 1 kuruşunu harcamak istemiyorum.halbuki ben evimi,eşimi düşünüyorum ve ailesini herseye rağmen sevdiğimi bildiği hâlde sanki ben cimrilik ettim babasız benim kardeşlerim diye vicdanımı sömürdü bir de.kimse yokken ben destek verdim o kızlara halbuki
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Eşinn sacacak parası çok demek ki 
tarafından
ben de buna deliriyorum bir araba aldik inan o da kredi ile borc ile bir de kiradayiz.sorsan daralmış borçtan vs.ozaman niye saciyorsun
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Yitabi ki arada olur. İnsanın kardesidir. Duyarsın arkadasını ararsın alma diye. Ama zart zart olmaz. 1 kere olur. Bir daha giderse kendi öder bu benimde kardesım ıcın boyledır. Ha bir süt ile bir puding ile zengin olunmaz. Misafirlige giderkende birsey alınır yanı ayıptır. Ama sen kendınden kısıp cafeye para vermeyelim diye evde oturup da esin gidip kardesinin parasını ödüyorsa o da ayıp. 
tarafından
canım zaten sütü pudingi örnek olarak söyledim.ben de eli boş gitmem çocuklara biseyler alırım vs.mesela birşey alınacak ben alırım birseye para verilecek ben veririm abartmıyorum biz ayda 5 kere bir araya geliyorsak hep böyle.yani herseyde ve sürekli
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Bizimki de böyleydi bir ara kayinpederim genç keyfinden çalışmıyor. Kaynanam her ay eşime hesap soruyor telefon faturami ödedin mi öde vs diye. Eşim ödüyor kardeşine harçlık vs yolluyor. Benimde kardeşim aynı yaşta üniversite okuyordu bı defa teklif etmedi ben verelim desem atar yalan yok kendi kardeşi abi para at diyo da atıyor yok diyemiyor ama benim kardeşim nasıl istesin kendi atması lazım düşünüp. Kardeşi arıyor sevgilimin arkadaşının nişanı var abi para yolla takı takcaz diye ne alaka yani bizene. Kaynanam hile giderim çocuğuma süt cicibebe alırım kayinlarim yer bitirir 10 gidecek olan süt bisküvi 2 günde biter yerine de almazlar birisi 15 diğeri 22 yaşında şuan üstelik. Annesi geldi yanımıza gezmeye başka sehirdeyiz eşim eve market yaparken annesine de bir sürü deterjan vs aldı valizle evine götürdü kaynanam. Marketini bile eşim yaptı memlekete öyle yolladı annesini. Taa 3 4 sene önce 1000₺ vermişti o markete hiç unutmam. Ve daha nice nice şey. Ama ben bişey desem para yok diyo bı yere gidelim desem gezmeyi seviyorsun hiç demiyon parası var mı vs diyo bı bana parası yok. En son olay çıkarttım büyük kavga ettik. Bende dedim benim istek ve ihtiyaçlarimi tamamla çocuklarınkini al hala paran kalırsa git kime ne aliyosan al banane dedim. Şuan yapmıyor bıraktı şükür. Babasi yoksa kocası issizse kafelere de girmesinler bı zahmet ben hiç daha gidip bı kafede bı keyif kahvesi icemedim. Lüks çünkü benim için evimde yapar içerim ne gerek var o parayı oraya harciyim başka şeylere ihtiyacım varken. Alışınca eli versen kolunu anlamiyon dedim ya eşim bir iki sefer ödedi diye annesi her ay arıyordu faturaları öde diye mecbur oducen diyodu bide kocası keyfinden calismiyo bizene halbuki. Kardeşleri sürekli para para para hiç hal hatır sormaya aradıklarını görmedim. Ona rağmen yine de eşime destek olmazlar zorlukta falan sadece kullanmaya yemeye çalışıyorlar.
tarafından
seni de okadar iyi anladim ki canım.benim kardeşime de yollayacağım desem yollama demez ama hiç kendi teklif etmez kardeşine para atalım diye. ben 2 senede kardeşime sadece 2 kere para yollamışımdır.ben 300 tl yollarken o kardeşine 1000 tl verdi.tamam babaları yok başlarında ses etmedim ama herseye herseye olmaz.dedigin gibi istek ve ihtiyaçlarını karşıla eğer kalırsa hepsini ver yine sesim cikmaz
(3,151 puan) tarafından
Bak şuan yine onun kavgasını ediyoruz. Geçenlerde dedim ki kardeşimin montu yok 300-400₺ atsana mont alayım çocuklarima abur cubur eve ekmek kola vs harcıyor hep çünkü parasını da almiyo benden bende ona öyle karşılık odiyim bari dedim. Param yok olunca atarım al dedi bı daha sesyok. Deminde kardeşi para istemiş bana diyor haberin olsun istedi verdim kızdım bende hani yoktu ben dediğimde şimdi nasıl paran oldu diye yine yağ gibi üste çıkıyor onu tartışıyoruz suanda
0 oy
(96 puan) tarafından
Valla biraz haklı biraz haksızsın benim eşim bak açık gonullukle söylüyorum beleşci bende eli açık olsun isterdim ailesininede ailemede ama işte durumlar el verişli değil bencil bide kendine yapar ama hiç etrafa yapmaz o daha kötü emin ol keşke eşimde böyle olsa küçük örnek vericem ailemle yakınız bi kola aldı annem kalanı götür dedi 1 bardak içtik adam aldı eve getirdi düşün yani ne kadar rencide edici bir durum o yüzden karışma bence sonuçta her tarafa yapıyormus adam 
tarafından
canım allah yardımcın olsun evet böyle su daha kötü.eli açık olması elbette çok şükür inan ben de öyleyim.boyle şeyler elbette söylenmez.sadakamizi düzenli çıkarırız.bak ben k.validemden bisey gormedim bana bohça bile yapmadı ki eltimi ve kaynimi ayırır. söylemesi ayıp kaseleri yoktu kendimden 12 tane verdim.1 tane fincanını kırdım 1 takım fincan goturdum.kendi kizi dedi ki aman niye vereceksin bak fincan takımları kaç para olmuş sen de alamazsın birdaha.olsun bende fazlasıyla var dedim. evimizde 5 tane balkon sandalyesi var onun da ihtiyacı varmis al anne burdakileri götür oğlun getirsin araba ile sana dedim. biz d.gazli eve taşındık dolu tüpüm var al annene götür dedim.bu kadın oğluyla küsüp bana da küsen bir kadın sırf oğluna küs diye babannem vefat etti beni aramadı bile.bizim çocuğumuz olmuyor 3 yıldır bazı sıkıntılar var esimde.esimle küs diye bana dedi ki ben dua etmedikçe sizin çocuğunuz olmaz.doktor doktor gezen bebeğim olmuyor diye ağlayan bir geline bu söylenir mi.ben buna rağmen ne küstüm ne kapı mı kapattım onlara.verdigi 3 kurusun lafını edecek insan olsam bahanem okadar cokki kapatırım kapılarımı gidip gelmem eşim de bisey demez.ama ben aşırıya kaçmasından rahatsizim
tarafından
uzun oldu kusura bakma verdiklerinin lafını etmek için değil örnek vermek için söyledim canım.ben de eli açık insanım onu anlatmaya calistim
0 oy
(2,340 puan) tarafından
Vay canına sanki sen bensin
0 oy
tarafından
Basında baba olmayabilir ama kocası var. Şam babası mi o koca neye yarıyor. Bekar olsa neyse de evli sonuçta eşiyle kendi arasında. Rahata alışmışlar oda kocası da. kız kardeşi de biraz anlayışlı olmak zorunda abin de sonuçta bir eve bakıyor sorumlulukları var. Adam'in görevi bellemiş resmen. 

Esin iyi niyetli ama karşı taraf biraz rahat. Her defasında adam oduyorsa bir daha gitmezsin yazıktır dersin ya da adamın hesap almayın diyemeyecegi bir mekana gidersin. 

Seni çok iyi anladım ama. Senin kardes benim kardeş olayına girmeden güzellikle söyleyebilirdin eşine durumu. 

""Canım seni çok iyi anlayabiliyorum baba eksikliğini hissetmesinler istiyorsun yetişmeye çalışıyorsun ama kardeşin bekar değil eşi var başında sonuçta onlar da birşeyleri halledebilmeliler. Herşeye yetişmeye çalışıyorsun sana da yazık. Geçim bu devirde çok zor yükün ağır. Bırak biraz insanlar da kendi sorumluluklarının farkına varsinlar. Allah sana uzun ömür versin sende her zaman olmayabilirsin onların kendi ayakları üstünde durmayı öğrenmeleri lazım. "
tarafından
canım ayırmam aslinda konu neden oraya geldi.benim kardeşimin parasi bitmis ailem de maddi sıkıntıda isteyememiş babamlardan.benden de istemedi aslında konuşurken öyle bahsetti.ben de para yollasak biraz dedim. şimdi biraz sıkısığım 3 5 güne atarız dedi.akşam oldu cafedeki kardeşlerinin hesabını ödemeyi düşündü.peki ben kirilmakta haksızmıyım?kardeşim üniv.ve sıkıntıda şuan ictigi suya bile mecbur para veriyorlar.öncelik o muydu cafede keyif için oturan kardeşleri mi?ya da ona da yok dese yine sorun olmazdi.zaten konuşmaya okadar sakin başladım ki amacım biraz kısalım bak borclarimiz var vs.zaten kaç gündür diyorum bak ablan sürekli arıyor anneme gidelim annemleri getir biz 1 ayda okadar çok benzin parası harcıyoruz ki dedim 2 gün once annendeydik 2 gün sonra ablan bize getir diyorsa buna yok diyebilmelisin.dürüst olalım bir aracin yakıtı da şu devirde az buz değil verdiklerin sadece örnek.2 3 gun de bir annesine ablasına git gel yapmak mecburiyetinde değil eşim ama buna bile yok diyemiyor.ablasini kırmadan yok diyebilir
tarafından
Esin elinden geldiğince herkese yetişmeye çalışıyor anladığım kadarıyla, sende biraz kırılmışsin. Diğer taraf çok rahat yemeye de alışmışlar belliki dusuncesizler . İki aileyi birebir eşit tutmasını bekleyemeyiz eşine  sorsan emin ol o bunun farkında bile değildir. İçgüdüsel olarak kendi tarafı biraz daha ağır basıyordur. Benim eşim de diğer kardeşlere göre ailesine daha düşkündür. O kendini dusunmuyorsa sende düşünme her istediğini yaptır hatta sıkışsın ki diğer tarafa el uzatmaktan kendisi vazgeçer belki. Kardeşin için kırıldığını belli edip dediğimi yap bol bol harca.

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 333 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 762 göst.
0 oy
15 cevap 1,142 göst.
18 Şubat 2020 Aile kategorisinde Arzukamacı (124 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 333 göst.
18 Şubat 2020 Aile kategorisinde Arzukamacı (124 puan) tarafından soruldu