0 oy
705 göst.
Diğer kategorisinde (58 puan) tarafından
Bebeğim 1 yaşında o kadar sıkıntılı bir bebek de degil ama bazen o kadar yorulup sikiluyorum ki dedim eşime 2.cocugu istemiyorum dedim o ds öyle deme Allahin gücüne gider dedi tövbe ettim. Ama korkuyorum da biliyorsunuz baba olmak da zordur elbet ama anne olmak... Uykunu yemeğini banyonu her şeyini ona göre yapıyorsun dışarı çıktığında bile esksii gibi olmuyor şükür ediyorum çocuğu ollmayan çok insan var biliyorum ama bazen böyle oluyor sizde de oluyor mu 

36 Cevaplar

0 oy
(1,252 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Sonuçta söylediğimiz her şey niyetimize bağlı. Allah kalpleri bilendir. Senin istemiyorum diye söylediğindeki amacın belli. Bunaldığın yorulduğun için. Kötü niyet değil ki yoksa evladın çok güzel bişey olduğunun farkındasın ne için günah olsun canım :) sadece hani nasip ama allah isteyenlere versin diyebiliriz. Gün gelir ikinci hatta üçüncüyü isteyebiliriz :)
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Ben diyorum ki Allah'ım sen isteyene ver evladima sağlık ver huzur ver başka birşey istemiyorum. 

Çok dile getirirsek de imtihan olur diye çok birşey demek istemiyorum.
(58 puan) tarafından
Haklısınız ben de böyle diyeyim çok teşekkür ederim bende ondan korkuyorum
tarafından
Ruhum ve psikolojim ikiyi kaldırmaz benim o yüzden böyle diyorum hep . Eşimde öyle bir çocuk bize yetti de arttı bunu sağlıkla büyütelim de rabbim hakadene versin inslaalh
(58 puan) tarafından
Amin inşallah canım haklısın ☺️
+1 oy
tarafından
Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun derim hep
0 oy
(4,905 puan) tarafından
Valla kızım 10 aylıkken ikinciye tövbe ettim. Hep de dua ederim Allahım bunu bize bağışla ama artık isteyene ver diye. Ne sağlığım ne psikolojim bir çocuk daha kaldırmaz yani. Hele şu an 2 yaşında her akşam eşimle bir daha çocuk yapmıycaz diye imza atıyoruz :D
(58 puan) tarafından
Gerçekten ben de öyle düşünüyorum birdaha kaldırabilir miyim bilmiyorum.Allah hepimizin çocuklarına sağlık huzur mutluluk versin bize bağışlasın inşallah
(4,905 puan) tarafından
Amin inşallah
(53 puan) tarafından
Yorumunuza çok güldüm bnimde ilk gebeliğim bakalım beni neler bekliyor şimdiden belli ediyor kendini karnımda inatçı kendini göstermiyor ultrasonda ne zman baksak 2 dk snra sırtını dönüyor birde boğa burcu olcak açıkcası doğmadan tedirgin olmaya başladım
(4,905 puan) tarafından
Allah şimdiden yardımcın olsun ne diyeyim :D
(53 puan) tarafından
Saol :) ama olsun buna da şükür Rabbim aratmadan verdi sağ salim doğsun başka bişey istemem
0 oy
(1,600 puan) tarafından
Bence baba olmak hiç de zor değil. Ben de diyorum 2.yi istemiyorum diye hiç bu şekilde düşünmemiştim 
(58 puan) tarafından
Ben de düşünmemiştim ama korktum eşim öyle diyince
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Bunu her anne bır gun yasamıştır yada yasaycak:))cok normal bazen sabrımızın sınırları zorlanıyoü ben hep derım ıkıncıi Rbbim isteyene olmayana versın hem madden hem manen gucum kalmadı
(58 puan) tarafından
Neyseki yalnız değilmisim çok mutluyum
0 oy
tarafından
Ben de dedim bi kac kere ama oyle bi dusuncen yoksa dile getirmek dogru degil canim 
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Canım ameller niyetlere göredir Allah niyetleri biliuor sen kötü amaçla demiyorsn. 
(58 puan) tarafından
Çok rahatladım teşekkür ederim canım
(1,386 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(870 puan) tarafından

Bir tane daha kardeşi olsun dediklerinde Allah olmayana versin derim 

0 oy
(2,226 puan) tarafından
6 aylık ilerde ne olur bilemiyorum . Ama bende düşünmüyorum ...

Hem sezaryenden dolayı hemde manen de zor maddende 
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Benim de oğlum 22 aylık bende eşime diyorum. Rabbim oğlumuza sağlık versin ama ben başka istemiyorum Allah isteyene versin. Kimsenin kucağını boş bırakmasın.  Hamileyken hep istiyordum aslında ama sonradan tekrar aynı serüvene girmek gözümü korkutuyor. Belki de zorlu süreç hâlâ bitmediği içindir bilmiyorum ama ben ikinciyi düşünmüyorum açıkçası. 
(58 puan) tarafından
Sen gibo düşünüyorum aynen öyle canım
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Bence çocuk büyütmeyi sadece olumlu yönleriyle düşünmeliyiz. Elbette yoruluyor insan,  boşuna mı Cennet annenin ayaklarının altında? 

Öyle diye diye imtihan edilmiş çok inan var, diye diye dua niyetine geçebilir yani

Örnek arkadaşım 2 yıl çocuk istemiyoruz demişler kocasıyla, sürekli sürekli. 6 ay geçti evleneli çocuk istemişler 1.5 sene olmadı ta ki o 2 sene geçene kadar 

Ben ağızdan çıkanın kulagımız kuyması gerektiğini düşünüyorum, Allah'tan hayırlısını dilemek. Zaten korunurken olmaz çok düşük ihtimal. 

Konusu açılınca Allah'tan hayırlsıı ne zamansa o zaman olsun de,  hem güzel değil mi böyle söylemek. Yok istemiyorum yok işte çeşitli şeyler söylemek hiç gerek yok 

Hayırlısı
0 oy
(119,069 puan) tarafından
bende buyuk konusmusum istemem diye birden oldu
0 oy
(8,725 puan) tarafından
Seninki yine çocuğunu kucağına alıp dogurduktan sonra 2.cocuk istiyor benimki hemen dogumdan 1 ay sonra istiyor 11+0im düşün yani onun ne dediği önemli değil 2.yi Türkiye şartlarında kesinlikle düşünmüyorum 
0 oy
tarafından
Bende asla 3. Çocuğu istemiyorum Allah isteyene versin diyorum 
0 oy
(12 puan) tarafından
Ilk cocugun qlisik degilsin yorgun düsüyorsunudur benimde 2 tane var bende cok yoruluyorum ama inan bana senle benle alakali etrafima bakiyorum kadinin 3 4 tane kücük cocugu var nasil enerjik pozitif isini gücünü hallediyor okadar cocuga ragmen kendini salma güclü ol 1 veya iki cocuk fark etmiyor bide 2 ci olsa bile anlamazsin nasil büydügünü ikisi bi arada büyür benim kizim mesala cok gec uyuyan bir bebekti oglum oldu inan bana aksam 7 dedin mi uyuyan bir bebek 

Hem daha dur bebekken kolay degil büyüdükce istekleri de cogaliyor bikere bu yola girmisin  2 3 fark etmiyor

Rabbim evlatlarimiza hayirli uzun ömürler versin 
(1,948 puan) tarafından
3. düşünen ben :D
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Tabiki de değil malesef hepimz diyoruz 
0 oy
(613 puan) tarafından
Ben Rabbim isteyene versin bana bi tane yetiyor derdim hep korunduğumuz halde hamile kaldım :) o yüzden hiç bir şey deme Rabbim sana bi tane daha çocuk nasip edecekse her türlü ediyo 
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Bende 2 . Doğumdan sonra tövbeler olsun istemem derdim şimdi 3 olsun istiyoruz Rabbım vermiyo bence büyük laf etme rabbim ne verirse hayırlısını versin 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Allahim vakti zamanı gelince hayırlıysa yine nasip et olmuyosa buna da şükür kızıma sağlık ver bakmam yetebilmem için güç kuvvet ver olmayanlara da nasip et diye dua edebilirsin <3 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 927 göst.
12 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 704 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,578 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 468 göst.
18 Eylül 2018 Diğer kategorisinde Kubra (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 200 göst.
18 Mart 2023 Aile kategorisinde Nevarrki_152420 (163 puan) tarafından soruldu

377,893 soru

11,310,716 cevap

34,743 kullanıcı

...