+1 oy
705 göst.
Aile kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar 8 aylık kızım var buraya ilk defa yazıyorum ne yapacağımı şaşırmış durumdayım kızım cok huysuz aşırı ağlak ve daha kşmseyi görmedi bu güne kadar ailelerden eşim durumu görünce annemi çağırayım yardım etsin dedi tamam dedim delirmek ğzereydim. Neyse ki kaynanam ikiletmedi geldi. Geldi bir gün oldu iki gün oldu yol yorgunu dedim ses etmedim bir hafta olacak ne kızımla ilgileniyor ne başka bir şeyle bir de hizmet vekliyor eşim varken yine iki eline alıyor eşim yokken onu da yapmıyor napıyım ven şimdi benim derdim birken iki oldu tatile gelmiş gibi davranıyor cay içiyor sürekli onu bile kalkıp yapmıyor sanki gel de kafan dağıldın diye çağırmışım gibi davranıyor eşim de farkında gitmeden kızımın uyandığı saati söylüyor ben o saatte gelirim falan diye kadın 10 11 e kadar yatıyor kalkıyor kahvaltı elime bakyor valla delircem 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ee eşin ne diyo bu duruma
(7 puan) tarafından
O da rahatsız sürekli anne cocuğu al diyor gel kimse senden hizmey beklemiyor diyor bana yanında sürekli ee biz cağırdık git diyemiyoeuz
-Reklam-
0 oy
(140 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım misafir gelmiş sonuçta misafire kalk git denmez ki valla gitmesini beklemekten başka çaren yok olmadı eşine güzellikle anlt durumu
(7 puan) tarafından
Diyemediğim için buraya yazdım zaten bir de kendimiz cağırdık
0 oy
tarafından
Eşin birşey demiyor mu?
(7 puan) tarafından
Diyor da anlamazdan geliyor canım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Aaa ne uy.z kaynana iş buyur canım anne yemeği sen yapar misin çocuk durmuyor de, içeriden seslen anne çayı koy da kahvaltı hazırlayalım. Anne sen süpürge aç ben ardın sıra silecem de utanma valla onun için geldi kadın 
(7 puan) tarafından
Ya ben diyemiyorum duyuruyoruz anlamazdan geliyor
(5,406 puan) tarafından
Valla canim diyemiyorsan çekmeye devam edeceksin, sen bir iki söyle o yapmaya başlar
(7 puan) tarafından
Deniycem hadi bakalım valla öasadan kslkıp yatırmaya gittim kızımı cok zor dalıyor kızım bir bskıyorum masa mutfakta kadın oda da ya valla bi yediğini kaldırmak bu kadar zor olmanlı
(2,194 puan) tarafından
Kız bendede var seninkinin aynı modelinden bebeğim iki aylıkken geçen sene kışın  geldi 2-3ay kaldılar kayınpederimle anne hadi yemeği sen yap ben çocuğa bakım derdim,ben herkesin evin de herşey nerde ne bileyim derdi, hadi bak al derdim,karıştıramam derdi, önüne koyardım nasıl yersiniz bilmem ki derdi,neyse o zaman çocuğa bak derdim bu çok küçük ya bir yerine bir şey olursa derdi,iki ay günde üç kahvaltı ayrı ayrı saatte uyanirlardi kayinpederle  iki yemek hep benden geçti gitsinler diye baktım sözde bebek görmeye yardıma gelmişti bizimkide yapmayan yapmıyor canım kolaylık versin üstelik o zaman bebeğim kolikti birde ,bu arada torunu özledim diye haber salmış yine şehir dışında gelmek istiyor valla bende düşünüyorum olmadı torunu alıp ben onlara giderim bir hafta on günlüğüne gideceğim  gel demeyeceğim iki üç ay kalırlar yoksa çok yipraniyorum ben
(7 puan) tarafından
Şimdi evimde bir şey diyeöiyoruö canım evine gitsin kanul etme işi bitti bende de asla asla asla kendi girdiği tuvalete fırça bile sürmemiş bu ne ya
0 oy
tarafından
E söylesene canım ay valla ben tutamam kendimi 
(7 puan) tarafından
Söylemek yerine görmezden geliyorum mesela bulaşık var ben coxuğu uyutuyorum odasına gidiyor ben cıkıyorum o da cıkıyor nçyani ne deyim ki cocuğa bakamıyor zaten gel iş mi yap deyim iş dediğim de ya yemwk yapsın o bile yeter bir de duşa girdi camasorlarını falan bile atmış bizim sepete cıktı bıraktım oraya diyor
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ee 8 ay boyunca çağırmamışsın belkide o yüzden yapıyor gitmesini bekle kalk git desen olmaz şimdi
(6,441 puan) tarafından
E şimdi çağırmışsın ya o zaman da anne gel deseydin ne olacak ki sinirleneceğin de bişey yok belkide ondan yapıyor dedim 8 ayda yeni mi akıllarına geldim diye
(7 puan) tarafından
Kuzum sinşrlenmedim de :) sen doğumuna kaynananı mı cağırdın gel torununu gör diye :)
(6,209 puan) tarafından
Doğum olunca gelmek onun hakkı gel ben doguruyorum çocuğu gör mu diyecekti
(7 puan) tarafından
Aynen canım gel yanımda doğur dedi venim evim yok mu dedim kendisininde gelme gibi bir isteği arzusu olmadı yalvarsa mıydım gel diye 8 aydır çektiğimi de ben bilirim kaç kez bayıldım kulakları da duydu ağzımızla cağırdık o da tatile gelmiş
(6,441 puan) tarafından
Bazıları teklif bekler benim gibi bayanında yüzü ketumsa teklif beklemiştir olabilir bazıları havadan nem kapıyor yada huyu bu bende bunu dile getirdim
0 oy
tarafından
Misafirlik 3 gün canım yapma bakalım çayını kahvesini o zaman ne yapacak 
(7 puan) tarafından
Heralde oyle olacak valla diyoeum kadına anne cayını corbanı koy cekinme diye kibar kibar ben aramam ki diyor yapınca da caydanlığın dibini görüyor valla sinir oluyorum ne ben ne eşim çayniçer ya kalk yap ya içtiğin çayı bari yap
tarafından
Bir gün yapmazsan illa ki söyler ya da kalkıp kendi yapar. Söylerse sende anne çocuğa zor yetişiyorum sen yapıverir misin dersin bir yerde utanması lazım yani inşallah
0 oy
tarafından
Anne buraya geldim zahmet ettin Allah razı olsun sende çok yorumluyorsun gönlüm razı olmadı biletini aldım diyip gönderin 
(7 puan) tarafından
Kuzu okuması yok kadının 16 saatlik yol zor düştü bıraya da kendine baktırmaya gelmiş nasıl göndereyim kayınvçnaba da 2 ay sonra gelir alırıö diyor
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Yapma bacim bakma sen otur cocugunla ilgilen cay mi istedi gitsin koysun bir desin iki desin duyma gorme yokmuş gibi ol cocuguna bak seeen boşver napiyosa yapsin oda birgun hastaliktan geberiyoz koca bi yerde yatiyo ben biyerde koca dedi ki anami cagirak baksin boyle olmayacak kaynana geldi bi kanepeyede o devrildi belkiyok ki bize bakacak o hasta halimle kalktimda gene herseyi kendim yaptim hic unutmam bidaha tobeledikkk cok iyi anliyorum seni şuannn :(
(7 puan) tarafından
Kuzum napıyım ben şimdi bir eşşeklik ettim medet umdum kayınbaba 2 ay sonra gelir alırım diyor ben ne b. K yedimde cağordım
(2,687 puan) tarafından
Yapacagin en iyi şeyyy yok gibi davranmak gunluk eviyin isi kocan cocugun gerisine bakma desin dursun ne istiyosa kendi yapsin bi dene bakalim belki alinir gider :))
(7 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum valla da artık iş oraya doğru gidiyor
0 oy
(140 puan) tarafından
Demek ki sen iyi bakıyorsun buda onun hoşuna gidiyor tabi bazıları çok düşüncesiz vala sen yaptıkça rahata alisiyorlar
(7 puan) tarafından
Kuzu gelene kadar benim evşmde yemek pişmşyordu uykumdannkısıp yapıyorum da ıh demiyor kadın ben napıyımm şimdi oda açtım cocuk ağlayınca iş olunca odaya kaçıyor
(140 puan) tarafından
Şans işte bnmkide ben hamile kaldığımdan beri hep hasta numarası yapıyor eşim onu sürekli eve getiriyor bu haldeyken ona bakıyorum yemeğini suyunu çayını yapıyorum Allah'tan senin eşin herşeyin farkında ama BnM ki öyle değil canım anam deyişi beni benden ediyor ama varya çok sinsi bı kadin düşün annem ondan yaşça büyük her eve geldiğinde bulasigimi yıkıyor evimi temizliyor o tam tersini yapıyor hanım ağa oldu sayemde neden çünkü biz değer veriyoruz
(7 puan) tarafından
Canım ben kolay kolay yüz vermem de gaflete düştüm o da acısını cıkarmaya gelmiş 3 günnyol  yorgunu dedim aklıma hiç kötü bir ley getirmedim anne cocuk 6 bucuk 7 gibi uyanıyor diyorum bir gün banyoya kacıyor sabahın körü akşama kadar yoruldum diyor bir gün hiç odadan cıkmıyor hele eşin evdwn gidince ergenler gibi teli alıp vşdeo acıyor cocuk dötünü yırtıyor ben elimde buluşığı falan diziyorum bir elinde tel diğerinde cay onünde pasta görümcem göndermiş daha tadına bskmadım
0 oy
(6,289 puan) tarafından
Ama hem bu durumdan rahatsizsın hem de sesini çıkarmyorsun. Başka ne yapabilrsin ki. Açık açık söyleyemiyorsan arkadaşın dediği gibi anne sen süpür ben sileyim sen yemek yap kurayım diyeceksin 
(7 puan) tarafından
Odaya ya da banyoya kaçıyor yemek yapalım cocuk uyumuşken ditorum daha ne deyim süpürü sili geçtim eşim eline alıyor süpğrüyor işten gelip patates ne soyuyo bana mısın demiyor
(6,289 puan) tarafından
Kapıyı tiklat bekle çıkmasını öyle yemek yapın
(7 puan) tarafından
Valla genel cevaplr görmezden gel yönğnde önce onu deneyeceğim çayı çorbayı kesip sonra da artık hwralde diteceğim yoksa delirmemek imkansız
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Adı üstünde kaynana ne bekliyordun cnm 
(7 puan) tarafından
Cok haklısın ben bu haltı bi daha yer miyim. Allah düşğrmesin jaç yıldır yapamadığının bir haftada hakkını verdi
0 oy
(48,617 puan) tarafından
yapma birsey sende gelmeye meraklilar zaten
(7 puan) tarafından
Valla artık eşimi darlıycam artık dışardan soyle canım falan diye görmwzden falan gelcem ağzımla cağırdım bir şey de diyemiyorum
0 oy
(747 puan) tarafından
Yani sacma olms aslinda k.validemi cagirman. Kimseyi gormemis cocuk. K.validende ztn durmaz. Hadi sen baksan cocuga o is guc etse ne kdr eder iste. Etmiyolar gordugim gibi yada yarim ediyolar. Dertli basina gene dert almssin .. duacet girsin bi an once. Bide onun stresiyle ugrascaksin
(7 puan) tarafından
Valla hiç gitmeye niyeti yok aynen dediğiniz gibi oldu
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bende çağırdım kaynanmi sadece dedim bebeğin yanında dur sağolsun fazlasını yapıyor mamayı yapıp içir anne diyorum iciriyor o bebeği oynatıyor ben kahvaltı hazırlıyorum yani bende tek büyüttüm eğer yapmasaydi da yap demem iş .... Ama bebeğimi tutarmisin derim ay snenesi seni çok seviyor anne seni arıyor falan diyordum hani ona sadece bebek için gel demedinjx de ozlediginiz için gelmiş gibi gösterin o yapar 
(7 puan) tarafından
Ne deyim akıl verir misin kuzu
(7,121 puan) tarafından
Annem de ben biraz yoruluyorum bebeğime göz kulak ol  aşağı otur al bebeği de yanında bırak mutfağa git bak bakalım napıyor sonra içeri gir bakmiyorsun annem sen onla ilgilen ki bende seninle ilgilenebileyim herşeyi idare edemiyorum de
(7 puan) tarafından
Sağol canım denerim eşim yüz kez söyledi anne cocuğu al işine baksın diye bir de ben soylerim
(7,121 puan) tarafından
Ya söyleme mesala yemeği ver  ona al yedir de ben bulaşık yikicam de çok odadan ..... Sonra işte oyna da ben yemek yapım de böyle şöyle
(7 puan) tarafından
Valla kuzum oyun çiti var içine otursun sağa sola kaçmasın diye anne şunun içinde oturt oyna ben bir markeye inip makarna alayım cıkıp yemek yapıcam dedim bugün içeri girdim eşofman taktım üstüme cocuk elinde sen daha cıkmadın mı dedi 1 dk bile geçmedi üzerimi gitçydim cıkıyorum dedim hemen alt market zaten 3 dkya cıktım mutfağa girdim makarna suyu koydum ılımadan cocuğu getirdi ayağımın altına saldı bu gün olan bir olay
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Canım yapacagın sey belli ilgilenmeyeceksin sonuçta yardıma geldi hizmet görmeye değil hizmet etmeyeceksin yani rli ayağı tutuyorsa çok yaşlı bir anneden bahsetmiyorsak yardıma diye gelip yardım etmiyorsa bana ters hizmet falan etmem 
(1,831 puan) tarafından
Severler öyle hizmeti bazıları olacağı zaman var olmayacağı zaman var sen başla yarından itibaren diren sürekli ortam ağrıyo buram ağrıyo vay çok uykusuzum söylen
(7 puan) tarafından
Bu gün eşim yemeği sen yap dedi kaynanam hee sonra da beğenmeyin dedi kötü bir şey dememek için jendimi zor tutuyorum
(1,831 puan) tarafından
Sende yapma yorgunum ağrım var de
(7 puan) tarafından
Aynen kuzun yapmıcam şu sıkıntımın arasında tatile gelmiş hanfendi
(1,831 puan) tarafından
Sıkma canını tatil bölgesine gelmediğini anladığında çeker gider sinir okuyorum şöyle insanlara

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 642 göst.
0 oy
11 cevap 384 göst.
0 oy
7 cevap 574 göst.
13 Ekim 2022 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 450 göst.
9 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu

378,977 soru