0 oy
226 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızım 1.5 yaşında sabah kahvaltı yaptırıyorum öğle uykusunda yatarken arada çay bazende süt veriyorum az bişey yatiriyorum öğlenden sonra yemek meyve akşamda aynı yemek meyve kek ne varsa yer 

Yatarken süt ısıtıp veriyorum yatiriyorum 

Scay zararlı diyenler olacak kaynanam ver ver diye zorluyor arada veriyorum kızım içiyor süt hep versem içmiyor ondan arada çay veriyorum 

Siz nasıl yapiyorsunuz fikir verir misiniz bana 

Az önce eşimin teyzesi çok süt verme zarrali kemiklerine dedi ne verim siz ne yapıp veriyorsunuz arada yatarken falan 

10 Cevaplar

+2 oy
(649 puan) tarafından
Herşeyden önce kaynanazin çay ver baskısını anlayamadım çok mu faydalı bir şey sanki. Süt konusunda da gerçekten sut sanıldığı kadar malesef faydalı değil. Fermente olarak tüketmek daha faydalı ama arada içebilir yani. Bende katı meyve sıkacağı aldim biz en çok meyve suyu tüketiyoruz m aralarda da genelde evde kurabiye kek tarzi şeylerim olur onlari tüketiyor.meyve yer. Kuruyemiş vs. Tarzi seyler tuketir. Ben hiç birşeyi kısmıyorum neyden ne kadar tüketmek isterse tüketiyor. Zaten aşırı boğazlı bir çocuk değil. Sabah kalkiyor kahvaltisini yapıyor. Öğlen öğle yemeğini yiyor. Akşam bizimle akşam yemegini yiyor. Arada ara öğün saati yapmıyorum genelde elinde birşey oluyor zaten. 3 buçuk yaş
(469 puan) tarafından
Hanımefendiye katılıyorum. Kaynananızın lafı çocuğunuzda önce mi geliyor. Sizin çocuğunuz ona iyi bakmanız gerekiyor kimsenin lafıyla yola çıkılmaz. Çay vitamin ve demir oranını düşürür bebekliğinden bu yana onca ilacı boşuna mı içirdiniz?
-Reklam-
0 oy
(1,623 puan) tarafından
Kayınvalideniz istiyor diye çay vermeniz bence gereksiz, faydası olmadığı gibi bir de çocukta demir eksikliği yapar. Ayrıca süt de demir eksikliği yapıyor. Demir eksikliği de iştahsızlık yapar. Yani çocuğunuza hiç iyi bir şey yapmıyorsunuz. Ben ara öğün olarak genelde meyve veriyorum. Sabah yumurtalı bı şeyler yer. Migrostan organik tahin pekmez karışımı aldım. Ona bayılıyor. Pankeke ya da omlete sürüp veriyorum onları yemek istemediği zaman.  Öğlen 12 gibi uyanınca genelde çorba icer. Akşam yemege kadar arada meyve, yoğurt vs yer. Akşam da biz ne yersek ondan yiyor, 14 aylık. 1 yaşına kadar ona ayrı yemek yaptım. İnsanların dediği gibi de yemek seçme şu bu olmadı.  Yatarken de hicbi şey vermiyorum, gece beslenmesini 12.ayda kestik. 
tarafından
Geceleri bir iki kez kalkıyor ağladığı için süt veriyotum ne vermemgerek
(649 puan) tarafından
Artik gece beslenmesini kesin hele ki biberon kullaniyorsaniz. Bir iki kez çay bardağı da su verin avunsun sarilip uyursunuz. Dişleri çürür,reflu oluşur sağlıklı birşey değil hem ZAMANI gelmiş sonra çok zor oluyor biraktirmak. Tuvalet egitiminde de size kolaylik sağlar gece beslenmesini kesmek
0 oy
(14,036 puan) tarafından
Uyumadan önce çorba falan iciriyorum bir ara süt verdim keşke vermeseydim biberonla içtiği için çürümeye başladı dişleri 
0 oy
(1,703 puan) tarafından

Ben ara öğünü kestim malesef 14 aylık :(ara öğün verince yemek yemiyor üç öğün vermeye çalışıyorum ,bebeğim iştahsız biraz 

0 oy
(747 puan) tarafından
Valla ben cay yuzunden herkesle tartistim. Kendi annem babam k.pederim. dedim cay veriyordunuz uyumuyor. Benim kizim acik cayi da isteniyor demli olcak ayni dedesininkiler gibi. Dedim vallaha vermeyin gelmem dedim:D paoatya cayi veriyorum ben. Yada ıhlamur. Ara ogunlerde genelde meuve veriyorum. Kuruyemis veriyorum ama yemiyor çok. 
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Çay da süt de faydalı değil. Hele ki süt kansızlık ve iştahsızlık yapar. Onun yerine ara öğün olarak yoğurt ya da kefir verin. Biz yoğurt kuruyemiş meyve bazen de 1 tane salatalık turşusu vermiyorum dönüşümlü olarak bunları tüketiyor. 
tarafından
Çok saol deniyecem ama gece bir iki kez kalkıyor ağlıyor süt veriyorum ne verebilirim
(2,537 puan) tarafından
Açıktığı için alışkanlık olduğu için kalkıyor. Uyumadan önce yemek yediriyorum ben. Kalktığında da su verin susuyor da olabilir. Bir kaç gün ağlar zor olur belki ama 3 gün sonra gece kalkmayı bırakır
0 oy
tarafından
Kızım 20 aylık. Sabah kahvaltı da yumurta, muz, peynir ve hakiki pekmez yer. Öğlen corba, ara öğün börek-poğaca, sutlac, ev yapımı pasta bunlardan birisini yer. Aksam yemeği ye yatana yakın ise ara öğün olarak corba icer ya da yoğurt yedirip yatırırım
tarafından
Pki gece kalktiginda ne veriyorsun
tarafından
Sabaha kadar uyuyor sabah kalkınca da anne sütü veriyorum. Gece yemek yiyemez sonucta biz bile gece yemiyoruz
0 oy
(364 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında ara öğün olarak süt ile kek yer evde yapıyorum keki ,ayran içer yoğurt yemiyor meyve yer zaten çok yiyen bir çocuk değil ne isterse az da olsa veririm
0 oy
(2,813 puan) tarafından
Öğlen ve akşam uysunu biberonla süt içiyor eşimde diyor zararlı ama Bir zamanlar bas bas bağırıp yırtı ıyolardı süt verin çocuklara diye neyse, kahvaltı  öğlen çorba süt içer uyur uyanınca akşam yemeği çay saatimiz var abur cubur faln snra varsa meyve yatmaya 1 saat kala yogurtlu cicibebe yada kalan çorba süt yatış öyle bizim rutin, 21 aylık bnm oğlum çay içer acık doldurum hatta bu ara hafif öksürük vardı sıcak suya pekmez koydum çay diye içiyor seviyor valla içsin ne olacak 
tarafından
Benm kaynanada öyle diyor içsin ne olacak çay diye birşey yemede kızım çayla kandrip veriyor
(2,813 puan) tarafından
Kahvaltıda veriyorm biz içerkende içiyor valla o yasak bu yasak snra çocuklar ne yiyecek içecek aaa bak mesala gazoz kola flan asitli şeylerde sevemez hiç bnmki
0 oy
(1,804 puan) tarafından
Sorunuzun cevabına sondan başlayayım süt hiç vermedim 1. 5 yaşında olcak oğlum sağlıklı olmayan sütü kendim içmediğim sütü bebegime veremem güvenilir sağım sütü olur ise anca ama asla hazır süt vermiyorum.... Sabah güzel kahvaltı yaptırmaya çalışirim oğluma şuan mevsimi nar mandalina li yada portakal li meyve suyu sıkıyorum karışık kahvaltıda içer mutlaka tabi yedikdenn sonra yazdan hoşaf lar yaptım değişik değişik kayısı şeftali erik ondan veririm dönüşümlü ara öğün meyve bazen evde böreğim var ise yada kraker tarzı veririm öğlen uyur uyanır çorba içer yada yemeğimi yaptıysam onu veririm kendi yaptığım tatlı kek var sa yer akşam üstüne doğru akşam yemek gene mama derse meyve veririm bizde öğün yok aslında bebeğim tam doyurma reflex yok ama her mama dediğinde mutlaka sandalye sine otururur öyle işte gün biter bizde 
tarafından
Çok saol bilgiler için peki gece açılıp kalkinca ne veriyorsun
(1,804 puan) tarafından
Akşam yemeden sonra emer uyumaya yakın belki 2 adet burçak buskivili muzlu yoğurtlu muzlu yada hangi meyve var ise mama hazırlarım gündüz az yediyse genelde yaparım iyi beslendiyse yemez zaten....
Ben tek emzirmeye düşürdüm gece en geç uyku saatimiz 9.30 dur asla gece kalmayız kalmaz zaten çok uyaniyor du gece alışkanlık dan artık açlıktan değil kendi çabam ile çok ağladı etti yapcak birsey yok şimdi meme yok deyip uyuyor uyansa da pispis yapıyorum uyutuyorum sabah 5. 30 yada 6 gibi emer tekrar bir dalar 8 gibi uyanır en geç siz neyle besliyorsunuz

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 172 göst.
24 Mart 2021 Aile kategorisinde Betulnsa (397 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
0 oy
9 cevap 169 göst.
24 Mayıs 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 105 göst.
27 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Es-Es (817 puan) tarafından soruldu

381,475 soru

11,420,917 cevap

34,975 kullanıcı

...