+1 oy
889 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından
Kızlar ehliyete yazılmayı düşünüyorum. Ama bu gidişle olmicak sanırim eşim le bugün biraz sürelim dedim daha önce de çalıştırıp sürdugum oldu ama olmuyor ya eşim baya sinirlendi dönüs yapamıyorum diye . Freni kontrol edemeyip ya tam duruyorum yada dönerken hızı kontrol edemiyorum olmuyor kızlar  bunu bile yapamiyorsam gerisini siz düşünün. Nolcak benim bu halim arabada ***** gibiyim. Eşim diyor böyle davranirsan vereceğimiz para boşa gider 

30 Cevaplar

+1 oy
(2,746 puan) tarafından
Saçamlama. Birinci direksiiyon eşden dosttan öğrenilmez. Öyle olsa kursalar niye var ikincisi bende öyleydim şimdi her yere gidiyorum eş dost hevesini kırar onlarsız sür kursa git kurs öğretmek için var zaten niye öğrenmeye uğraşıyorsun 
(594 puan) tarafından
Evet çok haklısın tşkkur ederim umarım gün gelir senin gibi güven gelir bana yanlız biner dolaşirim inan çok istiyorum ins lafta kalmaz ☺️
(2,886 puan) tarafından
Kız niye öyle dedin ben babamdan öğrendim:)))))
(2,746 puan) tarafından
Babamdan bende bir şeyler öğrendim ama asla onun öğrettiğiyle trafiğe çıkma cesareti bulamazdım. Çünkü strese sokuyordu beni :D
(2,886 puan) tarafından
Ahaha yok benimki çok iyi öğretti hiç bir zmn strese sokmadı
(2,746 puan) tarafından
Şanslıymışsın :D
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yapacağına inan ilk başta kendine güvenin olsun ki başara bilesin bende korkuyorum sürmeye ama eşim durmadan diyor 1 yapamazsan 2.de belki yaparsın sakın yapamam deme diyor elbet yaparsın :))
0 oy
tarafından
Canım eşinden dolayı stres yapıyorsundur. Rahat olmaya çalış :)
0 oy
(7,300 puan) tarafından
Eşin anasının karnında öğrenmiş elammm 
(2,687 puan) tarafından
Aradigim yorummm :)))))))))
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Sanki bu erkekler anne karnından çıkıp araba sürmeye oturdular. 

Mis gibi sürersin hocanın verdiği eğitim eşinin verdiği eğitimle bir olamaz. 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Eş ve babayla öğrenilmez kurs hocasıyla devam et ben eşimle hiç çalışmadım 1 hafta 2st yetti 
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Valla canım insan en çok eşinden dostundan çekinir dikkat eder hata yapmamak için onlar laf söz etmesin diye o yüzden öyle olmuştur misal bir gün eşimin iş yerine gittim bana bir makinayı kullanmayı öğreticekti sözde yok öyle yapma yok böyle yapma başımda durdu elim ayağım titriyordu hata yapcam diye sonda sen gitsene başımdan Kendi işine bak dedim rahat rahat devam ettim ilk gün için gayet iyi öğrendim mantığını bu kocalar hep tek seferde en iyisini beklerler ne hikmetse naif insanlarız biz baskıya gelemeyiz:)

(594 puan) tarafından
Aynen canm çok haklısın
0 oy
tarafından
Çok normal öyle hissetmen kocadan araba sürmek öğrenilmez birdaha sakın kocanla sürme canım alışırsın ilk başta bende öyleydim sağıma soluma bakamaz put gibi gözümü yoldan ayırmazdım şimdi ayağımı camdan çıkarıp sürebilirim sjsjsjsjs sen direksiyon derslerini ihmal etme asıl orada öğreneceksin 
(594 puan) tarafından
Hahaha ins gün gelir bende senin soylediklerini söylerim
0 oy
tarafından
İlk önce kendine güvenin olacak hem ilk denemede olsaydı herkes ehliyet alırdı kafanı vererek odaklanarak yapabileceğine inanıyorum 
(594 puan) tarafından
Ona sorarsan 6 aydır kullanıyorum hala ogrenemedim 6 ay dediği de en son 4 ay önce kullanmısım dir ☺️
0 oy
(4,231 puan) tarafından
Ayy canim sana tavsiye ilk kez hocayla basla. Esler gereksiz stres yapip kafani karistirmaktan baska bisey yapmiyolar
(594 puan) tarafından
Hahahah valla haklısın kuzum sözde öğrettikleri ni sanıyorlar :D
0 oy
tarafından
Tatlım kocadan hoca olmaz diye bir laf var bence hiçbir tanıdıktan olmaz orası ayrı kursa git ordan öğren en iyisi o 
0 oy
(811 puan) tarafından
Eşlerle bu işin sıkıntılı olduğunu pek çok kişiden duydum. O yüzden kursta öğrenmeyi deneyin eksik kalırsa özel hocadan ders alırsınız. Sonuç olarak mutlaka yaparsınız kendinize güvenin.
0 oy
tarafından
Eşe baglı kuzum sukur esımle sorun yasamadım hıc ogrettı guzelce bugun yazılıyı geçtım direksiyona geldı sıra stres yapma esın senı stresr sokuyor o yuzden kursta ogren para bosa gıder demesı cok buyuk yanlıs 
(594 puan) tarafından
Sen bugün mü sınava girdin canm nasl geçti sinav. Nasıl sorular çıktı ☺️
tarafından
kolaydı kuzum ya 4 yanlıs yapmısım ama genelde normal e sınav sitesinden  yaptıgım denemelerdekı sorulara benzer sorular cıktı zorlanmadım 92 aldım :)  az calıs kursta hocayı dınle gecersın rahatça
0 oy
(1,135 puan) tarafından
Debriyaj, fren, gaz bunları hemen hissedemezsin zaten zamanla o hissiyatı kazanacaksın ilk başlarda herkes takır tukur kullanıyor sonradan elin de ayağın da alışıyor.. Ben uzun yıllardır araba kullanıyorum ve şunu soyliyim eşim yanımdayken mecbur kalmadıkça kullanmıyorum ve eşle kullanılmasını tavsiye etmiyorum :)) 
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Kuzum kayınvalidemin ısrarları uzerine eşimden öğrenmek istedim. Çok naif davranır bana normalde ama ben direksiyon geçince bir karış curukura girdim diye laf etmişti. Bende o evde yokken markete pazara anneme kayınvalideme gide gide kendi kendime öğrendim. Yanlış da yapsam yanlış diyen olmadigi için kendi hatalarimi kendim duzelttim. Eşin yanında olduğu için panikliyosun. Ondan olmuyo. Boş bı alanda tek başına dene derim.
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Bal gibide yaparsın keşke esinde cesaretlendireck şeyler dese imiş..  Bende ilk zamnlar sürekli gaz depriyaj ayarlayamaz istop ederdim falan ama zamanla alışıyorsun bol bol uzun düz yolda kullan biraz sonra gerisini kurs hocadan öğren 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
Ay benm esimde baya bana öğretmek istiyor ama olmuyor asiri heyecan yapyorm öğrenemiyom
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Baskı korku hissedersen öğrenemezsin iyi anlayışlı bi hoca lazım 
0 oy
tarafından
Ne alaka ya. Siz siz olun arabayı babanizdan, eşinizden öğrenmeyin. Kurslarda öğretme bambaşka birşey. Gidin çok basit araba sürmesi herşeyi öğretiyorlar size. Eş yada baba bir hatanızda sen araba süremezsin, 40 fırın ekmek yemen lazım derlerdi bana. Sınava girdim ilk denemede geçtim.
(594 puan) tarafından
Yaaaaa inş aynısını kaç ay sonra bende söylerim ☺️gerçekten yorumlarınız sayesinde daha rahatladım
tarafından
İnşallah kuzum rahat ol korkma yaparsın :)
(594 puan) tarafından
Düşünsene sinyal verince sağ yukarı mi asagımiydi diye heyecan yaptım direksiyon kaydı baktım çarpacam artk sinyal verince bile düşünüyorum sağı solu bile karıştırıyorum haha sal.k mıyim ne ☺️
tarafından
Hayır kuzum panikletmis eşin seni. O sinyalleri bile kursatyken elin öyle alisiyorki otamatik parmağınla sinyalin kolunu hareket ettiriyorsun. Vitese bile bakmadan atabiliyorsun. Ya çok güzel araba sürmek inan bana bir böyle kendini özgüvenli hissediyorsun. Kimse annesinin karnından öğrenmiyor canım benim.
0 oy
(383 puan) tarafından
Merk etme herşeyi ince ince öğretiyorlar eşinin sna morel vermesi destek vermesi gerekirken böle konuşması üzücü birşey herşey zamanla olur bı anda olmaz. Merk etme 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 193 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,348 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 360 göst.
10 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 163 göst.
25 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Elifelaemir (288 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 161 göst.