0 oy
358 göst.
Aile kategorisinde (12 puan) tarafından
Eşimin ailesiyle doğum yaptığımdan beri konuşmuyoruz ama bu durum bizim evimize de yansıyor . Artık çok bunaldım bu durumdan ne yapmam gerekiyor bilmiyorum . Kendimi anlatmaya çalışırken bile yoruluyorum artık :/ sorun şöyle kısaca ben hamileyken babamı kaybettim biliyorsunuz hamilelikte zaten duygusal olarak zor bir dönem üstüne böyle bı durum yaşamak ağır geldi hamilelik surecim sıkıntıya girdi o yüzden risk oluştu son 2 buçuk ayımı yatarak geçirmek zorunda kaldım bu dönemde hem babamın üzüntüsü hem bebeğimin stresi ağır bı dönem yasadm ve eşimin ailesi babamın vefatından sonra sadece 1 defa baş sağlığına geldiler ve sadece bir defa beni aradilar özel olarak bu arada aynı sehirdeyiz . Bende alındım kırıldım haliyle doğum yaptıktan sonra da bu şekilde ilgisiz geri durulunca eşime söyledim oda annesinesonra neyse geldiler konuşmaya sözde bana hak vermiş annesi anlatınca ama geldiklerinde tam tersi bı durum oluştu herkes annesine durumu anlatmaya çalışıyor benim gönlümü almaları gerekirken . Bende o gün dedim ben size anne baba diyorum ben bu kadar zor zaman geçirirken nerdeydiniz dedim güzelce kendimi anlattım sonuç olarak o gün bugündür onlar gelmiyor aramiyolar bende aramıyorum sormuyorum . Çocuğu dahi gormeye gelmediler onlara yapılan hiç bişey yokken .eşim de annem babam ne diyim napiyim vs e sende onlarla konusmuyosn napsinlar diyo . Böyle böyle zaman zaman tartışma yaşıyoruz . Ve ben sanırım kendi içimde olanları kabul edemiyorum sindiremiyorum bunu nasıl aşıcam blmiyorum . 

3 Cevaplar

0 oy
(1,135 puan) tarafından
Bazen burada okurken cok sasiriyorum cok benzer durumlar yaşadığım için. Bizde de dogumla ilgili sorunlar olmuştu, ben de dogumdan sonra tam 5 ay konuşmadım kaynanmgille. Ama hic huzurumuz kalmamıştı. Eşim de bir süre konuşmadı ailesiyle sonra birileri araya girdi konusmaya başladı. Ben konusmuyordum hala. Neyse eşim aramızda kaldıkça gerginligimiz artiyordu. Bir gün dayanamadım yeter artık ya bıktım ben bu durumdan yürü el opmeye gidelim dedim bebegimi kaptım el opmeye gittik. Kaynanam aşırı mutlu oldu hicbir sorun yaşamamışız gibi davrandı hic konular birdaha acilmadi bile. Yani o da bizim adım atmanızı bekliyormus buzlar eridi bir anda. Ben de derin bir nefes aldım. Evet bana gore en başından beri ben haklıydım ama yine de alttan alan ben oldum bunu kendim icin yaptım. Sana tavsiyem, bu işi uzatmayın kendi huzurunuz icin bunu yapmayın. İnan samimiyetsiz bir samimiyet bazen küslükten daha iyi gelir insana. 
tarafından
Canım benzer durumu bende yaşadım senin düşündüğün gibi el öpmeye gidelim dedim neyse gittik kayınvalidem bana elini vermedi o an o kadar kötü bir duruma düştüm ki bozuldum hem suçlu hem güçlü onuda geçtim nolursa olsun ayağına gelip elini öpmeye çalışan bir genci nasıl rencide edersin ya valla yaşadıklarimi hatırladıkça tiksiniyorum
(1,135 puan) tarafından
Ay kötü olmuş gerçekten yaaa hic yakıştırmıyorum büyüklere böyle hareketler, o kendince kendini haklı gördüğü için biraz daha trip atmak istemiş ama hiç hoş değil yaptığı yazık
tarafından
Kendini soğuttu canım barıştık ama hiç unutamıyorum yaptıklarını o yüzden hiçbir zaman samimi bir şekilde yaklaşamiyorum eşimin hatri için çekiyorum yoksa suratına bile bakmam
(12 puan) tarafından
Sizin yaptığınız adımı ben bu olayların öncesinde bir çok kez yaptım eşim arada kalmasın bizim huzurumuz kaçmasın diye her defasında alttan alan ben oldum . Onların neye ihtiyacı olsa koşan ben oldum . Ben bir defa onlardan karşılık bekledim babamı hiç beklemedigim bir anda kaybettim o kadar kötü günler geçirdim bana bir defa sen nasılsın iyi misin demediler hastanede yattım bir kere gelip görelim demediler savunmaları da e biz aradık kimi kendi oğullarını dedim ama ben kötüyüm o değil ki neden bir defa gelip gözünüzle görmediniz nasıl durabildiniz bu kadar ay ki ben bunları hep ağlayarak söyledim doğum yaptığımın onuncu günüydü yine bı adım bekledim tamam haklısın düşünmedik diyip telafi etmeye çalışsalar yine uzatmazdm ama onlar tam tersini yaptılar bir kere ne beni aradılar ne torunlarını gördüler o gün bugündür konuşmuyoruz . Eşim kendi gitti geldi sadece üç beş aydır çocuğu da götürmeye başladı. Ve bana en çok dokunan şey babamı memlekete götürdük biz cenazede yoklardi zaten ben iki hafta sonra falan döndüm benim döndüğüm gün kurban bayramınn ikinci günüydü yolda araba yaniyodu felaket gibi şeyler yaşadık ben o halde hamile halimle döndüm onlar gelip beni karşılamak yerine o gün kurban kestiler ve daha 4 5 gün sonra gelip başsağlığı dilediler .
-Reklam-
0 oy
(1,145 puan) tarafından

Çok iyi anlıyorum seni gerçekten Asamiyorsun malesef ama zamanla alışıyorsun.çok benzerini yaşadım. Hamile değildim ama yeni evliydim daha babam rahatsizlandiginda. Ve 10 gün hastanede kalıp vefat etti. Bir kere ziyaretine gelmediler arayıp sormadılar. Babamı yogunbakima aldıkları gün geldiler. Eltimin ailesiyle birlikte ilk eltimin oraya kahvaltıya gitmisler. O arada eşim aradı yogunbakima alıniyor diye. Biricik torunlarıyla video çekip faceye atmakla meşguldüler o anda. Akşamına vefat etti babam zaten. Ben affedemiyorum. Mesafeli ama saygılıyım. Yeri geldiğinde de verip lafını geçiyorum. Ama sana tavsiyem eşinle arani bozma bu yüzden. İnan degmez.  Benim eşim arekamda durdu bu konuda hep Allah razı olsun. Hatta benden önce o girdi devreye. Saygı çerçevesinde mesafeni Koru ama eşinle gerilme bu konuda. Kimsenin yaptığı yanına kalmaz.sabirla.bekle

(12 puan) tarafından
Eşimle şöyle tartisiyoruz bana diyor ki tamam sen haklısın o konuda kabul ama sadece bu benim arkamda ne kadar duruyor bilmiyorum . Annesiyle sürekli tartistigini söylüyor ama anlamıyorum neden tartışılıyor ben bişey demedm bir defa konuştum kendimi ifade ettim onlarda o günden sonra tamamen iletişimi koparttilar benimle konuşmadılar bende onlarla konusmadm ama torunlarını bile görmediler ben buna anlam veremem hiç bir şekilde ben onlara hiç bişey yapmadm çünkü hadi ben el kızıyım bu sizin torununuz ondan niye sevginizi esirgiyosunz eşim de işte bu konuda e onlar da özlüyo aşlinda o bu onları savunuyor . Diyorum benim ailem benim çocuğumu böyle görmese ilgilenmese bir defa gelip bakmasa ben alıp götürmem sen nasıl götürebiliyorsn burda işte ipler kopuyor
(1,145 puan) tarafından
Götürsün boşver. Bunu anlatamazsin onlara. Hiçbir erkeğe anlatamazsin. Ailelerini iyi tanıdıklarını sanırlar. Onlara birşey konduramazlar. Ypatiklari dedikleri herşeyin bir açıklaması vardır ya da bız yanlış anliyoruzdur. Senin eşin deonlari özlüyor olarak görüyor demekki ya da ona öyle gorunuyorlar. Götürsün bakalım ama gözün üzerlerinde olsun. Çocuğunun üzerinden elini çekme kesinlikle.
(12 puan) tarafından
Kesinlikle haklısın ailesini çok iyi tanıdığını düşünüyor ama yanılıyor bakalım artık hakkımızda hayırlısı olsun:(
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Gelin kaynana kaynatanın ağzına bal da soksa sen parmağını ağzıma niye soktun derler. Valla beklentiyi kes kendin onlar öyle demek ki öyle kabul et say ki kaynanasız eve gelin gittin. Eşin gitsin görüşsün ona engel olma aksine tastikle gitmesini arası açıldıysa uzun zamandır gitmiyosun git gör aileni flan de. Aman olmadıkları daha iyi çok lazımlar sanki anca kalabalık oluyolar başka bişey değil. 5 nerdeyse 5 senelik gelinim bunların küsmesinden darılmasından gına geldi artık bana. Bu arada başın sağolsun canım baban adına çok üzüldüm.
(12 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun. Yok ben gitme etme demiyorum kendi gidip geliyor . Ama sorunum şu çocuğu götürmeye başladı tamam ona da kabul içime hiç sinmiyor çünkü onlar 10 ay boyunca hiç gelip görmediler bir defa bile hasta olduk ettik merak dahi etmediler eşim kendi alıp götürdü bunu anlayamıyorum git diyorum ama o gün bütün gün orda duruyolar yatmaya geliyolar ben o gün naptm nasıl geçirdim kimsenin umrunda olmuyor bende o gelince ister istemez suratım düşmüş oluyor . Evet diyorum annen baban git gör tamma çocuğu da götür ama ben her defasında kötü oluyorum ben kime ne yaptım da ben bunu yaşıyorum neden yani . Bosanalim bile dedm birinde yapamıyorum dedm kötü hissediyorum asamiyorum ben dedim . Simdi de bir süredir konuşmadığının farkındayım annesigille merak ettim.baktm telefonuna konusmuyolar kardeşiyle konusuyo sadece ama tuhaf olan kısım su biz ay başında benim memleketime gittik babamın kabrini ziyaret etmek için bir hafta falan kaldık o günden beri konusmamislar ve de annesi ona bı fotoğraf göndermiş eşimle annem bizim buraya dönerken mola yerinde çay içerken biri çekmiş neresi bilmiyorm ama dönüş yolundayken olan bı an ne diye bunu eşime atmış nolmus anlamadm eşim hiç cvb vermemiş
(2,033 puan) tarafından
Tövbe tövbe dedektif gibi o neymiş öyle çok sinir olurum böyle indanlara bebeğin kaç aylıkki akşama kadar duruyo
(12 puan) tarafından
1 yaşında bebeğim su an . Valla o kadar enteresan şeyler varki hangi birini anlatayım bilmiyorum nasıl basedicem bilmiyorum
(2,033 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun malesef o evlilik devam ettikçe bu yaşadıklarını hep yaşıcaksın canım o yüzden bazı şeyleri normalmiş gibi yada önemsiz miş gibi davranman düşünmen gerekiyor.
(12 puan) tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum onlarla ilgili hiç konuşmuyoruz etmiyoruz ama illa ucu biyerlerden bize dokunuyor eşimin morali bozuk oluyor bize yansıyo ben bişey görüyorum duyuyorum yansıyor . Allah herkese vicdan merhamet versin diyorum Allah a havale ediyorum elimden başka bişey gelmiyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 415 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde BuseFe (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 346 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Seymeryem (173 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 615 göst.
11 Kasım 2020 Aile kategorisinde Ayti4 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 251 göst.