0 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (173 puan) tarafından
Arkadaşlar 72 yaşında kayınvalidem var yaşlı kemik erimesi hastalığı falan var biraz hasta ancak kendi işlerini görebiliyor neyse kayınvalidemin dört beş tane oğlu var işte evlendiğimizden beri 3-4 kış bize geliyor kışın kendi köyde duramıyor çok soğuk olduğu için oğullarına gidiyor benim eşimle en küçükleri olduğu için bize geliyor şu an 1 yaşına girecek kızım var ve 4 aylık hamileyim kadın bize geldiğinde hep dedikodu yapıyor Ne bileyim sürekli eskileri söylüyor eskiden şu şöyleydi bu böyleydi işte çok eleştiriyor temizliği mi olsun yatmamı kalkmamı her şeyimi ya ben sorun yok gelsin başımın üstünde yeri var eşimin annesi sonuçta her konuda alttan almaya çalışıyorum ama biraz anlarsınız siz o yaşlar biraz eski kafa yani hep köyden duyma ağızdan duyma başkalarından duyma ne varsa halk arasında ona inanıyor biz ne desek o boş mesela başı ağrıyor gece yatmadan önce diyor ki petekten dolayı başım ağrıyor yani doğalgazı yakıyoruz onu yaktığımız için başı ağrıyormuş o yüzden tansiyonu çıkıyormuş işte yatmadan limon sarımsak falan yutuyor doktor buna dedi sakın öyle yapma zararlı olabilir falan dedi geçen kış onun yüzünden kombi yakamadık ama bu kış benim kızım artık yürüyor yani mecburi yakacağız ona kalmadı artık yakıp yakmamamız ama o kadar yoruldum ki geldiğinde de 6-7 ay kalıyor diğer oğullarına gitsin diğerlerine gitsin ben çok yoruldum kızlar biraz uzun oldu kusura bakmayın hakkınızı helal edin ama gerçekten canım çok sıkılıyor yok kilomla ilgili bir şeyler söylüyor şu an 76 kiloyum doğumdan sonra kilo aldım şu an hamileyim Ne bileyim sürekli her şeye bir lafı var her şeye yaptım yemeye karışıyor temizliğime karışıyor Ne kadar uyuduğuma karışıyor televizyonu açmama karışıyor doğalgazı kaçtı açtığıma karışıyor her şeyi eşim tabii bana hak veriyor ama ne yapalım yaşlı alttan al falan diyor ben de elimden geldiğince alttan almaya çalışıyorum huzursuzluk çıksın istemiyorum ama ne yapmalıyım arkadaşlar lütfen bana yardımcı olun ya gerçekten artık yoruldum

11 Cevaplar

+1 oy
(7,922 puan) tarafından
Yani eşimin annesi diye evime ne alacağıma kızıma nasıl annelik yapacağıma evimi temizlememe karışma hakkını ona kimse vermiyor herkes yerini bilecek sen ona değil o sana misafir gelmiş. Bazen burası bizim evimiz bizim kurallarımız diyebilmeli insan. 
(173 puan) tarafından
Ya tabii ki de ama ben bir hata yaptım maalesef kaynım yurt dışında yaşıyor geçen sene ev aldı siz oturun para biriktirin kendinize ev alırsınız dedi ve kışın annem yani kayınvalidem burada kalsın falan dedi maalesef böyle bir şeyi kabul ettim yani keşke kabul etmeseydim gerçi kabul etmesem bile yine bize geliyordu 3-4 kışları yine bizdeydi yani ne bileyim artık yoruldum ya ne kadar desem yaşlı yaşına hürmetin var Ne bileyim Bir de görsen bir şey dediğin zaman hemen üzülüyor ağlıyor çok fazla bir şey görmemiş o kadar çok yoruldum ki arkadaşım hiçbir şey diyemiyorum keşke diğer oğullarına da gidebilse ya ben Yeter ki bu evden çıkıp kirada yaşamaya razıyım Yeter ki sürekli bize gelmesin ama yine kiraya çıksam bile geleceğini bildiğim için hiçbir şey fark etmiyor ya sadece bizde rahat edebiliyormuş o yüzden geliyor
-Reklam-
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Canım biz nasıl akıl verebiliriz ki bu konuda yaşı var ne desek yapacağından geri kalmaz sabretmek lazım tek seferde sizde o kadar kalacağına diğer çocuklarında gitse daha iyi olur hem yıpranmamış olur herkes annesi sonuçta kötüde olsa iyide olsa anne
(173 puan) tarafından
Tabi öyle yaaa diğerleri ile arası da iyi ama kayınvalidem biraz cimri herşeye karışır maalesef yani biraz değil bayağı bir cimri şimdi onun yüzünden geçen sene kızıma doğru dürüst kıyafeti alamadım beşik falan alamadım neymiş eltimin beşiğini bana gönderecekmiş bir şey demiyorum gönderebilir ama eltimin de kızı 2 yaşında pardon 1 yaşındaydı o zaman yani hala kullanıyordu beşiğini kadına kaldırmış yıkatmış göndermeyi düşünüyor ama ben dinlemedim aldım beşik yani ikinci el aldım ama kadını o kadar **** oldum ki onun yüzünden kızıma çok bir şey anlamadım yani geldiğinde her yere bakıyor biz şimdi çarşıya çıkalım eşimle hep beraber giriyor odama çamaşırlarıma bakıyor hani katlamış mıyım düzenli miyim değil miyim ondan sonra biz mesela çerez falan alıyoruz kayınvalidem sevmez çerez işini almayın falan der Ne gerek var inanın gidiyoruz yatak odasında yiyoruz eşimle görmesin diye biz gittiğimizde de bakıyor görüyor çok sinir oluyorum ya ama artık bu sene kilitleyeceğim odama girmesin bir zahmet ona ne benim çamaşırlarımdan çok sinir oldum gerçekten ya siz de haklısınız ama sabretmeye çalışıyorum şimdi benim eşim Mardinli unun oğlunun biri İstanbul'da biri burada da var bir oğlu ama ona gitmiyor fazla konuşmuyorlar samimi değiller diğeri Erzurum'da diğeri Adana'da ama her kış bize geliyor neymiş biz de rahat ediyormuş zaten biz de rahat etmesinin sebebi de ben her şeyi alttan aldığım için fazla bir şey demediğim için bilmiyorum Bir de çok alıngan her şeye ağlıyor üzülüyor kalbini de kırmak istemiyorum ama ben de yoruldum
0 oy
(1,407 puan) tarafından

Kız bu benim kayınvalidemm eltim senn mısınn sjsjs

Şaka bı yana aynısı bendede var ve böylelerine asla laf geçirmezsin hep kendi bildikleri doğrudur canım ben he deyip geçiyorum ne onun lafını uzatıyorum ne kendi canımı sıkıyorum 
(173 puan) tarafından
Ya gerçekten o kadar yoruldum ki artık hiçbir şey demiyorum yani bir şey söylesem sürekli tartışacağız sürekli bir de eski kafa gerçekten bir şey söyleyemezsin laf anlatamazsın ne kadar anlatsan dinlemez onun köyünde kim ne dediyse o başka bir şey doğru değil yani hep hata yanlış hepsi biz ne desek yanlış doktor dahi söylese Yok öyle değil diyor gerçekten yoruldum artık ne laf anlatabiliyorum ne bir şey diye biliyorum ir oğlu İstanbul'da bir oğlu burada var burada ki ile arası biraz limoni çok konuşmuyor ve oğlu Adana'da bir oğlu Erzurum'da ya diğerlerinin yanına gitsin diyor biz ben de rahat ediyor bende de şöyle rahat ediyor hep alttan alıyorum çok fazla bir şey dememeye çalışıyorum ama bize geldiğinde hep eltilerimin görümcemin herkesin dedikodusunu yapar hiç istemiyorum sevmiyorum bana ne onlar ne yapmış ne etmiş her şeyime karışmasından başkasının ne dediğini ne yaptığını bana söylemesinden yoruldum artık yoruldum vallahi Rabbim bize kolaylık versin inşallah zor gerçekten zor
0 oy
(480 puan) tarafından
Canım o kadın artık çok yaşlı onun kizinla akıl yaşı aynıdır ama ayını yapan diğer evlatları bizde bakalım size olmaz tek demeleri gerekiyordu böyle zor gelmezdi size de bunu da kardeşin demesi lazım eşim hamile zor oluyor çocukla aramızda ay belirleyelim alalım diye 
(173 puan) tarafından
Ya bizde kalma sebebi de şu kaynım yurt dışında yaşıyor olduğum yerden ev aldı şu an o evde biz oturuyoruz hani kışın bize gelsin rahat rahat bu evde otursun biz de paramızı biriktirelim kira ödemiyoruz kendi evimize çıkarız sonra ama daha bir sene oldu şu an bu evde oturalı önceden de kiradaydık sürekli bize geliyordu yani ama inan o kadar yıprandım o kadar yoruldum ki Yok gitmiyor diğerlerinde diğerlerinde rahat edemiyor ben sürekli bazı şeyleri alttan aldığım için ya da ne bileyim kayınvalidemi üzdüğümde gidip özür dilediğim için gerçekten üzülüyorum vicdan azabı çekiyorum çünkü az çok anlamaya çalışıyorum 72 yaşında ne kadar anlatsan anlamaz yani bunu bildiğim için çok da fazla bir şey diyemiyorum kızamıyorum ama bazı insanlar işine geleni anlıyor bazen de öyle oluyor çok sinirleniyorum ya aslında iyi bir kadın gerçekten özünde iyi bir kadın ama her şeyime karışıyor yani herkesin dedikodusunu yapıyor ben yoruldum ben görümcemin eltimin Ne bileyim onların çocuklarının dedikodusunu dinlemek zorunda değilim anne kapat konuyu diyorum yine açıyor bir bakıyorum kendimi ben de dedikodu yaparken buluyorum asla ben bunu önermiyorum sevmiyorum dedikoduyu hiç sevmiyorum ama onun yüzünden artık dedikoducu biri oldum neredeyse ya
(480 puan) tarafından
Ya canım seni çok yakın görüyor kendine kadın onun gönlünü kırma biliyorum çok zor Allah yardımcın olsun sadece takma duyma ona gittiği yerde kötü bakılsa davranılsa emin ol üzülürsün toprak olduktan sonra istesen de olmayacak yanında sevdiği şeyi yapacaksın aklına gelecek olsa yerdi severdi kendine de ona da eziyet etme
0 oy
(280 puan) tarafından
Esine hamileyim bu sene beni mazur görsünler hem çocuk hem hamilelik halim kalmıyor diğer kardeşlere gitsin diye söyle
(173 puan) tarafından
Ya işte böyle desem de kayınvalidem de eşim değil sadece bizde rahat ettiğini bizde kafa dinlediğini bildiği için çok fazla bir şey diyemiyoruz ya benim için sorun değil başımın üstünde yeri var gelsin bakarım ama her şeyime karışmasından yoruldum Ne olur ye otur yerinde namazını kıl yemeğini ye güzel şeyler konuşalım Güzel şeyler söyle ya şimdi çok fazla sürekli buraya gelsin istemiyor Ne hani kadına da nasıl söyleyelim hani bu sene gelme diye hamile olduğumu biliyor onun böyle demesi lazım ya da ne bileyim diğer kardeşlerinle öyle demesi lazım ama işte ne bileyim kaynım geçen sene olduğum yerden ev aldı biz kirada oturuyorduk şimdi bir senedir bu evde oturuyoruz kayınvalidem gelsin kışın biz ona bakalım diye tamamen hata yaptım kira ödemiyoruz ama kayınvalidemin gelip her şey ir bahanesi bir lafı olması her şeyi bitiriyor yani İnşallah bir an önce paramı biriktirip kendi evime çıkarım artık bu evi ne yaparlarsa yapsınlar yoruldum vallahi kirada kalmayı bile razıydım bu şekilde ya gerçi kirada kalsan bile yine yanıma geliyordu
(280 puan) tarafından
Cnm tmm bkablirsin elbette ama herseyin bi snırı var yaaa burda sağlığın için söylüyorum hem kcük çocuk hem hamilelik cdden zor ve eşinin seni böyle savunması gayet normal
(173 puan) tarafından
Tabi normal sana da teşekkür ederim güzel yorumun için me yapcam bilemiyorum kadına nasıl gelme diğerlerine git dicem keşke diyebilsem çok üzgünüm yaaa insan bı düşünür her kış da bize gelmek olmaz ki
0 oy
(7,232 puan) tarafından
Kız Allah elden ayaktan düşürmesin ama çocuklar aralarında konuşup bir er ay gezerek kalsa herkes kendini ve psikolojisini ona göre ayarlar en azından yaşlı şimdi ne diyelim yazık duymazdan gel yada buranın fuzenide böyle de birşey diyince bı sure sonra susar heralde 
(173 puan) tarafından
Ya söylüyorum susuyor ama bu sefer çok üzülüyor ağlıyor Ne bileyim onu öyle görünce ben de üzülüyorum dediğin gibi yaşlı sonuçta bazı şeyleri duymamam gerekiyor ama ne bileyim diğerleri de bize çok uzak mesela yaşlı olduğu için sürekli eyahat edebilecek bir durumu yok kayınvalidemin Mardin'den kocaeli'ye zor gelir zaten diğer oğulları da Adana'da İstanbul'da burada da var da burada kile çok fazla konuşmuyor Bir de Erzurum'da oğlu var öyle işte
(7,232 puan) tarafından
Yazık kız agliyo diyosun hani bile isteye demiyo demekki yaşlılar lafın nereye gideceğini bilemiyo bazen örgü filan yapabiliyo mu hani bebege yelek orucektim yapamadım desen versen eline onla ugrasipta kafası dağılır mi acaba bide üste odamı karistiriyo demişsin odanı kiliyle mutlaka giderken filan ona bende sinirlenirim
(173 puan) tarafından
Kesinlikle bu sene zaten kitlemeyi düşünüyorum yani ya kadına gerçekten ben de üzülüyorum ağlasın kalbi kırılsın istemiyorum ki diğerlerine gitmeyip bana gelme sebebi de ben her şeyi alttan alıyorum onu üzmemeye çalışıyorum üzdüğüm zaman gidip özür diliyorum çünkü bugün var yarın yok Bir de en çok da eşim için seviyorum onu gerçekten Allah razı olsun eşim bana o kadar iyi ki eşimi o kadar güzel yetiştirmiş ki yani Rabbime şükürler olsun eş bakımından çok iyiyim ya o konuda çok şanslıyım Allah'ıma sonsuz şükürler olsun kayınvalidem de iyi ama birazcık böyle merakı dedikodusu falan var ama onun dışında hep iyiliğimizi ister hep güzel şeyler söyler güzel şeyler öğüt verir mesela kızımı çok sever doğum yaptığımda sanki benden çok seviyormuş gibi gösteriyor kızı kızımı yani ne bileyim yani hiç kimse kızımı benden çok sevemez herkes de böyle bu durum ama bazen anneanneler babaanneler hep kendileri çok seviyormuş gibi gösterir ben bunu bildiğim için alttan alıyorum üzülüyorum gerçekten kalbi kırılsın istemem üzülsün istemem biz de mutlu olsun Güzel olsun hep anlaşalım isterim ama öyle olmuyor ama yine bu sene geldiğinde yine alttan almaya çalışacağım yine güzel şeyler söyleyeceğim Rabbim yardımcım olsun inşallah bana dua edin çok teşekkür ederim güzel yorumun için
(7,232 puan) tarafından
Rica ederim canım rabbim yar ve yardımcın olsun çok zor ama mükâfatını düşün kuzu
(173 puan) tarafından
Sağol Allah razı olsun canım inşallah hızlı gelir geçer bu sefer uzun duracak galiba Mayıs'ta doğumum olacak giderse doğumdan sonra gider galiba dediğin gibi yapacağım sonunu dusnmeye çalışıp kendimr stres yapmayacağım alacağım mukafati düşünmeliyim teşekkür caneyyy;)
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Esinle konuş digerlerinde de kalsin canim size de haksizlik yani. Iyle olursa en azindan 1 ay 2 ay ne kadar sureyse aman gidecek zaten der duymazdan gelmeye calisirsin. 

Anneannem oyle hatta annem bu yil bakamadi 2 hafta bende 1 hafada kardeşimde kaldi annemin yerine biz bakmış olduk
(173 puan) tarafından
Ya işte biz de istiyoruz diğerlerine gitsin ama kadın diyor Bir biz de rahat edebiliyor diğerlerinde rahat edemiyor Ne bileyim diğer gelinlerinden pek fazla memnun değil ben her şeyi alttan aldığım için ona üzüldüğüm için gidiyorum özür diliyorum Ne bileyim konuşuyorum güzel bir şekilde bazı şeyleri anlatmaya çalışıyorum diğerleri benim gibi değil maalesef bana çok dua edin ya ne olur Allah'ın izniyle Kimin duası kabul olur belli olmaz
(3,333 puan) tarafından
Ayy canim benim ya. Anliyorum kadini da ama seninde nefes almaya hakkin var.  Belli ki hep sende olacak gitme durumu yok. Artik onu cocuk gibi gorup dediklerini takamayacaksin
(173 puan) tarafından
Kesinlikle öyle haklısın ki yoksa evde sürekli tartışırız sabırlı olacagom inşallah birde benim hastalıklarım bana yeter yaaa 1 haftadır dış apsem var hamilelikten dolayı ilaç alamıyorum burun eti var bende hamilelikten dolayı aldıramıyorum burnumdan hiç nefes alamıyorum çok zor cooook
0 oy
(472 puan) tarafından
Cok zor bir durum ama bu gun var yarin yok biraz sabret gormezden gel 

Anliyorum seni evinde rahat etmek istiyorsun esine soyle kardesleriyle bir arada toplanip annelerine ev tutsunlar
(173 puan) tarafından
Ya işte maalesef kaynım ev aldı geçen sene gerçeği ev almadan önce de bizde kalıyordu kışın bize geliyordu ama şimdi dedi ki siz kira ödeme kayınvaliden sizde kalsın ondan sonra siz paranızı biriktirip kendinize ev alın diyor işte bir senedir buradayız kışı burada geçirdi yine dediğin gibi zor bir durum bugün var yarın yoksa resmen lazım ama o kadar her şeye karışıyor ki böyle çerez bir şey aldığımda gidip yatak odamda yiyorum o derecede yani düşün ona göstermemeye çalışıyorum yine sakın şey düşünmeyin hani çerez falan aldığımda kayınvalideme vermediğimi düşünmeyin veriyorum hatta eşim iş yerinden getirdi diyorum yoksa var ya hayatta istemez niye getirdin niye aldın der o kadar cimri yani para biriktirip ev alın der
(472 puan) tarafından
Eski kafa iste canim kendinde biliyorsun fazla takmamak lazim yoksa isin icinden cikamazsin suan mecburiyetten sizde kaliyor heralde
Karsina alip konus bana karisma evimde rahat edemiyorum falan diye
(173 puan) tarafından
Ya öyle ama bak geçen ne olay yaşadım biliyor musun geçen sene geldiğinde bana şimdi o biraz dinine düşkün namazında niyazında falan ben buna bir şey demiyorum Allah kabul etsin inşallah ama geliyor bana evin içinde başını örtüp işte yazma bağla niye böyle kafana çık şimdiki kızları kadınları anlayamıyorum artık herkes evin içinde açık falan neyse bunu eşimin yanında söyledi Bir de sofrada ir de dedi ki şimdikilerin eşleri nasıl izin veriyor falan dedi ben böyle durdum durdum o kadar sinirlendim ki bir şey demedim sonra dedim ki ya dedim ev benim mahremim ben istediğim gibi gezerim dedim ve normal böyle pijama giymiştim eşofman altı üst öyle giyinmiştim yani böyle affedersiniz dar ya da Bir yerlerim görünecek Bir şekilde değil ben evin içinde kapanmak zorunda mıyım dedim ki ben zaten dışarı çıktığım zaman kapanıyorum kapanayım yani evin içinde niye kapalı kalayım haksız mıyım bu konuda o zaman o kadar çok sinir oldum ki Allah'tan hani eşimi orada laf çaktı ama eşim bir şey demedi bana hak verdi dedi ya aşkım dedi alttan al boş ver hani ne desek ne yapsak kendi düşüncesi kendi ne duyduysa nasıl yaşadıysa öyle yapmaya çalışıyor hani kadının elinde değil gerçekten bazı şeyler kadın elinde değil ama insan artık bir düşünür bir ne bileyim söylediği sözü tartar eder hani asla eşimle tartışmamı istemez bu konuda mesela eşimle tartıştığım zaman çoğu zaman beni tutar beni tuttuğu zamanda der mesela eşim içerideyken işte kızım sen de biraz alttan al şöyle yap böyle yap der hani eşimin yanında bana çok fazla bir şey demez ama böyle bir konu açıp birden pat diye söyleyince çok şaşırdım ve sinirlendim
0 oy
(994 puan) tarafından
Tam babaannem :)) yaslilar ekstra huysuz haklsiin ve hamilesinde yorucu bir durum gidip aran iyi ise eltinlere söyle ya da eşin abilerine söylesin biraz onlarda da kalsın yanlış anlaşılacak durum yok hamileyim haliyle o da hizmet bekliyor yetisemiyorum dersin
(173 puan) tarafından
Yani haklısın bu konuda ama kaynım geçen sene ev aldı şimdi bu evde siz oturun dedi bize kira vermeyin para biriktirin ama kışın annem size gelsin dedi maalesef keşke kabul etmeseydim diyorum ama kabul etsem de etmesem de yine her kış bize geliyor artık şimdi bu kaynımın evi olduğu için mecbur bize gelecek şimdi diğerlerine söylesek diyecek ki yurt dışındaki abisi zaten o evi kayınvalidem hani annem için almadım mı niye bize geliyor falan diyecekler Ne bileyim çok lafını edecekler bana çok dua edin Ne olur teşekkür ederim bu arada güzel yorumun için bu arada hani beni anlasa zaten kendisi gelmez hem hamile hem çocuk küçükler kendisi gelmez ama işte bazen yaşlılar bunu düşünemiyor
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Aman canım bir ayağı çukurda zaten , az idare et. Gerekirse lafını at karisamasin hiç bir şeye. O konuda net bir dille konus
(173 puan) tarafından
Kesinlikle öyle inşallah bazı konularda taviz vermeden güzel bı dille konuşacağım bakalin sağol canım yorumun icin
0 oy
(351 puan) tarafından
Bu yastaki insan ne degisir ne anlar.ama 3/4 oglu varsa donusumlu kalmasi lazim neden bi tek insanin uzerine yukleniyor bu yuk.sanki seni dogurdu.ama soyle de bi durum var nerden bakarsan bak bu yasyaki insan hayir kapisi hele de boyle zorsa.olaya boyle bakip hayir kapisi bereket kapisi olarak.dusunmeli .misafir kadin bugun var yarin yok.yaslandikca huy degisir hastalik artar kotu huylar cikar.uzerinize alinmayin ona tamam deyip bildgnizi yapin.
(173 puan) tarafından
Evet bende öyle yapmaya çalışıyorum ama konuştukça yine biseyler oluyor konu konuyu açıyor illaki beni sinir edecek şeyler biliyor ama ben çok üstüne gitmemeye çalışıyorum sonuçta dediğin gibi hem hayır kapısı gelmesi çok iyi bişey hemde eşimin annesi önce Allah için sonra eşim için bakıyorum birde bu yarın bı gün ailemin başına da gelebilir ben o zaman nasıl ne yüzle kayınvalidemi kabul etmezsem eşime annemi yada babamı bakayım diyebilirim ki hayırlısı olsun inşallah ne diyeyim
(351 puan) tarafından
Ne guzel dusunuyorsunuz allah hayrinizi.kabul etsin saglam dur dik dur taş gibi ol sogukkanli olabilmek lazim bu durumlarda allah yardimcinuz olsun siz kazanan olursunuz boyle halis niyetle olaya yaklasirsaniz
(173 puan) tarafından
Çok sağol cani. Teşekkür ederim inşallah dediğin gibi yapmaya çalışırım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 364 göst.
0 oy
8 cevap 417 göst.
17 Mart 2021 Aile kategorisinde BuseFe (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 617 göst.
11 Kasım 2020 Aile kategorisinde Ayti4 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy