0 oy
1,372 göst.
Diğer kategorisinde (285 puan) tarafından
tarafından kapalı

3 tane çocuğum var yeni doğum ettim bebeğim 3 aylık korunuyorduk yani geri çekilme ve kondom kullanıyorduk sezaryanliyim ve aşırı riskli bı gebeliğim vardı kan ve diğer değerlerim aşırı düşüktü serumlarla falan sezaryana girdim ve 3 çocuğumda üst üstte oldu diye çok kötü sezaryanim geçti ve doktor kesinlikle 5 yıl yasak dedi masada kalırsın çünkü üst dokuyu kesip öyle diktim dedi ve bebeğim erken doğdu hergu hastanedeydm kuveste kaldi kızım büyük oğlum 5 yasinda 2 yaşında bebeğim 3 aylik bugün adet olmam lazımdı olmadm evde test vardi yaptım silik çıktı bakarmsnz bı korunmama rağmen nasl oluyo bu vallahi masada kalirim dikiş yerim hala sizliyo ve taş gibi:( burdan zigi net görünüyor ışıkla bakinca

image

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

40 Cevaplar

0 oy
(2,349 puan) tarafından
Biraz görünüyor çizgi hemen mi ciktk5
-Reklam-
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Maalesef hamilesin canım bende böyle öğrendim üç hamilelik geçti başımdan üçü de silkti ayrıca geri çekilme diye bir korunma yöntemi yok bende doğum yaptım gittim spreal taktırdım devlet ücretsiz takiyor iyi korunmamissin geçmiş olsun ne diyeyim inşallah bişey olmaz
(285 puan) tarafından
Spiral adetliyken gel dedi ama dikisim riskli olduğu için çünkü kızım küçüktü gebe kaldım bir ay adet ol bekle diğer ay adet olunca gel dedi
(10,042 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun valla ne diyim
(402 puan) tarafından
Sezeryanda 4 ay geçmeden spiral takılmıyor malesef.
(1,560 puan) tarafından
Yok kız bana takıldı işte 40 gün sonra takabilirsin dedi doktorum eveye gittim adetli değilsin takamam burda devlet hastanesine git orda takılır dedi gitim taktı az acıdı adetsiz olduğum için ama takıldı hala daha var kontrolüne de gittim iyi durumda sekiz ay oldu
(10,042 puan) tarafından
Aynen bende sezeryan oldum doktorum gel 40 cikinca muayeneye dedi takalim ben istemedigim icin taktirmadim
0 oy
(1,405 puan) tarafından
nasıl hem. prezervatif hem. geri çekilmeyle oldu 
(285 puan) tarafından
Ya 40 im bitti zaten afedersn 3.4 defa oldu kondom ve geri çekilme oldu 3 aylığız dikişlerim iyileşmedi çünkü aşırı agriyo. Ve zaten masada kalacaktım özel hastane bile değerlerin yükselmeden alamam amaliyata dedi çocuk erken doğdu kuvese girdi falan hala sikinti yasiyorum doktor kesinlikle gebelik yasak dedi
(1,405 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun zor valla. Dr git eğer hayatı tehliken varsa alırlar zaten
(2,387 puan) tarafından
Keşke bağlatsaydın ya
0 oy
(305 puan) tarafından
Ya sanki var gbi cnm ya çok kötü oldum şuan ben kendimi senin yerine koydum da bebeğin daha çok küçük 1 yıl oldunhalen benim sezeryan yerim ağrır bı git kan ver bakalım ne gelirse Allah'tan kuzum üzülme sıkma canını eğer gerçekten hamileysen aldiramayi dusunuyomusun
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Yani var gibi görünüyor belki test bozuktur yanılma payidir yada. Yoksa geçmiş olsun... En kısa zamanda kan ver
0 oy
(236 puan) tarafından
Ölüm riskin var dedimi doktor
(285 puan) tarafından
Canm 3 ay önce sezaryan oldum masada kalacaktım hem kızım 2 yaşına yeni girdi hem bebeğim 3 aylık ve değerlerim aşırı düşük dikiş yerim bile iltihaplı şuan:(((
(52 puan) tarafından
Doktorla gidip ne yapabilirim diye sorun. Belki bir çözümü vardır. İnşallah size de bebeğe de bir şey olmadan atlatırsınız.
(236 puan) tarafından
Yani canım eğer ölün riskin var derse en az 2 doktor aldırabilirsin o yüzden sordum
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Arkadaşlar condom kullananlarda aniden hamile kalabiliyor maalesef bende yasadim ama benim ki kimyasal gebelikle sonuclandi. 

Post sahibi arkadaş canim geçmiş olsun ama belli belirsiz bi cizgi var gibi :( kan testi yaptir. 

Eşin bilerek yapiyor olabilir mi
(285 puan) tarafından
Canm eşim benim neler çektiğimi gördü kızım 1.5 yaşında yoktu gebe kaldm smdi kızım 2 yaşına yeni girdi bebeğim 3 aylık yeni sezarayn oldum 3 ay önce ölümden döndüm kan serumları falan verildi neler çektim yani doktor yasak dedi gebelik bilmiyorum vallahi çok kötüyüm
(1,403 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun inşallah yoktur yaa kan tahilili ver muhakkak
0 oy
tarafından
Bence git hastaneden de bir tahlil yaptır rabbim yar ve yardımcın olsun canım 
0 oy
(237 puan) tarafından
Bişey görünmüyor sen Bi git kan tahlili ver
0 oy
tarafından
Yanı ne dıyım Rabbım yardımcın olsun
0 oy
(336 puan) tarafından
Eğer emziriyorsan adet düzensizliği olur normal canım ve yalancı gebelik denen durumda çok kez görülmüş bir şey bir kan tahlili yaptır daha net sonuç alırsın 
0 oy
(9,227 puan) tarafından
Emin misin canm condom+geri çekilme ile korunduğunuza
0 oy
tarafından
Yanılma riski var ama öyle bir durum varsa iyi bir doktorla yoluna devam edersin. Devlet hastanesinde her şeyi söylüyorlar. Ben de şu an hamileyim yedi ay var sezeryanımla gebeliğim arasında. Bir önceki gittiğim doktor neler neler söyledi en iyi ihtimalle rahmin alınır masada kalma ihtimalşn çok yüksek kolay kolay her doktor yapmaz bu ameliyatı falan. Ben kendi doktoruma gittim özele aksine bana hiç bir riskin olmadığını hiç yapılıklığın olmadığını söyledi ki olsa bile ben bu ameliyatı yaparım sayısız hastam var dedi. Senin riskin ancak bir yapışıklık varsa rahimde ya da plasenta da olabilir böyle bir durum yoksa risk yok sadece rahim tam toparlanmadı ama riskli bir durum değil bu gebelikten sonra tam korunursun olur biter. Önemli olan ilk önce kendine güzel güvenilir alanında uzman bir doktor bul ve öyle yola devam et. Herkesin söylediğine de kulak asma.
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Hamilesin canim .ne desem uzuldum ama yapacak bisey yok( doktora bir gorun
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Ben göremiyorum çizgi 
0 oy
(1,752 puan) tarafından

Öncelikle kan değerlerin için sabah aç karnına ve akşam uyumadan önce yarım çay bardağı hakiki üzüm pekmezi iç. İmkanın varsa kırmızı et tüket bol bol ilik suyu iç. Benim de ilk sezeryanda değerlerim çok düşüktü acil sezeryana alındım daha sonrasında yoğun bakıma alındım orada kaldım. Tabii önce ilaçlar sonrasında pekmez ve doğru beslenme ile toparladım çok şükür şu an gebeyim ve hala pekmez içmeye devam ediyorum.

Ve eğer gebelik var ise düşünceniz ne olur bilmiyorum Allah önce sana şifa versin �nşallah sıkıntısız geçer diyorum sağlıkla kucağına alırsın inşallah diyorum umarım başka bir düşünceye girmezsiniz bu gebeliğinde kendine çok iyi bir doktor bul çok iyi beslen vücuduna çok iyi bak yani eğer gebelik varsa ve bunu da olmayı düşünüyorsan yapabileceklerin bunlar yani Allah'a havale edeceksin çok zor bir durum Allah yardımcın olsun inşallah.
Üzüm pekmezini et ve ilik suyunu eksik etme vücudunun kendine gelmesi için bunlar şart ve vitamin ilacı alıp kullan mutlaka. Gebelik yoksa dahi bile bunları mutlaka yap. Ve daha fazla korun.
(285 puan) tarafından
Canm benm kızım 20 aylıkken gebe kaldım ve büyük oğlum 5 yaşında şuan kızım yeni 2 yaşına girdi ve yeni doğan bebeğim 3 aylık arasında 20 ay varken bile çok riskli bı amaliyat oldu ve hamilelik yasaklandı şimdi 3 aylık bebeğim ya dikişlerim bile hala agriyo sizliyo geçen gün kanadı napcam bilmiyom 3. Sezaryanimi oldum 6 yıl içinde ve yaşım 23 diye kordon bağlamadi
(1,752 puan) tarafından
Bende 2. Sezeryan nasip olursa arası 18 ay olacak. Bende sonrası için korkuyorum. Sen önce kendi sağlığın için dediklerimi mutlaka kullan her fırsatta pekmez iç. Vitamin ilacı al kendine. Ve ilk fırsatta kan ver. İnşallah korktuğun gibi olmaz seni az çok anlıyorum bişey de diyip seni kırmak istemiyorum yanlış anlama beni şimdi öncelik sensin. Eğer masa da kalma riskin varsa. Belki engellenebilir bir gebelik o şekilde günah olmadığını duymuştum. DOKTOR uygun görürse tabi ki.
Önce kan ver ve iyi bir Dr. Gidip durumunu anlat. Dediğim gibi gebelik yoksa bile kendine iyi bakman lazim çocukların için en azından.
0 oy
tarafından
Adetin düzensiz olabilir yeni doğum yapmışsın ondan da 2 çizgi çıkmış olabilir . Hemen kan testi yaptır canım Allah yardımcın olsun 
(285 puan) tarafından
İnşallah inşallah Allah'ım duysun sesini kardeşim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kan testi var bacım daha bugün olmam gerekiyordu diyorsun yoktur inşallah
0 oy
(1,560 puan) tarafından
Eğer bu kadar riskli biseyse alırlar diye düşünüyorum canım çünkü naosinlar üç bebe annesiz mi kalacak Allah korkusun dinimizde bile annenin hayatıni riske atıyorsa alınabilir diyor diye biliyorum çok geçmiş olsun oldu mu oluyor işte ne yaparsan yap sorealle ahime kalan tanıdığım da çok hatta burda denk geldim bağlatmış organını ve hamileydi
0 oy
(54 puan) tarafından
Canim dinen baglatmanda sakinca yoktu sonucta seni tehlikeye atacak durumlar varmis 3 sezeryan keşke kordonlarini baglatsaydin neyse hastaneye bur gidin belki hamile değilsindir 
(285 puan) tarafından
23 yaşındayım canm yaştan dolayı bağlamadi doktor
(54 puan) tarafından
Ama doğum tehliken var bunu dikkate almaliydi

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 553 göst.
6 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 793 göst.
0 oy
15 cevap 810 göst.