0 oy
874 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından

Kızlar ben 1 buçuk yıllık evliyim . Eşimden ayrı 3 kaynim 1 gorumcem var görümcem 10 yıllık evli 2 kızı 1 oğlu var kızları biri 9 biri 5 oglu ise 9 aylık 1 tane de eltim var büyük kaynim evli 4 yıldır onların da iki kızları var küçük onun küçüğü ise eşim oluyor .. 

Ben evlendikten 2 ay sonra gebe kaldım oğlumu 5 aylıkken rahim ağzım açıldı diye düşük yaptım erken doğumla kaybettim şuan serklajlıyım rahim ağzım dikişli, 6 aylık hamileyim evlendiğimden beri kaynanam aksam yemeği yaptığında haftada bir ayda bir iki defa ailecek toplaniriz eltim ben görümcem falan ne zaman oraya gitsek görümcem elini hiçbir işe atmıyor yemek sofra ineceği zaman benle eltim yapıyoruz, çayı beraber yapıyoruz bulaşık makinaya atıyoruz kendisi sürekli ogluşum acıkmış ona yemek yedireyim der.eşiyle sohbet eder yerinden hiç kalkmaz öyle oturur bize yada eltime geldiğinde de aynısını yapar hiç bir şeye elini vurmaz demez kadın dikişli otur sen diye . Geçen gece kaynanamda kaldık sabah kahvaltı hazırladım kaynanam gorumcen de geliyor eşiyle beraber ekmek alıp dedi herseyi tekrar ayarladım fazla fazla koydum . Geldiler sofrayı indirdik falan kahvaltısını yaptı ben sanıyorum ki kalacak akşama kadar hemen eşine diyor beni kuaföre bırak kaşımı alcam diye sofrayı toplamadan gitti sanki İki gelin var ben niye yapıyorum gibi yapıyor sık gelmez ama gelirse de bir bardak kaldırmaz etme bulma dünyası gorumceleri 5 Tane onlar ona öyle davranıyorlar diye aynısını bize yapıyor Gelinler yapsınlar diyor bir ara da kaynanam beni aradı yeni hamileydim 3 4 ay önce dedi ki hastayım ev***k götürüyor işimi yapamıyorum misafir gelecek çaya dedi bende bilerek bana gelsinler çaya dedim sende gel dedim madem evin kirli neyse bize geldi ben biliyordum içimde bir kurt düştü dedim telefonuna bakayım kimle konuşmuş benden önce 40 dakika gorumcem ile konuşmuş eminim ki o demiştir ara söyle Evim kirli diye her zaman evlerini temizlerim didik didik yaparım kaynanam kızımın temizliğini sevmem ama sen her zaman başka yapıyorsun der sadece kaynanami doldurması zoruma gidiyor içimi dökmek istedim sadece ama hamileyim hakkımı helal etmiyorum eğer bilerek kincilikle yapıyorsa böyle Rabbım hakkından gelsin siz ne düşünüyorsunuz:(((

23 Cevaplar

+1 oy
(3,041 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yani bur durum sadece senin hakkın değil ki. Karnındaki masumun da hakkı. Kusura bakma da sen kendini bebeğini düşünmezsen kimse düşünmez. Niye sana otur demelerini bekliyorsun. Geçip otur benim durumumu biliyorsunuz ben riske atamam de fazla ayakta kalınca ağrım oluyor de. İki iş görcem de bebeğimi riske atamam de. Daha önce bi kaybın olmuş niye akillanmiyorsun ki. Soz konusu bebeğinse bir anne olarak aslan kesilmez lazım. Gerekirse hiç gitme eşine de oraya gidince iş bitmiyor kimse de yüklüsun dikişin var sen geç otur demiyor. Ben bu saatten sonra risk alamam sen git de. 
(15,092 puan) tarafından
Çok  akıllıca yorum
-Reklam-
0 oy
(2,253 puan) tarafından
Vala canim yapacak tek bisey var araya mesafe koyacaksın hepsiyle 
0 oy
(3,383 puan) tarafından
Ben anlamıyorum nie canınızı düşünmüosunuz dikişlisin onlar mutlu olsun die sen nie ayakta kendini yoruyorsun durumunu biliolardır evinden çıkma dinlen sen bir yaparsın onlar 10 ister kendini düşün
(54 puan) tarafından
Benden bekliyorlar oraya gittiğimde kimse otur demiyor bende mecbur hisediyorum kendimi kötü hisediyorum bilmiyorum niye .
tarafından
Eşin bjrsey demiyormu
tarafından
Bencede esın bısey demıyor mu Allah korusun bır cocuk daha mı kaybetmek ıstıyosun anlamdım yat kalkma benım hamılelıgım riskliydı kendı evımde bıle ıs yapmadım haftasonları esımle yapardık ınsan kndını dusunmezse kım dusunur
0 oy
(1,257 puan) tarafından

Yardım ederim işleri yuklenmem kendime 

Kocamın yanına geçerim Bir çay getirde icelim derim . Ben olsam tabi
0 oy
(747 puan) tarafından
Ay nefret ediyorum bu tur insanlardan. Bencil bi gorumcen varmis. Ama en iyisi cok *** gelip gitmemek. Yani madem sofra toplaniyor yikaniyor bi isin ucundanda sen tut oyle degil mi. Soyle sende gorumcene. Ben bulasiklari getircem sende makineye koy de. Valla benim görümcem de var 20 yasinda bekar ** pek is yapmaz etmez. Kendi evindede oyle. Annesi dicekte yapcak. Bize geldiklerinde de bisey yapmazdi etmezdi. Ben soyluyorum valla bn bu isi yapcam senfe sunu yap diyorum. Yada cocukl ilgilen diyorum. 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Çocuğundan kıymetli değil hiçbiri hem dikişliyim diyosun hem kaybım var diyosun okurken ben cinlendim burda ne bencillik bu ya doğuma kadar gitme gerekirse kendi yapsın canım Allah korusun bebeğini
(54 puan) tarafından
Öyle canım kendi annem duysa arar onları rezil eder ya da laf arasında kayinvalideme söyler. Anneme de demiyorum oraya gidince iş yaptığımı annemlerde yataktan çıkmıyorum lavabo hariç işte herkes düşünceli olamıyor bu halimle benden bekliyorlar oraya gidince kendimi mecbur hisediyorum bilmiyorum inşallah gitmem daha
(2,651 puan) tarafından
Fazla irdelemek gibi olmasın ama esin ne diyo sen bu halde bu kadar is yaparken sonuçta çocuk ikinizin düşük riskim vardı onda bile annem geldi aylarca kaldı hiç bişey yaptırmadı bana eşim sağolsun o da aynı
0 oy
tarafından
Hamileysen ve riskliyse kalkmayacaksın ya mecbur değilsin senin yaptığını görüyorlar ondan rahat sen bir uzan bakalım ağrın olsun bakalım ne yapacakalr kendileri yaparlar asla görümceme hizmet etmem ben ordayken eşi çocukları gelecektir yemeği hazırlarız kaynanamla geldikleri gibi girişirler indirirler falan sonrasını hep kendileri yapar ben niye alıştırayim sevmem onları ama onlarda böyle kötü olmazlar kendileri yapar yani suç senin o değil sen kendini düşüneceksin oturacaksin
0 oy
(556 puan) tarafından
Allahın cezaladi hepsi lanet 
(54 puan) tarafından
Lanet ki hemde Nasıl..
0 oy
(8,815 puan) tarafından
Esin ne diyor peki
(8,815 puan) tarafından
Çok sevinme günde 1 defa düzeliyor sonra saçmalamaya tam gaz devam :)))
(6,209 puan) tarafından
Ne bir günü ayol o posttan 1 saat sonra yine sahadaydi
Arada iyi yorumlarını görünce tamam diyorum ama bi geliii bi gidiii:))
(8,815 puan) tarafından
Tuhh ya eğlenceyi kaçırmışım olsun yine tekrar var nasılsa hiç durmaz :))))
(6,209 puan) tarafından
Durucağa da benzemiyor hahahah:))
(8,815 puan) tarafından
Bencede;))))
0 oy
(389 puan) tarafından
Yapmak zorunda değilsin üstelik dikisin ve kaybın var ben hamileyken çok şükür bir sıkıntım yoktu ama elimi dahi sürmedim  çünkü çocuğumdan ve kendimden önemli değil kayinvalidem tek olsa yardım ederdim eğer eltim ve gorumcem varsa asla elimi sürmezdim  çünkü onlar da eltime öyle yaptılar aman sen dur falan diye baktım ki onun ki değerli benim ki de bana daha değerli simdide kızım kucağımda uyanıkken yapmıyorum eğer uyursa yardım ederim o kadar ama evime geldikleri zamanda eşime veririm kızımı güzelce ağırlarım  
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Kaynana evi konusunda ben kimsenin eline bakmam üstüme düşeni yaşlı insanlar için yapar kalkarım .ha sana gelince de öyle yapıyorsa sende ona gidince bir çatal dahi kaldırma gözünün içine baka baka ye iç otur koltuğa 
0 oy
(774 puan) tarafından
Çok yüz verme canım yüz verdikçe tepene çıkarlar hiç kıymette bilmezler.. benim görümcem de mesela kaynanama gidelim hiç bi işe elini sürmez zor yani masadan bi tabak götürürse götürür bulaşık falan yıkadıpını asla görmedim ellerim buruş buruş oluyo diye yapmaz.. hep ben yapardım hamileyken falan da aynı senin gibiydim her işi yapardım ama sonra dedim banane o da yapsın kaybanamın evinde görümcem olunca bende hiçbir iş yapmıyorum aynı o nasıl davranıyosa öyle yapıyorjm ama o olmayınca daha çok yardım ederim.. görümcem hamileydi işte neyse o haliyle yardım etmeye çalışıypdu bize çok tuhafıma gitti dedim normal hamile değilken umrunda değildi şimdi yalan hamile hani yapma aman bırak dicemizi biliyo ya o yüzden öyle davranıyodu ama yemezler :)) ama ben ne olursa olsun hamile bi insandan asla bi.iş beklemem yaptırmamda yani ona da yaptırmadım yine bakalım şimdilerde nasıl olcak kendisi hamileyken sıkıntıları pek öyle yoktu ona rağmen annesine çıktığında koltupun birine yatar uzanırdı ben de çok zorlu bi hamilelik geçirdim düşük tehlikem vardı iğne ilaçla tedavi gördüm hep ama ona rağmen ne kendi annemin evinde ne de kaynanamda asla öyle uzanıp yattığımı ya da oturduğumu bilmem... Sanırım bi sen ve benim gibiler canının kıymetini bilmiyo valla boşver snra çok pişman olursun hbi iş yapma bırak kaynananın misafirlerini de bi daha kendine falan davet etme boşver evi pisse kabul etmeseydi temizlesin ya da temizletsin kızına öyle çağırsın kimi davet ediyosa  
0 oy
(285 puan) tarafından
Ay valla tam tersi 3 görümcem var ucuyle beraber gittiğimde çok rahat ederim . Kaynanam hariç. Bndede kaynana fitler kızlarını yapmayın gelinler yapsın diye
0 oy
(89 puan) tarafından
Ah ah keşke ben olsammm... O gorumceye o sofrayı çay bardağını yuttururdum. Dikisliyim hamileyim hizmet edicem ya senin eşin nerde buna nasıl müsade eder anlam veremiyorum bı kere de siz iki elti gorumcenize gidin elini biseye sürme hizmet etsin. Ay gece gece ayar oldum yemin ederim. Bende hamileyim karnım burnumda 8 buçuk aylık ev taşıdım kaynanam erişte yaptı aynı gün temizligime gelmedi eşimle tek yaptım, benden 2 ay sonra kendisi taşındı beni temizliğe çağırdı ahahahha:))) gider miyim hiç... Gelemem bebeğim var emziriyorum kimsede durmuyor dedim. Eşim de git dedi çok istiyorsan sen fit annene yardım et dedim bu kadar basitt..
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Hata sende canım sen kendini düşünmüyorsun ki onlar düşünse ne olacak görümce kaynana elti üçlüsü bal olsa da çekilmez uzak durup mesafe koymayı öğren canım görümcende keşke yapsa yapmıyorsada birşey diyemezsin seni de zorla yaptırmıyorlar yapmıyorsa sende yat uzan benim dikişim var de
0 oy
(45 puan) tarafından
Canım yapma çok pişman olursun ilerde tavrını koy kızı var kaynananın arasın o gelip yapsın sen köle misin kendi kızı prenses çünkü YAPMAAA KESİNLİKLE MESAFE KOY
0 oy
tarafından
Onun 1 bardak kaldırmadığı evde çay kaşığı oynatmam bu kadar diyorum. Canımı yolda bulmadım ben. 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Bugünün yarını da var o öyle yapsın 
0 oy
(12,867 puan) tarafından
Ya bir şey diyeceğim ama bana kızma anlamıyorum o yüzden diyorum şu gidip işlerini yapıp yapıp hakkımı helal etmiyorum diyorsunuz ya ben buna hiç anlam veremiyorum bu kadar rahatsızsanız yapmayın hele de hamile iseniz dikişli iseniz ne kahınvalidenin evini toplamak zorundasın ne de ona kahvaltı hazırlamak zorundasın herkes kadar iş gör sonra da otur hatta ağrım.var sancim var de kenara çekil hamilesin sen üstelik riskli hamilesin ben hiç riskim yokken bile hamilleigimde kendi evimde her işi görmedim çok ağır işleri erteledim veya eşime yaptırdım ayrıca normal zamanda bile gidip yapmak zorunda değilsin " GELIN OLMAK" böyle bir şey değil ayrıca seninkini daha çok beğeniyorum.tamamen gaza getirme amaçlı söylenmiş bir şey umarım farkındasındır 
0 oy
(7,240 puan) tarafından
Canim o dikise sakin güvenme oda acilabiliyor sakin bir is yapma gerekiyorsada gitme esinede uygun bir sekilde anlat birinde bende ne var ne yok döktum ortaliga esime dedigin gibi iki gun önce eltimin bebeler kocaman okula gidiyo benimki 1 bucuk 2 yasindaydi yemek yapildi hamuru ben yogurdum ben açtim eltim sadece pisirdi baktim salata yapan yok onuda yaptim yendi masa toplanacak kizim yemedi once sonra yemeye basladi ona yediriyorum kaynana gelmis merve kizi dedesi yedirsin yengene yardim et diyo ulan manyak kari yemegi ben yaptim zaten bi zahmet onuda o yapsin benimde canim sıkıldi arabada giderkende esim noldu diyince ni an aglamaya basladim boyle oldu gorumde daha once bulasik suyunu önume yitmisti ne var ne yok anlattim bende oh oldu simdi gorumde bazen yapiyorum bazen elimi bile surmuyorum canim nasil isterse sen kıymetini bilmezsen kimse senin kıymetini bilmiyor

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 982 göst.
0 oy
17 cevap 2,217 göst.
6 Aralık 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
45 cevap 1,435 göst.
2 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Funny_honest (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 987 göst.
28 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Zeliş fatoş (525 puan) tarafından soruldu