0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar kızım 8.5 aylık bazen ikinciye de hamile kalsam doğurana kadr 2 yaşında olur diyorm bazen az daha büyüsün diyorm 3 yas olsun aralarında çok kararsız kalıyorum.  Eşime kalsa en az 5 yas diyor. Kayannam flan bazen yardm ediyor gorumcem de aynı şekilde ama bilmiyorum ben kendime güvenemiyorum aralarında az yas olsa bakabilir miym acaba. Bide kızıma kıyamıyorum şimdi ikinci doğunca o ikinci plana atılır diye korkuyorum.  Bide annem ikiz doğurmuş ama doğduktan sonra ölmüşler benmde ikinci ikiz olursa bu sefer iyice kafayı yerim diye korkuyorum.  Kızım öyle çok ağlayan bi bebek degildi şimdi de öyle sadece aşırı hareketli şimdi yürümeye çalışıyor. Fikir verir misinz anneler 

38 Cevaplar

+1 oy
(7,867 puan) tarafından
Şimdi hamile kalsan 17 aylık oluyo doğana kadar yine 2 yaş olmuyo canım zorlanirsin tabi shdhhs 
(1,070 puan) tarafından
1 yaşına geldiğinde düşündüm de bilemedm :)
(7,867 puan) tarafından
Çocuk düşünenlere ozeniyorm valla ben şuan hiç istemiyorum oğlum 17 aylık. Bence daha zamanı var oğlum 4 yaşına gelince düşünebilirim belki.
-Reklam-
0 oy
(798 puan) tarafından
Canm benm aralarinda bir bucuk yas var ve ben cok aşiri zorlaniyorum ikiside daha cok kucuk uykular haram oldu afedersin lavaboya bile gidemiyorum
0 oy
(119,126 puan) tarafından
2 yas 1 ay var evde curcunar basladi ☺️ biri sac yolar öbürü cırmalar a arada bi sariliyolar falan eylence basladi yaaa
şubatta 3 olcak kuzey şimoşda 9 bucuk aylik
(13,824 puan) tarafından
Bizim de 27 ay var☺️☺️büyük oğlum Ekim'de üç yaş oldu küçuk oğlum bu ayın 11 inde 1 yaş♥️
(13,824 puan) tarafından
Sevdos yürümeye de başlasın tamam artık hiç durmuyorlar
hocam yürüyo 1 adim atiyo 2.de dusuyo koltuktan falan tutarsa gidiyo kuzey uyumlu ama şimoş cok duygusal bi o kadarda sinirli bi kız çikti aglayarak herseyi yaptiriyo bize
(13,824 puan) tarafından
Maşallah☺️benimki de bir aydır yuruyor ne o ona rahat veriyor ne o ona..biz de hala oyuncak kavgasibeni de büyüğüm yoruyor
0 oy
(604 puan) tarafından
Kızım  5 yaşında oğlum 2 yaşında  ve aşırı zor sürekli bı kislanclik ve kavga valla bıraksam birbirlerini yerler 
0 oy
(89 puan) tarafından

Canım her çocuk bir olmuyorki. Kimi çocuğun uykusu düzenli, yemesi düzenli..kimi çocukta ne uyku var, ne yemek. Benim bebeğim de yemek yemiyor. Yemin ederim yemek yedirmek zulüm resmen. Bekarken arka arkaya doğurup büyütürüm diyordum ama gözüm yemiyor:D yanımda yardım edecek kimsede yok öyle zorlanıyorumki ve gurbetteyim. Nasip olursa arasında 4 yaş olsun istiyorum. 

0 oy
(7,924 puan) tarafından
3 yıl 7 ay şükür zorlanmadım maşallah kızım herşeyi anlıyordu tuvalet eğitimini vermiştim ard arda çok bence 
0 oy
(597 puan) tarafından
Tam 23as bikee yok benim iki oglumun arasinda.biri 2hafta once 2yasina girdi digeri 1bucuk aylik. Elhandulillah cocuklarim gece uykusuna cok duskun ama gunduzler maratondayim resmen. Ikisi oglen uyunca yemekmi yaoayim, camasirmi asayim, dusmu alayim, yermi suoureyim yoksa en iyisi bi kahve keyfimi yapayim diye dusunurken bi bakmisim uyaniolar , obuda gectim buyuk oglum cocuklari cok cok sever, oynamayi oaylasmayi vs. Ama bakti bu bebek anca yiyo icio yatio aglio baska biseye yaramio diye bi gutel pataklio :D sabahlari 3 kisi wc gidioz... Kucuk aglayinca bzyukde aglama  numarasi yapio. Buyuk oglum efendiydi ama suan taniyamiom
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Kızım 2 yaş 1 aylık daha erken diye düşünüyorum sende iyi cesaret kız 
(1,070 puan) tarafından
Bazenn geliyorlar:) bazende hiç istemiyorum tek yeter diyorm :)
(7,376 puan) tarafından
Valla şuan üniversiteye hazırlanıyorum şuan küçük diyirum bir 2 yıllık üniversite açıköğretim den bitirecek sonra 4 5 yaş gibi düşünüyorum
0 oy
(1,089 puan) tarafından
Kendine guvenemiyorsan neden hemen istiyorsun ki. Benim şahsi fikrim oğlum ilk okulla başlayınca istiyorum. Benim 8cin daha kolay olacak çünkü 
(1,070 puan) tarafından
Arada böyle düşünüyorum da yine de ben 3 4 yaşına gelince düşüneyim yoksa kafayı yerim :)
(1,089 puan) tarafından
Kafayı yiyecek ne varki onu anlamadım. Sonuçta bu dünyaya sadece çocuk büyütmek için gelmiyoruz. Biraz dinlenmek istiyorum kendime vakit ayırmak istiyorum ben. Oğlum 2 yaşında1 sene sonra yükü iyice azalacak üstümden. 2. Çocuğuma da doya doya ilgi gösterebileceğim
0 oy
(5,132 puan) tarafından
İlk ve  ikinci arasında 3 yaş 2 ay. 

2. İle 3.arasında 2 yaş 5 ay olacak nasipse

Bekle derin oğlum şimdi 5 kızım 2 yaşında çok güzel birlikte oynuyorlar hem oğlum bebekliğini yaşamış oldun tüm ilgimizle üst üste olunca ister istemez insan bölünüyor 
0 oy
(622 puan) tarafından
Kızım 19 aylık ben düşünmedim dusunmuyorum psikoloji bozar acelesi yok en az 4 yaş konmalı araya bence
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Aralarında 15 buçuk ay var cok şükür zorlanmıyorum tek başıma bakıyorum yani eşim evde olmadığı sürece bi duşa gireyim diyemiyorum en büyük destekcim eşim o evde olduğu sürece elleri hep çocukların üstünde,şuan oglum 2 buçuk yaşında (33 aylk) kızım 16 aylik cok güzel vakit geciriyolar beraber oyun oynuyolar kuduruyolar falan,kızım doğunca oglum 15 bucuk aylikti o yüzden kıskançlığı bilmedi o yüzden de rahattım belkide çünkü kiskansaydi daha da zor olurdu benim için hemde çocuklar için,cok şükür ikisine de ilgim hep aynıydı kızım doğunca oglum boşluğa düşmedi hep ilgiliydik onunla da kızımla da 
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Büyük oğlum 4 yaş küçük oğlum 8 aylık cnm 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim kızım 3 e girecek bebeğim doğacak ben 3 yaş bıraktım isteyerek olduda şükür kıskançlık olmasın istedim okul zamanı da olmasın istedim
0 oy
(181 puan) tarafından
Kızım ağustosta 6 olucak oğlumda temmuzda 4 tm 2 yaş var yani cnn hiç zorlanmadim ben maşallah mam her bebek bir olmuyo unutma
0 oy
(1,577 puan) tarafından
10 yaş var çok büyük pişmanlık bukadar ara vermek 
0 oy
(4,431 puan) tarafından
3.5 yaş var biri 4.5 yaşında diğeri 1 biz bile zorlaniyoruz bazen çünkü büyük kızım gercekten zor.bir.cocuk onun dışında bence ideal yaş aralığı çok.buyuk olunca kıskançlık daha çok.oluyor 
0 oy
(4,952 puan) tarafından
Bence arada en az 4 yaş olmalı. Zaten 2 yaşına kadar bize bağımlı yaşıyorlar. Hiç olmazsa büyük okula gider senin de ikisine enerjin kalır.
0 oy
tarafından
Kızım 2 yaş 8 aylıkken oğlum doğdu bebişim şimdi 4 aylık kızımda 3 yaşında araları iyi bence
0 oy
(15,005 puan) tarafından
Ben en azından 2 yaşına kadar emsin yavrum diye 2 yaşından önce düşünmedim. Şuan 2.5 yaşında . 4 aylık hamileyim. Kardeşi doğduğunda oğlum tam 3 yaşında olacak inşallah 
(1,070 puan) tarafından
Ben emzirmiyorm ama yine de 3 yaşına gelene kadr yapmama kararı aldm :) çünkü kızım daha çok küçük kıyamıyorum en azından yeme sorunu olmasn tuvaletini öğrensn oyle yaparm hem eşimde o zaman daha iyi destek olur buyukle ilgilenir arabayla gezdirir flan.. 3 yaşına kadr bekleme kararı aldm:)
(15,005 puan) tarafından
En doğru zamanda olur inşallah hayırlısıyla

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 634 göst.
+1 oy
14 cevap 141 göst.
5 Ocak 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 192 göst.
14 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy