0 oy
1,150 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Öncelikle lütfen beni gercekten anlayanlar yorum yapsın.. 

39 aylık ve 16 aylık iki tane oğlum var. Spiralim vardı bu ay geciktim test aldım yaptım iki çizgi cıktı gebeyim yani. İki oğlumda aşırı yaramaz ve hicbir destekcim yok yalnız bakıyorum eşim hiç ilgilenmez cok cabuk bunalır sıkılır büyük oğlum sürekli küçük oğlumu döver yani kısacası hersekilde yalnızım. Birde bunaltırlarsa cok bagırır cagırır cocukların hastanesi yemesi içmesi üstü başı karnı burnu hersey tek basıma bana ait. 24 yaşındayım cok zorlanıyorum hem ev işi hem cocuklar yemek falan derken gün nasul bitiyor bilmiyorum. Gebeliğimde normal bir gebelik olmuyor bünyem zayıf iki oğlumu da ayılıp bayılarak doğurdum 9 ay boyunca hic ayaga kalkamıyordum hep baş dönmem göz kararmam vardı o zaman kaynanamgille oturuyorduk. Simdi ayrı evdeyiz tek başıma 3 cocuga nasıl bakarım hicbisey yapmasam bile illaki Bi yemek pişmek zorunda veya bayılıp kalsam iki cocuk evde ne olur aglamaktan mahvoldum kalktıgım gibi yatana kadar hic oturmuyorum zaten aldırmayı da hiç istemiyorum ama bakamamaktan korkuyorum cok cıkmazdayım kızlar ne yaparım nasıl ederim yalnızım çok yalnızım. Eşimde bu arada bakmadığı gibi sürekli eve gelince hizmet bekler gece yatana kadar hasta olsam bırakır gider işi varsa hic halden anlayacak birisi değil cok kötüyüm :(

27 Cevaplar

+5 oy
(7,121 puan) tarafından
Bu durumda iş payı . Tamam bundan önce böyleymiş ama oturup konuşman gerek . En azından eve geldiğinde 3 saat yada 4 saat çocuklarla o kalsın . Sende hem temizlik yemek yada kişisel bakım yapılması gerekenleri yaparsın balım . Öyle şey olur mu ne kadar seninse onunda evladı . Hani derler ya sen bu çocukları ağaçtan toplamadin sonuçta . Babalığı bilmiyorsa evlenmeyecekti . Otur konuş çözüm olursa . ( Benim eşim de öyleydi . Konuşa konuşa suelan çocuklara bakar 4 saat ve ben uyumak istersem uyurum . İsse iş banyo . Bir şekilde kabul ettir . İki sinir krizi :) . Yapacak bişey yok biz de insanız ve evlilik eşlilik bir olmak demek 
tarafından
Bebeğim çok huysuz çok huzursuz gerçekten artık napcağımı şaşırdım diş diyorum ama görünürde bişey yok ek gıdayı çoğu zaman reddediyor sürekli mızlıyor gaz sorunumuz tekrar başladı 11 aylık gaz sorunu mu olur anlamıyorum sanki yenidoğan gibi gazdan sabahlara kadar ağlıyor karnından sürekli ses geliyor gaz damlası kullanıyorum masajlar yapıyorum sürekli ama o öyle kıvrandıkça ben de parçalanıyorum napcağımı şaşırdım dua et kuzum
(7,121 puan) tarafından
Oy ya . Patetesi bol ver bir öğün yesin insallah geçer ya ek gıda döneminde oluyor
tarafından
Patates iyice gaz yapar diye korkumdan onu da veremiyorum, haşlamasını mı çorbasını mı veriyim
(7,121 puan) tarafından
Çorba daha çok rahatlatır. Yoğurt veriyor musun . Cirbalrina zeytinyağ köy balım ❤️
tarafından
Evet tek kabul ettiği şey yoğurt o da en fazla 5 kaşık. Koyuyorum zeytinyağı kuzum. Tamam inşallah yarın patates çorbası yapiyim ❤
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun ne denılır baska
(30 puan) tarafından
Hic bisey yapmadı ne agrı ne de sancı bende anlamdım benmki hormonsuz olan
tarafından
Eşine soyledın mı canım bebegı
(30 puan) tarafından
Evet söyledim kendine güveniyorsan dogur diyor
tarafından
Ben tek basıma mı yaptım da sadece kendıme guvenıcem sen ne halta yarıyosun demedın mı
(30 puan) tarafından
Canım ona ne desen kar etmiyor gercekten neler denedim ben bu zamana kadar..
+1 oy
(5,406 puan) tarafından
Allah kolaylık versin belki akıllı uslu bir kızın olur =) öncelikle kocanı bi s..ktr et ne hizmeti ya asıl o hizmet edecek kendini yorma bir pilav yap makarna çorba çok yap oturun çocuklarla yiyin söylensin kocan bosver kendini düşün ev dağılsın toplasan da dağılacak, 
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Korunduğun halde kalmışsın vardır Rabbimin bir bildiği ❤️ Allah yardımcın olsun canım 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Okurken ben yoruldum yaşamak daha yorucu olsa gerek..aldırma o da can allahtan gelmiş burda nice kadınlar anne olmak için senelerce bekliyor bir sürü kapı çalıyor..yapamam deme Allah bir şekilde yardımcı olur olurda eşinin desteği çok önemli yoksa çok zor Allah yardımcın olsun 
0 oy
(2,705 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun ama Rbbım verdiyse vardır bldigi verılen cana sen kıyma olacagı yolsa zaten olmaz Rbbım kımseye kalfıramayacagı yuku yuklemez Allah bağışlasın hepsını umarım bı hata etmezsin
0 oy
(48,496 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canim Allah esine merhamet versin
0 oy
(5,232 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun inşallah. Eşin bi zahmet el atsın artık 
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Benim 2.de öyle oldu sürpriz bende üzüldüm yapamam edemem diye düşündüm ama Allah gücünü verecek canım sen kendinde o gücü hissedersin ama eşin bu şekilde rahat olamaz artık. Bir zahmet elini atacak yemek yapmadığın temizlik yapmadığın çok gün olacak beğenmiyorsa yardımcı tutsun sende insansın. Çocuğumuz tek çocukla iş güç yapamıyor ki gayet normal 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
İş eşinde bitiyor çok yalnız olan insan var ben de öyleyim eşin çocuklarla ilgilense oynasa etse zaten hafiflersin bir nebze .tek başına mı olmuş çocuklar da bakmiyormus tövbe ya
0 oy
(986 puan) tarafından
Bebek doğana kadar kapını kirletip kaynana taşın.en azından bebeklere bakan olur yedirip içiren altını değiştiren hastene vs işi olunca bakan olur. 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bende büyük kızım 4 buçuk yaşında ortancam 7 aylıkken hamile kaldım. Benim de eşim hep hizmet bekler ama çok da umursamaz değildir. Bende hamile olduğumu öğrenince çok ağladım nasıl bakarım diye büyüğüm de okula başladı. Nasıl yetişicm nasıl yapıcm dedim kaç gün kabul edemedim ağladım üzüldüm çok. Sonra iki kızın üstüne buda erkek olunca bi nebze rahatladım. Hamileliğim çok şükür zor geçmedi Allah yardım ediyo. Doğumda dikişim bile olmadı. Şimdi oğlum 7 buçuk aylık çok şükür aksi huysuz bi çocuk değil. Allah gerçekten yardım ediyo. Beni ortanca çok zorluyo tam yaramazlık dönemi biraz zor ama öyle böyle geçiyo günler 
0 oy
(1,107 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım sen kan ver belkide doğru değildir sonuç ama her türlü hakkında hayırlısı olsun. 
0 oy
(1,015 puan) tarafından
Canim.bence Rabbimin verdiyi cana dokunmadan dogumda sezeryan yaoarsin ve tuplerini baglayirsin cunki insn baska korunma yontemi falan hepsi hikaye.Rabbim yardimcin olsun okurken bile cektiklerini gorurgibi oldum inan.
0 oy
(2,165 puan) tarafından

Canım Allah'tan gelmiş içini ferah tut sen, bu arada spiralli halde nasıl gebe kaldın kız desene hiç bir şekilde korunma yöntemi yok daha bunda da kalınıyorsa biz ne yapacağız :'(

0 oy
(597 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun cnm. Benim ogullariminda arasi ayni seninkiler gibi 23ay. Suan  iri 1bucuk aylik digeri 24bucuk aylik. Bende bugun hormonlu spiral icin danismaya gittim. Doktorumun siddetle tafsiye ettiyi korunma yontemi hormonlu spiral. Sendekidemi oydu yoksa bakir spiralmi? 

Inan bemimki daha 1bucuk.aylik ina ragmen zorlaniyorum.. Buyuk oglum cok kiskaniyor, dovmese kalkiyor
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Bundan sonra size tavsiyem olsun spirale güvenmeyin. Mutlaka çift korunma olsun. Mesela hap+ geri çekilme. Emziren anneler doğum kontrol hapı kullanabiliyor. Cerazetta var
0 oy
(1,546 puan) tarafından
Nasıl kaymis ya bendede var korktum şuan:( Allah yar ve yardımcın olsun canım inşallah eşin insafa gelir biraz ama sende altta kalma bir şekilde yolunu bul gerekirse yapma mesela temiz çamaşır kalmasın sorunca yapamadım vakit yok de mesela ütü yapma yada başka birkaç işi bırak sen yaptığın için zaten biyle oluyor bırak bı baksın ev eskisi gibi değil niluyo dediğinde yetişemiyorum de bak çocuklara yapıyım de
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Allah kolaylik versin. 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun kuzu mecbur yardım edecek eşin,maaş iste o zaman 

Resmen maaşsız işçi oluyo ev hanımları

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 135 göst.
21 Temmuz 2022 Aile kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy