0 oy
1,157 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Öncelikle lütfen beni gercekten anlayanlar yorum yapsın.. 

39 aylık ve 16 aylık iki tane oğlum var. Spiralim vardı bu ay geciktim test aldım yaptım iki çizgi cıktı gebeyim yani. İki oğlumda aşırı yaramaz ve hicbir destekcim yok yalnız bakıyorum eşim hiç ilgilenmez cok cabuk bunalır sıkılır büyük oğlum sürekli küçük oğlumu döver yani kısacası hersekilde yalnızım. Birde bunaltırlarsa cok bagırır cagırır cocukların hastanesi yemesi içmesi üstü başı karnı burnu hersey tek basıma bana ait. 24 yaşındayım cok zorlanıyorum hem ev işi hem cocuklar yemek falan derken gün nasul bitiyor bilmiyorum. Gebeliğimde normal bir gebelik olmuyor bünyem zayıf iki oğlumu da ayılıp bayılarak doğurdum 9 ay boyunca hic ayaga kalkamıyordum hep baş dönmem göz kararmam vardı o zaman kaynanamgille oturuyorduk. Simdi ayrı evdeyiz tek başıma 3 cocuga nasıl bakarım hicbisey yapmasam bile illaki Bi yemek pişmek zorunda veya bayılıp kalsam iki cocuk evde ne olur aglamaktan mahvoldum kalktıgım gibi yatana kadar hic oturmuyorum zaten aldırmayı da hiç istemiyorum ama bakamamaktan korkuyorum cok cıkmazdayım kızlar ne yaparım nasıl ederim yalnızım çok yalnızım. Eşimde bu arada bakmadığı gibi sürekli eve gelince hizmet bekler gece yatana kadar hasta olsam bırakır gider işi varsa hic halden anlayacak birisi değil cok kötüyüm :(

27 Cevaplar

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Spiralin tek başına korunaklı olmadığı sürekli söyleniyor canım fazla fazlA korumaya alsaydınız keşke artık yapacak bişey yok eşinede söyleyeceksin yada ailenden ailesinden yardım alacaksın bu arada oğlun 3 yaşını geçmiş ay olarak değilde yaş olarak belirt bence hemde büyümüş sayılır belki eziyeti olmaz diğeri doğana kadar 
-Reklam-
0 oy
(7,036 puan) tarafından
22 yaşındayım ve senle aynı drqumdaydim senin cocuklae büyük yine benimkiler doğum yaptığında ortamca oğlum yurumuyirdu bile 40 çıkar çıkmaz hamile kaldım bende şuan şükür 3 de az da olsa büyüdü Allah o gücü küveti verir merak etme bak ben 4 cu bebeğime hamile kaldığımda öbür oğlum 3 aylık bile değildi evet çok zorluklar çektim ama şuan en büyük 3 yaşına gir.ek üzere ortancam 2 en kucukte 1 yaşına girmek üzere yani evet Cok yorukacaksin ama zamanla alisacaksin ve bir bkacaksin buyumusler bile 
tarafından
Ne güzel ya ben evin batmasını sorun etmiyorum hiç. Uyku da ikisini şuan bırakıp uyutuyorum. 3.de nasıl basladnz bebekken mi
(7,036 puan) tarafından
Evet doğar doğmaz başladım kuzum hiç salamadim en başta emiyordu öyle uyuyordu şuan biberon içiyor öylece uyuyor
tarafından
Çok teşekkür ederim canım bende öyle yapayım yoksa başa dert olur.s
(7,036 puan) tarafından
Aynen kuzu doğduğu gibi emzir yatır sadece
tarafından
Tamam kuzum
0 oy
(6,344 puan) tarafından
Önce kocana hizmet etmeyi bırak. Bi zahmet o hizmet etsin ya da çocuklara baksın. Bunu ona aşılaman lazım. Hizmet nedir yani. Ben tek çocukla zor yetisiyorym herşeye. Üstüne kocam bana onu getir şunu götür şunu yap desene kalkar döverim heralde. 
0 oy
(625 puan) tarafından
Ailen yardımcı olmuyor mu? 
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Allah kolaylık versin benimkiler de biri 36 biri 23 aylık büyük olan erkek küçük kız sürekli dediğin gibi eli kızın üstünde oğlanın bende tek bakıyorum eşim ne kadar yardımcı olmaya çalışsa da olmuyor. Kimseden fayda yok. Gurbetteyim 2 dk birine emanet edip hiç bir işimi göremem. 3. Çocuğu düşünemiyorum. Benim 9 sene sonra olmasına rağmen yok Allah olmayanlara nasip etsin inşallah. Ola ki senin ki gibi bi durumum olursa direk tüpleri baģlatacağim. Çok zor Allah akıl sağlığı versin. Senin durumunda yapacak hiç bisey başa gelen çekilir işte ne diyeyim başka bilemiyorum 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Hiç öyle deme. Benim de iki kızım vardı birisi 4 birisi 2 yaşindaydi. Hamile kaldım üçüncüye bilmeden ben de gurbetteydim kimsem yok eşim bile yoktu olduğu zaman çocukta bakar iş de yapar hastaneye de koşar ama adam yok asker aylarca görevlerde ben tek baktım büyüttüm hep yani. Ben de hastanede öğrendim üçüncü hamileliği sinir krizi geçirdim biz korunuyorduk mümkün değil istemiyorum zaten kızlarım daha küçükler bakamam diye doktorlar sakinleştirdi beni dogurmakla zorunda değilsin vs dediler. İlk 4 ay kabullenemedim başta dış gebeliktir belki dedim Sonra düşer belki dedim ama baktım hala benle alıştım sevdim. Doğumum sezeryandi çok zordu 6 ay sakat kaldı ayağım yürüyemedim Dr hatası yüzünden kalıcı yada geçici bilmiyoruz dediler Allah'tan 6 ayda geçti. Şuan eşim yok ve tek başıma hepsine bakıyorum bende yetemiyorum evet ama bı şekilde Allah yardım ediyor kızlarım 5 buçuk ve 3 buçuk yaşında oğlum 8 aylık. Çok güzel oynuyorlar. Hepsi bambaşka 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 136 göst.
21 Temmuz 2022 Aile kategorisinde elaa (1,663 puan) tarafından soruldu
0 oy
68 cevap 1,171 göst.
22 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 254 göst.
29 Ekim 2021 Aile kategorisinde 2 cocuk annesi00 (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 866 göst.