0 oy
663 göst.
Diğer kategorisinde (753 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Size konuyu 3 şekilde anlatcm bana bi yol gösterin artık bunaldim yeminle..

1. Önceki postumda anlattım ben kimsenin yatak odasına girmem kimse de benimkine girsin istemem dedim. Bu kaynanamın çok zoruma gitmiş ne demekmiş gelinin odasına girmemek, orda teyzeme birşey diyememiş ama çok kırılmış ben onunkine girermisim o benimkine .neymiş özel durumlar olurmuş kapı çalınir öyle girilirmis onun dışında istediği zaman girer bakar çıkarmış. Dedim ben annemden böyle gördüm diyor senin annenin psikolojisi bozuk.  teyzemin ağzına laf vermişim teyzem gider orda burda dermiş ki gelin kaynanaya guvenmiyo yatak odasına sokmuyo.  Bende dedim bu evde konuşulan mahalleye dagitiliyorsa o insana da güven olmaz böyle terbiyesizlik te olmaz ona da ayrı bozuldu 

2. Yine önceki postumdan bilen bilir kaynana sürekli benim evimin anahtarını istiyo bende eşimde vermiyoruz bana diyo yatak odan mi değerli kizin mi..? Sen kızını güvenip pazara gidiyorsun anahtarı bırakmıyorsun. Bende büyü yapacak karekter yok oğlum niye boyle düşünüyor senin annen baban benim oğlumu dolduruyo.  Kızlar bu konuda Allah şahid annem babam eşimle ayda bir görüşür oda bize gelirler oturmaya kızımla oynar giderler onda bile inip hoşgeldiniz fln demezler  kaynanamgil annemlere bide utanmadan daha kara caliyo. Biz ona soğuk durdukça oda bize soğuk duruyormuş yav Allahini seversen bir tabak bal istedim onun parasını istemiş kadın yaa neyim sıcaklığı..? 

3. De hali silkeleme  olayı benim iki balkonum var ve kaynana her ikisinden de hergun hali silkeler  bizde tartıştık yapma dedim hastalık oldu duramıyorum fln dedi geçen annem geldiğince de gördü balkonda ekmek kırıkları elma kabukları mandalina kabukları fln bana kızdı kendi annem. dedi kızım az temiz ol bu ne balkonlar dedim anne ben buraya harcadığım suya acıyorum yine aynı oluyor dedim kaynanam da gelince annem utanmıyor.musun aşağıları kirletmeye dedi burda kızım değilde başka kiracı olsa bu kadar sabretmez dedi insanları enayi yerine koyma dedi. Diyo ben kızına dedim perde tak ben duramam annem daha birşey demedi ertesi gün yine aynı 

Dünde çıktım evini temizlemeye bir saat boş boş konuştu yok annem niye desistiriyormus kendisi evde durdukça diyormuş ki oğlumu benden alacaklar soğutuyorlar.  Boyle giderse sizinde yuvanızda huzur olmaz bizimde ya anahtar mevzusunu cozun verin anahtarınızı yada ben size güvenmem fln. Sen.milletin ağzına çok bakıyorsun sen beni dinle birinci gelin olursun fln.  Bende eşime dedim Eşimde dedi ki ben anahtarımı vermyorum isteyen isteği kadar konssn. 

Sizce ne yapayım bana bir yol verin diyin sen gerizekalının nehir yanlış düşünüyorsun hem yatak odası olayında hen anahtar olayında 

22 Cevaplar

0 oy
(5,311 puan) tarafından
Neden bu kdar ısrarcı anahtar konusunda ve yatak odand ne arıyor da girmek istiyor 
(753 puan) tarafından
Anahtar verince güven oluşuyor muş böyle güven olmuyormuş yatak odası olayı da bilmiyrm valla bezdim
(5,311 puan) tarafından
Anahtar ne güven veriyor öylesine bi anahtar verin eline güveni yerinde olsun yatak odasıda bir kadın ve ekeğin namahrem alanıdır herkes girip çıkamaz uyuyamaz sonuçta eşinle  duygusala olan herşey  orada yaşanır saçma yani
(753 puan) tarafından
Ona göre de girecek bakacak temiz mi kirli mi yeri geldi yatacak fln kafasında
(5,311 puan) tarafından
Şahsen kayın validem böyle bir düşüncede ise bir tne anahtar alır veririm al sırf anahtar seni güvende hisedecek ya al sana anahtar güvenin yerinde olsun derim  yatak odm içinde kusura bakma anne ben buna izin vermem
-Reklam-
0 oy
tarafından
Anahtarını da verme yatak odana da sokma balkonuna da perde tak muhatap da olma 
(753 puan) tarafından
Ya vermiyorum ama insan hergun söyler mi hergun konuşur mu valla bıktım
tarafından
Bırak konuşsun asla duyma
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Niye bu kadar ısrar ediyo. Altında bsey var bence. Ben kayınvalideme anahtar verdim ama evlerimiz çok yakın değil. Ve hamileliğimde çok tansiyonum düştüğü için anı durumlarda gelip bana baksın diye. Ki hiç kullanmadı bile. Onunda anahtarı bende vardır. Annemde annemin bende. Senin kinin istemesi çok rahatsız edici. 
(753 puan) tarafından
Komşunun onda varmış onun komşuda  da oğlunun yokmuş ya oğlun vermiyo işte niye ısrar ediyorsun eşim bi kere sinirlendi dedi sende bu kafa varken büyü yapmayacağım me malum ondan sonra daha bir soğukluk oldu ve her cani sikilincabunu soyluyor
(1,103 puan) tarafından
Güzel olan kocanın mantıklı olması. Aynı bina da oturmasaymisiniz iyiymiş aslında.
0 oy
(663 puan) tarafından
Konuyu bilmem de halı sirkelemek ne bacım, sirke mi döküyorsunuz halıya? Silkelemek o. 
(663 puan) tarafından
Bayağı sinirlenmiş evet :( Tam anlamadım bazı kısımlarda kelimeler hatalı çıkmış, ama kayınvalide sınırını aşıyor diye düşünüyorum. Kimseye evin anahtarını vermek zorunda değilsiniz. Kendi öz kardeşinize bile.
(753 puan) tarafından
Dünden beri acaip dalgınım bacı ya başım ağrıdı artık bende insanim bu şeklinde üstüne de gidilmez ki bir insanin
tarafından
Hiç kafanı yorma eşinde seni anliyor nasılsa verme hele ki böyle israr etmesi hiç mantıklı değil
(663 puan) tarafından
Haklısın ve en büyük avantajın eşinin hemfikir olması, hiç takma, görmezden duymazdan gel. Eşinin desteği çok koymetli, onu düşün oh de
tarafından
Ama bu ısrar hiç hayra alamet değil bence evine geldiğinde de gözünü uzerinden ayırma illa yatak odana girmek isterse aç çekmecelerı çıkar iç çamaşırlarını istersen giyineyim bide öyle gör hatta oğlun gelsin sen burda otur de tersle mahremiyet ne demek biraz ogrensinler ya ne tuhaf insanlar var gerçekten biz okurken sinir oluyoruz yaşayanı dusunemiyorum
0 oy
(915 puan) tarafından
Kız senin kaynanan takıntı haline getirmiş anahtarı neyse sen eşine bak ozaten tavrıni koymuş bişi diceksen git oğluna de anne de 
(753 puan) tarafından
Eşim tavrını koyunca da benin ailem eşini dolduruyo kaynanamdan uzaklastiriyo gibi kafasindakurmaya başlamış
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Ne anahtarmıs arkadas sanki şehrin anahtarı fazla takmıs altında başka bişey vardır bunun esini dinle sakın verme konuşsun dursun odanıda kitle gerekirse bu gelmeden 
(753 puan) tarafından
Vermiyorum ama bezdirene  kadar da konuşuyor valla insan bikiyo
0 oy
tarafından
Benim tek takıldığım şey neden bu anahtar alma çabası ? Yani en ufak bişey olsa üzerine kalıcı ben olsam hayatta istemem kaynanam daha ben kızımla odada tekken bile ben çağırmadan asla girmez evimde kapisi kapali odayı açmaz ben annemleré gidince ısrar ediyorum annen git de eve şunu yap diye ben yokken benim eve adım atmaz yani ne bu ısrar bence de verme konuşsun dursun Allah aşkına sinir oldum
(753 puan) tarafından
Anahtar olunca güven oluyormus baci
tarafından
Kesin öyledir canım zaten
0 oy
(656 puan) tarafından
Benimde annem var benim annemde Kaynana ama içten diyorum bu tarz Kaynanalar yok olsun ya hayatı zehir ettiler bize  
(753 puan) tarafından
Valla öyle bacı bunaldim
(656 puan) tarafından
Benimkiler de ileri derecede kıskanç ve herşeyi biz yönetelim istiyorlar
0 oy
(645 puan) tarafından
Verme anahtar da Alma odana da bosver duyma dediklerini
(753 puan) tarafından
Hergun konusuyo bacı ama hergun bıkmadan usanmadan
(645 puan) tarafından
Konuşsun bisey yapamaz sonucta
0 oy
tarafından
Her konuda haklısın aynen tepkine devam et anahtarda verme odana da asla sıkma ne merak bu boyle bu sekılde ısrarcı oldukca zaten asla vermezdim ben olsam 

Ama haksız oldugun bır konu var neden gıdıp onun evını temızlıyo sun pardon da balkondan kaldırıp halı sılkeleyen hastalık oldu temızlık bende dıyen ınsan her ısını gayette kendı görur mesafenı koy sınırını çiz herkes kendı evıne baksın guven olmuyorsa da olmasın tamam ben boyle ıyıyım de geç
(753 puan) tarafından
Yapmayınca da söyleniyo en azından bir konuda sussun diye nr edem
0 oy
tarafından
Keşke aynı apartmanda oturmayı kabul etmeseydin
(753 puan) tarafından
Kaynatam hasta olmasa eşim babasına düşkün olmasa kabul etmezdim ama kaynatam farklı o yüzden kabul ettim zaten
tarafından
Aman kaynatanla ne ilgisi varki. Gidip gorurdunuz yine. İlla aynı apartmanda mi olmak lazım düşkünlük için. Bilmiyorum valla bana göre degil
(753 puan) tarafından
Kalp hastası birşey olursa hastaneye yetiştirmem o sorumluluğa giremem dedi eşim babası farklı kaynatam Allahtan var kaynanamı tek o susturuyo
tarafından
Eşin calismiyormu. İşteyken birşey olsa aynı şey degilmi.
0 oy
(5,302 puan) tarafından
Böyle sürekli anahtar istemesi  ne saçma. şu bunaklar Bi öğrenemedi oğullarının evlenip ayrı yuva kurduğunu hasta bu kadın yüz verme hic
(753 puan) tarafından
Ona göre de benim annemin psikolojisi bozuk kendisi normal
tarafından
Onun haddine miymiş bu yorumu yapmak terbiyesiz
0 oy
(65 puan) tarafından
Ya su kaynanalarin.   Annemizle ne alip vermedigi var.  Hepsi oyle olur mu ya
(753 puan) tarafından
Bende anlamış değilim ki
tarafından
Kıskanıyorlar sadece bu kadar
0 oy
(6,938 puan) tarafından
Nehirrrrrr nehirrrrr ben olsam o kaynanayl görüşmeyi keserim 1 benim yatak odamda pt diye giriyolardi hee çocuk doğdu ben evde yokken gelmiş evimi temizlemiş yatakodama kadar temizlemiş halılarını ciakrip balkona atmış çocuğun anne yani beginde uyuyo diye ben bi iş yaparken sadece kaynanam değil kayinbabam bile yatak odama giriyodu izin alma diye bişey yok neymiş çocuk uyanmış ben essek basimiyim oğlun içerde yatiyo sesini duyduysan gel bize şöyle biz getirelim senin orda işin ne en son ben patladım eşime eşim daha onlara arka çıktı ben gönderdim babamı diyo sen suçlusun o zaman ne işleri var ben yatak odamda belki yatağımı toplamadim belki dönüm yerde ki çocuğun beşiği gomodine yaşlı orda da dogumkontrol halim duruyodu ayı diye bişey var biz bu yatakda afedersin ilişkiye giriyoruz baban niye goruyo bunu annen niye goruyo benim babam daha şu gün oldu benim yatak odamın mobilyası o bilmez nasıl olduğunu annem desen bişey olmadıkça girmez mecbur kalmadıkça dedim sonra düzeldi ayrıca neden aklına büyü geliyo kaynananın özelini görmesini istemiyosun belki sen büyüyle hiç alakası yok neden ilk aklına gelen şey büyü bunu bi açıklasın önce niyeti var da üstünü mu kapatmaya calisiyo acaba benim bu geli aklima derler ya essegin aklına karpuz kabuğu soktun diye aynen öyle anahtar konusunda Allah var evlendigimizden beri bizim anahtar da onlarda var daha bi kere anahtarla gelmediler hatta ben baştan dedim bana habersiz gelmeyin buranın yabancisiyim binayı tanımıyorum eşim evde yokken zili calsaniz bile kapıyı açmak haber edin gelin dedim ona ramen sen acmazsan bizde var açar gireriz demediler vermek zorunda da degisin bence bu durum ne biliyo musun ya biri aklına sokuyo bunlri gelinin sen büyü yaparsın saniyo seni evine sokmak istemiyo yalnızken girmesin diye anahtar vermiyo ben varken de yatak odama girmesin bişey yapar diyo bence biri aklına sokuyo kaynananda bunu çözmeye calisiyo ya da gerçekten niyetinde bişey var senden fırsat bulamadığı için yapamiyo sana vicdan yaptırıp anahtarını alacak sen yokken bişey yapacak bence yerinde olsam mesafemi koyarım madem eşinde arkanda balkon konusunda bişey diyemem bacım naarsan yap o bildiğini yapacak dediği gibi perde tak bence 
(753 puan) tarafından
Ya zaten onu çok belli ediyo şu bunu dedi bunu bunu yaptı fln diye ona gorede ben milletin gazına geliyorum ağzına bakıyorum onun bunun larıyla hareket ediyorum
(6,938 puan) tarafından
Ben kesinlikle kaynananda şüphe ettim
0 oy
tarafından
Ne yapacakmış ki senin anahtarını alıp. Deli mi ne.
(753 puan) tarafından
Bende anlasam keşke valla bak usandim
0 oy
(85 puan) tarafından
Ay darlandim okurken. Bir de sen bu kadına canlı kanlı maruz kalıyorsun.allahtan sabır diliyorum sana.herkesin fikirleri farklıdır.yatak odası konusunda sana saygı duymalı.anahtar konusunda ne münasebet.ne diye vereceksin anahtarını.senin yerinde olsam evine temizlemeye gitmeyi geç oturmaya bile cikmam
(753 puan) tarafından
Hergun aynı muhabbet aynı şeyler artık gidesim gelmiyo goresim gelmiyo  tahammülüm yok bunaldim bacı
(85 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun insallah
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Birincisi senin evinden önüne vermek zorunda değilsin ev senin herkesin mahremi yatak odası ben kapımı hep kitli tutuyorum benm kendi ailem bile yatak odamı resimlerde gördü bir kere görümce girdi oda arkamdan lap diye yaptı bida evime almadım büyü yapmıştı bida yok yatak odamı kitli tutuyorum anahtar ile güven olmaz ben bu işin içinde fesatlık ararim kusura bakmasın esin arkada ise istedi kadr desin dursun valla umrumda olmZ 
(753 puan) tarafından
Oğlunu doğurmuş o kadar şancı çekmiş yatak odasına girmeyecekse ne anlamı varmış.  Oğlumun odasıymış girermuste bakarmiata
(4,061 puan) tarafından
Oldu yavrum o işi geçecek çok kıyametler madem evlendirmek kendi yatak odasında uyutsaymis oldu aynı eşimin babaannesi mantığı Allah'tan öldü yoksa ben evime sokmazdjm fena ol bırak konuşmasın varli zarar yokluğu yarar
(753 puan) tarafından
Aynen öyle bezdim bunaldim bacı
(4,061 puan) tarafından
Kim olsa bunalım gerçekten buyuzden hep dedim copsuz üzüm bulcam ben diye Allah gönlüme göre verdi çok sukur
0 oy
(1,744 puan) tarafından
En mantıklısı maddiyatin varsa başka yere taşın. Ne kadar uzak o kadar iyi. Kendi kafasina göre anahtarla şanın evine mi girip çıkacak hiç hoş değil lafları hiç hoşuma gitmedi.
(753 puan) tarafından
Yok bacı borcum var harici eşim kabullenmez onu cekiyorum ama eşimde farkında diyor kalını.kapat gitme gelme boşver diyo
(1,744 puan) tarafından
Rabbim kolaylık versin valla muhattap olmamaya çalış
0 oy
tarafından
Anahtarı bu kadar çok istemesinde israr etmesinde bir kere hayır yok ne niyete istiyor ki evdesin zaten uzak bir yere gitsen kendin emanet edersin gerekirse yatak odasına gelince de namahrem orası karı kocanın özel yeri girilmez kaynanani çözemedim girip ne arayacak neye bakacak neyi merak ediyon sor söyleyim de dedikodumu yapacak insan kardeşin de olsa gelmesin ya da onun yanında konuşma güvenmiyorsan de  balkon konusunda da inada yapıyor cam taktir kapat daha olmazsa 
(753 puan) tarafından
Borcum bitsin cam yaptırcak eşim zaten ya o kadar doluyum ki cano anlatamam yani
tarafından
Allah yardımcın olsun öyle insanlarla yaşamak çok zor
0 oy
(10,874 puan) tarafından
Sana tavsiyem oradan tez vakitte kaçın.
(753 puan) tarafından
Çok isterim ama biraz zor gibi

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 142 göst.
0 oy
5 cevap 112 göst.