0 oy
499 göst.
Aile kategorisinde (1,235 puan) tarafından
Kizlar pazar gunu aksam ablamda oturdum biraz arkadasimda gelmisti gulduk eglendik esim aradi sizi almaya geliyom artik uyuyalim dedi ablamla aram yakin 50 metre filan esim geldi bizi aldi eve gittik esimle birazda evde oturduk sonra tabi dunya telasi yarinin islerini dusunerek uyuduk ikimizde gec uyuduk uykumuz gelmemisti 1 bucuk filandi uyudugumuzda snra bi sarsintiyla uyandm ama yataktayim sagimda oglum solumda esim yatiyo ikisininde kolundan tutuyom esim hadi kalkin dedi daha sallaniyodu esim hemen tl fenerini yakti heryer dokuluyo ama dis kapiya geldik esim montlari aldi terlik giyip hemen 5.kattan asagi indik inerken butun duvarlarin fayanslari yere inmisti binanin disina ciktim gozgozu gormuyo sis zannettim megerse binalar yikilmis onun tozuymus hemen acik alana ciktik esim ogluma canta almaya gitti binaya girdi tekrar sallandi bn asagidaydim ama yagmurda bi yagiyo terlikle ciktim ayagimda corap yok bulandugumuz yerde bi ses geliyo korkunc bi ses kiyamet zannettim esim yukarda 5 dk gelmiyo ablama gitsem esim bulamaz diye korkuyom esime icerde bsy oldu diye korkuyom  snra esim geldi snra ablamin eşi bizim oraya geldi bizi aldi onlarin oraya goturdu 50 mt arasi ablam bana sarilarakk aglamaya basladi bende agliyodum arkamizda duran bina yikilmis yardim cigliklari geliyodu herkes yardim istiyodu yagmurun altinda beklmeye basladik bi tabelanin altina grdik kimi ciplak ayakla geziyo kimi yakinina yardim istiyo cok kötü esim tekrar eve grdi battaniye ayakkabi getrdi bi akraba geldi bizi aldi ordan annemlerin oraya geldik annemlerin annemlerde marasta burda mustakil ev yikilma filan olmamisti oglenki depremede burda yakalandik yalin ayak disari kactik o gece basimiza bi cadr gecrdik yattik 2.gece evde yattim artik cok yorulmustum uydum bu gece yine cadrda yatiyoruz cadiri kendi imkanimizla yaptik soguk filan ama cok cok sukur hic kimsenin aci haberini almadim ailem yanimda allahim sana şükürler olsun bizim orda bi bnm oturdugum bina ayakta her tarafi dökük ablamin evinin duvarlari ablam icerdeyken dokulmustu cok cok sukur sevdiklerime bsy olmadi hala eve grmeye korkuyoruz allahim hic bir kimseye yasatmasin cok korkunc hala nasil ciktigimizi dusunuyoruz enkaz altindakilere dua ediyoruz

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Rabbim yardımcınız olsun çok aci gerçekten 
-Reklam-
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Allah korumuş sizleri çok geçmiş olsun.. 
0 oy
tarafından
Çok şükür sizin adinuza çok sevindim  kurban olduğum Allah ol der okur
0 oy
(360 puan) tarafından
Rabbim yardimciniz olsun:(
0 oy
(966 puan) tarafından
Allahim yardimciniz olsun canm cok zor ben bile burda mahvoldum kafayi yedim sanki 
0 oy
(423 puan) tarafından
Gaflet uykusundan uyandıran Rabbime şükürler olsun evladının yanında olması en büyük sansin olmuş 
0 oy
(3,355 puan) tarafından
Rabbim Bir daha yaşatmasın

Erkek Kardeşim ve babam Adana'da kardeşim zor çıktım diyor yattığı odanın kapısı zaten zor açılıyordu ev sallanmaya başlayınca kapı hiç açılmamıştır bayağı korkmuş gündüz eve girdiği zaman tüm kapıları açık bırakıyor gel diyorum gelmiyor babamı ablamı bırakmam diyor babam ben gitmem evde sıkıntı yok diyor ablam eşimin Adıyaman'da cenazeleri var kayınbaba kaynanamı bırakmam diyor aklım onlarda onlar bana bir şey anlatmıyor bebek emziriyorum sütün kesilmesin diyorlar

Rabbim herkesi korusun 
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun rabbim tekrarını yaşatmasın

Göçük altında kalanlar çıkamadan mı göçtü ki yani deprem anında mı yıkıldı binalar kaçma fırsatları olmadı mı:(

0 oy
(176 puan) tarafından
Yardım cıglıkları içimi acııtı içimi yaktı kavurdu RABBİM ÖLMÜŞELERE RAHMET ETSİN DUA OKUYALIM BOL BOL KARDESLRİM
0 oy
(368 puan) tarafından
Maraşı bilirim cok guzel sehır. İnsanı cok iyidir. O kadar cok uzuldum ki. Marasta cogu yer yıkıldı mi acaba merak ettiğim biri var. Bogazıci konutlarında oturuyordu acaba onun durumu nasıl. Aklımdan cıkmıyor ve ona ulasamamda. Insallah iyidir. 
(1,235 puan) tarafından
Galiba orada yikildi
(39 puan) tarafından
Geç olmuş Ama Boğaz için de yıkılan Binaa Yok hiç

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 320 göst.
3 Mart 2023 Aile kategorisinde Saadett (53 puan) tarafından soruldu
+3 oy
22 cevap 842 göst.
11 Şubat 2023 Aile kategorisinde Esraa02 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy