0 oy
295 göst.
Diğer kategorisinde (1,011 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya kızlar onca şey söyledi yaptı ama sürekl affedici oldum, yüzüne yine güldüm büyüktür boşver sevap dedim. Diğer gelini ile zaten konuşmuyor birde benimle öyle olmasın dedim. Ama neden kıymet bilinmiyor. Sürekli ama sürekli laf çarpma laf söyleme ve ben bilirim benden başka kimse bilemez havası... Dün eşim ile bı 10 dkligina evlerine gittik çalışıyorum oğlumu vermeye.(ögretmenim eylülden beri oğluma kendisi bakıyor)... Sarma sarıyormuş eşime ye diye uzattı. Eşimde canım istemiyor anne dedi. Başladı sonra benim sarmami beğenmeyen olmaz nasıl evlatsin demeye. Eşim bir keresinde aylar önce bi benden için sarmami beğendiğini demişti onu unutmamış. Hiç istemez kendinden başkasının birşeyi beğenilsin cunku.. eşimde üzerine gelinince kızdı ya ben senin diğer her yemeğini seviyorum ama bunu sevmiyorum niye zorluyorsunda onunki daha iyi oluyor dedi ismimi soyleyerek.. kaynanam ne desin ya peki BEN KİMSEDEN YEMEK DERSİ ÖGRENECEK DEĞİLİM BENİM SARMAM DA HERKESTEN GUZEL YEMEZSEN YEME.. görümcem bile ya bı sussana diyor annesine. Ben bir gram konuşmadim bile ama acayip canım sıkıldı..ona ders al diyen olmadı birşey olmadı birde yani gelinin var yanında ayıp değil mi. Ya neden insanları eşine doldururlar yada gelin bir şey yapinca afiyet olsun oğlum demezler kalp kirmaktan sakinmazlar . İyilikler söylenmez ama tonlarca o kadar iyilik yaptım ki bugüne kadar yaptığı her şeyi affettim. Ama çocuğuma bakiyor hah tam duzeldi derken huyundan yine vazgecmiyor. Ben mi alınganlık gösterdim acaba bu söze diyorum ama bilmiyorum sanmiyorum

5 Cevaplar

0 oy
(4,651 puan) tarafından
Senin yerine esin ve görümcen cevap veriyor. Hiç alınganlık yapma bence. Evet huyu bu anladığım kadarıyla. Kıskanıyor da.
(1,011 puan) tarafından
Eşimde aynısını söylüyor. Ben her konuda sessiz birisiyimdir cunku laf diyemem. Eşimde ben senin yerine söylerim sen boş yere ağlama annem patavatsız biri çünkü diyor. Bu yüzdende kimse onunla konuşmak istemiyor sonra gelinlerim evlatlarım akrabalarım neden böyle oldu diyor düşünmesi gerekiyor neden diyor. Kıskançlığı var zaten eşimin annemgille babamgille iyi olmasının kavgasını bile etti onlarla iyi diye
(4,651 puan) tarafından
Esin dediği yaptığı doğru bence. Evet oturup düşünmesi lazım ama kıskanmaktan aklına gelmiyo bence. Böyle anca.kendine zarar verir. Allah yardımcısı.olsun.sen hiç üzülme senlik bu durum yok çünkü
(1,011 puan) tarafından
Ona göre biz kötüyüz akrabaları kötü kendi iyi... Bize de zarar veriyor canım ben içime çok atıyorum ağlıyorum eşime yansitiyorum çünkü.  Laf diyemiyorum yapamıyorum günahtır diye. Allah büyük bakalim
-Reklam-
0 oy
(3,477 puan) tarafından
Ay gercekten bazi kadinlar 10 yasindaaki cocuk zekasina sahip hic buyumuyor olgunlasmiyorlar kizsam kizamiyorum aciyorum bile hatta cocukca bir hareket yapmis esin de oyle soylemek yerine su an tokum anne ellerine saglik sen de esim de guzel yapiyorsunuz diyebilirdi esinde pat diye soyleyince iyice kişkirtmis sana karsi 
(1,011 puan) tarafından
Ya söyledi canım uzun olduğu için detay yazmadim. Eşim kalp kiramaz asla o an anne canım istemiyor dedi kayınvalidem uzatti. Eşimde kahvaltıyı yeni yaptık sonra yerim dedi. Bunun üzerine kayınvalidem sen nasıl evlatsin benim yemeklerimi millet ben uzatmadan yer diye ses yükseltmeye. Onun üzerine gerçekleşti bu muhabbet... Ya ikinizinkide güzel demeyi de istemiyor. Ben eşime aylar önce bu sarmayı dediginde bir daha öyle deme ikinizinkide güzel de o da kırılmaz dedim. Ve eşim benim bu taktiğimide denedi ama kayınvalidem yine aynısını o zamanda yaptı benden başkasınınki güzel olamaz ben farklı yaparım diye... Bu yapıda övünmesi olan biri ile ben o yüzden birşeyi dahi elestirmeye gelmem ki
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Sana bi şey diyim ki deveyi diken insanı   ....... Yaranıyor bu iki iki dört 
(1,011 puan) tarafından
Sanırım haklısın. Ve bu benim çok zoruma gidiyor. İnanır misin diger ektim yüzüne küfür de etti milletin ortasında kavga da etti. 1 senedir evine gelmez konuşmazlar bı hastalık oldu onun için evine yarım saat geldi. Onda da nasıl üstte tutacağını şaşırdı benim kayınvalidem... Ve biz de her 3 5 güne bir evine giderdik gördugumuz zorbalığın laf sokmanin çekememenin haddi hesabı yok
(1,408 puan) tarafından
Hep öyle olur.. İnanırım bizde de aynı çünkü
(1,011 puan) tarafından
Konuşuyor musun kayinvaliden ile nasıl bir tutum içerisindesin peki
(1,408 puan) tarafından
Konuşuyorum mecbur. Eşim çok anneci söz de kaynanam beni çok seviyor ama benim gibi enayi gelini herkes sever. Allah rızası için diyoruz napalım. Ama ben onun yüzüne diyorum biz onlar kadar kıymetli değiliz diye
0 oy
tarafından
Kıskanıyor bazı erkek anneleri hani oğlumu kendine bağlıyor diye istemiyorlar hep oğulları onun ağzına baksın sözünden çıkmasın istiyorlar ama yanlış yapıyorlar tabi bende büyüktür kötü niyetli değildir diye diye 2 ay küstüm yine neyse eşimin annesi dedim görüşmeye başladım inan pişman oldum daha da kötü niyetli arayı nasıl bozsam diye geziyor en iyisi mesafe koymak çocuğun kaç yaşında ki kreşe verseydiniz keşke çocuğunu da sana doldurur ya da agzini arar evin sırrını alır dikkat et öyle tembihle çocuğuna 
(1,011 puan) tarafından
Açikcasi bu konuda endiselenmiyor değilim. Beklerim çünkü ağzını arar yapar çocuk annanne diyor diye kinleşti resmen. Şuan 3 yaşına girecek daha yeni yeni konuşuyor açıkçası o yüzden o düzeyde değil ama seneye ne olcak bilmiyorum. Farklı kreşe korkuyorum. Bulunduğum okulun kreşi var ama o da aşırı pahalı 9 aylik sadece yemek ve servisi 30bin, eğitim hariç... Aklı erdiğinde sürekli tembihleyecegim dediğin gibi duruma göre de bakacağım gibi. Çünkü kayınvalidem cidden huyundan vazgeçmiyor şuan bu anlattığım olay filan aslında hiç, bunun milyon katını bize yapıyor. Mesafe koyuyorsun iyi olacak gibi davranıyor ama 2 ay sonra yine ayni olmaya basliyor
tarafından
Dikkat et çocuğunu da kendine bağlamaya çalışır öyle bir şey görürsen başka çare bak Allah yardımcın olsun
0 oy
(3,041 puan) tarafından
Kendi çocukları annesinin huyunu bilip cevap vermiş zaten. Böyle durumda senin susman en güzel cevap olmuş diye düşünüyorum. Sende takılma herkes kendine yakışanı yapmış. Sende kendine yakışanı yapıp hiç ona ayak uydurma. Belli ki zaten çocukları ona gerekeni söylüyor gerçekleri görüyorlar. 
(1,011 puan) tarafından
Evet canım aynen ama bu da bana çok zarar veriyor gibi hissediyorum. Ağlıyorum üzülüyorum evime eşime yansitiyorum durumu çünkü. Çocugumun annanne demesini dahi istemiyor kinleşir gibi yapıyor, eşimin işine benim işime dahi laf soylemişligi var. (Nasıl öğretmensin nasıl mühendissin tarzında). Ya çocuğum doğdugunda ona bile karıştı 2 günlük lohusa halimle beni ağlattı. İşte sürekli içime atıp agliyip kendime zarar veriyormuşum gibi hissediyorum... Hiç konuşmazsam mesafe koyarsam da günaha girecekmişim gibi hissediyorum evladım var benimde diye vicdan yapıyorum.

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 434 göst.
0 oy
2 cevap 177 göst.
1 Nisan 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 454 göst.
1 Nisan 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 261 göst.
28 Ocak 2023 Aile kategorisinde Tamamdabisuss (264 puan) tarafından soruldu