0 oy
451 göst.
Aile kategorisinde (2,104 puan) tarafından
Kızlar bebeğim 2 aylık rota virüs aşısı var ve şuan ki fiyat 1061 civarı bişey eşim amcası ile çalışıyor ve şuan 60bin kadar içerde annemden aşı için para istedim annemde bana dönüp kocanla konuş ödeme planı oluşturun ona göre göndeyim dedi 

Şimdi diyeceksiniz durumu yoktur annemin ciddi anlamda 1 günlük çerez parası istediğim para annem günlük 5 bin harcıyor sadece markette 7 yaşındaki kardeşime 1 ay içinde oyuncu bilgisayarı aldı nerden baksan 100 bine yakın para vermiştir birde üstüne bu direksiyon vites pedal olan simülatör aldı yani toplam nerden baksan minimum 180 bin vermiştir 

Kendim için istesem vermese tamam dıyecem ya da kocamın borcu var ver desem tamam dıyecem ama oğlum için istedim sırf aşısı için annemde her zaman der bir sıkıntın olursa eşinle yapamazsan ara anında gelir alırım diye demek ki öyle bişey olsa şuan o paranın lafını yapan 1 tl nin bile lafını yapar zamanı gelince 

Oğlumun tuvalet sorunu var yapamıyor ve çok ağlıyor haliyle doktoru da fitil verdi bu aralar fitil ile yapıyor aradım sadece bilmediğim için anne kaka fotosu atsam olur mu dedim bana misafirlerinin yanında öyle bir bağırdı ki çok zoruma gitti bağırması değil hep öyledir bana karşı ama insanların yanında öyle bağırması ve insanlarin da gülmesi sadece kaka fotosu ya 

Sürekli kucağına alıştırdın fitile alıştırdın ayağında mı sallıyorsun alıştırdın işte diyor sanki onun bebeğini alıştırdım çekecek olan benim sallayan fitilleyen benim 

Aşı parası istedim 5 gün geçti dün evin fotoğrafını attı komple evi odaları yaptırmış çok zoruma gidiyor böyle davranması 

Annem babam brn küçükken ayrıldılar oğlum da babamın kopyası bende düzgünce babama benziyor dedim bebeğim için dönüp zaten 2 gram seviyorum soğutma çocuğu benden dedi 

10 Cevaplar

+2 oy
(9,247 puan) tarafından
İyide bu konudan annene ne? Kocanla senin meselen.ayarlasın kocan parayı annen vermek zorunda değil
(2,104 puan) tarafından
Evet öyle çünkü annem çok üzüldüm evet benim çocuğum annemi ilgilendirmez ama brn kardeşime bakmak için kendi gençliğimden ödün verdim 16 yaşındaydım bütün arkadaşlarim gezerken ven evde çocuk baktım 3 sene çalıştım şuan ki asgari ücretten fazlasını aldım bütün parayı aldı 5 kuruş vermedi annemle babam ayrıldı ben küçükken babam evi ve arabayı bana bıraktı benim annem gitti hepsini sattı evlendi ben sadece annemden benim yediği haklarımın%1 ini bile istemedim ben ondan beim olanı istedim
(9,247 puan) tarafından
Kardeş ayrı torun ayrı canım sen ben lardesome baktım annemde cocuga bakacakmı düşüncesindeyim öyle olmuyor işte
-Reklam-
0 oy
(1,461 puan) tarafından
Şimdi annenin yaptığı davranışlar fazlaca cahilce çocukça umursamazca o ayrı bir mesele.asiyi yaptırmak zorunda değilsin ben iki çocuğuma da yaptırmadım.doktor kesin yaptır şart demedi bilgilendirdi sana kalmış dedi sadece. Oldu ki çok çok lazım o aşı kocanın bı şekilde o parayı bulması lazım hiç olmadı bulamadınız para yine çok lazım aşı kupemi satarım yüzüğümu satarım alır yaptırım o aşısı anam babam kocam da olsa asla mudana etmem.
(3,579 puan) tarafından
Evet bende yaptırmadım ucunede diğerlerinde de katiliyoru
(2,104 puan) tarafından
Evet yaptırman lazım değil sana kalmış dediler bana da ama akrabamın bir çocuğu o virüs yüzünden vefat etti kendi kardeşim aynı virüsü kaptı aşıları vardı serum ile atlattı çok yakından olunca insan elzem birşey gibi bakıyor ondan öyle benim ısrarla yaptırmak istemem eşim zaten brn ayarlarım dedi annene sakın söyleme dedi  bulunmazsa yüzüğümü satarım
tarafından
Bende yaptırmadım maddi açıdan değil ama yaptırmadım kesin yaptıracak olsam ve durumum olmasa böyle davranan bir anneden medet beklemem arkadasin dediği gibi birşey satar yaptırırım
(2,104 puan) tarafından
Medet ummuyorum sadece hakkım olanın yüzde birini bile istemedim neden diyecek olursan Annemle babam Ben 4 sınıfa giderken boşandılar babam evde araba bıraktı benim için ve annem evlendi hepsini sattı 3 sene çalıştım şu anki asgari ücretten daha fazla bir para aldım Ne o paradan 5 kuruş verdi Ne o evin Ne o arabanın hakkını verdi hiçbir şey yoktu Sadece ondan bin lira istedim yani Aslında hakkım olanı istedim 3 sene boyunca köpek gibi çalıştım bir tane 10 liralık 100 liralık bir tişört bile almadı bana onun parasıyla değil kendi paranla bile yine bulur yine buluştururum çocuğum için sadece o haklarımı bildiğim için ona söyledim Yoksa başka hiçbir şeyden değil Çünkü benim onu da çok fazla hakkım var vermediği ve yediği
tarafından
Baban hatayı onun üzerine vererek yapmış boşanmada verilen mallar bence çocukların üzerine olmalı anne yada baba kiminle evlenirse ne yaparsa yapsın çocukların hakları korunmalı
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Allah kalbine ferahlık versin. evlat ayırmanın günahını bilen yok 
(2,104 puan) tarafından
Annem hep öyle gözüne estetik yaptırdı geldi dünyanın parasını verdi evli değilim o zamanlar üniversite sınavına hazırlanıyorum annem 100 tl ye çok gıdek bişey gördüm alabilir miyim dedim bana dönüp param yok dedi 2 gün sonra kardeşime gidip 5 bin tl lik kıyafet alış verişi yaptı 3 sene çalıştım şuanki asgari ücretten bile fazla aldım hepsini annem aldı nr o para var nr bişey var üstüne dönip git bu eşyaları eve taşı bedava yiyip içmek yok dedi sırf onun baskısından kaçmak için evlendim evet eşim ile 2 sene sevgililik sürecim oldu severek evlendim ama annem böyle olmasaydı evlenmezdim ya da evlenir zamanı gelince tabii 22 yaşındayım daha bu arada düğünümde annemi de görmek isterdim gelmedi bile
(1,408 puan) tarafından
Yuhh düğüne de gelir yani bu kadar da olmaz
0 oy
(590 puan) tarafından
Kusura bakmada anneninde biraz psikolojisi bozuk gbi geldi.belki çok çekmiştir bilmemde.. 

Bebeğe fitili rahatlıkla yap.bn gliserin kansuk dikey 2 ye kesip uyguluyorum. Çok kullandım.aliskanlik olur dye çok korktum.fkt hiç bi sıkıntı olmadı büyüyünce kendi yapıyor.

Rota aşısı önemli yaptirmalisin.menenjit özel asilarida önemli onlarida yaptirmalisin. 

Annende ayıp etmiş.yada eczaneye yazdr olmazsa tanıdık eczanenin varsa
(2,104 puan) tarafından
Bende aynı fitili kullanıyorum ne yapayım çok ağlıyor normalde bebeğim hiç ağlamaz ama sanki kolu bacağı kırılmış gibi çok fena diyorum ona da çok kötü ağliyor diye ağlasın diyor burda kimseyi tanımıyorum o yüzden yazdıracağim bir şey yok ama ben yine de ne yapar ne eder bulurum onda sıkıntı yok ama çok kırıldım sokak ortasında ağlayacaktım neredeyse
(590 puan) tarafından
Fitil yap rahatlıkla Bn çok sık uyguladım.buyuyunce yapiyor
(2,104 puan) tarafından
Kullanıcam artık canım başka seçenek yok ya da acilde lavman başka kaçar yolum yok
(590 puan) tarafından
Fitil daha iyi
0 oy
(580 puan) tarafından
Siz aşıdan çok annenizin yaptığı ayrımcılığa üzülmüşsünüz. 

Çocuğunuzla ilgili olan şeyler sizi ilgilendirir annenizi değil 
(2,104 puan) tarafından
Evet öyle çünkü annem çok üzüldüm evet benim çocuğum annemi ilgilendirmez ama brn kardeşime bakmak için kendi gençliğimden ödün verdim 16 yaşındaydım bütün arkadaşlarim gezerken ven evde çocuk baktım 3 sene çalıştım şuan ki asgari ücretten fazlasını aldım bütün parayı aldı 5 kuruş vermedi annemle babam ayrıldı ben küçükken babam evi ve arabayı bana bıraktı benim annem gitti hepsini sattı evlendi ben sadece annemden benim yediği haklarımın%1 ini bile istemedim ben ondan beim olanı istedim
(580 puan) tarafından
Oyy tabi biz işin özünü nerden bilelim. O zaman annenizle güzel bir şekilde konuşun madem aşıdan konu açın haklara getirin konuyu. Ev araba konusunda nasıl ikna etti sizi onu merak ettim hakkınızı vermedi mi?
(2,104 puan) tarafından
Annemle babam ben 4. Sınıfa giderken ayrıldı 22 yaşındayım şuan yani o zaman aklım ermiyordu diyelim Hem ev araba var işin içinde hem 3 sene çalıştım onun parası var bir tane kıyafet almadı bana şu anki mesela dolabındaki bütün kıyafetlerim 6-7 senelik ama hepsi de yepyeni gibi duruyor yani bana bir tane iğne almadı evlendi üvey kardeşime babalarımız farklı olduğu için üvey diyorum yoksa Öz kardeşimden daha Öz Canım benim o ama ona ben baktım doğduğundan beri ben baktım hem de annem asla ilgilenmedi olsun sıkıntı değil Yine olsa yine bakarım markete gidiyorlardı böyle bir sürü koli koli malzeme alıyorlardı ama böyle haddi hesabı yok kolilerin Eve çıkarken bir tane poşet bile taşımıyorlardı ve bana diyordu ki git bunları evet getir evet taşı anneannemle Teyzem de vardı hatta o günü hiç unutmuyorum Anneannenin teyzem demişler gidelim Buse'ye yardım edelim hani çok ağır bu eşyalar ve çok fazla var o an kapının önündeydim Annem Aynen şu kelimeyi kullandı Aman bırakın ne öyle bedavaya yaşıyor bedava yaşıyor taşısın tabii bu Bir annenin kolay kolay söyleyebileceği bir cümle değil yani ben ondan bin lira istedim sadece kendim için değil oğlum aşısı için istedim o onu çok gördü ona kırgınım aslında 22 yaşındayım asla düşüncem de evlenmek yoktu Evet eşimi severek evlendim 2 sene sevgililik sürecimiz oldu ama evlenmem bu yaşta değildi Sırf onun baskıları Onun bu söylemleri yüzünden üniversitemi bitirdim Ve evlendim Sırf o eve geri dönmemek için
0 oy
(10,245 puan) tarafından
Bak sonunda yazının kendi çocuğumu alıştırdım ona ne diyorsan eğer aşı da senin çocuğunun yükümlülüğü ve 60 bin borç çok değil eşin bulmak zorunda. Benim kızımın doğduğu gün ki 3 yıl evveli bahsettiğim eşim kaza yaptı arabamız o zamanın parası ile 40 bine çıktı sanayiden. Yine de bir gün başkasına demedik çocuğumuza şu lazım halledemiyoruz borcumuz var. Eksiden çektim kredi kartını zorladık dibine kadar. 3 yıl bitti. Arabam var, borcum bitti. Biter yani borç kimseye laf vermeyin bu konuda

Ananız babanız da olsa. Rotayı da yaptırın milletin lafına bakmayın. Kreşte salgın oldu benim kızım sadece bir gün ishal oldu toparladı aşısız arkadaşı 20 gün yattı hastanede
(2,104 puan) tarafından
Ben zaten bu aşıya karşı Çok hassasım Çünkü benim yakın akrabalarımdan küçük bir kız çocuğum Rota virüsünü kaptı ve vefat etti benim kardeşim de kaptı bu virüsü aşısı var diye sadece serumla bir hafta hastanede kalarak atlattı Evet benim çocuğum kimseyi ilgilendirmiyor Evet Kimse laf vermem hayatta vermem diyeceksin ki ama vermişsin benim annemle babam Ben küçükken ayrıldılar benim babam eşyalarını sadece kıyafetlerini alarak evi terk etti boşanma davasında evi ve arabayı bana bıraktı Benim annem evlenmek için o arabayı evi sattı evlendi 3 sene boyunca çalıştım şu anki askeri ücretten daha fazla para aldım Ne o parayı bana verdi Ne ortada böyle bir para var Ne ortada böyle bir araba ne bir ev var Ben annemden O 1000 liralık aşı parası Aslında benim haklarımın parası yani sadece hakkım olanın çeyreğinin çeyreğini bile istemedim Ondan yani canım o istediğin para tamamıyla benim kendi paramdı
(10,245 puan) tarafından
İşte balım annen böyle böyle yaptıysa sen de çat çat bunları deyip o zaman hakkımı ver diyeceksin ki o da neyin ne olduğunu bilsin. Ben sevmem böyle maddi konuda ters yüz edilmeyi ondan dedim.
0 oy
tarafından
Bende yaptırmadım o aşıyı çevremdeki kimsede yaptırmadı

Annene diyecek olursam bence birdaha mesafeli ol fazlada konuşma 
(2,104 puan) tarafından
Bayramda Gidiyorum zaten oraya bunun konusunu açacağım çok iyi biliyorum Ben de vereceğim cevabı çok iyi biliyorum Gerçi şimdiye kadar anne olmamış bundan sonra mı anne olacak kendi kızına anne olamayan torununa asla anneannelik yapsın
(2,104 puan) tarafından
Aşı konusunda da ölümcül sonuçlarını bilmesem yaptırmam benim yakın bir akrabamın kızı bu virüs yüzünden vefat etti benim kardeşim de bu virüsü kaptı ama benim kardeşimin aşısı vardı Sadece bir hafta serumla atlattı
0 oy
(2,393 puan) tarafından
Ya bilmiyorum bu hayatta parayı niye kazanıyoruz ki evladımız üzülecekse biz napalım o parayı annen seni sevmiyor demekki
(6,441 puan) tarafından
Öyle ölmez füze at
(2,393 puan) tarafından
Jdkdkdk ee yalan mı neymiş çocuğuna bakmak zorunda değilmiş ne alaka durumu var bin TL nin lafını yapıyor anne bu
0 oy
(14,020 puan) tarafından
Ya yorum yapanları ben ciddi anlamıyorum benim birşeye ihtiyacım varsa annem elinden geleni yapar onun ihtiyacı varsa ben elimden geleni yaparım ne demek bebek senin anneni ilgilendirmez falan gerçekten şaşırıyorum o zaman kimse kimsenin böyle zor gününde olmayacaksa aile kavramı nerde kaldı anlamıyorum bide şimdi bu çıktı bebek senin kimseyi ilgilendirmez falan. Gereksiz bir şey olsa anlarım ama aşıdan bahsediyoruz.
(6,441 puan) tarafından
Tamam da siz olun biz olalım ailemize güvenerek mi çoçuk yaptık eşinizin ve sizin yapması gereken şeyi anneden talep ediyorsunuz evlendiniz artık baştan beri gelen zaten bir sorumsuzluğu var bunu bile bile talep etmesi ama gençken ben yaptım o da yapmalı demesi doğru değil ki benim annem bana uzaksa bende uzak mesafeli olurum ama evet benim çocuğum beni ilgilendirir bin lira aşıdan bahsediyoruz eşi çalışıp kazanacak borcu bahane etmeyecek eşi annesinden istedi diye bile bence kızmalı
(14,020 puan) tarafından
Arkadaş çocuğunu doğursa geri kalan herşeyi ailesinden beklese o zaman dediklerinizde haklısınız mesela burda var öyle arkadaşlar annemden beşik istedim yok kaynanamdan şunu istedim diyenler. Onlara deseniz bu cümleyi onlara güvenerek mı çocuk yaptınız diye hak veririm ama arkadaş zor gününde çocuğu için borç istemiş bundan daha doğal hiç bir şey yok. Böyle küçük istekler karşısında çocuğunu ailene güvenerek mı yaptın denildiği zaman çok yapay duruyor. Benim düşüncem bu
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Mesafe koy canım diğer yorumları okudum da pek annelik yapmıyormuş zaten ayrıca ben şu kardeşe bakma olayına iğrilti oluyorum anneleriniz size güvenerek mi çoçuk yapıyor bide arada kaç yıl yaş farkı var kendine güveniyorsa yapsın ama seninde ben baktım ettim çocukluğumu verdim demen doğru değil bakmasaydın hayır deseydin babanda onca şeyi sana bırakmış babana deseydin bana hiç birşey vermedi diye yada babanla yaşasaydın onun evinden gelin çıksaydn harcadığın parayı konu etmende hoş değil hepimiz neler neler harcadık ben evliyim 3 yaşında kızım var 38 haftalık hamileyim annem babam emekli ama annemden bir tl istemedim daha harçlık verince bile anne hayır diyorum kızımın eline verene ses etmiyorum o da zaten ona harcadığım için belkide
(2,104 puan) tarafından
Canım kardeşimle aramda 16 yaş farkı var 16 yaşında kime kafa tutucam annem daha şuan da 40 yaşında öyle yaşlı bir durumu da yok bende şimdiye kadar annemden 1 tl para istemedim babamla yaşamama sebebim babamın bir evi olmaması bir pansiyonda kalıyor para olmadığı için değil bekar ve işten eve geliyor bazen geceleri de çalışıyor yaşamadığım yere neden aidat kira vereyim kafasında babama bu durumu biliyor en başından beri ama hiçbir şekilde görüşmüyorlar sırf denk gelememek için annem düğünüme gelmedi ve kaldı ki annemin evinden de duvaklı çıkmadım önce nikah oldu 1 ay sonra ra düğün yaptık eşimin kardeşinin öldüğü aya denk geldi ondan o ay düğün yapmadık eşimle yaşadığım evden çıktım evet kardeşime ben baktım demem yanlış olmuş olabilir ona bişey diyemem hiç unutmuyorum hamileydim karnım burnumda doğumuna 2 ay kalmıştı 1 ay erken doğun yaptım zaten anneme oğlan dayıya benzer dedim dönüp bunun için öz olmadı gerek dedi ondan sonra anneme karşı bakış açım değişti ama kardeşim hala daha benim için özden de öz saçının tek teline zarar gelsin çocuğumu bir kenara koyar ona koşarım bu da yanlış gelebilir ama kardeşimle çok fazla anım var yanıma geldiği zaman ağlayarak bana sarılıp beni sende başka kimse sevmiyor demişti 33 haftalık hamileydim sabaha kadar ağladım onu orda yanlız bıraktım diye
(6,441 puan) tarafından
Aslında diyecektim annenin ikinci evliliğinden mi diye kardeşin öyleymiş evet kardeş sayılmıyorsunuz herkes yok süt yok karındaş diyor ama yinede hayır yani annenin yinede bunu sana öz değil ne alaka gibi konuşması çok çok yanlış senin yapman gereken o tarafa komple mesafe koyman annen çok gençmiş canım bence yapabilirsen mesafeden fazlasını yap kardeş mardeş fasa fiso sen eşine evladına bak sadece inan pişman olmazsın

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 177 göst.
1 Nisan 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 261 göst.
28 Ocak 2023 Aile kategorisinde Tamamdabisuss (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 434 göst.
0 oy
5 cevap 295 göst.
4 Mart 2023 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu