0 oy
433 göst.
Aile kategorisinde (15 puan) tarafından

Eşim kendi işi ile uğraşıyor, işleri büyütünce de maalesef kardeşi de dahil oldu ve şu an birlikte çalışıyorlar babalarının da bazen sermayeye katkısı oluyor. Asgari ücret alacaksınız demiş kayinbabam, bu s*lak da öyle yapıyor. Haa bir de her ay aldığı asgari ücretten babasına beş bin TL veriyor bizim mobilyalar babasının kartından çekildi diye. Yazarken bile sinir oluyorum. Böyle baba mı olur ya. 

Temmuzda evlendik o zamandan beri hiç kendime alışveriş yapmadım utandım para istemeye. Dün hazır indirim de varken trendyoldan 1600 TL lik alışveriş yapmak istedim kıyafet çanta falan. Param yok şöyle böyle diye konuşmaya başladı. Şimdi de kardeşinin kartını atmış bundan yap alışverişini diye. Ben kocamdan istiyorum bu beyins*zin yüzünden annesi babası kardeşi laf edecek evde oturduğu yerde ne alışverişiymiş diye off sinirlerim bozuldu. Resmen ailesi yüzünden varlık içinde yokluk çekiyoruz. Annesini bı görseniz sanki o yeni gelin gibi her geldiğinde başka bir altın bilekliğini kolyesini görüyorum üstünde. Çatır çatır para harcıyor hiç geri kalmıyor. Zavallı ben de kocama yük olmayayım diye sefil sefil bekliyorum. Çalışmyor musun diyecekler icin; Haftaya bir kursa başlıcam, o bitsin sonra çalısıcam inşallah. 

10 Cevaplar

0 oy
(1,575 puan) tarafından
Acıma al ne var ne yok tamam derken ev nasıl geçinir düşünecekti girsin borca ağzını açmayı öğrenir belki 
-Reklam-
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Kim olsa zoruna gider sadece snein değil ki, böyle aileleriyle her şeyi paylaşan tiplere sinir oluyorum. Neyse ki kendin calisacaksin o zaman eşin düşünsün.
0 oy
(119,168 puan) tarafından
asgari ucretten 5 bin cikinca kalan para faturalsra anca yeter harbi parasi yoktur esinin
(15 puan) tarafından
Kasadan asgari almak zorunda değil ki. Sıkıntı da bu zaten. Babası öyle uygun görüyormuş paşamın
(119,168 puan) tarafından
bu durumda sakin hemen bebe yapma
(15 puan) tarafından
Aman yok tövbe
0 oy
(1,409 puan) tarafından
Okurken içi. Daraldı sinirden öfff, sadece şunu diyim sakın zavalı kocam diye düşnme soke soke al 1000ini 1000 yere harciyon de , bna gelince hicbisey yok  bak ben yaptım sen yapma hksızmıyım arkadaslar yaa, baştan beklentili olcnki kocada kariminda bu beklentisi var kendini mecbur his edip sanada budce ayirsin yoksa eşimdir karimdir anlar deyip vermeyecek vırvır edecek alacagin herseyi gereksiz gorecek 
(15 puan) tarafından
Kesinlikle. Keşke sevgiliyken de çatır çatır yeseydim. Benim için hiç emek harcamadı ki
(1,409 puan) tarafından
Hatcatmamışsınki iyice suyunu cikarcan bunların
(15 puan) tarafından
Benim yerimde başkası olsa gözünü kırpmadan yaşına bakmaz
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Bu hakkı onlara siz veriyorsunuz. Bu şekilde uyana sıkıla hareket ederseniz daha varlık içinde çok yokluk çekersiniz. Kim ne derse desin harcayıp geçin 
0 oy
(4,220 puan) tarafından
Valla varken harca hiç acima yemiyenin malini bir güzel yiyorlar esinde sana vermek zorunda hiç kusura bakmasın
0 oy
(787 puan) tarafından
Kaynanan kendine konuşsun takılma boşver 
0 oy
(736 puan) tarafından
Canim benim esimde oyleydi ben herseyden kısıyodum kayinbabam kaynanam herseye harciyodu .esimle kayinbabamda ayni iste calisiyorlar esimin cogu paradan haberi yok cogu seyi esimden habersiz yapiyolar. Hersey aliyolar ama esim almiyo aldirmiyoda sinir oluyorum bende . 6 yildir evliyiz nisanliydik ehliyet istiyodum alamadim evlenmeye kalkinca kayinbabam soz vermisti tutmadilar en son biseyler tak dedi dedimki artik ya yapacaksin yada ben bir ise girip caliscam erkeksin diyede sana danismicam  dedim. Ben mecburum senden istemeye para kazanan sensin  ama benim istedigim hic bisey yapmiyosun icimde kaldi napiyim yapmak icin dedim bana baska care birakmiyosun dedim ise gircem dedim sonra tamam yazdircam dedi cok sukur yazdirdi. Simdi az bucuk yaptiriyorum mecbur yapcak yoksa caliscam baska care yok
(15 puan) tarafından
Bana çalış diyor orda burda. Ben mesleğimi elime almadan çalışmak istemiyorum.
0 oy
(2,866 puan) tarafından
Neden evlenmeden önceki nişanlılık sürecini iyi değerlendirmek yerine iyi düşünüp güzel karar almak yerine illa evlenmek zorunda hissediyosunuz. Nişanlılık neden var maddi manevi yetebilir mı iyi baba olur mu iyi anlaşır mıyız bunları görmek için tanınan süre ama ne deyim kusurlar evlenince kapanmıyo 
(15 puan) tarafından
Haklısın abla ne diyim
0 oy
(12,537 puan) tarafından
Yanlış! Eşinin bi an önce gözunu açması lazım yoksa çok harcarlar aile kendi yoluna belli bir saatten sonra

Bizimki de dükkan size benzer durum 

Eşim sıfırdan kurdu ikimizin maaşları grama yatırmiştık bozduk araba sattık borçsuz kredisiz açtık şükür. Kız bereketiyle geldi işlerı beklenenden iyi gitti. Yabancı almim dedı kaynim açıyor sabah öğlen eşim iniyor günlük yovmiye veriyor artı alişverış ne isterse. Babamın tek yararı kredi kartları kullanıyorlar mal alişverış için biz ikimizde kredi kartı kullanmıyoruz istemiyoruz

Neyse bunlar tartışmiş bi kaç kez, sanırım babam bunu niye aldın onu niye yaptın fln demiş benimki laf kaldıramaz gelemez sorgu suvala kredi kartları kapatacam yılbaşından sonra dükkanada gelme demiş

Kaç gündür ara yapmaya çalışıyorum babandır yok Nuh diyor peygamber demiyor 
(15 puan) tarafından
Keşke benimki de rest çekebilse ama mümkün değil

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 584 göst.
+1 oy
34 cevap 1,396 göst.
1 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 127 göst.
15 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Ayseoz (11 puan) tarafından soruldu