0 oy
627 göst.
Aile kategorisinde tarafından

2 gün önce esime dedimki bugün biyerlere dolasmaya gidelim oda yarin gidelim dedi tamam dedim, sonra aksam diyorki yarına annemgille kardeşimi yemege cagirdim sanada sormadim ama dedi, bisi diyemedim tamam dedim, ama konusmuyorum sözü tutmadigi icin yanlismi yapiyorum 

Sizin tepkiniz ne olurdu

32 Cevaplar

+4 oy
tarafından

Etkinliğin iptal oldu diye tepki verebilirsin ama eve misafir çağırdığı için yapma çünkü orası ikinizin evi ben nasilki eşime sormadan eve misafir davet edebiliyorsam oda edebilr 

Herkes seni gaza getirmiş sanki 
(8,778 puan) tarafından
Doğru değil ama cnm orası sadece esin evi değil yada kadinin evi değil kadında erkekte misafir çağırırken mutlaka eşe sormalı buna iki taraf karar vermeli kimse tek başına karar vermemeli
tarafından
Bizde pek sıkıntı olmuyo böyle şeyler misafir sonuçta tabi hergun olmuyorsa
(8,778 puan) tarafından
Tabi bu senin eşinle uyumuna aranızdaki ilişkiye bağlı ikiniz arasında bunlar sorun olmuyorsa zaten gerek yok ama genele bakarsak misafir çağırırken 2 tarafın onay verip haber vermesi gerekiyor herkes sen ve esin gibi değil Allah daha iyi etsin
-Reklam-
+1 oy
(15,038 puan) tarafından
Bı daha bana da danış öyle çağır misafiri derdim. Ama aşırı da tepki vermezdim. Belki konuşurken laf oraya gelmiştir davet etmek icap etmiştir. Bir gün sonra gidiverirsiniz. Yani ben baya farklı düşünüyorum bu konuda herkesten . 
0 oy
(984 puan) tarafından
Yoo gayette doğru yapıyorsun. Gaz vermek gibi olmasın o mu hizmet edecek gelenlere. Ha öyleyse eyvallah da yani sana sormadan eve misafir çağırmak nedir.? 
tarafından
Aynen hizmeti ben yapiyorum bide kusura bakma yoruldun ama ayda böyle birkere olur diyor. Konusmuyorum konuşmadığım icin oda bana küstü
0 oy
(2,913 puan) tarafından
Yemekleri sofrayi hazirlayip bana da gel hayatım yemek hazır diyecekse istediğini çağırsın ;)
0 oy
(12,897 puan) tarafından
Bende konuşmayarak tepki verirdim 
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Tepki vermen çok normal ama konuşmamak değil.oturtup ciddi bir tonla konusmaliydin.tamam bu sefer seni kötü duruma düşürmemek için susuyorum ama bir dahakine kendi ailem dahi olsa kabul etmem diyiver.yoksa adamlar susmaktan tripten anlamıyorlar 
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Eşim ilk evlendiğimiz zaman böyle bir gaflete düştü. Annesi arayıp gelcez demiş o da bana sormadan tamam demiş. Kalktı evi süpürdü, gitti tatlı aldı ve akşam bütün çay hizmetini kendisi yaptı. Ben sadece çayı demledim. Sonra kaynanama da bu evin hanımı benim size ben hizmet ediyorum oğlunuz değil o yüzden önce beni araman lazım dedim. 4 yıldır evliyim o günden beri eşimi arayana ben bi hanıma sorayım müsait miyiz diye der. Kaynanam da o günden beri hep beni arar müsait misiniz diye. Sevmem öyle şey 
tarafından
Bunu başka bi postta da yazmıştın o zaman da helal olsun demiştim şimdi de diyorum ☺
(75 puan) tarafından
Maşallah ne güzel :D
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Vallahi benim eşim bana sormadan hiç kimseyi çağırmaz hiç kimseye yani bahçede çay içmeye dahi

Ama ben baş başa plan yapmışken kalkar ailesini çağırırsa kalksın Yemeğin de kendisi yapsın eşime de tribün alasını atarım Çünkü hiç yaşanmadı ama yaparsa da tek tek sert olursa Güven birlikte falan yaparken Onun bu hareketi bayağı kırıcı olurdu
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Benim eşim hep yapiyo bunu bivyere gitcez diye anlaşırız o gün gelir bi bahane bulur hadi annemlere gidelim der heves meves bırakmaz bişey demiyorum artık ne diyim adam olsa laftan anlar 
(6,247 puan) tarafından
Hayır gitmeyeceğiz diyeceksin defalarca diyeceksin canım bunu neden sessiz kalıyorsun ki
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Çağırdığı kim ise ona hizmetini o yapar bana sordu mu hayır tabi benden de ulan lafı yer ki bir kere öldü çok sukur bida yok azına ederim bana sormadan evdeyiz bile diyemez. Ben ona herseyi soruyor isem oda soracak anası da babası da olsa ki yaptım acımam.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Dışarısı için tavır yapmam ben ama kafasına göre bide yemeğe almasına tepki gösterirdim eşim mesela annesine in akşama kadar bizde otur dedi yukarıda işin ne dedi onda bile eve gelince sen mi evdesin çoçuk var hamileyim bide annene mi bakıcam dedim o son oldu kızarsa kızsın küserse küssün
tarafından
Onunla konuşmuyorum diue oda bana küstü zaten simdi oda benimle konuşmuyor
(6,441 puan) tarafından
Ayy özürü kabahatinden büyük ya
(1,090 puan) tarafından
Ay ne saçma ya. İsin ne ne demekse. Ayrıca belki sen hoslanmiyorsun. Bu eslerdeki tütünü çözemiyorum. Ailesi iyi olsa bile sogutuyorlar bu davranislariyla
tarafından
Ne yapmaliyim sence
0 oy
(1,090 puan) tarafından
İyi yapiyosun. Tamam esin ailesi aynı şekilde kendi ailemde dahil. Biri çağrılacaksa haber verilmeli. Ve plan yapiyosun üstelik 
tarafından
Geldiler en güzel sekilde hizmetimi uaptim kahvaltisindan akşam yemeğine kadar güler yüzle, ama eşimle konuşmuyorum verdigi sozu tutmadığı icin, konuşmuyorum diye oda bana küstü
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Yemekleri eşin yapıcak heralde ?Eşim bana sormadan yemeğe cagirimrsa yemek falan yapmazdm cnku trip atardım ayrıca 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Eşim benden habersiz ailesiyle sözleşmiş ama ben takmadım bugün eşimle temizliği beraber hallettik yemekleri ben yaptım zaten yardımcı olan bi eşse fazla takılmamak lazım böyle şeylere ama tek başına kadın yapıyosa herşeyi bi zahmet önceden haber verilsin yani
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Annesi için kızamam ama başka misafir için küserdim
0 oy
(12,779 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bana sormadan  çağırdığı misafiri bana zahmet vermeden ağırlasın bence aynı şehirde yaşadığımız zamanlarda çok kavgasını ettik benim dışımda planlar yapıyorlardı.
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Ne yemek yapacaksin canım de sende 
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Adaminevi ben nasıl cagiriyorsam kendisi de çağırabilir tabiki ama ben olsam konusmamazlik yapmaz laf sokarım acısını çıkarırım 
0 oy
tarafından
Mümkün değil yapamaz. Bizim her anımız kıza endeksli. Yani hadi öyle bir hata yaptı. Çocuğu alır girerim odaya daha da çıkmam. Kendileri yesin içsin pişirsin. 
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Bence o an tepki vermeliydin. Yaptığı doğru değil, belki rahatsızsın evinde dinlenmek istiyorsun

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 287 göst.
24 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sudenaz (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 283 göst.
2 Eylül 2023 Aile kategorisinde Nagiiiss (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 173 göst.
21 Eylül 2022 Aile kategorisinde Nurkumsal27 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 534 göst.