+1 oy
1,855 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben görücü usulüyle evlendim, teyzemin oğlu olur eşim. Kendileriyle uzaktık farklı şehirlerde yaşıyor ve twyzemi kuzenlerimi hiç görmedik  yani daha önce hiç görüşememiştik ailecek , sadece annem teyzemle konuşuyordu, neyse Benden önce ablamı görmeye, tanışmak için geleceklerdi  sonra ablamın başkasıyla nişanlandığını duyunca  gelmediler, sonra benim için geldiler tanıştık bana beni görür görmez aşık olduğunu vs söylemişti eşim her neyse işte evlendik sonra herhangi bir konudan dolayı tartıştık ve bana işte ablanın  kocası olmasaydı ablanı alırdım seni napayım dedi,  ya bunun ne kadar iğrenç ve kötü bir cümle olduğunu söylüyorum bana yok kız görme sırasından bahsediyor  yok sinir anında söylenmiş bir şey diyor, kafayı yiycem sizce ben mi yanlış düşünüyorum?

55 Cevaplar

+15 oy
(13,824 puan) tarafından
Bir kere baştan ablamı görmeye gelecek adamı sonra ben kabul etmezdim 
(48,634 puan) tarafından
ya onun kocasiyla.beni tanistirma hikayeleri de baska.olay
(7,121 puan) tarafından
Kendiler çalmış kendiler oynamış sana ne garez ediyorlar
(48,634 puan) tarafından
kiz onlar bursa merkezde o kuzenimin haberi yok. baska kuzenin nisanina cagirmislar cocugu gel seninki gelecek diye benim biseyden haberim yok beni göstermişler cocuga vermişler ümidi
(6,783 puan) tarafından
Buna benzer olay başıma nerdeyse geliyordu;
Bana görücü gelecekti ben ilk abisine sandım meğersem küçük kardeşe istiyorlarmış, yalanım yok abiside fena değildi lakin karşımızda tespih sallıyordu edep yoktu neyse ben olmaz dedim; eğer olur deseydim belki abisi içten gönlü kayar diye.. 19 lu yaşlar işte  :)  Çok şükür halimden memnunum şimdilik..
(7,121 puan) tarafından
Kendi kendine iş yapan çöpçatan akrabalar ah ah
-Reklam-
+6 oy
(6,219 puan) tarafından
Bune laaaa buneee nasıl çarpık ilişkiler bunlar...

Kıyamet kopacak az kaldi
tarafından
Ne kadar iğrenç insanlar var gerçekten hayret ediyorum baktıkça iğrenirdim heralde ona baktıkça bu cümle aklıma gelirdi heralde nasıl tepki verdin öyle deyince canım?
(7,709 puan) tarafından
Fark ettiysen oğlun beni sevdipi için evleniyoruz senin demenle değil yani dedim. Ama hala içimde bu sözden ötürü bir nefret var
tarafından
Iyi Demissin öyle insana öyle cevap verilir. Ben olsam ben bile nefret ederdim saçma sapan insanlar
(7,709 puan) tarafından
Öyle hakikaten. Şimdi yüzsüz yüzsüz yüzüme bakabiliyor bu lafından sonra 4 sene oldu
tarafından
Bayada olmus utanmaz
+3 oy
tarafından
Evet sinir ile söylenmiş bir cümledir bu 

Zaten sinir anında şeytan o kisiyi avuçlarının arasına alır, sıkar, fısıldar, böylelikle o kişi siniri ile onu söyle baya sonra pisman olabilir 

Eger o kişinin İmanı kuvvetli ise sinir anında oturuyorsa kalkar, ayakta ise oturur, ve abdest alır (buda SÜNNETTİR) 
(7,121 puan) tarafından
Biz ona dervişin fikri neyse zikri o dur diyoruz ama neyseeeeeee
(181 puan) tarafından
Söylenecek söz var söylemeyecek söz var ama siz olsanız kabul eder misiniz
+3 oy
(48,634 puan) tarafından
ben yorum yapmak istemiyorum baska kiz yokmus gibi sizde başka erkek yok gibi kabul etmişsiniz kiyaslamasi normal de yuzune vurmasi hic hos olmamis
+2 oy
(5,018 puan) tarafından
Ve sen hâlâ yanında duruyor musun? Bu cümleyi kuran varlık ablana yan gözle bile bakar. Ben olsam rezil edip s.ktiri çekerdim.
(590 puan) tarafından
Bnce de ablana yan gözle bakabilir dikkatli ol
+2 oy
(119,248 puan) tarafından
o adamdan koca olmaz hemen birak ve arkadana bakmadan kac ondan 
(7,121 puan) tarafından
Artı....
+1 oy
(1,925 puan) tarafından
Bugünkü postların maşallahı var ağzım açık okuyorum 
(1,755 puan) tarafından
Aynen bende ..
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Sadece başlık okuyarak yuhhh diyorum
0 oy
tarafından
Tövbe daha neler duycam ya
0 oy
(590 puan) tarafından
Çok onur kırıcı

Bide o kişi senin ablan.annengildede hata var önce ablana dedilerse sonra sana kabul etmiceklerdi baştan yanlış olmus
(140 puan) tarafından
Aynen baştan yanlış önce ablasıma gelmişler ne diye kardeşimi aynı adama veriyosun
0 oy
(7,708 puan) tarafından
Midem bulandı 
0 oy
(3,635 puan) tarafından
Havada Yalı Çapkını kokusu var. 

Sadede geleyim, çok ayıp. Baldız baldan tatlıdır dedikleri bu mu acaba? 
(3,477 puan) tarafından
Akilli kadinin hali baska oluyor ;)
(6,309 puan) tarafından
Hayır o "daldız baldan tatlıdır"  Doğrusu bu.
(3,477 puan) tarafından
Ben de aynı şeyi yazdim   :)
(6,309 puan) tarafından
Ben sadece yorumları okuyorum canım cevaplar dikkatimi çekmedi :)
(3,635 puan) tarafından
Sağol semantin :) kibar kadının hali de bir başka oluyor :)
0 oy
(1,755 puan) tarafından

Yuh diyorum başka da bişey demiyorum :dizzy: ablana deme sakın bunu cinayet çıkar 

0 oy
(914 puan) tarafından
İlmi ve dini bilgilere çok vâkif biriyim lâkin yaşadığımız coğrafyada teyze oğlu amca oğlu benim kardeşimdir , biz iç içe büyüdük. Ayni çorba sahanına kaşık attık.
(480 puan) tarafından
Bilip de coğrafyayı bahane edip yanlış olanı yumuşatmanıza ne demeli ? Aynı çorba sahanına kaşık atmanız kardeş olduğunuz anlamına gelmiyor maalesef. Kendinizi bu şekilde kandırmayın lütfen .
0 oy
(2,136 puan) tarafından
Sapik başkada bı şey değil.
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Baldiz baldan tatlıdır lafının kanıtı bu olsa gerek ben bu laftan ablan da gözüm var lafını anladım kusura bakma 
0 oy
(2,274 puan) tarafından
Bu sinir anında söylendi ise daha önce düşünülmüş, insanlar sinir anında kendini çok kontrol edemez ve daha önce düşündüğü şeyleri izah eder. Eşinizin namus kavramı yok ve belli ki sapık.
0 oy
(4,651 puan) tarafından

Ben yuh çüş oha diyorum izninizle. Benim icin bu bosanma sebebi. Aklından çıkacakmı bu ettiği.laf Bi otur düşün. Yine de mübarek gün boşan falan demem ama. Bu lafın geri dönüşü yok.

Ay daha da bisi diyemicem
(140 puan) tarafından
Annesi gilde bi tuhaf ablasını isteyen adama ne diye diğer kızını veriyon
(4,651 puan) tarafından
Yanii bu evlenme işleri bu kadar basit olmamalı yaa. O.olmazsa.oteki falan. Sonra bir araya gelindiğinde nasıl yuzyuze bakılacak ben anlamıyorum
0 oy
tarafından
Akıldan geçmeyen düşünülmeyen  dile vurmazmış evlenmiş olay kapanmış neyine daha ablani izlemiş beyenmisde bide sana söylüyor bunu bazı seyler en başından belliymiş
0 oy
(234 puan) tarafından
Başlığı görünce bile oha dedim kavgada söylenecek bisey bilene degil tövbe tövbe 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 347 göst.
17 Mart 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde MARMELAT -_- (556 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 1,149 göst.
28 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Asellll (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 386 göst.
0 oy
5 cevap 841 göst.
3 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu

379,249 soru

11,352,085 cevap

34,823 kullanıcı

...