0 oy
941 göst.
Aile kategorisinde (211 puan) tarafından
Bıktım bu yemek mevzusundan. Aksamlari borek veya kahvalti tarzı biseyler yapsam yemek yok mu ben sulu yemek istiyorum diye atar yapıyor. Esnekligi yok hoşgörüsü yok birde 10 aylik bebegim var düşünün. Corba, ana yemek, pilav veya makarna, salata veya turşu illa eksiksiz olacak sofrada.. hizmetcimiyim karisimiyim anlamıyorum bazen

64 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Böyleleri keşke hiç evlenmese ne olacak yani bir günde yemesin çorba pilav salata turşu azcık anlayışlı olsa keşke:angry:

(3,647 puan) tarafından
Bir gün iki gün yemesin de bacım, sürekli yapılmıyorsa, yemek yapmak lüks gibi geliyorsa o sorun işte.
(1,271 puan) tarafından
Neden sürekli yapmasın ki kadı esnekliği yok dedigine göre her gün yapiyo demek ki
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Allah'a şükür eşimin önüne ne koysam yer ama yer yani sağolsun asla bu ne demez nimete saygısızlık yapmaz kocam ha evde yapacak malzeme olur yapmazsam evde malzeme var neden yapmıyor der oda onun hakkı alıyor okadar ne için boğaz için calisiyor iyi bisiler yemek ister tabi 
(211 puan) tarafından
Bir keresinde mücver yapmıştım yemek yok mu dedi kavga çıkardı
tarafından
Ay yok benimki yer şükür
(4,635 puan) tarafından
tek mucverse benim ki de kavga cikartir
0 oy
tarafından
bisi demez ekmek aeasi da yer ama keyfi yemek yapmamazlik yaomiyorjm
0 oy
(1,408 puan) tarafından
Hiç böyle bi şeyi problem etmez kahvaltlığı daha çok seviyor
0 oy
(1,792 puan) tarafından
Her gün yapmaya çalışıyorum yapamayınca da bazen dışarıdan söyler mutlu bile olur hazır yemek yiyor diye 
0 oy
(5,607 puan) tarafından
Sağolsun Allah razı olsun eşimden asla yemek konusunda zorlamaz beni peyner ekmek te koysam bir şey olmaz daha iyi hafif yemek yeriz midemiz biraz dinlenir diyor ☺️ hep yemek olmaz diyo 
(211 puan) tarafından
Bir benimki öküz o zaman
(5,607 puan) tarafından
Kıyaslama yapma ama ya her insan farklı yetiştiği ortam da çok önemli biliyor musun sağ olsun kayananam şıöartmamış hiç6:-)
0 oy
(2,356 puan) tarafından
Benim eşimde sevmez öyle börek tarzı şeyleri o yüzden yapmıyorum ben pek. Hergun yemeğim olur arada kahvaltılık yeriz.
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Bilmem.hic denemedim hergun çeşit çeşit yemek yanina birseyler yaparim kiz ben ondan ziyade kendim.icin yapmayı da isterim tek olsam gene yaparim öyle şeylerle karnimi doyurmayi sevmiyorum.
(211 puan) tarafından
Mesele yemekten ziyade baskı aslında. Hergun istisnasız şu niye hazir değil, bunu yapmak senin görevin vs. deyip baskı kuruluyorsa orda pek sevgi aramamak lazım bu evlilik gibi değil başka birsey
(1,439 puan) tarafından
Erkek milleti degisik ya zor anlamak.
0 oy
(3,336 puan) tarafından

Benim de küçük bebeğim var akşam uyuduğu zaman ertesi günün yemeklerini yaparım sonuçta bende yiyorum ama yapamadığım zaman yada o gün canım yemek yapmak istemedi ararım yağlar ballarım kahvaltıyı hazırlarım gelince hiç takılmaz sadece her gün mutlaka pirinç pilavı olmak zorunda onu yemeden asla doymaz:D 

0 oy
tarafından
Eğer bebeğim izin vermese yemek yapmasam hoc biseu demez kızma tabikide bebek olmadan öncede hasta olunca falan yemek yapmıyordum bisey demiyordu ama keyfi yemek yapmasam niye yapmadın der
0 oy
tarafından
Çok istiyorsa kendisi yapabilir sadece yemek ev işi için evlenen adamları anlamıyorum 
0 oy
tarafından
Eşim işten gelir akşama kadar yatarım yapmadığım olur ne yapayım ne canın istiyor der yapar koyar önüme hiç sorun etmez yaptığıma hiç kötü demez çok şükür elin değmiş tatlanmis diyor ama gel gelelim çok takıntılı bir eşyasını yeri değişsin bı eşyasını bulamasın evin içinde buldurana kadar peşeliyor bir şeyi iki defa söylemiyor sinirleniyor herkesin iyi olduğu kadar takıntılı zor olduğu yönleride oluyor kıyaslama kiyaslarsan sogursun eşinden zamanla her ilişki kendine özgü 
tarafından
Yetişme tarzından kaynaklı olabilir ama konuşmayı dene yapma bende insanım diye eşim daha herşeyi yapan bı insandı ev işi temizlik ilk evlenince öyle yetiştirilmiş yediği tabağı bardağı dahi yıkar koyardı ama sonra sonra baktı ben yapıyorum yavaş yavaş yapamayi bıraktı bı kaşığı bile makineye koymaz tezgaha koyar buda benim hatam kıyamadım ben yaparım koyuver oraya diye yavaş yavaş sende yaptırmaya basla  bu konu karakter ve tamamen alışkanlığa bağlı
(1,212 puan) tarafından
Arkadaş çok haklı. Biz tembelleştirdik. Benimki yemek konusunda acayip seçici ama yemek yapmasam kahvaltı börek vs onlarada birşey demez. Sevdiği yemek yoksa kahvaltı eder niye yaptın demez. Bir o kadar da dağınık ve huysuz oldu. Yıllar geçtikçe katlanarak artıyor. Yani her insanın iyi/kötü yanları var. Rabbim geçim hoşnutluğu versin hepimize inşAllah
(211 puan) tarafından
Ya bunları anneleri yapıyor böyle tembel ve acizler.. anasından çay ister mi 40 yaşında adam kalkar kendi alır.. elin kolun tutuyorsa ne diye başkasından medet umarsin be zavalli
tarafından
Amin inşallah
tarafından
iki farklı yetiştirilmiş insan alışkanlıklar farklı rabbim geçim kolaylığı versin
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Yemek yemeyi çok sever ama hiç yemek konusunda problem yaşamadık yapamadığım zaman oluyor dışardan al gel derim veya kuymak yaparım çay demlerim veya menemen problem etmez 
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Yok valla benim eşim öyle değil bı aksaklık olmasa zaten onun önüne herşeyi. Tam koyacağımı bildiği için ses etmek bilir yani illaki bişey olmuş ki alel acele biseyler yapmış der saolsun bu konuda şanslıyım 
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Hiç tartismsdik yemek konusunda ne yaptıysam yedi. Yapmadıysam uydurdukları bişeyler 
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Ay benmkide oyle tek cesit olmaz makarna yemez illa tam kurcan o sofrayi
0 oy
(2,871 puan) tarafından
Arada bir yapamazsan eşin bunu sorun ediyorsa  eşin anlayışsız biridir 

Ama her gün yapmıyorsan belki eşin artık ev yemeği sıcak yemeklere hasret kalmış olabilir 

Hiç mi yapmıyor sun 

Yada arada bir mi
(211 puan) tarafından
1 kere yapınca 2 gün yetiyor zaten bende 2 gunde 1 yapiyorum. Diyelim 10 gün yemek yaptın 1 gün kahvalti tarzı yaptın vay efendim neden yemek yok bugün diye atarlaniyor
(2,871 puan) tarafından
Ohoo
O zaman eşinde sorun canım
Sakin olduğu zaman güzelce konuş yetemiyorum bazen diye
Sonuçta kahvaltı bile karın doyurur
 Yada en kötüsü marketten hazır çorbalar al derim  eşin anlayış göstermelidir
0 oy
(714 puan) tarafından
Keyfi durumlar haricinde neden yapmadın demez yumurta kırayım beraber yiyelim der veya patates kızartması yap yiyelim der 
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Çok üst üste olursa hiç yemek yapmamam, bi iki kendi kendine söylenebilir belki ama zaten eşim evdeyse yemekleri eşim yapar. Yapamadığım zaman yumurta kırar yer. Ama börek varsa niye bu var demez. Ne yaptıysam onu yer. Yemezse yine yumurta kırar ben uğraşmam. 
(211 puan) tarafından
Ya dimi emeğe ve nimete saygısızlığı yok ? Benim için kahvaltida yenilebilir akşam ogununde borekte, menemende.. ben esneklik olmasına baskıya karşıyım
(11,060 puan) tarafından
Yok yok yapayım da ne yaparsam yapayım. Ya halden anlaması lazım erkeklerin de. Biz yetersiz kaldıysak kalkıp onlar yapsın da biz beğenmeyelim.
0 oy
(437 puan) tarafından
Başlıga hitaben "evet". Söyleniyor işte anasının paşası.

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 112 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Dmraysegul (582 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 796 göst.
13 Ekim 2023 Diğer kategorisinde gozdekaracaa (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 614 göst.
20 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Merve33soyturk (190 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.