0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde (133 puan) tarafından
Kızlar yeni taşındım mahalleden evime çok yakın bir kadınla tanıştım. birkaç ay oldu taşınalı bu sürede çöp atmaya çıktığımda yada markete falan çıktığım da öyle ayak üstü laflarız bu son 1 aydır sürekli kapıma gelir çok hızlı vurur birşeyler istemek için. Hamile olduğumu ve korka bileceğimi biliyor hatta bunu ona ben söyledim, "kapıyı çalınca yavaş çal abla korkuyorum dedim" tamam dedi ama yine aynı ve öyle hal hatır sormak için de gelmez kapıya illaki birşey ister bende yok diyemiyorum veriyorum ne istiyorsa. Tabiki veririm ama hani hergün mü insan gelip birşeyler ister. Üstelik kapıyı öyle bir çalıyor ki alacaklı gibi. 

Bugünde aynısın yaptı çok korktum yüreğim hop etti resmen karnıma bir arı girdi karnım sertleşti çok korktum bebeğime bişey oldu sandım. Birkaç defa uyardım yavaş çal kapıyı açmıyorsam belki müsait değilimdir diye ama yok aynı. Bir keresinde banyodaydım yine çaldı kapı müsait değildim açmadım ama öyle bir çalıyordu ki kapıyı sanırsın kırıldı kapı banyodaki çok tedirgin oldum üstelik hamile olmasam hadi neyse ama. Doğumuma da az kaldı bebeğim doğarsa bu kadın böyle çalarsa kapıyı busefer gerçekten ciddi birşekilde gelme diycem sizce ne yapmalıyım

13 Cevaplar

0 oy
(3,579 puan) tarafından
Doğumunu beklemeden uyar ve bir daha açma kesinlikle kapıyı yüz verme öyle öyle alışır gider millet ne tirtikci olmuş arkadaş ya
(133 puan) tarafından
Uyardım cnm uyarmazmıyım ama sanki bilerek yapıyor kadın kacdefa dedim abla çalma öyle kapıyı diye ama yok yani
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Ben doğumumu bekleyemezdim sanırım. Bir iki terslerdim o da gelemezdi.
0 oy
(5,575 puan) tarafından
Kadın alacaklı olduğu için alacaklı gibi çalıyor :-):-) 

Böylelerine yüz vermeyecek sin valla yüz verirsin astarını isterler koy mesafeni gitsin 
(133 puan) tarafından
Aynen öyle alacaklı hep
0 oy
tarafından
Bir benmi şu komşuluk olayına karşıyım artık komşularda eskisi gibi samimiyet yok hiç sevmem komşu muhabbet olayını komşularla muhatap bile olmam 
(978 puan) tarafından
Benimde hic oyle adetim yok.yasitim gelin cocuklu falan kimsede yok zaten belki ondandir.allah muhtac etmesin kimsenin kapisina gitmem bisey istemek icin kaynanam var altta onunla alir veririz arada ama o bile sınırlıdır yani hergun hergun bisey istenir mi
tarafından
Yorumunu artıladim valla bende yaklaşık 3 senedir bu mahalleye gelin geldim daha komuslarin doğru düzgün isimlerini bile bilmem hiç muhatap olmam ne kadar uzak ne kadar mesafe o kadar iyi bence
0 oy
(768 puan) tarafından
Doğumu bekleme gelmesini engelle bir an önce 
0 oy
(618 puan) tarafından
Mesafe her zaman iyidir 
0 oy
(64 puan) tarafından
Eğer çocuğun dogunca da öyle kapıyı calarsa çocuğun aklini alir. Ben öksürdüğümde bile çocuğun aklı gidiyor. Sen bir sonraki kapına gelişinde sert bir dille bir daha sakın benim kapima gelme bir daha gelirsen polise şikayet ederim de gözünü korkut. Kimin ne olduğu belli değil ******** dolu etraf. Sana çocuğuna bişey yapar Allah korusun. Kimseye güvenme kapına getirtme bidaha
(64 puan) tarafından
Psi ko pat yazdim sansurlemis
0 oy
(3,324 puan) tarafından
Fazla yüz  verme cnm sonra başına  kalkar
0 oy
(826 puan) tarafından
Neden musade ediyorsunuz? Benimki de parmağını zile koyup uzun çalıyordu. Bir uyardım ikinci böyle zile mi basılır bir daha ya tek bas duyarım dedim sertçe.  
0 oy
tarafından
Hergun birşey istemeye gelen kesin beni kullanıyordur çünkü evimde yoksa birşey yapmam çok nadir gidecek zamanım yoktur markete isterim ama hep olması sizi kullanıyor en başta bide mantığına en ufak uymayan kişiyle konuşma dahi illaki bı zararı olur 
(133 puan) tarafından
Zaten farkettim ki sadece birşey isterse geliyor
0 oy
(580 puan) tarafından
Fazla yüz göz olmussunuz 
(133 puan) tarafından
Ben genelde de sıcak kanlıyımdır ama öyle insanları rahatsızda etmem. Ya inanırmısın kek yapıcak kadın kabartma tozuna yumurtasına kadar benden istiyor
0 oy
(177 puan) tarafından
Canım neden yani her istediğini veresin ki her yerde adım başı bakkal var market var nefret ederim böyle isteyen insandan. Gelince de söyle uyardım ama aynısını yapıyorsun seninle konuşmak istemiyorum de.
(133 puan) tarafından
Yok bakalla gönderecek kimsesi yokmuş da inan soğanından pirincine kadar istiyor ya ramazan ayındayız sevaptır dedim ama yok alışmış kudurmuştan beterdir derlermiş nekadar doğru
(177 puan) tarafından
Bu suistimal oluyor işte bizjm de böyle bir komşumuz vardı da çok güzel nankörlük yaptı sonra şimdi görünce selam veresim bile gelmiyor
0 oy
(978 puan) tarafından
Bi caldiginda aciyosan bi caldiginda acma istediklerinjde verme.komsuluk bitmis diycekler belki ama kimse kimseyi rahatsiz etmemeli kusura bakmasinlar

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 1,036 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 378 göst.
0 oy
0 cevap 200 göst.
21 Haziran 2023 Diğer kategorisinde 20002003 (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 421 göst.
30 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu