+1 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (4,700 puan) tarafından
Kızlar dün bayramda kayınvalidemlerdeydik onların evi büyük ev ve köy yeri olduğu için gelenleri gidenleri çok dün sabah görümcemle sabahın 6 sında kalkıp iş yaptık çocukları giydirdik saat 8 de misafirler gelmeye başladı rahat 100-150 kişi geldi ve bunların 50 sine rahat bir sekidle yemek serildi küçük gelin de geldi saat 11 gibi falan iki tane de kız kardeş olan bizden büyük eltimiz var onlar da aynı zamanda eşimin teyze kızları. Yaşları da 30-32 benim de elimde kist vardı diye sargıdaydi ama vicdanen küçük gelinin ve görümcem çalıştığı için ben de hiç durmadım o kadar kişiye çay yemek servisi pasta servisi falan yapıldı bunların bulaşığı o iki büyük elti hiç bir şekilde yardıma kalkmadilar hatta geldiler diyolar ki bizden küçükler var diye biz yapmıyoruz iş ama vicdanen bu kadar da olmaz ya... Yemek serildi mutfakta rahat 20 kadın var küçük gelin midesi rahatsızdi yemek yemedi bende anneme geçip yemek yicem diye geçmedim mutfağa yemeği serdik içeri geçtik dedim şimdi mutfak toplanmıştır o kadar kadın var bir mutfağa gittim bir tabağı bile tezgaha koymamış kimse yani bir çay bile bir defa üstüne koymadılar yani küçük gelin büyük gelin diye bişey mi var anlamadım ki yorgunluktan mahfolduk en son cayi bile içeri getirdik kendi annelerinin çayı bitmiş 3 kziida sabahtan orda oturmuşlar anneleri diyo ki sen gençsin sen bana bir çay koy yani bidr uzerine eşimle tartıştık akşam anneme geçecektik niye ikindi gibi gecelim dedim diye benimle kus keşke baştan annenlere gitseydin köyden merkeze bu saatte geldik dedi zaten beni bırakıp yemeğini yiyip köye geçecekti misafirler gitmişti evde uzanıyodu yani dünu bana zehir ettiler anneme geldim saat 6 gibi yorgunluktan 9 da uyumuşum 

11 Cevaplar

0 oy
(636 puan) tarafından
Allah vicdan merhamet versin 1 tane eltim var şükür çok iyi anlaşıyoruz beraber yer içeriz kaynanamda buluşunca ama bazı durumlarda sen bırak ben yaparım demeyi iyi biliriz not.ben 3 yıllık o 16 yıllık gelin 
(4,700 puan) tarafından
Valla bende 5 yıllık gelinim iki çocuğum var elim de kist var sargıdaydi o zaman bende deseydim ben artık büyük gelin oldum o yeni gelin 5-6 aylık o yapsın diye ama yani vicdan var
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Posta gelin kizlar 
0 oy
tarafından
Bacım ağzın yok mu haydi bir el atın diyeydin ya 
(4,700 puan) tarafından
Kız yani orda o kadar insanın içinde bişey demeye utandım ama insan da biraz akıl olur biz büyüğüz bizden iki küçük var diye de kenara geçilmez ki deprem zamanında da kayınvalidemlerdeydik o zaman da çok söyledim anlamıyolar ki
tarafından
Yani onca işi görüp el atmamakta bilemedim
(4,700 puan) tarafından
Ki bide elim de kist var elim sargıdaydi ben ona rağmen kalktım
0 oy
tarafından
Vicdanla alakalı bence ayıp ya. Benim 8 aylık bebeğim var. Eltim uzakta. Görümcemin 11 aylık kızı var. Onun görümcesinin de küçük bebeği var. Ama yanyana olalım ister onların kaynanasında ister benim kaynanamda olsun muhakkak birbirimize yardım ederiz 
(4,700 puan) tarafından
Valla görümcem sadece bir tane oda beş dakika oturmadı bu iki elti daha 30 yaşında kendilerini yaşlı kılıfina koyuyolar
tarafından
İşlerine gelmiyor da ondan , gezmeye gidelim de senden öne giderler
0 oy
(2,698 puan) tarafından
Böyle uyanıklık nedir ya hiç gelmselermis daha iyidi
(4,700 puan) tarafından
Gelen kalkmıyordu kendi evlerinw gecselerdi misfir gelecekti diye akşama kadar oturdular
(2,698 puan) tarafından
Ya hazıra konmak yapmışlar ya enayi yerine koymuşlar ama Allah hakkımızı alır canim
0 oy
(6,306 puan) tarafından
Ağzınız var ama diliniz yok. Neden amele gibi çalışıyorsunuz ? 
(4,700 puan) tarafından
Kız yani orda o kadar insanın içinde bişey demeye utandım ama insan da biraz akıl olur biz büyüğüz bizden iki küçük var diye de kenara geçilmez ki deprem zamanında da kayınvalidemlerdeydik o zaman da çok söyledim anlamıyolar ki
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Biz 9 eltiyiz kaynanaya gidince eğer görümce yoksa hepimiz hep birlikte kalkar hep birlikte yaparız ama eğer görümce varsa mutfağa girmeye korkarız çünkü kimseye birşeyi elletmiyor 
(4,700 puan) tarafından
Valla bende öyle gördüm bunlar 30 yaşında kendilerini yaşlı yerine koyuyolar
0 oy
(5,457 puan) tarafından
Yaptıkları vicdansızlık başka birşey değil öyle şey mi olur eltim yok ama görümcem var hepsin yaşı da benden çok fazla büyük ama yeri geldiği zaman en büyük 50 yaşında ki kadın da yapar terbiyesizlik anneleri bu konuda iyi terbiye edememiş 
(4,700 puan) tarafından
Valla benim içimde kaldı lafımı cakmasam içimde kalır
(5,457 puan) tarafından
Boşver düşün düşün kendine olur kimseye olmaz bir daha olunca söylersin lafını
0 oy
tarafından
100 150 kişi ne düğünmu yaptınız bacım sizin enayiliğiniz yapmasaydınız kimse size o kadar iş yaptı diye madalya vermez yapmayanlar el üstünde tutulur yapanlar değil 
(4,700 puan) tarafından
Valla zaten eşim sayesinde anladım iki saat erken annemelre geçtik diye herşeyi sildi attı
0 oy
(480 puan) tarafından
Ay üf benim daha yok ama 2 tane kaynım var . Acaba nasıl eltilerim olacak
0 oy
tarafından
Yani küçüğü büyüğü mü var bu işin. Kaç kişi gelmiş. O kadar iş güç iki kişi mi yapacak. Kendilerini bı bbok sanmislar
tarafından
Bedevi neydi canm ya duymuştum ama tam hatırlamıyorum
(4,700 puan) tarafından
Ya asıl anlamı göçebe de malum bizim memlekete insanlar bir tık argoya çevirip gün görmemiş anlamında da kullanıyoruz :)
tarafından
Hahahaha :) ben de diyorum belli bı kısma ait diye :))) hangi koydensin cnm :) annemler bismilin köyünde yaşamış babam merkezde evlenince merkezde yaşamışlar. Bı bayram düğün olunca canm köyümüze gidiyoruz .
(4,700 puan) tarafından
Ben merkezdenim canım ama eşimin ailesi kocakoye  bağlı bir köyde
tarafından
Orayı bilmiyorum valla canm

İlgili sorular

+1 oy
16 cevap 556 göst.
6 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Haticeeeeeee (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 692 göst.
13 Haziran 2020 Aile kategorisinde Gurbetkuşuu (961 puan) tarafından soruldu
0 oy