0 oy
789 göst.
Diğer kategorisinde (886 puan) tarafından
20 gün önce sezeryan dogum yaptım 1 hafta ablam kaldı yanımda sonra kayinvalidem geldi 40m cikana kadar kalacak diye daha fazla kalmayı planlıyor bana inat olsun diye.. velhasilkelam ben hamileyken ev sahibi evi satıcam diye bizi evden çıkardı elde yok avuçta yok ablam 15 bin TL verdi öyle taşındık. Hamileligimde yol parası kalmıyor diye ekmek alamadigimi biliyorum diğer ablam sanki hissetmiş gibi erzak yardımında bulundu. Çocuğumun bütün kıyafet bakım dogum akliniza ne gelirse hepsini benim ailem karşıladı. Kayinlarim gorumcelerim bırakın yardımı hayırlı olsun demek için bile aramadilar. Biz evlenirken eşimin araba borcu varmış ben bilmiyordum sonradan öğrendim neyse altinlarimi verdim yine de kapanmadı borç 30 bin kaldi kalan 30 bini de ablamdan borç alıp ödemişti esim.. babam aradı bugün size gelicem diye babamda sert mizacli görünür ama kalbi pamuk gibidir. Kayinvalidemle eşime bebegi belki yalnız sevmek ister incelik gosterirmisiniz dedim benim annem biraz rahatsız kendi kendine konuşur ama zararsizdir geçen gelmelerinde kayinvalidem peşinden ayrılmadı bebeğimin annem içinde kucağına vermeyin falan dedi. Ablalarıma kucağa alınmasın dedi vs kalabalıkta ayip olmasin diye ses etmedim aynı şeyi bugun babama da yapmasın diye kibarca söyledim esim üstüme yürüdü babanda her haftasonu gelmesin diye bende sinirlendim lohusalik psikolojisi mıdır nedir elimdeki bardağı yere fırlattım sen kimsin baban gelmeyecek diyorsun bu evde benim sayemde oturuyorsunuz benim ailem sayesinde bugüne kadar gecimimizi sağladık yerken iyi geldiklerinde mi kötü oluyor dedim. Kayinvalidem de atladı ne borcu bırak nisanliyken gezdirdifine saysın o ödesin dedi benim için.. bende yok ya siz bana mı guvendiniz evlenirken ben çalışayım çocuk bakayım sana bakayım annene bakayım birde ailemi soyup soğana çevirin geçen gün ablama lahmacun al diyorsun senin oğlun bir lahmacun alamayacak kadar aciz mi benim altinlarim gitmiş üstüne bir de çalışıyorum yeter artık günahtır bende bir anne evladıyım bir insanın etinden sütünden bu kadar faydalanilmaz sen niye zamaninda kapıma geldiğinde oğlumun borcu var demedim ben evlenmezdim bu yüzden kadınlık hakkımı sana helal etmiyorum dedim eşimle tekme tokat birbirimize girdik anneside bizi ayırmaya çalışırken düştü baygınlık geçirdi babam geldi suratlar bir karış babam usulca soruyor bana ne oldu kızım diye yok bisey baba herzamanki halleri diyip geçiştirmek zorunda kaldım biraz uzun oldu ama çok kötüyüm ablalarım üçüde boşandı bir darbede ben vurmak istemiyorum aileme diye katlanıyorum ama giden yıllarım emeklerim oluyor nolcak böyle bilmiyorum

35 Cevaplar

0 oy
(484 puan) tarafından
Senin annen her gün tepemde , annende gitsin deseydin kaynananın yaninda keşke . 
-Reklam-
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Böyle insanlar hayatında olsa ne olmasa ne hayır mı gelir bunlardan tekme tokat demişsin ya sana kalkan o elleri kırılır umarım 
0 oy
(135 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla ailen arkanda ablanlarin durumu iyi peki güzel kardeşim bu pisliklerin yanında niye duruyorsun kalk git bebeğini al onlar sanada bebeğine de gül gibi bakarlar bırak bu yam yamları.
(886 puan) tarafından
Öyle haklısın da babam gecen ay kalp krizi geçirdi birde şeker hastası ona bisey olacak diye korkuyorum
(135 puan) tarafından
Anladim hakkında hayırlısı olsun canım benim ama ablanlarla konuş bu durumu anlat herşeyi onlar baban için sana fikir verirler. Ama eminim ki adamcağız onlar bu hallerini gördükçe seni orda bıraktığı için daha da üzülür.
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Canım bebeğini böyle bir ortamda nasıl büyütü çeksin yazık o meleğe sana yazık insanlıktan çıkmış birinden babalık hocalık olmaz
0 oy
(1,170 puan) tarafından
O kadar sinirlendim ki yeni doğum yapan kadının üstüne nasıl böyle gidiyorlar ya? İyi yapmışsın ezilmemişsin öyke de böyle de laf takacak bir şey buluyorlar bari söyle de kendileri dert etsin terbiyesizler
(886 puan) tarafından
Sırf babama bisey olur korkusuyla duruyorum yoksa ikisine de hakkimi helal etmiyorum seytanindan bulsunlar duygusuz dusuncesiz cahil yamyamlar
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun öncelikle aileni düşündüğün için ayrılamam demişsin ama ailen onların suratsizligini saygısızlığın i görünce daha çok morelleri bozulmayacak mi hemen ayrıl demiyorum ama onlara pabuç bırakmamaya devam et 
0 oy
tarafından
Gerçeği görmen ona göre davranman cok iyi olmuş ***** yerine koymasınlar. Üzülme Allah'a havale et kendine de çok dikkat et şuan en önemli sensin bebeğinin sana ihtiyacı var bebekler hissediyor
(886 puan) tarafından
Zaten en cok bebegim icin üzülüyorum Allah korusun babama bisey olursa beni burada tutan hicbirsey kalmayacak sessiz sessiz çıkıp gitmemek için elimden geleni ywpiyorum
tarafından
Kal git diyemem senin bileceğin iş sadece artık tek kendin olmadığını bil inan dayanma gücü veriyor Allah. Bende neler yaşadım yeni doğum yaptım herkes herşey üstüme geldi anlayış 0 çocuğuma odaklandım
0 oy
(531 puan) tarafından
Valla helal olsun ne yalan söyleyim haketmisler yani kız zaten sana kocan kocalık mi yapmışta hep ailen destek olmus kendinde çalışmışsın kapıyı çek çık o kendini düşünsün sorumsuz anası ana olamamış iyi Bi dayağı hakkediyor ikisi de
(886 puan) tarafından
Yaşlı olmasa anası olacak kadında elimde kalacak zor tutuyorum kendimi ev işi el işi şimdi de bebek üstüne bide ailemden geciniyolar hala daha beni beğenmiyorlar babam rahatsız olmasa bir dakika çekmem
0 oy
(6,344 puan) tarafından
 canım öncelikle tebrik ediyorum iyilikten maraz doğar demişler senin kocan ve anası nankörlük yapıyor işte böyle insanlara günahını bile vermeyeceksin haketmezler anlamazlar. Sen daha 20 gün önce doğum yapmışsın tekme tokat kavga seninle nasıl edebiliyor kocan hiç mi vicdanı yok. Ben senin yerinde olsam boşarım o kocayı. Sen ve ailen olmasa zaten aç açıktasın. Nereye kadar böyle gidecek ki. 
(886 puan) tarafından
Babam geçen ay kalp krizi geçirdi o yüzden korkuyorum yoksa asla çekmem bu değirmen nereye kadar gider bilmem ama eninde sonunda bitecek biliyorum
0 oy
(13,075 puan) tarafından
Bu kesinlikle gelecekteki ben yapıp ettigimi başa kalkmayı asla sevmem ama gördüğüm nankörlüğe tahammül edemem. Bıçak gibi keskin bir tavır sergilerdim ne demek ablamın kucağından çocuğu almak istemek hani annen rahatsızmış endiselenmiş olabilir ama babana ablalarına yapılan düpedüz terbiyesizlik ayrıca ailenin parasını bu kadar kocana yedirme evlenip yuva kurup çoluk çocuk sahibi olmayı göze alıyorsa çalışıp para kazanıp evi geçindirsin 
(886 puan) tarafından
Asgari ücretle çalışıyor ev kira mecbur yardım ediyorlar zaten lahmacun olayında hayır abla almayacaksın ne münasebet biz alırız dedim evladımdan öte gitmesin yardımları diye savaş veriyorum kendi içimde
(13,075 puan) tarafından
Haklısın canım umarım düzelir her şey
0 oy
(392 puan) tarafından
Şu saatten sonra sen affetsen de Allah affetmez 20 günlük lohusa kadına kalkan eller kırılır ayaklar kopar ayrıca babana her hafta geliyo diye şikayet ediyo annesi evinde kalıyor bu ne yaman çelişki
(886 puan) tarafından
Ben yalnız kalmayım bana iyilik olsun diye kalıyormuş güya zaten ben o fitne fesatliklarina rağmen gitsin demediğim halde onların bu tavırlarından irite oluyorum
0 oy
tarafından
Valla sen yazarken benim içim rahatladi helal olsun susup kalmadigin için ❤️
(886 puan) tarafından
Nankörlüğe ve insanları ***** yerine koymalarına tahammül edemiyorum canım kullanıyorlar ailemi resmen annesi ablamdan lahmacun isterken tescillemis oldu zaten o olayda doluyum babam konusunda üstüme gelinince de taştim
tarafından
Tövbe yarab. Nasıl yüz bulupta istiyorlarki.
Ama keşke babana anlatsaydin. Belki baban biraz kızınca eşinde korkar üstüne gelemezdi bir daha
(886 puan) tarafından
Geçen ay kalp krizi geçirdi tatsızlık olsun istemedim o yüzden babamlar memlekete gidecekmiş o arada yine benzer minvalde şiddete maruz kalırsam artık polisi devreye sokucam babamlarda koydeyken alıştıra alıştıra kabullendircem durumu
tarafından
Helal olsun kız sana. Valla ezdirme kendjni
Kaynananın bayilmasinada hiç inanamadim
(886 puan) tarafından
Numara yapıyor iiiih ıh diye inliyordu yatakta o arada gorumcem aradı inlemesi kesildi sohbet ediyorlar yok canım artık ezdirmicem
0 oy
(279 puan) tarafından
Helal olsun sana kendini o çirkef kadına ezdirme asla bence 3 ablanada soyle gelip sizde kalsınlar bakalim nekadar duracak yanınızda o şeytan. Bu arada kendinede bebeginede dikkat et canım 
(886 puan) tarafından
Babamlar köye gidecekmiş onu bekliyorum benzer minvalde bir olay yaşanırsa direk polisi aramayı düşünüyorum
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Valla sana helal olsun Allah da yardımcın olsun 
(886 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(2,351 puan) tarafından

canım yanlış anlama ama aklın varsa bir dakika çekme oh ne güzel yerken iyi torun sevmeye gelince senin ailen sevemicek varmı öyle bir dünya ya keşke babanla gitseydin o anda allah yardımcın olsun sıkma sen canını yinede emziriyosan eğer sütünde gitmesin bebişini kokulu kokulu öp benim içinde rabbim bahtını güzel ömrünü uzun eylesin kuzumun <3

(886 puan) tarafından
Allah razı olsun canım operim tabii inan çok kez çıkıp gitmek istedim de evi terkeden taraf olarak kusurlu görünmek istemiyorum babamlarin köye gitmesini bekliyorum duzelmezse artık polisi devreye sokucam

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 255 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (197 puan) tarafından soruldu
+1 oy
61 cevap 1,791 göst.
6 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Linaaa_ (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 510 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde 3cocukannesi (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 258 göst.