+1 oy
1,769 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Herkese iyi günler evliyim 1 yaşında kızım var annem kanser hastası 6 senedir son 2 aydır kemoterapi ağır geldiği için bende kalıyor erkek kardeşim var evlenmek üzere babam tir şoförü arada gelip gidiyor hem annemle hem kızımla ilgilenmek yorucu geliyor artık psikolojik olarakta bunaldım biyere çıkamıyorum annem surat asiyor gibi hissediyorum çıktığım zaman aralarda kardeşimin nişanlısı kardeşim babam hepsi geliyor onları günlerce doyur çay kahve tatlı ikramı derken aynı evin içinde kızımı sayılı görüyorum önüm vaktinden çalıyorum resmen kendimi kullanılmış gibi hissediyorum bazen çünkü kimse sende çocuğun var bide bizle uğraşıyorsun sağol demiyor üstelik evin odası yetersiz olduğu icin eşim mutfakta yerde yatıyor uzun süredir onada çok üzülüyorum sesi de çıkmıyor annem hasta diye bencillik mi yapıyorum diyeceğim ama uzun zamandır kendimi düşünemiyorum zaten çoğu zaman dus alicak zamanı zor buluyorum içimi dökmek istedim yanlış mı düşünüyorum kötü mü düşünüyorum bilmiyorum teşekkür ederim 

61 Cevaplar

+35 oy
(2,222 puan) tarafından
Arkadaşlar ne kadar gaddarsiniz. Su kadının yaşadıklarını yasasaniz belki daha fazla düşünürsünüz. İnsaniz hepimiz. Bunalaniliriz. Siz hic mi bunalmadiniz. Kadin anneme bakmayacagim kapının önüne atacağım demiyor. Yani hepiniz çok doğruymuşsunuz da bir karşınızdaki insan yanlışmış gibi konuşuyorsunuz ya bayılıyorum kardeşim Allah da sana sabrını verir inşallah Allah katında mükafatını alırsın hiç üzülme hepimiz insanız hepimizin psikolojisi ara ara bozuluyor kimse dört dörtlük değil burada bakma sen bu yorumlara
(791 puan) tarafından
Bir anne ömür boyu bir evlada bakar şikayet etmeden haksız demiyorum olablr kardeşin düşünceli olsun eve nişanlsini her gün getrmesn Rabb'im sana Cennet kapısı açar belkide şşş ses etme ALLAH'KATINDA ANNE BAKIYORSUN DİYE BELKİDE CKK İYİ BİR KUL OLRSN
tarafından
Burada efelenenler aynı durumda olsalar kocaları kabul bile etmez ve buradaki çoğu kişi de kocası kabul etmediği için annesine bakmaz bile.
(5,704 puan) tarafından
Haklı bir yorum. Kendimizden bunaldığımız bile oluyor insanlık hali dertleşmeye yazmış belli ki
(92 puan) tarafından
Allah yardımcin olsun , hasta bakmak zor .rabbim annene de şifa versin
(3,552 puan) tarafından
Kemoterapi insanın iui kötü bütün hücrelerini öldürdüğü için annesin ruh hali çok sağlam değildir. Bence helal olsun. Kocasına da kendisine. Allah kimseyi kimseye düşürmesin yine de.. Hastanın kahrını çekmek zordur.. Birde onca yük olunca bilemiyorum ben çkebilirmiyim. Çok sabırsız biriyim. Allah razı olsun senden valla.
-Reklam-
+3 oy
(2,610 puan) tarafından
Annen sana bakarken de aynı şeyleri düşünmüş müdür acaba. Ne yapsan hakkını ödeyemezsin bence çok yanlış düşünüyorsun. Gerçekten çok üzüldüm seninde bir kızın varmış oda senin için aynısını düşünmez inşallah ileri de
(2,803 puan) tarafından
Iyi de cnm bayan annedinden yana sikayetci deilki babasi erkek kardesi ve nisanlisi gelip gunlerce kalıp hizmet bekliyorlarmis sorun olan o ki yuzde yüzde hakli buluyorum acaba ellerini cebine atıp diyorlarmi al kızım al ablam para annemin ihtiyaclarini gor kendini bisi al yok anca insanlari kullanmaya bayilirlar
(2,610 puan) tarafından
Kullandığın çoğu kelime bu yönde anlaşılıyor bana göre ki kendin de belirtmişsin bencillik mi yapıyorum ediyorum diye
(2,610 puan) tarafından
Gülü seven dikenine katlanır babanda aynı şekilde emeği çok yedirdiğini içiridiğini konuşuyorsun
(116 puan) tarafından
Bence siz yanlış anlamışsınız benim yazdıklarımı tekrar tekrar anlatacak dermanım yok burda konu sadece annem değil diğerlerini ben yedirip ıcirip sürekli hizmet etmek zorunda değilim o sırada benim kızım ağlarken kimse ilgilenmiyor cocuk perişan oluyor niye annesi insanları memnun edecek
(2,927 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum Linaa kardeş bile olsa hizmet ediyorsun tamam en azından kızını oyalasa sen yemek vs yaparken. Bende aynı durumu yaşamistim ablam ve eşi yatili gelmişlerdi bi yandan yemek yapıyorum bi yandan aglayan bebegimle ilgileniyorum ablam da oturup kocasina cilve yapıyordu bari yardım etmiyorsan kızımı oyala yemek yapana kadar.
+3 oy
(10,567 puan) tarafından
Kadıncagız bakım evine atcam yazmamış. Hakkı olarak yorulmuş kadın bedenen de ruhende yorulmuş. Allahım kimseye yasatmasın annesini her an kaybedebilme korkusunu. En cokta bu yıpratıyordur. Bacım sen cok iyi bir evlatsın. Rabbim razı olsun senden. Evet hastalar bazen pisk. Olarak bu hareketleri yapıyorlar. Rahmetli ananemde oyleydi. Kimseyi bir yere gitsin gezsin kendine vakit ayırsın istemez surat asardı ama hastalıktan yapıyordu biliyorduk. Ayrıca sana da yazık bacım kiöse yardım etmiyor kaç iş senin üstüne kalmış. Kac parcaya bolunecek bu kadın
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bende 1 ay kayinvalideme baktim.Hastanin hastaliginin disinda hasta psikolojisiyle ugraşmak da cok zor gercekten size yüzde yüz katiliyorum ben kadina baktim yemegini vaktinde koydum ilacını verdim yine de neden kimse benimle sürekli ilgilenmiyor diye ah ediyordu arada konusuyorduk niye cocuklarim gelmiyor her aksam çocuğunu aramak istiyor.Öleceğim diyerek agliyor teselli edip omuzunu tutuyorsun sana bakip daha da ilgi istiyor.Bende de 2 küçük cocuk var kosturuyorum elimden geleni yaptım çocukları da elinden geleni yapiyor hepsini severim.Neyse diğer eltime gitti.Sürekli cok fazla ilgi bekliyorlar hani senin elinden bu kadar geliyor benim gün içinde öyle uykum geliyordu ki yatmamak için ayakta zor duruyordum.Çok zor imtihan.
(10,567 puan) tarafından
Bilirim ki bebekten farkşarı yok. Allah yukarıda niye bilip duruken lnçleyim. Kac yıl beraner yasadık ananemle. Bir oturmaya gitsek siz yokken ya ölseydim derdi. Dört donerdik etrafında. Hele ki hiç unutmam. Babam rahmetliyi ta amcakızımın dugınune götürdü arabayla geze geze. Babannemde oradaydı. Arabayla dügün evine döncez babannemde 150kg filan babam arkayı darlamasın diye öne oturtmus yıllardır onu dedi durdu bak bak anasını öne oturttu diye. Adamın kendi ak suttu gibi helal olan arabası seni oraya cagırmadıkları halde gez diye götürmüş seni her akrabana ugrata ugrata gezdirmiş. Ama asla yaranamadık. Ama yaslı ve hasta oldugı içindi bilirdik.
(116 puan) tarafından
Evet beni çok iyi anlarsınız sürekli ilgi istiyor bisiler sorayım getireyim yedireyim istiyor ama ilgi bekleyen tek o değil ki bebeğim 1 yaşında bana çok ihtiyacı var eşim işten geliyor bi güler yüz sohbet bekliyor benden ama nerde bende yorgunluk stres adamı görecek halim yok böyle giderse evliligim de zarar görecek ileride
(154 puan) tarafından
Ahh bacım seni o kadar iyi anlıyorum ki rahmetli babamada ben bakardım gözleri şekerden kaybettiydik diyalizede giriyordu nisanliydim hiç bi sosyal hayatım yoktu hiç yüzde 90 ben baktım annem ilgilenmezdi bana bırakırdı bende çok yoruluyodum hatta çoğu zaman sınır stres disari yansiyodu ufak bi destek inan ilaç gibi geliyodu hastaya bakan anlar rabbim şifa versin annecigine benim babam öleli 7 yil oldu keske diyorum daha iyi bakabilseydim ama cahillik vardi 22 yaşındaydım rabbim tez zamanda yuregine ferahlık versin
(116 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin babanıza yanliz olsam bakmak hiç zor olmaz inanın ama kızım 1 yaşında bana muhtaç eşim var evim var yani yetmiyor kardeşim nişanlısı babam var sürekli gelir giderler hizmetçi gibi oldum herkesi memnun etmeye mecburmusum gibi cahil değilim 32 yaşındayım ama yıllar geçip gidiyor eşime de yazık yani birbirimizin yüzünü gormuyoruz doğru düzgün ne kadar katlanır bilmiyorum bu duruma
+1 oy
(3,010 puan) tarafından
Bence biraz bunalmışsın canım. Belli ki bu kadar hizmetine fedakarlığına karşılık bi guler yüz bi tatlı söz  görmüyorsun bence asıl sıkıntı bu diye düşünüyorum. Bence biraz daha sabret Allah korusun annene bişey olursa sonra çok üzülürsün vicdan azabı çekersin. Bi de bu kanser kemoterapi hastaları duygusal olarak bi buhrana girebiliyor.
(116 puan) tarafından
Evet demek istediğim bu aslında kimse farkında değil evde herkes oturuyor çay kahve içiyor kızım sıkılmış ağlıyor bir köşede eşim yoksa kimse bakmıyor ben bakamıyorum isim bitmiyor çünkü ondan sinirleniyorum acikcasi
+1 oy
(506 puan) tarafından
bence boyle dusunmekle cok haklisin. ben evde tek bebekle bile psikolojim bazen alt ust oluyor bir de seni okuyunca neler neler yasiyorsun Allah sabrini artirsin canim. 

Ama annen baban kardesin bir konuda haksizlar ve senin bu dusuncen aslinda burda basliyor. Sana eline saglik kizim geceni gunduzune katip bize bakiyorsun hayirli evlatsin gibi seyler demeleri gerekir ki esin bile masallah adam mutfakta yerde yatmayi kabul etmis oyle damadi bulmuslar valla baslarina tac etseler az. ama sadece tavsiyem elbette bak et ailendir ancak kendini de dusun. surat yapiyorsa da yapsin o kadar bakilmaya napacan arada bir de olsa senin de hakkin gezmek dolasmak. gun icinde annene yemegini falan verince al cocugunu bindir arabasina parka gidiyoruz de yazik gunah o cocuga da hefkes yuzunden oynayamadan mi buyusun. sen kendini ve bebegini ve esini oncelik listene al. hergun duzenli cikin bebeginle. arada esinle de cikin bi hava almaya. alin elinize sodalarinizi yuruyus yapin ille maliyet olacak diye dusunmeyin hayat pahali bazen de ufak seylerden yasamayi bilmek gerek. insallah basarabilirsin kendini onemsemeyi canim. bu yolda sana kolayliklar.. dene bir iyi olursa yaz yine buraya guncel durumu 1
(116 puan) tarafından
Teşekkür ederim arada sizin gibi anlayan insanlar çıkıyor en azindan dışarı çıkmayı bırak dus zor alıyorum çoğu zaman annem bile Allah razı olsun ilgileniyorsun demedi bana hiç halbuki diğerlerine annem var diye ses etmiyorum ama anlamıyor kimse iste
(506 puan) tarafından
canim ne demek herkes kendi penceresinden konusuyor yasamayan bilemez bu durumlari. bunalman cok dogal insaniz hepimiz. valla bu sana milat olsun dusunu da al niye almiyorsun ki bebegini uyut uyaninca iki pis pislasinlar gelip yeme icmeyi biliyor hepsi. bosver canim bu kadar fedakar olma. kardesinin nisanlisi mi geldi valla pasta borek de yapmayiver sen bebeklisin hasta bakiyorsun kendileri getirsin birlikte yiyin. bulasigna falan yardim etsin oyle oturmasin. sen once kendi kiymetini bil sana birsey olsa allah korusun o bebegine kim bakacak herkes kendi cikarini dusunuyor. valla yeri gelince de babana falan soyle annen hasta deme ama babana falan de. ben cok yoruldum bir yardimci tut bana de. baban evine temizlik icin birini falan getirtsin parasini versin. bugun yatili bakici tutsa dunyanin parasi bulunmuyor bile sen bakiyorsan sana da maddi manevi destek olacaklar mecburlar...
(3,552 puan) tarafından
Kız duygu ne güzel yazmışsın..
(506 puan) tarafından
sagol kubracim. valla bu gibi alanlar biz kadinlara iyi ki var iki dertlesip akil aliyoruz. insallah her zorlugu boyle boyle asacagiz. biz kadinlar cok gucluyuz yeterki kullanabilelim
0 oy
tarafından
Düşünceni bir anne olarak sana yakıştıramadım, sende bir annesin 
(563 puan) tarafından
Sanki kadın ne demişki anneliğini sorguluysunuz önce Bi kendine bak dön de
tarafından
Enes2020 ben senin evinde ne yaşıyorsun kocana kızına kim bakıyor yada genel anlamda bunu düşünmüyorum inancı farkındaysan annesinin rahatsızlığının altını çizdim kimin ne olacağı belli olmaz normal şartlarda külfeti zor olur tabiki
tarafından
Çimen sen bundan sonra yorumları 5 kere falan okuyup idrak ettikten sonra yorum yap ben onun anneligini sorgulamadım annene bak sende Bi annesin dedim
(563 puan) tarafından
Sen de insanları yargılamadan önce Bi 10 kere oku öyle yaz bence iyice idrak etmen lazım
tarafından
Sen şunu anlamıyorsun yargılamak ayrı fikir belirtmek ayrı burda insanlar birsey paylastiginda herkes ah canım tüh demek zorunda değil bu benim fikrim anladın
0 oy
tarafından
Valla insanız bunaliyoruz sende  bunalmissin bunaltmislar. Allah yardımcın olsun canım çok haklısın ama anne işte atsan atılmaz satsan satılmaz derler ya aynen öyle.

Yalnız babanlarin falan öyle gelip kalmalarını sana yük olmalarını doğru bulmadım 
(116 puan) tarafından
Benimde belimi büken o oluyor hem maddi hem manevi eşim çalışıyor sadece 2 kişilik yemek yapmak başka 5 6 kişilik yemek yapmak başka üstelik herkes sanki bu benim gorevimmis gibi davranıyor teşekkür eden bile yok
tarafından
Kıymet bilseler yardımcı olsalar en azından bir Allah razı olsun deseler bile insanın içi açılır. Anlıyorum seni canım çok zordur eminim. Ama kardeşine söyle en azından nişanlısı falan gelip yardımcı olmayacaksa yük te olmasın.
İnşallah rabbim mükâfatını kat kat verir hanene bereket bolluk versin canım. Dua et sabret
0 oy
tarafından
Yani keşke biraz ailende sana destek çıksa esinede sana da yazık kardeşin evlenince yanındaki yerlesicek 
(116 puan) tarafından
Destek çıkan yok malesef babamın durumu kötü değil ama kimse ne maddi ne manevi yardım etmiyor
0 oy
tarafından
Gayet iyi bir evlatsin . Eşin niye mutfakta yerde yatıyor yatak odanızda yatsın ya da salonda. Annene bakıyorsun anladım ama diğerlerinin sana gelip günlerce kalmaları hiç yardimci olmamaları çok sinir bozucu cidden . Tır şoförleri iyi kazanıyor diye biliyorum annene yardımcı birini tutsa baban kendi evinde kalsa sende gider bakarsın yine. Çocuğun çok küçük senin sevgine ilgine ihtiyacı var . Allah yardımcın olsun anne de açık şifalar versin ins.
(116 puan) tarafından
Teşekkür ederim tir şoförleri iyi kazanıyor evet babam yurt disi çalışıyor üstelik ama kardeşim evlenmek üzere ona masraf yapıyorlar biz tek maaşla geçiniyoruz yetmiyor kredi kartına 20000 borcumuz var kimsenin haberi yok annem yatalak falan değil bu arada normal geziniyor halsizlik var arada mide bulantısı oluyor onun dışında sorunu yok ama herseyi yemek istemediği için ona sürekli ayrı şeyler alıp yapmam gerekiyor eşimde çok horluyor iste yorulduğu için kızım sürekli uyanıyor ondan ayrı yatıyor bizi rahatsız etmemek için oda vardı orda yatıyordu ama odasını anneme verdim oda mutfakta yerde yatmak zorunda kaliyor
tarafından
Alışsın kızın sizden ayrı yatmasin eşin. Baban kardeşine destek oluyor tmm da bütün zorluğu sen çekiyorsun söyle en azından yemek temizlik yapacak biriyle anlassinlar bende yoruldum artık de. Sana da yazık hem o kadar kötü degilmis kendi evinde kalabilir
0 oy
(6,668 puan) tarafından
Eşinle niye ayrı yatırıyor sunz annenin misafirligi uzun belli ayrıca sadece annenle ilgilen gerisi kendini idare eder kızına vakit ayır
(116 puan) tarafından
Kızım uyuyamıyor çok hassas uykusu eşimde iste yorulduğu için aşırı horluyor ve öksürüyor rahatsız etmemek için ayrı yatıyor yoksa kızım uyanıp tekrar uyumaz kimseyi de uyutmaz
(6,668 puan) tarafından
İşte buna deli oluyorum hassas olsun alisireni sonu yapmayın bacım ayrı yatmayın  zaten 3 yaşına gelince ayririsin odasını anneden mesulsun gerisine karışma
(1,003 puan) tarafından
Erkek ilgi ister. Sadece annesi ve kızıyla ilgilenmesi de doğru değil. Her bakımdan zor bir hayat. Allah yardımcısı olsun
(116 puan) tarafından
Eşimi geçtim kızımla ilgilenemiyorum ki kendimize yemek anneme ayrı yemek kardeşim gelir herseyi yemez ona ayrı yemek evde insan fazla olunca sürekli kirleniyor temizle günlerim böyle geçiyor iki kere dışarı çıktık kızımı gezdirmek için annem suratını asti sende gel diyorum gelemem yürümek istemiyorum der
0 oy
tarafından
Büyük konuşmak istemem ama ölümlü dünya annemle bol bol vakit geçirmek isterim doya doya öpüp koklarım . Birşey demek istemiyorum ya Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin. Sen annene 2 ay bakamadın ama o seni bu yaşa getirmiş 
(8,082 puan) tarafından
Ya biraz anlasanız mı kızın derdini.?Anne de kolay biri değil 1 yasında cocukla kolay mı bu kadar bakımı vs yi üstlenmek.Allah ecrini zayi etmesin
tarafından
Daha geleli 2 ay olmuş ve dünyanın sonu gibi yazmış , buraya bir post paylaşmış ve yanlış düşünüp düşünmediğini sorup fikir almak istemiş ve benim açımdan bu düşüncenin yanlış olduğunu ve kendi fikrimi yazmışım demi? Seninle aynı düşüncede olmak zorunda mıyım? Sende kendi düşünceni cevaplar kısmından yazabilirsin
(116 puan) tarafından
Dünyanın sonu gibi bir post paylaşmadım ben yanlış anlamışsınız bu durumlardan dolayı eşimi özellikle kızımı ihmal ettim 1 yaşında daha bilmiyorum hiç hem bebeğinize hem hasta annenize bakmak zorunda kaldınız mı umarım kalmazsınız ama öyle karşıdan konuşulduğu gibi olmuyor malesef
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun eminim çok zordur. Allah yardımcınız olsun
(8,082 puan) tarafından
Düşüncemi cevaplar kısmından yazabılıyo olsam burada acık olmazdı galiba?2 ay kısa gibi görünsede aslında zor gecıyosa bır ömür gibidir.
0 oy
(7,418 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun bunalmakta haklısınız kolay değil çoğumuz bir çocuğa katlanamıyor senin yükün çok ağır bence o gelip hizmet bekleyenlerle açık açık konuş tamam annelerini görmeye geliyorlar ama hasta ziyaretinin kısa olanı makbuldür onlar misafir gibi ağırlanmak istiyorlarmış annene bakıyorsun birde onları yedirip içirmek zorunda değilsiniz anlayış göstermeleri lazım.
(116 puan) tarafından
Kimse durumun farkında değil bisi deyip kötü olmakta istemiyorum anlamaları lazim ama anlayan yok iste
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Rabbim annene şifa versin sanada bol sabır bunalmışsın belli hepimiz insanız bunalıyoruz 
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Bunalmissjn canım bütün yük omuzlarında olduğu için ağır gelebilir hadi kardeşinle babanı anladım da nişanlısı ne alaka madem geldi sana yardımcı da mı olmuyor Allah yardımcın olsun 
0 oy
(194 puan) tarafından
Valla burda yazilari okudukça hayretler içinde kaldim napacaksin kadini huzur  evine ver istersen aklima cok guzel.bir soz geldi bir anne 1 odada 10 evlada bakar 10 evlat 1 odaya sigdiramaz diye gercekten yaziklar olsun ..
(116 puan) tarafından
Bende sizin yazdıklarınıza hayretler içinde bakıyorum annemi istemiyorum diye birsey mi yazdım burdan bunu mu anladınız gerçekten bisi demiyorum
tarafından
Yazıyı nasıl okuyosunuz yada anlamak istediğiniz şekilde anlıyorsunuz siz kadın ne demiş siz ne anlamışsınız
(1,223 puan) tarafından
Uzaktan davulun sesi hoş gelir diye bir laf var ya tamda öyle işte burda böyle konusmak kolay tabi kadın sadece dert yanmış yoruluyorm kızıma vakit ayiramiyorm demş bizler bile yoruluyoruz yeri geliyor yemek yapmak bile zor geliyor hem çocuk hem ev işi anneme bakmak istemiyorm dememiş sonuçta yazıklar olsun denick kadarda düşmeyin yaa çok sinir oluyorm şöyle yazdığını gözü görmeyen konuştuğunu kullagi duymayan insanlara
0 oy
(2,772 puan) tarafından
Biz uzaktan oturduğumuz yerden konuşuyoruz basit basit şu bı gerçek ki çok zor insan eti ağır derler ya aynen öyle Allah yardım etsin diğer kardeşlerinde baksa en azından yükünü paylaşırlar. Eşin ayrıca neden ayrı yatıyo 
(116 puan) tarafından
Erkek kardeşim var evlenicek kendi derdine düşmüş başka kimseyi düşünmüyor eşim çok horluyor ve öksürüyor kızım uyuyamıyor aynı odada uyanıyor sürekli ondan dolayı ayrı yatıyordu ama onun yerinide anneme verdiğim için mutfakta yatıyor suan
(2,772 puan) tarafından
Sevgilisi geldiğinde sende şunu yap alış de canım onun haricinde bı faydamız olmaz sana
0 oy
tarafından
canım üzüldüm. Allah anene şifa versin . inşallah bu zor günler çabuk geçer. Zilhicce ayı ya. Bol bol dua et. 
(116 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Canim inan bende bazen cocuklarla ayni duruma düşüyorum insan psikolojik olarak gercekten çöküyor. Ama annen için de çok zor rabbim kimseyi oyle bi duruma düşürmesin sabret eminim cok zor ama anne sonucta rabbim mükafatını kat kat verecektir. Inan ne desem bilemiyorum insan bazen tükenmiş hissediyor sanâ diyecegim tek sey sabr ve dua<3

0 oy
(4,650 puan) tarafından
Rabbim tez zamanda annene şifa versin.kuzum bunalman normal annen rahatsız ona üzgünsün bebeğin var kocan var evin odası yetersiz.baban kardeşin ve nişanlısı gelip günlerce kaldıklarında yardım iste.tabiri caizse ağlamayan bebeğe emzik vermezler lakin bu yardım isteğin yanlış anlaşılmalara da yol açar sanki annene bakmak istemiyorsun gibi.kardeşin ve nişanlısı da gelip kalıyorlardı en azından nişanlısı gelip kalmayı biliyorsa yardım da edebilir.tamam elin kızı dersin daha bismillah iş bekleniyor denilebilir ama gerçek bu.ben nişanlımın ablasına gidip kalsam mutfağa girerim en azından çorba pilav yaparım çay servisi falan bunlara yardımcı olabilir.
0 oy
tarafından
Annannem böbrek hastasıymış. 42 yaşındayken vefat etti. Annem o zaman 24 yaşındaymış. Ben de 5 yaşındaydım. Annem ve babam evlendiği ilk günden itibaren hep annaanemlerde kalmış. Ben de tabi. Genç dayım var o zamanlar bi de. Annem dediğiniz gibi herkese bakmış. Sobalı rutubetli 2+1 ev. Babam dayımla yatmış çoğu defa hala iç çekerek anlatır. Annaannemin öldüğü günü hatırlıyorum. O gün annemi hatırlıyorum. Eminim anneannem 20 sene daha o pozisyonda yaşasaydı annem 20 sene daha ona bakar babam 20 sene daha dayımla yatardı. Herşey insanlar için. Ama önce merhamet...
(116 puan) tarafından
Burdan merhametsiz oldugumu mu anladınız cidden öyle olsam hiç istemem evime kaldı ki benim ikinci evliligim ilk eşimin anneannesini yani kaynanam kendi annesini istemedi altına kaciriyordu kadın diye benim evime geldi ben baktım 15 gün üstüme hiç vazife olmadığı halde anladınız mi
tarafından
Ben ailemin başından geçenleri anlattım. Size merhametsiz dediğim bir cümle göremiyorum. Ama sanıyorum ki siz içten içe kendinizi böyle adlediyorsunuz ki üzerinize alınmışsınız.
(116 puan) tarafından
Hic oyle olduğumu düşünmedim ama cümlenin sonunda önce merhamet yazarak bunu demek isteyen sizsiniz bence ama alınmıyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 207 göst.
13 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ayferdnz16 (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 777 göst.
28 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (871 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 501 göst.
2 Nisan 2022 Aile kategorisinde 3cocukannesi (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 253 göst.