0 oy
477 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (411 puan) tarafından
Eşime kalsa her gün et yemekleri olacak ama bende  bir koseyede atalım taraftarıyım eşim ay çıksın yeter derdinde siz her gün et yermmisiniz

33 Cevaplar

+2 oy
(1,283 puan) tarafından
Ne hergunu be kızım et alcak para mi var. Dolapta ekmekten baska bisey yok onlarda kalan ekmekleri galeta unu yapiyorum o yani. Aksama ne pisirsem diye kara kara düşünüyorum et olsa her seye at yemek oluyo ama iste allah daha cok versin yiyin yiyebiliyorken..
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benim eşim de  etçi o yüzden bir tane küçükbaş alırız kesip doğrayıp buzluğa atarız öyle daha iyi oluyor 
tarafından
Ahahaa erkekler hep öyle kız☺️ ama benimkide sevmiyo koyun etini
Ama mesela köfteci Yusuf'un köftesindede var sanırım ama ona bayılıyorum. Kizkardesimde sevmez koyun eti. O bile diyor bana, abla nasıl yiyorsun hayret ediyorum diye☺️
tarafından
Demekki onu bir şeylerle yok ediyorlar kokusunu belki de baharattan falan harmanlaniyor almıyorsun kokusunu
tarafından
Baharat yok aslında. Koku var ama o koku hoşuma gidiyor değişik☺️
tarafından
He ateşte pişiyor yaa gerçekten söylemesi ayıp bizde mangal yapınca hiç kokusu yok vallahi almıyorum hiç
tarafından
Aynennn bencede ondan
0 oy
(11,166 puan) tarafından

Olmasa aramam eşim de her gün olsa yer ama gidip özellikle de o kadar para vermez  :)

0 oy
(2,724 puan) tarafından
Valla etsiz yemek olmuyor yaa et olmadığı gün yapacak bir şey yok ne yapılabilir ki tabi ben makarna vs yaparım da
tarafından
Ne saçma bı yorum kız. Cevap vermek için sacmalamissin. Et olmadığı gün yapacak bir yemek yok yazmışsın. Nasıl yok onu anlamadım. Ben pişiriyorum valla.
Diğer arkadasda etsiz olunca doymuyorum yazmış. Etmi doyuruyor sanki.
Abartı değilde ne.
Yani sende yorum yapicam diye nusret ne alaka ya çocuk gibi
(2,724 puan) tarafından
Sana ne ya ikile şuradan
(2,724 puan) tarafından
Birincisi et olmadı mı yemek çeşitleri yapamıyorum demişim bu bana göre böyle ikincisi arkadaşta et olmadı mı doyamıyorum demiş sende et mı doyuruyor demişsin biraz araştır da öğren et ağır ve bol gidalı bir besindir.  Doyurur cabuk aciktirmaz.  
Abartın demişsin abarttım bende .
Saçmalayan da sensin yani kendin maydanoz olmuşsun bizim yorumumuza. Benim posta yorumum budur sana sormayı unuttum yorum yapmadan önce alla alla ya
tarafından
Ayy ne uzun yazmışsın. Okumadım bile. Belliki sokak agizlisin.sana cevab vermeye degmez
(2,724 puan) tarafından
Okuduğuna eminim :) bunu da okuyorsun iyi oku bir daha maydanoz olma
0 oy
(77 puan) tarafından
Şahsen tercih etmem 
0 oy
tarafından
Her gün et yenmez ki ya 
0 oy
(12,536 puan) tarafından
vejeteryendım ben haftada iki etli yemek
0 oy
(4,091 puan) tarafından
Oglen protein salata yani et tavuk balik  kofte yerim aksam Sebze yogurt yerim. Esim et tavuk sebze yemez sadece kiyma ve kofteli kebapvari yemekler yer sadece ona onlari yaparim. Bogazdan kisilmaz bence dunyaya bir kere geliyoruz. Bikirkim yapacaz diye makarna ekmek tarhana corbasi ekmek ile doyup kalkmaya calisan tanidiklarim var  bana cok sacma geliyor. Birikim tabiki guzel birsey ama bogazindan ccklarimdan. İhtyaclarimdan kismadan
(743 puan) tarafından
Bütün yollar ete çıkıyor:)))vallahi haklisiniz bogazdan kisilirmi hıc yarına cikacağımız ne malum malin varken yiceksin kardeşim:)))
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Hergün yenmiyor ya ben bir kilo kıymayı üçe bölüyorum yemek yapıyorum köfte yapacaksam hazırlarım bir kilo kıymayla birazını yine buzluğa atarım kuş başıda aynı bölüyorum atıyorum parça parça yemeklere katıyorum ama bir ayda bitiyor hergün değil ben sebze yemeklerini daha çok severim çocuklar etcil:)) 
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Eşim et olmasa yemek eksik kalır diyenlerden. Sırf et her ay zamlanıyo diye gitti arkadaşı ile ortak kuzu kesti daha uyguna geliyormuş 
0 oy
tarafından
Benim eşimde öyle ona kalsa hergun yer ben yapmıyorum kurbana kadar az birşey kalmış bir misafir gelse ona yaparım 
0 oy
(15,039 puan) tarafından
Biz her gün et yemeyiz. Haftada 1 2 en fazla. Sebze kuru bakliyat falan da severiz ve yeriz. Eşim sebzeleri benim kadar bayılarak yemese de yer. Mesela pırasa pisirdigim gün keşke yiyip gelseymisim diye şaka yapar. Ama yer yine de. Diğer bı çok sebzeyi de sever 
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Hergün sırf etten oluşan bir yemek yapmam ama etsiz kıymasız da çok nadir geçer günlerimiz. Çok şükür, eşim de sever ben de severim. oğlumuz da galiba etçi olacak :)
0 oy
(2,695 puan) tarafından
Kardeşim bizde et biterse 50 55 kiloluk bir kuzu alıp kesiyoruz. Hem ekonomik oluyor hem de ne yediğinizi biliyoruz. Kenara para da atılıyor böyle olunca :) 
0 oy
(4,662 puan) tarafından
Benim eşim et hastası ama her gün yapmam zaten evde sürekli yemiyor fazlası zarar 
0 oy
(1,003 puan) tarafından

Hergün et yiyecek durumum olsa yerim valla neden yemiyim :D

0 oy
(2,372 puan) tarafından
Yok yemeyiz her gün 
0 oy
(1,882 puan) tarafından
Böyle düşününce baktım her gün yiyormuşuz biz. Ana yemek et değilse bile illa etli yemek oluyor
0 oy
(743 puan) tarafından
Biz doğulular kahvaltida bile et arariz ya:))) şaka bı yana eşim her gün yer yani yetmeyince açmış midesi kaziniyormus kizimda öğle sabah kalkar et yokmu der tâbi tavuk eti genelde kırmızı et çök pahalı 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Genelde tavuk ve kıymalı ama her gün ne mide ne para dayanır açıkçası :) kırmızı et kurban etleri sağolsun 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 96 göst.
27 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 356 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Eda34 (295 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 845 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,288 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 320 göst.
19 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,460 puan) tarafından soruldu

378,380 soru

11,325,827 cevap

34,778 kullanıcı

...