+2 oy
572 göst.
Aile kategorisinde (1,022 puan) tarafından
Kizlar merhaba.

Annem yanimda bir haftadir allahim bu nasil bi rahatlik :) 

Normalde kizim uyumasa stres olurum nasil oyaliycam mizmizlancak diye simdi hic korkmuyorum ben oynatirken o yemek yapiyo bi isimiz oldugunda hemen hallediveriyoruz. Dun temizlik yaptik 11 de bitti o supurdu ben sildim topladim derken bitti hemencecik :) ne guzel ya birlikte yasamak 

24 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından

En İyi Cevap
Cocuk oyalamak acisindan cok sansli kelimesini kullandim. Herkes basina gelsin gor yazmis. Benim kayinvalidem cocukla oturup onu oyalasa bile yeter cunku hic bi isimi goremiyorum kizim hep kucak istedigi icin. Ne meraklilar ortalik karistirmaya
(4,103 puan) tarafından
:)))) aynn kesinlikle. Tek cckkem
Ben annemlere gdince. Kizim yedimi ictimi sisini kakasini yaptimi falan umrum disi herseyini ananesine yaptirir :))  sultanlik hayati yasiodum.:))simdi birine bakmasam oburunun bi  biseyi oluo ama mesela simdide ordayken annem alio bezi mezi yedidirio falan ben yedirim dio alio elimden. Benimde canima minnet al yedir diorum:))
(1,022 puan) tarafından
Benimki biraz yabancilik cekiyo bir hafta oldu hala gitmiyo anneanneye ama ben oynatirken annem yemegi bile yapsa bana yetiyo cok zor cunku bu ara ayrilik kaygisi yasiyo memeyi kestik daha da yapisti bana :)
-Reklam-
+1 oy
(5,720 puan) tarafından
Benim annem de yapar ama kaynanam kendi evini temizlemez ki benimkini temizlesin o yüzden uzak olmak en iyisi çok şükür halimize 
(1,022 puan) tarafından
Kaynanam benim dememle yapar bende derim cunku yetisemiyorum geldiklerinde annemle olunca isler hemen bitiyo ama ona sunu yap demezsem asla ellemez :)
0 oy
(6,516 puan) tarafından
Kedni adına konuş canım annem de rahatım doğru ama kaynana da hiç rahat değilim tam tersi diken üstünde olurum
(320 puan) tarafından
Her kayınvalide aynı değil bence ya benim kayınvalidem Allah razı olsun yardım eder bana iki hafta memlekette kaldık doğru düzgün iş yapmadım bile ha yapsam da zoruma gitmez sonuçta bende yaşıyorum o evde ve ayrıca genel olarak kayınvalide diye biz kafamızda kötü kodluyoruz iyi düşünelim onlarda eşlerimizin annesi :)
(1,022 puan) tarafından
Aynen herkes yasa gor demis. Geldiklerinde uzun kaliyolar zaten yasiyorum ama elbet bir arada yasamaya benzemez.
Kizimi oyalasa yeter ben is yapmaktan gocunmam ama kizimla is yapmak ekstra zorlasiyo
tarafından
Valla genelleme yaparsak çoğunluğu sıkıntılı arada çok nadir senin dediğin gibi çıkar iş yapmaya bende gocunmam onun evinde ama kendi evinin işini de görse fena olmaz
(9,977 puan) tarafından
Kesinlikle benim kayinvalidemde oylr degil. 2.hamileligimde buraz sikintiliydim son zamanlar saolsun geldi son 1.5 ay durdu bizle ogluma bakti yemek yapti temizlik iyi kotu yapti. Toparladi. Dogum yaptim yine bakti misafir geldi agirladi. Esim oglum ben disari ciktik kizima bakti. Bazen ikisinide uyuttuk gece esimle ciktik o evde kaldi. Saolsun cok yardimci oldu. 1.5 ayda dpgum sonrasi kaldi. Bayramdada biz gittik 1 hafta kaldik ordada hicbi is yapmadim gece kizima bile bakti emzirmeye getirdi yemekleri hep o yapti :)
(1,022 puan) tarafından
Ne guzel iyi anlasiyo olman :)
0 oy
(2,346 puan) tarafından
Ben ikisinde de rahat hissetmiyorum en iyisi tek başına kendi kafamca yaşamak 
(1,022 puan) tarafından
Ben cok bunalmistim canim her gun agliyodum gurbette skntidan
(2,346 puan) tarafından
Ha öyleyse durum başka canım araya özlem girerse iyi olur
(1,022 puan) tarafından
Kasimdan beri gormedim ondan
0 oy
(48,531 puan) tarafından
iste her anne ve kaynana seninki gibi degil masallah canim
(1,022 puan) tarafından
Kaynanam ben demeden bisey yapmaz her isi yonlendirmeyledir pek karismaz ama yanima gelir bekler ben anne sunu yapar misin desem yapar yardim etmeye calisir. Biraz sessiz sakin oldugu icin etliye sutluye karismaz ama denileni yapar
(48,531 puan) tarafından
yedi yıl oldu daha annem bir kez supurmedi kayinvalidem bir kez bebek mevlidinden sonra süpürdü
(1,022 puan) tarafından
Yok benimki kendi evi gibi is yapar (annem
0 oy
(787 puan) tarafından
Kendi adına konuş öncelikle annemde kalınca kendi evimden rahatım o ayrı .Ama aynı şey kayinvalidemde geçerli değil.Birde şanslı yazmış ya:):):):):):):):):):):):)) İnsAllah siz kayinvalidenizle birlikte oturursunuz.Birazda siz o şansi deneyin.
(1,022 puan) tarafından
Sana bisey diyen olmadi. Ne bu beddua gibi senin aran iyi olmayabilir cevaplamadan gecebilirsin.
(787 puan) tarafından
Şanslıydı ne oldu :)
(1,022 puan) tarafından
Evet sansli yardim edenlerle yasamak. Senin aran bozuk olabilir sanki seninki gibi bozulsun der gibi beddua ediyosun
(787 puan) tarafından
Aynı evin içine girersen emin ol sende bıkarsin.En iyisi bile mutlaka bir konuda canını sıkar.Sizi tanımıyorum bir alıp veremediğim yok aslada birlik oturun istemem ama öyle bir yazmisiniz ki şanslı diye şaşırdım empati yapın istedim yoksa bu konuda asla kimseye kaynananla otur bedduası vermem.Hayat boyu Cekirdek ailenizle mutlu sağlıklı yıllar dilerim .
Sizi  kırmak istemedim özür dilerim ❣️
(1,022 puan) tarafından
Kendi adima konustum kimseyle bi isim olmaz. Senin kotu olabilir ben su an iyi olabilirim yarin ne olacagi belli olmaz mesela cocugumu oyalasin yeter. İsimi kendim yaparim kizimla is yapmak asiri zor
0 oy
(594 puan) tarafından
Bence herşey göründüğü gibi toz pembe değil kaynana çok farklı başka 
(1,022 puan) tarafından
Canim herkesin kendine gore derdi var olaylara cok farkli bakiyosunuz ben iyi gecinenler icin yazdim kotuler kotudur elbet
(594 puan) tarafından
Aynen olabilir
0 oy
(5,132 puan) tarafından

Böyle yardım eden anne çoktur da kaynanalar maalesef zor bulursun böyle yardım edeni :))) 

Köle, yorulamaz, duygusuz olarak görürler gelini sanki kendileri hiiç gelin olmamış gibi 

(1,022 puan) tarafından
Yok benim lafim iyi gecinenlere kotulere degil
0 oy
(320 puan) tarafından
Evet annelerin yanında olması büyük rahatlık Rabbim yokluklarını göstermesin:) 
(1,022 puan) tarafından
Amin canim
0 oy
(1,450 puan) tarafından
Kisiye gore degisir kayinvalide ust katta annem bir sokak arkamda ama birgun adiyla gelelimde yardim edelim dediklerini duymadim
(1,022 puan) tarafından
Yakin olsa bende yardim istemem ama uzak cok zor kizim full kucakta
(1,450 puan) tarafından
Yakin olsa daha cok gucenirsin ben tek basima cabaliyorum bi destekleri yok diye
(1,022 puan) tarafından
Dogru diyosun daha sk gelinip gidilmeli aslinda
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Benim kaynanam doğumdan 10 gün sonra geldi eve makina atan bendim dikişli halimle çocuğumun altını ben degistiriyodum akşam yatmaya geliyodu sabah da kalkıp cikiyodu
(1,022 puan) tarafından
Herkes bir defil tabi. İyi olanlar elbet var
(1,529 puan) tarafından
Elbette ki var ama bize denk gelmedi
0 oy
(15,861 puan) tarafından
Emin misin? İster anne olsun ister kaynana olsun ev ev üstüne olmaz şimdilik her şey güzel olabilir ama uzun süre kalınca aynı şeyi düşüneceğini sanmıyorum 
(1,022 puan) tarafından
Canim mecazi konustum ay kadar ne yanlis anladiniz
Cocugu oyalamak icin bile bi insan lazim birlikte yasamak elbet zordur ben gurbette tekim. Bu ani cok hayal ettigim icin bana iyi geldi. Sana iyi gelmeyebilir ben kendimden bahsediyorum
0 oy
(11,166 puan) tarafından
Birlik yasamak degil ama çocuğunu oyalayan biri olsun istiyor insan yoksa diğer türlü işler hep bi eksik yapılıyor 
(1,022 puan) tarafından
Evet o bile apayri bi is. Bi tek cocugumu oyalasalar yeter ben is yapmaktan gocunmam
0 oy
(97 puan) tarafından
Kız ne kayınvalideyle yalanlar şanslı altlı üstlü oturuyoruz ayy resmen yuva yıkıcı ve boşversene seninki uzakmış ondan öyle diyorsun hele sen bir yakın ol bende yeni doğum yaptım kadın kapımı çalmıyor ya evime kızları bişey getiriyor gizli saklı alıp evine götürüyor kocama beni kötülüyor ama sen yabancıların yanında gör sanırsın melek öyle seviyorki bizi ama tek olsak kadın kapıyı suratıma kapıyor sjjs :))
(1,022 puan) tarafından
Kotuler elbet vardir. Benimkinin agzi var dili yok. Severim kendisini ama birlik yasamak farkli tabi
0 oy
(418 puan) tarafından

Ne güzel sevindim canım ama ben rahat olamıyorum hem annemin yanında hem kaynanamın en güzeli tek başıma olmak. Bırak çocuk ağzıma s.csın ama kafam rahat olsun o bana yeter :D Annemde kaynanamda iyiler çok şükür ama ben sevmiyorum öyle ya zırt pırt birlikte olmayı 

(1,022 puan) tarafından
Zirt pirt degil gurbetteyim aylardir evime bi allahin kulu girmedi her gun agladim. Bu anin hayalini cok kurdum o yuzden cennete dusmus gibi oldum :)
0 oy
(12,814 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sen rahatlığı annenle yaşamışsın kayinvalidesiyle yaşayanlar şanslı diyorsun burda bir tezat yok mu ? 
1. Si anne ile kayınvalide bir mi ? 
2.Si herkesin kayinavlidesi iyi mi hastaya refakat edeceğim diye gelip hizmet bekleyen kaynanalar var veya birlikte yaşıyor diye ne yediğinden ne zaman uyuyup ne zaman banyo yapacağına kadar her şeyine karışan kaynanalar var

Tabi böyle anneler de yani birlikte yaşamak her zaman iyi bir şey değil 
(12,814 puan) tarafından
Bir yıldır küçücük bebekle çalışıp ev işi yapan biriyim bir ay kayinvalidemlede kaldım. Bana o daha boğucu geldi ondan dedim geçici misafirlikte destek olması çok iyi ama birlikte yaşama fikri benim için korkunç
(1,022 puan) tarafından
Dogrudur. Yanlis anlasildim elbet evde yalniz yasamak guzel ama insan arada bi nefes almak istiyo.
(12,814 puan) tarafından
Buradakiler kaynanadan yana çok dertli ondan bu kadar sitem oldu. Benimki aynı şehre taşınacak düşüncesi bile içimi ürpertiyor işte yapar aslında çocukla da ilgilenir ama neyi nereye koydun ne aldın ne sattın her şeyin içinde evin içinde sürekli üstümde bir göz varda biri beni gözetliyor gibi hissediyorum ben mesela. Ama çocukla ilgileniyorlar Tabi o rahatlık sağlıyor
(1,022 puan) tarafından
Ben agirligimi koyarim kaynanam cok sessiz etliye sutluye karismaz. O yonden rahatim
(12,814 puan) tarafından
Ne güzel bende karıştırmam lafımı söylüyorum bu da sürekli çatışmaya sebep oluyor
0 oy
(12,542 puan) tarafından
evet haklisın 

ben işim birikirse yollarım sabahtan kaynanama gece bırakırlar bazen kalır arada dinlenmek iyi geliyor
(1,022 puan) tarafından
Cocugu oyalasalar yeter cidden ya o bile apayri is. Kucagimda sogan dogruyodum bu ara asiri kucakci ayrilik kaygisi yasiyo
(12,542 puan) tarafından
ne kadarlık ? benim kız oyle çok şey yapmıyor uysal ama yinede arada yolluyorum orda kalıyor
(1,022 puan) tarafından
16 aylik canim
0 oy
(39 puan) tarafından
Canım o annen yanında olduğu için rahatsız kayinvaliden olunca öyle rahat olmuyorsun :)) ben kendi annenle başka şehirlerde yaşıyoruz kışın geliyorlar babamla 1 2 ay kadar kalıyorlar bende çalışıyorum akşam eve geliyorum falan yemeğim hazır isim bitmiş Allah razı olsun yapıyor bende dinleniyorum ama kayinvalidem bize geldiğinde oda yemek yapıyor tabiki ama ben yine arkasında dolanıyorum soruyor o nerde bu nerde o yemek yapıyor ben bulaşık yıkıyorum falan annemdeki kadar rahat edemiyorum yani :)) şimdi hamileyim 2 hafta sonra doğumun var kısmetse inş benim annem geliyor o kadar kafam rahat ki ama kayinvalidem gelseydi bu kadar rahat edemezdim :) 
(1,022 puan) tarafından
Evet kayinvalidem benim dememle yapar. Ama yapar gene tabiki ayni rahatlik olmaz ama. Cocugu oyalasalar bile yeter gozuyle bakiyorum. İs yapmak terapi gibi geliyo yoksa
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Amann yorumlara bak ne bu öfke ne bu ön yargı herkesin kayınvalidesi kötü mü ? Veya herkes dört dörtlük mü yaşıyor yardım etmek ne zamandır böyle eleştiri odağı oldu kadın gelir yardım eder çeker gider yalnızsınız diye iyi anlaşan kayinvalideleri kıskanmayın lütfen ya 
(1,022 puan) tarafından
Ay agzini opuyim ya. Cidden ne yanlis anlasildi dedigim sey. Bedduaya kadar gitti. Tabiki annenin yerini tutmaz ama benimki iyidir yani. Pek karismaz ben kizarim veya elletmem diye ben demeden bisey yapmaz ben dersem sonuna kadar yapar. Cekingen yani ama cocugumu guzel oynatir onu yapsa bile op basina koy. Ben is yapmaktan gocunmam yoksa. Terapi gibi geliyo is ypmak. Ama cocukla yapmak bes on kat daha zor
0 oy
(3,830 puan) tarafından
Bende öyleyim ya biri gelince çok mutlu oluyorum çocukla ilgilensin de kafam rahat iş yapayım diye en azından yemeği uykuyu falan yapıyorlar aklım kalmıyor bende rahat rahat evin işlerini hallediyorum 
(1,022 puan) tarafından
Ayneen oyle. Cocugu oynatsinlar yeter dedigim sey bu zaten nirmalde yalnizken az uyudugunda tum gun kotu geciyo cunku beni mahfediyo. Ama evde biri varken varsin az uyusun bi sekilde zamani geciririz diye korkmuyorum. Konu buydu

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 309 göst.
26 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Anneadayi54 (968 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 540 göst.
21 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,587 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 556 göst.
3 Kasım 2021 Aile kategorisinde Buket masal (2,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 143 göst.
3 Eylül 2023 Aile kategorisinde Eda67 (1 puan) tarafından soruldu

378,429 soru

11,327,551 cevap

34,781 kullanıcı

...