+1 oy
578 göst.
Diğer kategorisinde (1,881 puan) tarafından
Günlük hayatımda yapmıyorum zaten ama bir yere giderken ufak dokunuşlar yapma gereği duyuyorum yani en azından gözaltına kapatıcı çok hafif maskara ve balm kesin yapıyorum. Fazlasını da zaten düğünden düğüne. Ama ben bu dışarı çıkarken yaptığımı da bırakmak istiyorum hiç yapmayım istiyorum. Öyle de kendimi eksik hissediyorum ya da sanki herkes bana bakıyor gibi çok bakımsız çok paspal görünüyor gibi hissediyorum. Böyle daha önce yapıp bırakan oldu mu yani bu hisle nasıl baş ettiniz geçiyor mu bir süre sonra ?

48 Cevaplar

0 oy
(48,496 puan) tarafından
bende gul hastalığı çıkınca mecbur biraktim simdi aklima.bile gelmiyo
(48,496 puan) tarafından
sagol canım şükür gecti ama uzun sürdü
(1,535 puan) tarafından
Gul hastalığı nasıl bisey acaba bende kendimden şüpheleniyorum yüzüm acayip kaşınıyor yanaklarımın üstü pembe pembe oluyor damarlı damarlı bide rimel sürünce devamlı gözlerim sulanıyor belirtiler bunlar olabilir mi
(48,496 puan) tarafından
benim yanagimda kucuk kizariklikti sonra yayıldı gözlerim de sürekli arpacik cikti orda kist gibi kaldi aldirdim patalojiye gitti gul lezyonu cikti  bazisinin pul pul dökülüyor kiminde de vücudunda cikiyo yaniyodu.yuzum
(1,535 puan) tarafından
Kesin bendede var fondöten filan suremiyorum zaten deli gibi kaşınıyor ama allikta sürsem oda dokunuyor ertesi gün bi değişik oluyor yanıyor
(48,496 puan) tarafından
güneş kremi kullan makyaj yapma gunese cikma
-Reklam-
0 oy
(4,084 puan) tarafından
Bende goz kalemi rimel surer kiviririm bi kirpiklerimi. Makyajim bukadardir. Yapmayinca kendimi hasta gibi goruyorum. Ama bazen vakit olmuo yapmiyorum 
(1,881 puan) tarafından
Aynen öyle hasta gibi hissediyorum kendimi halbuki evde hep makyajsızım ama dışarda olmuyor
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Bekarken çok yapardım ama öyle dışarı çıkmak için değil evde yüzümü boyar gezerdim evlendikten sonra Bi rimel bile surmuyorum eşim makyajdan hoşlanmıyo zaten bana da çok gereksiz gelmeye başladı çoğu malzeme mi kardeşime verdim
(1,881 puan) tarafından
Ben de evlendikten sonra baya azalttım şimdi de tam bırakmak istiyorum ama zor geliyor
(3,462 puan) tarafından
Sade yapiyosan bırakma yine hafif yap
0 oy
tarafından
Ben canım özel günler hariç asla yapmıyorum 
(1,881 puan) tarafından
Özel günlerde yapıyorum evdeyken yapmıyorum ama dışarı hastane işi bile olsa en azından kapatıcı ve rimel olmadan eksik hissediyorum
0 oy
(12,772 puan) tarafından
Makyaj bana göre devamlılığı olması gereken bir şey değil arada bir değişiklik olsun diye yapılan bir şey. Düşünceni buna yönlendirirsen alışırsın okuldaki belki de tek makyajsız öğretmen benim öğrencilerin bile çoğunda var ama alıştırdım kendimi sorun olmuyor 
(1,881 puan) tarafından
Sanki yapmayınca bir parçam eksik kalmış bir şey unutmuşum gibi hissediyorum
0 oy
(15,023 puan) tarafından
Ben hiç yapmam. Millet sana neden baksın . Senin her zamanki halini bilmez dışarıdaki insanlar. En fazla seni her zaman giren insanlar makyajsız olduğunu farkeder. Onlar da hemen alisirlar zaten. Ben de makyaj yapıp çıksam herkes bana bakiyo gibi gelir ☺️
(1,881 puan) tarafından
Kapatıcı sürmeyince sanıyorum ki rakun gibi geziyorum herkes bana bakıyor
(15,023 puan) tarafından
Ahshdhhd
0 oy
(6,164 puan) tarafından
Ben özel günlerde de yapmıyorum artık yüzüme sadece nemlendirici sürerim başka bişey kullanmam:)
(1,881 puan) tarafından
İnşallah o günlere gelirim :)
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bnde normal yapardım evlenince bıraktım başta insan tuaf okuyor ama snra alışıyorsun şuan cildim çok parlak ve güzeldir 
(1,881 puan) tarafından
Ben de zararından ötürü bırakmak istiyorum
(2,804 puan) tarafından
Yapmadığı zmn insanın yüzü solgun kararmış Bi tuaf görünüyor bn göz kalemi çok severdim sürmediğim zamn gözlerim kararmış şişmiş çok kötü görünürdü sanki sabaha kadr ağlamışım gbi şiş olurdu bnde bıraktım çok nadir en yakn akraba düğünü olucakta yapıcam
0 oy
(13,802 puan) tarafından
Ben önceden makyazsiz duramazdim. Evlendikten sonra bıraktım. Cildim daha iyi oldu bence böyle. Etrafimda makyaj yapanlarin cildini makyajsiz görünce çok yiprandiklarini gördüm. Cildim daha canli duruyor. Senin gözün alişinca rahatlarsin yapmak istemezsin. 
(1,881 puan) tarafından
Evet yıpratıyor baya bırakmak istiyorum ama kapatıcı sürmezsem dayak yemiş gibi oluyor gözlerim
0 oy
(4,192 puan) tarafından
Cok makyaj yapan birisi degilim. Dugunlerde bile yapmiyorum artik. Eskinde universitede falan, rimel,goz kalemi hafif bi ruj kullanirdim. Simdi hepsini biraktim. Cildimi temizliyorum ,nemlendirici kullaniyorum. Disari cikarkende gunes kremi kullaniyorum. Kimse de bana bakmiyo paspal falanda degilim :D 
(1,881 puan) tarafından
Ne bileyim benim gözaltlarım biraz koyu sanıyorum ki herkes ona bakıyor cık cık bu ne böyle diyor:D
(4,192 puan) tarafından
Aman ne bakcaklar be kiz. Benimde mor mor ama uykusuzluktan :D eski is yerimde gelen herkes makyajsizim diye cok begenirdi :) bankaciydik cok sasirirlardi ve cok begenirlerdi :) insanlar artik dogallik ariyo bence. Tabi bi de cildim puruzsuz ,temizleyince dogru kremle nemlendirince daha guzel oluyoruz bence.
0 oy
(6,202 puan) tarafından

Her zaman yapılmamalı zaten yaa cilt sağlığı için bence 

Bende düğünde veya özel günlerde yaparım dışarı çıkarken çok nasır yaparım genelde el yüz kremi sürerim yada bb krem oda zaten cilt tonu esitlemesi için 

Evde bazen vurur aklıma :D kalkıp yapıyorum 

Sende bir iki dışarı çıkarken yapma geçiyor zaten 

Bekarken düğüne giderken bile yapmazdım 

Evlendikten sonra öyle bir merak oluştu 

(1,881 puan) tarafından
Hiç yapmak istemiyorum artık ama herşeyden geçerim de kapatıcı olmadan olmuyor
0 oy
(551 puan) tarafından
Çok yapmazdım sadece gözlerime yapardım çocuk olunca evden nasıl ciktigimi bilmiyorum bazen saçımı bile toplayamiyorum ki kaldı makyaj hiçte bana bakıyorlar gibi gelmiyor herkes kendine baksın diyorum:) :)
(1,881 puan) tarafından
Çok yorgun görünüyorum yapmazsam o yüzden herkes bakıyor hissi geliyor
(551 puan) tarafından
Herkes seni tanımıyor ki baksın sen kendini makyajlı haline alistirdigin için o şekilde geliyor sana kimse için değil kendin için yaşa canın ne istiyorsa onu yap gerisini boşver bakan baksın
0 oy
(4,969 puan) tarafından
Senin dışarda yaptığın benim evde yaptığım resmen :D uğraşacak gücüm olmayınca bi ton eşitleyici güneş kremi sürüp çıkıyorum ama genel olarak seviyorum makyaj yapmayı. Önceden çok koyu yapardım bordo rujum eksik olmazdı nerdeyse ama evlendikten sonra biraz daha açtım renkleri :D
(1,881 puan) tarafından
Hepten bırakmak istiyorum da zor görünüyor
0 oy
(216 puan) tarafından
Bn cok yaprdım yanı dısaru cıkarken asla makyajsız cıkmazdım evlendim eşim yasak koydu  sadece günes kremi
(1,881 puan) tarafından
Yani öyle kimse yasaklayamaz da ben kendim yapmak istemiyorum ama zorlanıyorum
(216 puan) tarafından
Eşin olunca bazen uymak zorunda kalıyorsun hem iyi yaptı
0 oy
(7,871 puan) tarafından

Yani ben sadece rimel kullanıyorum hiç göz alti ruj bilmem ne surmuyom valla :D

(1,881 puan) tarafından
Gözaltlarım çok koyu rakun gibi oluyorum sürmezsem
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Vallaha ben yapmıyorm 
(1,881 puan) tarafından
Ne güzel :)
(1,151 puan) tarafından
Sağol canm
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Ben de rimel ve göz kalemı sürerdm tel evlendıktwn sonra esim hoslanamdıgu için onu da bıraktım. Biraz bagımlılık gibi 
(1,881 puan) tarafından
Zor oluyor vazgeçmek
0 oy
(531 puan) tarafından
Makyaj bağımlılık gibi birsey oluyor yapmadığın zaman kendini ruh gibi ve çirkin hissediyorsun ben üniversitede çok yapardım daha sonra bir anda bıraktım şimdi yüzüme gözüme hiçbir şey sürmüyorum diyorum ki niye kendime eziyet etmişim resmen ağırlık makyaj yapmayınca anlıyorsun doğal halinin daha güzel olduğunu 
(1,881 puan) tarafından
Evet işte ben de doğal olsun diyorum cildime zarar vermeyim diyorum ama özellikle de kapatıcı olmadan insan içine çıkamıyorum gözaltlarım koyu
0 oy
(12,525 puan) tarafından
güzellik nasılsın? 

eskiden eyeliner çekmeden çikmazdım dışarı sonra bıraktım bi tek güneş kremi kullanıyorum

hamileyken leke oluştu dünya döktum güzellik merkezine yok duruyo ama fondoten istemiyorum renkli güneş kremi aldım bklm
(1,881 puan) tarafından
Valla kafam karışık. Hem bırakmak istiyorum cildim için hem de gözlaltlarım bizi sakla diye bağırıyor
0 oy
(7,663 puan) tarafından
Makyaj benim 2. Adim :D bırakmam bırakamam çok seviyorum
(1,881 puan) tarafından
Artık pek sevmiyorum bırakmak istiyorum ama o beni bırakmıyor :D

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 858 göst.
19 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 65 göst.
7 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 180 göst.
12 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,444 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 826 göst.
26 Mart 2020 Diğer kategorisinde İlla (1,186 puan) tarafından soruldu

378,322 soru

11,323,375 cevap

34,775 kullanıcı

...