0 oy
1,583 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Eşimle 2.5 yıldır evliydik. Çocuğumuz yok. Eşim her zaman sevgisini az belli eden, soğuk ve umursamaz biriydi. Dönem dönem sevgisini belli eder, ben hep bununla yetinmeye çalışırdım. Son dönemlerde bana olan ilgisinin azaldığını, bana sevgisinde bir sorun olduğunu anlıyordum. Dün konuştuk, ona dedim ki, bence ben senin sevdiğin kadın değilim, esas kadın ben değilim, bunu hareketlerinden anlıyorum bence sen benimle bir mantık evliliği yaptın, ben uyumluyum, iyiyim güzelim vs. Diye benimle bir evlilik yaptın ama beni hiçbir zaman çok sevmedin hatta bence gençlik dönemlerinde bir kadına çok aşık olmuşsundur dedim. Bana evet dedi, beni çok sevmediğini itiraf etti. Sonrasında baya ağladım bildiğiniz onun gözünün önünde kriz geçirdim, ben bu haldeyken o da bana dünyanın sonu mu böyle saçma sapan haraketler yapma, artık benimle zamanını kaybetme dedi, boşanmaya karar verdik. Her şeyi geçtim, bunca yıl madem beni sevmiyordu bana nasıl oynadı ? Artık böyle bir şeyin kabulü olmaz. Her şeyin yalan olduğunu anladım fakat ben eşimi gerçekten çok seviyorum, onu nasıl unutacağım ? Yoluma nasıl devam edeceğim ? Ne yapmalıyım ? 

45 Cevaplar

+4 oy
(4,937 puan) tarafından
Zor ama senin avantajın iyiki çocuk olmamış o zaman daha zor olurdu hakkında hayırlısı olsun,eşinin bu yaptığı bana acımasızca geldi açıkçası 
(6,919 puan) tarafından
Umursamaz ol güçlü dur kendi ne her zaman kinden daha iyi bak bakımlı ol   seni cidden seven değer veren biri olucak o zaman bu yazın için ne kadar saçma yazmışım diceksin suan böyle hıssetmen gayet normal zaman ver kendine su akar yolunu bulur
-Reklam-
+1 oy
(4,158 puan) tarafından

image

yanlış anlama ama aklıma bu postun geldi o senin miydi diye durum çok üzücü ama bazen bizim sevdiğimiz değil de bizi seven hakkımızda çok daha hayırlı olıyor keşke sen de seni seveni seçseydin bu konuya gelince de bence kararlı dur sana böyle konuşan Bi adama gel yapmayalım etmeyelim dersen Bi değerin kalmaz illa biri pişman olacaksa bırak o olsun 
tarafından
Evet bende bunu çok düşünüyorum ve vicdan azabı çekiyorum canım
(196 puan) tarafından
İşte eğer ah ettiyse canım bırakmaz peşini helallik iste bence eğer onunda canı yanmışsa ah etmiştir
+1 oy
(7,121 puan) tarafından
Seni az çok tanırım bilirim . Bir insan aşık olduğunda asla ikinci kez aşık olamaz . Sever değer verir ama aşk başkadır . Seni seviyor esin sana değer veriyor bu yüzdende benden kurtul demiş . Sanace sana aşık olmamış . Bu şey gibi . Mesala yeni bir insanla arkadaş olursun değer verirsin hayatında yanında olduğu sürece derdini anlatır gezersin ama yanından gidince ya da zamanla çok çok değerli olmaz yokluğu o kadar belli olmaz onun gibi sever ama zmaanla yanımdaysa olması gerekeni yaparım o düzene uyarım yemek ye sohbet et günü konuş yada sorunsuz atlar bu düşüncelerdir . O yüzden kendini üzme ve asla benim yüzümden deme .  Sen belliki  aşık olmussun . Çünkü bir insan ne kadar severse sevsin sonunda gideceğini bilirse ne yapması gerektiğini de bilir . Dik durur . İnsallah en az psikolojik hasarla atlatırsın bu durumu 
(7,121 puan) tarafından
İşte sevgi duymadı değil balım aşk bir yerde öyle düşünme sevdi seni  yaptığı şeyler yalan değildi artık onunla beraberdin ve  birbirinizidiniz . Mantığın güzelliğin konuşman belki seni sevmiş ama aşık olmamış . O başka o senin gibi olmak . Sevmekle aşık olmak farkı ne biliyor musun . Aşk da aşırılık vardır herşeyin aşırısı yaparsın . Sarılmanın öpmenin sevmenin ilginin . Ama sevgide sadece seversin görüntüsünü yada sesini . Olması gerekeni yaparsın fazlası olmaz sarilmaksa bir kere bin kere olmaz o öpmek de bir kere ama aşk da opmelere doyamazsin . O yüzden sevmedi olarak bakma sevmis seni ama hayata sensiz de devam eder hiç sorun yaşamadan . Sevmeseydi sana dokunamaz sana tahammül edemezdi :( o yüzden böyle üzme kendini . Sen aşık olmusshn hep içinde kalbinde buyutmussun . Sen dayanamazsın . Aylarca yıllarca unutamayacaksin belki ama gececk atlatacaksin
tarafından
Çok teşekkür ederim doğru söylüyorsun
(7,121 puan) tarafından
Tek tavsiyem var güzel ayriliyorsun çok seviyorsun o yüzden söylüyorum . Sarıl ve o kokusunu içine çek  son kez . Bunun için asla pişman olmayacaksin çok üzüldüm senin için ağlıyorum inşallah atlatırsın
tarafından
Artık beni sevmeyen bir adama dokunmam sana özelden yazsam olur mu
(7,121 puan) tarafından
Olur tabi
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Bunu direk olarak patavatsizca söylemesine aşiri sinirlendim artik benimle zamanini kaybetme lafida küfürün alt versiyonu belki çok zaman geçirdiginiz için surekli yan yana oldugunuz için bi bunalti içine girdigini düşünerek yorumlucam bu yüzden hemen bosanmaktam ziyade eşinle bi ara vermenizi tavsiye ederim en azindan onunda duygularini ölçmuş olursun eşinde bu ayri kalmanin vasitasiyla seni özler ve sevdigini anlar umarimda öyle olur
+1 oy
(192 puan) tarafından
Ben aldatma ve şiddet olmadığı sürece boşanma taraftarı değilim inanın insan düşmanıyla bile evlense aynı yatağa girip aynı evi paylaşınca bi süre sonra sevmeye başlıyor ben de mantık evliliği yaptım ilk zamanlar çok zorlandım bi de ailemden çok uzaktım sonra tatil amaçlı bi süre ailemin yanına döndüm ve eşimi evimi ne kadar özlediğimi fark ettim dönünce bütün sorunlarımız geçti bitti şimdi herşeyden çok seviyorum onu eminim eşiniz de sizi seviyor sadece bunu fark etmesi lazım bu sürece hazır olmayıp bi süre kafanızı toplamak istediğinizi söyleyin uzaklaşın siz gidin ya da o gitsin uzunca bi süre ayrı kalın sonra ona göre değerlendirin boşanma fikrini 
0 oy
(482 puan) tarafından
Senin için çok zor bir durumdur ama o seni sevmiyormus kendi yoluna bakmalısın 
0 oy
(66 puan) tarafından
Severek evlenmediniz mı görücü usulü mü
tarafından
Severek evlendiğimizi düşünüyordum ama başından beri onun için mantık evliliğiymiş ben onu çok sevdiğim için mantıklı bir karar olduğum için evlenmiş benle
(66 puan) tarafından
Iyiki çocuğun yok bak inanki burda yorum yapmak kolay diye düşünebilirsin ama şunu da bil bazı insanlar aynı yollardan geçiyor ve ona göre sana yorum yapıyor  bidaha konuş eşinle ciddi olup olmadığını sor veya ne bilim içinde çok soru ve suppe vardır sor çocuk oyuncağı değil hiç bisey ozaman da kararı o ise belki sana bu kıyamet gibi görünen durum gül bahçeleri açacak ve seni ilerdeki daha büyük acılardan koruyacak minik bi yavrunun vebalide olmuyacak bu yol ayrımı of of hiç kolay olmucak ama Allah a güven vardır bi bildiği...
0 oy
(7,918 puan) tarafından
Yani sizden beklemezdim gercekten açtığın postlar eşinin seni sevdiği yöndendi sanki ama çocuğun yoksa çok doğru karar boşan kurtar kendini. Peki sen seviyormusun eşini.
tarafından
Ben eşimi çok seviyorum ne yazık ki
(7,918 puan) tarafından
Sevgi tek taraflı olunca hiç bir işe yaramıyor. Sizin için en hayırlısı boşanmak. Hakkınızda hayırlısı olsun
(1,151 puan) tarafından
Seviyom demiş ya minnoş nasl unutacağım demiş. Yarıya kadar mı okuyon ne
(7,918 puan) tarafından
Evet yarıya kadar okumuştum dikkat etmemişim Kafam okadar doluki benimde.
0 oy
(5,337 puan) tarafından
Eminmisin seni sevmediğine ya yani yenide evlisin ilaki her evde tartişmalar geçimsizlik olur ama sevgi bambaşka bişey insan eşine sarılinca sorunalri kendi arasında haledeblyor acaba bir anlık sinirle yada neblim biseye kızıp demiş olablirmi ya çok üzüldüm rabbim yaridmcin olsun inşallah 
tarafından
Evet sevmiyor beni
(5,337 puan) tarafından
Çok üzüldüm önceki postlarindan hatrliurium çok ilgisiz dyirdun
0 oy
(48,620 puan) tarafından
ay yazdim yazdim.sildim.ne.diyecegimi.bilemedim hakkinda hayirlisiolsun insallah
tarafından
Sağ ol teşekkürler
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Bir insanın hayatına girip evlenip 3 sene çalıp gitmek bu kadar kolay olmamalı. Çok üzgünüm senin için biliyorum çok zor gelecek ama bu gerçekle devam etmen de mümkün değil umarım mutlu olursun bundan sonrasında 
tarafından
Evet bende ona bunu dedim nasıl oynadın diye dünyanın sonu değil ya dedi
(1,824 puan) tarafından
Eşin duygusuz mu acaba bu nasıl cevaplar ya iyi sakin kalmışsın cidden ben biraz fevriyim kapı pencere inerdi kesin
tarafından
Ben de kendimi yerlere attım bildiğin ama o çok umursamaz ve eyvallahsız davrandı duygusuz biri bay
0 oy
(5,596 puan) tarafından
Evet çok kötü bir durum ama o ******** in dediği gibi dünyanın sonu değil unutamaz sın hiç bir şekilde sıradan bir insan bile hayatımızdan geçince unutmuyoruz ismi geçer onunla ilgili bir şey olur hatırlarız ama sevgin öyle bir biter ki sen bile şaşar kalırsın sen yeterki iste. Duygularını bastırma sakın ağlamak istiyorsan ağla gerekirse aylarca ağla ama daha sonra alışacaksın ve bitecek içine atarsan daha kötü olur ilerde çığ gibi olup önüne çıkar 
tarafından
Zamanımdan neden çaldı diye çok üzülüyorum
(5,596 puan) tarafından
Emin misin peki sevmediğine belki o an seni sinir etmek için söylemiş tir öyle olsa bile yaptığı yanlış yine

İnsan üzülür elbet bide sen çok seviyorum diyor sun Allah yardımcın olsun inşallah güç sabır versin sana bu süreçte kolaylık versin her kes kendine yakışanı yapar belkide böyle olması gerekiyor Du hayırlısı buydu bilemeyiz
0 oy
(12,945 puan) tarafından
1 eşin sanki sevgilisinden ayrılıyor gibi cevap vermiş 

2 madem sen çok seviyorsun cevabı az çokmtahmin ediyorsun neden onunla bu konuşmayı yaptın Hayır ben seni seviyorum demesini bekledin böyle cevap aldın 
tarafından
Eşim hep böyle umursamaz bir adamdı, kavgaları hep böyle kısa kestirir atar. Açıkçası böyle cevap beklemiyordum o bunu söyledi dediğin gibi
0 oy
(196 puan) tarafından
Canım çocuk olmadığı için mi yada hayatında başka biri vardır ya çok Zor bişey ne yazcagimi bilemedim siz belliki çok değer veriyosunuz ayrılık olucaksa varsın olsun sizin değerinizi sizi kaybettiğinde anlar çok gamsız gerçekten sorması ayıp olmasa cinsel  hayatınız nasıl gidiyodu 
tarafından
Cinsel hayatımız iyiydi. Bilmiyorum bu söylediklerimin hepsine evet üzgünüm dedi. Hangisine olduğunu anlamadım bence
(196 puan) tarafından
Bence ilk başlarda heves etti sonra da bence başka biri yaa hayatına girmiştir yada aklında başka biri vardır senin için çok üzgünüm bı evliligi bitirmek çok zor oluyor bence bı kez daha konuş aklında biri mi var yada neden böyle olduk çocuk istiyomuydi eşiniz
tarafından
Bazen istiyor bazen istemiyordu babasını kaybettiği için yıllar önce bu konuda travmaları vardı.
Aklında biri olmadığını söyledi ama eskiden beni sevdiğini de söylemişti yani bana sevgisi de yalanmış sonuçta bilemem
(196 puan) tarafından
Travmatik psikolojik sorunu varsa eğer ondanda olabilir diye düşünüyorum evlilik pek onu mutlu etememis Yoksa değer veren seven kadıni hangi erkek istemez ki
0 oy
(47 puan) tarafından
Öncelikle çok üzüldüm. Hakkınızda hayırlısı olsun. En azından ortada bir çocuk yok ayrılsanızda aranızda bağ kalmayacak. Seni sevmediğini bildiğin biriyle de ömür geçirmek işkence olacak bu saatten sonra. Oturup konuşmasan kimbilir ne zaman söyleyecekti sana o da ayrı bir garip olmuş. 
tarafından
Evet ona kalsa o hala böyle devam edermiş o çok tuhaf geldi bana
0 oy
(565 puan) tarafından
Auni şeyi kendim yasasaydim yapabileceğim tek şey vazgecmek olurdu aci da olsa .. bak aglamana dayanamayip deniyelim dese ileride butun sorunlar çözülür mu sence sen aklindan çıkarabilir misin bu günü sözlerini ne kadar mutlu edebilir bi dusun aci veren suphe veren bir gekecek mi zorda olsa vazgecmek mi vazgec bacim beklentin olmasn artik ondan bak ben yuva yikma taraftari deglm asla vazgctikden sonrası belki daha fatklida olur hersey belki kiymetini bile anlar kaybetme korkusu bile olur yada tam tersi umut de vermek istemiyorum ama bitirmen lazm icnde cok zor rabbim yardımcın olsun 
tarafından
Gerçekten aldatılmak bile unutulur ama bunu asla unutamam
0 oy
tarafından
aile buyuklerinizle konusun once onlar konussun esinizle
0 oy
(123 puan) tarafından
Peki bu konuşmanızdan ve öğrendiğin şeylerden sonra eşine karşı hislerinde hiç mi azalma olmadı şahsen benim olurdu bukadar kolay olmamalı çünkü hem sevmemiş hem kaç yıl yalandan bir evlilik sürdürmüş asla karşısında kendini güçsüz gösterme bence önce sen kendine değer vereceksin kendi başına üzül agla ama ona gösterme bunu senin bir gözyaşını bile haketmiyor çünkü
tarafından
Bilmiyorum şu an duygularımı şok halindeyim
0 oy
(1,131 puan) tarafından

Çok üzülerek okudum, seni sevmeyen bir adam ile ne kadar huzurlu, mutlu olabilirsin ki, şimdi canın çok acıyor ama ilerde iyiki diyeceksin, çünkü sevmediğin adamla ömür geçmeyeceği gibi sevilmediğin adamla da ömür geçmez , dilerim seni kaybettiğine çok pişman olur, sende gönlünce hakettiğin hayatı yaşarsın<3

tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Hala aynı evde misiniz, sevipte ayrılmak zordur ama imkansız değil. Allah yardımcınız olsun. Hayatta bundan daha kötüsü bunu bile bile evli kalmak bence :(
tarafından
Hayır değiliz

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,564 göst.
15 Eylül 2019 Aile kategorisinde Demet (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 42 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde fatos18 (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 255 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde fatos18 (736 puan) tarafından soruldu