+1 oy
858 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından
Kızlar benim oğlum 20 aylık ama artık ne yapıcağımi sasirdim  bir dakika bi yerde oturmuyo  sadece uyuduğu zaman onun dışında hiç oturduğunu gormedim  aşırı hareketli bi cocuk hicmi yorulmaz en önemlisi de evde ne varsa fırlatıp atiyo  eline ne geçerse kiriyo  evde hiçbirşey kalmadı psikologa  görürsem bi yararı olurmu  hayatımda böyle yaramaz  cocuk gormedim sizinkiler de böylemi  nasil başa cikiyorsunuz

36 Cevaplar

0 oy
(1,412 puan) tarafından
Çok zor gerçekten bnm oğlumda 9 aya girecek durmuyor yaa daha şimdiden durmuyor heryeri dağıtma kurcalama peşinde herhalde ilerleyen zamanlarda aynı senin oğlan gibi olcak sen diyon ya uyuyunca duruyor uyuyunca bile bin kere dönüyor yatakda
(106 puan) tarafından
Inşallah sakin olur canım korkutmak istemem ama daha zor günler bekliyo hep peşinde dolayıdansın ben her seferinde biraz büyüse rahat eder derdim yok büyüyünce hiç rahat okunuyo hep peşindesin aman bisey olmasın bi yerden düşmesin korkusuyla
(1,412 puan) tarafından
Şuan öyleyim her geçen gün daha güçlü durmuyor o yüzden haklısın her gün daha çok yoruluyorum neden böyle bu kadar durmuyor bilmiyorum
(106 puan) tarafından
Işte canım bende o yüzden pedagoga  goturucem bekli bi yararı olur
(1,412 puan) tarafından
Benimki şuan çok küçük götürsem de bir yararı olmaz her çocuğun gelişimi gerçekten farklı bazı çocuklar çok sakin oluyor bazılarıda böyle
-Reklam-
0 oy
(280 puan) tarafından
Yorumlari gorunce cok sevindim herkes dertli. Benim oglan da oyle cok hareketli. Sabah aksam disaridayiz. Bir de uyku sorunu var. Kalkip oturuyor gece dellendiriyor beni. Ama cok sukur su an icin atma kirma huyu yok. Genelde dikkat ediyor. Ama sacimizi cekiyor vuruyor. Canimizi acittigini anlamiyor. Empati yapamiyor. 
(106 puan) tarafından
Evet benimkide  sac çekiyo ısırığı dedigin  gibi empati  yapamiyolar  galiba yada oyun zannediyolar
0 oy
(359 puan) tarafından
24 aylıktan merhaba kesinlikle oturmuyo heryerde evde onu bı dakika gözümün önünden ayiramiyorum yanlış anlama sevindim bı tek benim çocuğum böyle değilmiş diye 19 aylıktan beri bu şekilde harektli durmuyo hiç hemde bende diyodum acaba benim ki mi böyle diye 
(106 puan) tarafından
Sadece seninki değilmiş canım bende benimki saniyodum  ama burda ogrendim  geneli boyleymis
0 oy
tarafından
18.5 aylık sadece kırma olayı yok.. Dagıtıyor koşuyor tırmanıyor.. Uyurken poposu yer görüyor sadece :) napsın cocukları evde enerjilerini atamıyorlar. Benm sabredemediğim tek nokta yemek yememesi. Yeni doğan bebek gbi sürekli etmeyim diyor.. O yuzden yemrk problemi var.. Hareketliliği neyse de yemek konusu bni çileden çıkartıyor 
(106 puan) tarafından
Benimkide pek düşmez yemek konusunda  ama yine birazda olsa yer tam istediğim gibi olmasada yiyor  inşallah yer canım senin bebeginde
0 oy
(2,367 puan) tarafından
Benim oğlanı mi anlattın sofrayı kurarım sinirlenir dediği o an olmasın kaşığı fırlatır yada yemeği döker 

Artık tahammülüm kalmıyor bağırıyorum malraef
(106 puan) tarafından
Aslında bağırmamak lazım ama insaniz bizde sonuçta insanın tahammül  sinirlarini  zorluyolar  bazen bende bagiriyorum  sonrada üzülüyorum bu sefer inşallah atlatırız bu gunleri
0 oy
(2,856 puan) tarafından
Kızımda 20 aylık. Gören erkek gibi bu diyor. Hiç durmuyor koltuk masa üstleri hep tehlike peşinde. Ama öyle atma huyu yok. Bazen birşeyi yere vurur o an hemen annem şunu al diyip yumuşak birşey veriyorum. Kızınca zaten deliriyor kapıları falan çarpıyor mecbur huyuna gidiyorum. Küsme huyu başladı istediği olmayınca ağlayarak başka odaya gidip kapanıp tepiniyor ya da kendini yere atiyor bilerek. O anlarda 10 dk falan sürüyor bende kahve yapip oturuyorum. Hiç görmem bile. 
(106 puan) tarafından
Canım sen en azindan kahve yapiyosun  bende oda yok onu yapsam kesin yanarız anca mama sandalyesinde zaptediyorum bende sert şeyleri kaldırdım sadece yumuşak oyuncaklarını bıraktım
(2,856 puan) tarafından
Mama sandalyesinde ayağa kalkıyor ucuna basiyor. Ben koymuyorum artik. O an delirince ne yapayım ağlaman bitince gel diyorum gidiyorum yanında.
0 oy
tarafından
Ay benimkide oturmaz asla çizgi film bile izleyince ayakta izliyor zorla oturtuyorum zamanla düzene girer diye düşünüyorum canım 20aykij benimkide 
(106 puan) tarafından
Inşallah düzene girer canım tek temennimiz
0 oy
(419 puan) tarafından

3 yaşında oğlum aynı seninki gibi gündüz uyumuyor bile nasıl akşamı ediyoruz bı Allah bı ben biliyom :D

(106 puan) tarafından
Hiç sorma canım benimkide uyumuyo nasil dayanıyorlar sasirdim
0 oy
(649 puan) tarafından
4 yaş erkek çocuk 4 tane lcd tv kırdı. Diyeceklerim bu kadar :) Allah yardımcımız olsun
(106 puan) tarafından
Valla canım diyecek söz bulamıyorum Allah yardimcimiz  olsun yakininda bizimkide kırar uzanamiyo tv ye geçen elektrik supurgesinin  hortumuyla  tam tv ye vuracakken  yakaladim
(649 puan) tarafından
Çok dikkat etmek gerek kaşla göz arasi yapıyorlar
0 oy
tarafından
Benim kızım 2buuciuk yaşında ,Eylül'de 3e girecek ve ben 27haftaligim..evim tersine dönmüş resmen.kaldiramiyorum bazen.bu nasıl kız çocuğu diyorum.firlatir kırar atar ıvır zıvır nevarsa kaldırdım  ,ya tekli berjalleri aliyo salonun ortasına itiyo bilmem nele yapiyo hayretler içerisinde izliyorum.ya sana anlatsam bunu bu kizmi yapiyo dersin.pskilojim çökmüş durumda :)
(106 puan) tarafından
Allah yardım etsin canım hepimize sabır versin
0 oy
(680 puan) tarafından
Benim büyük kızım sadece hastaysa uyuyorsa birşeyler izliyorsa sakinçe dururdu onun dışında hep hareket aksiyon çok şükür biraz sakinledi ama doğduğundan beri çaba sarfediyorum 4 ü bitecek Temmuzda.
(106 puan) tarafından
Inşallah büyüdükçe bizimkilerde  sakinleşir
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Canım benim kardeşim de öyle elindeki matarayı fırlattı televizyonu patlattı çok fazlaydı hatta çocuk doktoru atarax yazdı verin sakinlesin bu ne böyle diye adam siz nasıl dayanıyorsunuz bile dedi annem hiç vermedi şuan 7 yaşında bu sene ilkokula başladı derste durup durup herkes otururken geziyordu bağırıyordu bahçeşehir de okuyor ordaki pedagog aldı konuştu neden yapıyorsun gibisinden içimden geliyor duramıyorum demesi üzerine psikiyatri ye gidiyor izmir'de düzenli olarak ilan başlandı yeşil reçeteydi şimdi hap olarak gidiyor kırmızı reçete ama hiperaktivite değil dürtüsel heraketlilik tanısı konuldu eski halinden eser yok şimdi sadece akşam 9 da ilacın etkisi geçiyor yaramazlik yapıyor o kadar
(106 puan) tarafından
Anladım canım inşallah oda sakinleşir ama doktorun zamaninda  atarax yazması tuhaf fazla gelmezmi  çocuğa o Allah hepimize  sabır versin
(680 puan) tarafından
Ben de kızımdan şüpheleniyordum kitaplar aldım yeni.Onda da dürtüsellik ve karşı gelme bozukluğu var.Bebkliğinden beri farklı zaten bir dakka duramıyor kırıyor yırtıyor döküyor hbir aktivite yapamazdım.Çok fazla çaba sarfediyorum  sakinlesin diye baya işe yaradı şükür.Allah tan dikkat eksikliği yok o sadece ilaçla azalması sağlanıyormuş kitapta öyle yazıyor
(2,195 puan) tarafından
Aynen canım benim kardeşim de öyleydi her gün anaokuluna giderdik annemle düştü diye öğretmenler korkuyordu ne oldu diyorduk frenlerim tutmadı duvara çarptım diye gülüyordu şuan pedagog eşliğinde ilaç kullanıyor teşhisi de dürtüsel heraketlilik hap olarak alıyor dersleri çok iyi okul hayatına uyuyor neyse ki ama çok zor birşey sürekli evde her yere her şeye zarar veriyordu inanılmaz karşı geliyordu herşeye annem 7 sene kardeşimle bir yere gidemezdi gittiğinde de hasta olurdu şimdi daha iyi neyse ki
0 oy
(19,781 puan) tarafından
Çocuk bu ya neyini psikoloğa götürceksin benim oğlum 15 aylık aynı yani
(106 puan) tarafından
Yok canım çok hareketli  olduğu için değil vurma kırma olayı da var bizede vuruyo evde
0 oy
(4,060 puan) tarafından
Benimki de hiç oturmaz hiperaktif çıktı zatn doktora götürdüm ben vurma kırma yoktu hayırlı olsun oda başladı 3 yaşına girecek ikincide geliyor ben tımarhaneye yani vurma kırma olursa geri getir dedi galiba gidicez biz baklim götürsen iyi olur 
(106 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ikinci inşallah sakin olur biri yaramazsa  biri sakin olur diyolar ama inşallah öyle olur
(4,060 puan) tarafından
Normalde kızım sakın bir çocuktu hergun başka huy ekleniyor bebeklerinde bebek var gibi bile değildi evimizde 2 den sonra kudurdu benimki
0 oy
(8,344 puan) tarafından

Bwninkinin aynisi evde kalmari 1 tane sus esyam uniteyi bile kirdi cocugum napiyim kiziyom fayda etmio saldim kirdigi yere kadar

(106 puan) tarafından
Bende kaldirdim  uniteyi  tvyi  duvara monte ettim yetişse kiricak
0 oy
(7,035 puan) tarafından
Senin anlatımından bende 3 tane var bacı erkek çocukları hep hafaketli oluyorlar bende aynı durumdayim malesef 
(106 puan) tarafından
Inşallah zamanlar sakinleşirler  canim
(7,035 puan) tarafından
Vala hiç umudum yok desem

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 361 göst.
5 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Esrat (9,242 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 288 göst.
13 Kasım 2022 Aile kategorisinde Evrim.34 (537 puan) tarafından soruldu
0 oy