0 oy
559 göst.
Aile kategorisinde (3,323 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kimler evlenince evlenme teklifi aldı  ve nasil aldınız  evlenme teklifinizi anlatın  bakalim  evde tekim kendime okurum 

36 Cevaplar

+4 oy
(2,397 puan) tarafından

Ben aldim :)

Bayramda esimin koyune gitmistik (bu arada ailemden gizli gittim eheh:) koyunde de telefon cekmiyor. Yakin bir restaurantta yemek yedikten sonra koy yoluna girdik. Esimde yolda araba tekliyor insallah sikinti olmaz demisti daha koye gitmeden, megersem yol yapiyomus :) tam koy yolunda araba bozuldu dedi, cikti arabaya bakmaya. Ama yolda bir isik yok, zifiri karanlik sadece bizim arabanin isigi var. Sonra bana torpidodan tornavida versene dedi, bi actim yuzuk kutusu. Ilk inanamadim, kapadim bi daha actim. Sonra beni arabadan cikardi. Birden havai fisekler patladi. Megersem akrabalari da karanlikta saklanmis birden cicekler, volkanlar derken evlenme teklif etti :) o zamandan bu zamana 7 sene 2 cocukla yola devam ediyoruz :) hayatinda bozmadan yapabildigi tek ve en guzel surpriz :D
(3,323 puan) tarafından
Vay be teklife bak kırk yıl düşünsem  aklıma gelmez bu  sekil teklif
(585 puan) tarafından
Benimki de buna benzer karanlık yolda araba bozuldu deyip arabadan indi aynı bu şekilde hava fişekler patladı bagajdan çiçek ve yüzük kutusuyla geldi siz çöktü arkada da hakan altun teklif ediyorum benimle evlenir misin çalıyordu
(3,323 puan) tarafından
Sizinki çok romantik olmuş cnm
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Almadım zengo insanlar etmez direk hadi evlenek der sjsjsj
+1 oy
(12,779 puan) tarafından
Gayet sıradan bir evlilik teklifi idi tek güzel yanı bütün gece uyumadan kalkıp gelmişti yaşadığım şehre. Az romantik olsaydın falan diyordum ama çok çok romantik bir evlilik teklifinin nişan bozma ile sonlandığını gördüm yani önemli olan sevgi imiş romantizim boş geliyor şu an 
(3,323 puan) tarafından
Nişan bozma derken cnm şuan aynı kişiyle  mi evlisin
(12,779 puan) tarafından
Nişanı bozulan ben değilim canım eksik anlatmışım.  Hani kıyaslama yaparız ya sen niye öyle romantik değilsin bak ona neler yapmış diye. Başka bir yakınım çok romantik dillere destan bir teklif aldi ama çocuk üç gün sonra bıraktı gitti kızı
(3,323 puan) tarafından
Ay  üzüldüm insanın hayalleriyle oynamak artik çok kolay  hale gelmis
(12,779 puan) tarafından
Gerçekten öyle Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın
+1 oy
(174 puan) tarafından
Ben üniversite son sınıfta yaz okuluna kaldım Antalya'ya gittim eşimde normalde istanbuldaydi sürpriz yapıp oraya geldive yanında bı kaç arkadaşımızı da getirmiş başta bı kaç gün onlarla gezdiktozduk sonra bı akşam bana elbise verdi bembeyaz ayakkabıda almış hasır babet gibi hediye verdi sonra arkadaşımız onlaru giyin şık olalım dedi ve sahilde çok güzel evlenme teklifini yaptı :))
(3,323 puan) tarafından
Düşünceliymiş elbisesine  kadar  herşeyi  düşünmüş   ne guzel
(174 puan) tarafından
Evet o zamanlar öyleydi dün salatalık aserdim almadı :)) ahahha erkeklerin özeti resmen kocam
(3,323 puan) tarafından
Bak bu olmadi cnm insanın  canı birşey aşerse  o erkek almasa   sinir  olurum
(174 puan) tarafından
Bende öldüm ama benimki çok üşengeç kendi aserse bile almaz biliyorum malesef artık tanidim
+1 oy
(829 puan) tarafından
Ben evlenme teklifi almadan evlendim valla 
+1 oy
(547 puan) tarafından
Oda güzelmiş evlendikten sonra evlenme teklifi
+1 oy
(547 puan) tarafından
Ben evlenmeden önce aldım aile tanışmasına 2 hafta kala İstanbul'da otogarda etmişti:)
(3,323 puan) tarafından
Kız başka edecek yer bulamadi
(547 puan) tarafından
ben Bursa'da yaşıyordum oda İstanbul'da İstanbul'a buluşmaya gelmiştim pamukkaleyle anlaşmış ben otobüsten inince supriz :)))
0 oy
(12,897 puan) tarafından

Bursa da Konak 18 var orada almıştım evlenme teklifini :)

(3,323 puan) tarafından
Ne guzel evlenme teklifi etmiş
(12,897 puan) tarafından
Evet eşim önem verir sağolsun :)
0 oy
tarafından
Başlığın hatalı kapanır post başlığı değiştir 
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Üç yıllık sevgiliydik. Uzak mesafe ilişkisiydi sjsjs sonra görüştüğümüz bir zaman AVM ye gitmiştik. Soğuktu hava. Film izleyelim dedi. Zaten ayda yılda bir görüşüyoruz Sinemada vakit kaybetmeyelim dedim. İsrar etti illa. Çiçero diye bir filmdi. Girdik. izliyoruz filan bir baktım cebinden yüzüğü çıkardı benimle evlenir misin dedi..bir şok oldum sjsjsj utangaç milletin içinde söyleyemem diye karanlık yere götürmüş beni sjsjjs canım kocam benim. Çok özledim 
(3,323 puan) tarafından
Romantik erkeklerden zarar gelmez hicbir zaman ne güzel değer veriyor
(8,833 puan) tarafından
Aynen sağolsun düşünür bisiler yapmaya çalışır. Ama utanırdi eskiden. Evlendikten sonra daha rahat oldu. Allah başımdan eksik etmesin.bir an önce kavuştursun bizi
(3,323 puan) tarafından
Amin cnm  Rabbim kavuştursun sizi
0 oy
tarafından
Eşim o zamanlar organizasyon ile anlaşmış doğum günümde almıştım 
(3,323 puan) tarafından
Düşünmesi bile  yeter iki günü aynı anda kutlamış
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Bende aldım 

Çeyizimi almaya gidiyoruz günlerden14 Şubat sevgililer günü idi papatya alacaktım ama babam içerde çeyiz almaya gideceğiz annem içerde kaynanam içerde mutfağa yanina geldi haberim yok benimde 

Beş taş almıştı ozaman parmağıma taktı çeyizi aldık 

Ö günü hiç unutamam ya o yüzük için emekliliğini iptal ettirmesi benim için çok anlamlı keşke ettirmeseydi ama onu çok seviyorum şimdi benim maaşım var ve bir kurşuna dokunmam kart onda o çeker 
(3,323 puan) tarafından
Fedakarlik  yapmış  seni mutluk etmek için Rabbim bozmasın
(2,369 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(7,896 puan) tarafından
Aman evlilik teklifi denir mi bilmem benim adamın ayo gibi etti işte hafta sonu mangala gidelim dedi tamam dedim gittik mangala başladı Bi baktım elinde çiçek tektaşla geliyor arabadan da açmış teklif ediyorum benimle evlenir misin kısacası şaşırdım ama hiç mangalda evlilik teklifi mi olur anca benim ayı eder herhalde :) 
(3,323 puan) tarafından
Ne guzel kiz  daha ne istiyorsun  onu bile yapamayanlar  var gayet iyi teklif  etmiş Rabbil bozmasin
(7,896 puan) tarafından
Öylede hiç böyle hayal etmemiştim romantik birşey bekliyordum :)
(3,323 puan) tarafından
Oda bu sekil romantik bulup yapmış cnm
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Ramazan bayramında buluştuk. Araba çamura battı, bana iteklermisin dedi:)  eve geç kalmıştım, mecburen itekledim :D araba çamurdan çıkınca Beni orada bırakıp bastı gitti. Ben şokla arkasından bakıyordum. Sonra alakasız yönden çıktı geldi kocaman çiçek ve yüzükle. Dürüm de yaptırmış. Yüzüğü taktım, çiçeği aldım, dürümü yedim:D 11.yılımız
(3,323 puan) tarafından
Nice yıllarımız  olsun  cnm sizin teklif biraz ilginç  olmuş
(85 puan) tarafından
Bayildim valla bir omur mutlu olun :)
(3,584 puan) tarafından
İlginç ve spontane gelişmişti :)
0 oy
(30 puan) tarafından

Bende yatılı Bi yurtta görev yapıyordum. Sonra ayrıldım ordan. Gündüzleri Bi vakıfta derse gittim. Ordan Bi abla dedi görüşür müsün birisi var dedi daha doğrusu bana değil anneme sordu 20 yaşındaydım. Annem babama sordu falan biz görüştük. Telefon numaramız bile yoktu birbirimizde. İşte tanıştık ettik islami usullere göre. İlk görüşmeyi yaptık ağzım dilim bağlandı, hayır diyecek bişey bulamadım.. kiii ondan önce kaç kişiyi görmeden hayır diye çevirdim yani ama cidden ağzım dilim bağlanmıştı. Şehir dışında görev yapıyordu. İzni 3 gün kalmış, gitmeden 2. Görüşmeyi yapmak istedik. Bir gün sonra 2. Görüşmeyi yaptık. Tam 2 saat boyunca aralıksız konuştuk. Ben sordum o sordu en son tam kalkacakken ben şimdiden söyleyeyim sizinle evlenmek istiyorum dedi dümdüz :D Bende yaşım küçük ailem ne der falan bilmek istedim. Bende aynı fikirdeyim ama aileme sormam lazım diyip sırıta sırıta masadan kalkmıştım. Ertesi hafta babamla tanıştırdım.  Annem zaten başından beri olayın içinde hayran kaldı beyefendiye (imam kendisi ) sjsjs 40 gün sonra nişanla beraber resmi ve dini nikah kıydık. 2.5 ay sonra düğün oldu. Şuan 7 aylık evliyim ve karnımda 4 aylık Bi bebek taşıyorum. Eğer bekarlar varsa söylemek isterim ki evlilik dengini bulunca çok güzel bişey. Bulursanız denginizi basın nikahı sjsjsj

(3,323 puan) tarafından
Dogru insani bulunca direk basacaksın niyeki kendimde o sekil yaptım
(30 puan) tarafından
Bazı bekar arkadaşlarım evlenmek istemiyo burda da varsa diye yazdım :))
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Tepeden düşmeye evlenen ben. Özenip eşime sinir olmaya geldim 
(3,323 puan) tarafından
Şuan sana değer veriyorsa  sinir  olma
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Almadimkii :)))
(3,323 puan) tarafından
Değer veriyorsa  sıkıntı yok cnm
(1,248 puan) tarafından
Evtt cokk sukurr cnm
0 oy
(866 puan) tarafından

Eşim bana şehrin meşhur bir ormanlık yerinde renkli sis bombaları konfeti ve balonlarla teklif etmişti :angel:

(3,323 puan) tarafından
Ormanlık alanda teklif almak güzel olsa gerek  bari kimse olmaz
0 oy
(1,881 puan) tarafından
Valla almadım. Daha tanışalı 1 hafta olmuştu niyetin ciddiyse anneni gönder yoksa da ben manitacılık oynayamam yazma dedim annesi geldi 2 hafta sonra söz kestik öyle görüştük birbirimizi iyice tanıdık sonra evlendik
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Biz görücü usulü evlendik ama nişandan sonra etti ayıcık ve telefon almış bı kartona da anamın ilk ve tek gelini olur musun diye yazı yazmış öyle aldım 
(3,323 puan) tarafından
Ilk gelin olmak güzel bende ilk gelinim
(5,368 puan) tarafından
Evet ilk güzel ama arkamdan bı daha Gelen olmadı :D olmicakta 4 görümce var başka yok :D Allah razı olsun hepsi de iyidir de eltim olsun isterdim

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 349 göst.
2 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 1,073 göst.
25 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,181 göst.
10 Ekim 2021 Diğer kategorisinde itiiraf33 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 440 göst.