0 oy
672 göst.
Diğer kategorisinde (10,978 puan) tarafından
En sevmediğim şey ,komşularla problemim olmasi sanırım.sanki aynı apartmanda yaşayınca aynı evi paylasiyormusum gibi hissediyorum.olqbildigince tolerans gösteriyorum.Benimde bebeğim var gece ağladığı durmadigi oluyor bebektir.biri gelip bebek ağlıyor rahatsız oluyorum dese çok üzülürüm .kapı karşı komşum var iyi insanlarda.gelip gitmem yok ama selamlasir kapıda sohbet ederiz .ki zaten hiç bir zaman çocukların sesine laf etmedim yoksa sanırım her gece duyuyorum bebeğin ağlamasını.sanirim 3.5 yaşında filan olmalı bebekleri.asla lafım yok fakat her sabah birşey yaşıyoruz .bebek annesinin peşine apartmana cikiyor kapılarının önünde dakikalarca avaz avaz ağlıyor.apartman inliyor.bakan kişi de içeri almıyor çocuğu aglamasinin orada bitmesini bekliyor.ev ahalisi olarak zipliyoruz .oğlum 2.5 yaşında aylardır düzeni şaştı gece 1.30 u geçiyor yatması direniyor uykuya.1.30 da yattigimiz için sabah 7 de sese fırlayip kalkıyor agliyarak.asla çocuğu aglatmayin diyecek halim yok ağzını bantlayacak değiller ya ama en azından ağlarken apartmandan eve soksunlar bu derece ses olmaz bu şekilde  diye düşünüyorum.mesaj mi atsam bayana güzel dille kapıyı tıklatıp mi söylesem.bebektir asla ağlamasına lafım yok bebeğin ağlama saati olmaz ama çocuğa da yazık apartmanda avaz avaz boğazı patlayan kadar anne diye bağırıp ağlıyor.

24 Cevaplar

+1 oy
(178 puan) tarafından
Anladığım kadarıyla çalışan bir anne ve bakıcısı bu şekilde ağlatıyor vicdansız kadın. Bence direkt bebeğin annesi ile konuş çok üzüldüm bu duruma ya çünkü ben de yarın bi gün bebeğimi bırakıp çalışmaya başlıycam. Madem gerekli şekilde sorumluluğunu alamıyor bebeği ağlatıyor bilerek kazandığı parayı da haketmiyor. Annesi bilsin bu durumu belki de bakıcıyi değiştirir de yavrum her gün aynı eziyeti çekmez 
(2,704 puan) tarafından
Bence de annesi belki bilmiyodur biliyosa da ona soyle direkt calisaniyla muhattap olma
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kapısına git ciddi ciddi söyle canım uyar 
(10,978 puan) tarafından
Amacım vallahi şikayet değil yazık çocuğa onkadar ağlamasına izin verilmemeli perişan oluyor bir kucaklayıp öpüp teselli etmiyorlar çocuğu
tarafından
Söyle canım bencede yazık
0 oy
(3,490 puan) tarafından
Ayni sorunu yaşadım yıllarca kadın kapıyı aciyodu çocuk saatlerce çığlık atıyodu bina inliyodu resmen çok rahatsız oluyo insan 
(10,978 puan) tarafından
Yani her sabah her sabah oğlum uyanıyor.eger o olay yasanmazsa ki bayanin izin gününde yaşanmıyor geç yattığı için oğlum 10 a kadar uyuyor.haliyle bende çok uykusuz kalıyorum.ama asıl çocuğa yazık yani perişan oluyor bir oylamaya çalışmıyorlar çocuğu çocuk heder oluyor
(3,490 puan) tarafından
Herkesin terbiye etme yöntemi farklı sanırım
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Bebeğe üzüldüm yazik msj atabilirsin bence direk kapıya gidersen yanlış anlayabilir sende ne çektin su komşulardan be hepsi ayrı ayar ay ne olur alinma espiri sadece
(10,978 puan) tarafından
Yazık çocuk perişan oluyor vallaha.dakikalarca ağlıyor kapıda tepiniyor feryat ediyor .ilk kez görsen vallaha annesi öldü o an görüp feryat ediyor sanarsin.yani o çocuğu teselli edecek birşey yapmalılar bence
(4,216 puan) tarafından
Kim bakıyor ki annesine söyle bence sen gidince dakikalarca ağlıyor çocuğa yazik de bakan kişi pek umirsamiyor demkki yoksa çocuk avutmak bu kadar zor olmasa gerek
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bence soyle mesajda yuz yüze olmadığı için sevimsiz kaçabilir.
(10,978 puan) tarafından
Bir taraftan öyle de düşünüyorum bir taraftan şikayet mi olur diyorum
(4,651 puan) tarafından
Canım her şey şikayet .degil ki söylersin hani hem.biz uyaniyorz.hem.cocuk rezil oluyor yazık.cocuga.diye. Başka.komsular var mı bisey diyorlar mi
(10,978 puan) tarafından
Genelde herkes çalışıyor benden başka .çokta o çocuğun aglamasina perişan olmasıni filan umursayacaklarini düşünmüyorum diğerlerinin.
0 oy
(703 puan) tarafından
Bence kapısına gıt acıkca soyle benım kızım sesten rahatsız olmaz Allah'tan ama her sabah bende karsı ve yan daırenın sohbetine uyanıyorum cocuklarına okula göturduklerı saatte bır curcuna kopuyor kı anlatamam kapıları da şaaaaak taaak dıye cekıyor lar sabah sabah sıçrıyorum yataktan haftasonu gelınce mutlu oluyorum artık o noktadayım ya ama ıdare edıyorum cocugum da uyansa. erkenden ben gıder uyarırdım
(10,978 puan) tarafından
Ben vallahi çocuğa üzülüyorum .o çocuk onca vakit ağlarken canı çıkıyor.alcan onu opcen gel kuzum dicen teselli edeceksin olmazki
(703 puan) tarafından
Yada anne gorunmeden gönlünü ederek cıkarak evden ama ıste
(10,978 puan) tarafından
Ev içini bilemem belki kadın elinden geldiğince yapıyordur cikmadan
(703 puan) tarafından
Yanı bılemeyız evet ama görunen de kılavuz ıstemez canım cocukla saglıklı bır ıletısım olsa bu sekılde olmaz dıye dusunuyorum
0 oy
(2,108 puan) tarafından
Bizin eski apartmanda aynı sorunumuz vardı. Her sabah istisnasiz 5 10 dk ağlama krizleri oluyordu. Tek katta 4 daire birinden birine geçirmeye çalışıyorlardı çocuğu ama 1 dk bile sürmeyecek şey 10 dklari buluyordu. Cinnet geciriyordum artık evde uyumaya çalışırken. Sonra öğrendim ki çocuk engeliymiş. Deprem olduğunda merdivende karşılaşmıştık kaçarken fark ettik. Iyi ki ters bir şey soylememisim diye mutlu olmuştum sonrasında. Yeni taşınmıştık ve hiç konuşmamıştım komşuyla. Sonrasında da evden taşındık zaten 
(10,978 puan) tarafından
Yok elhamdülillah çocukta birşey yok sağlıklı sirin çok sevimli bir çocuk .ben çocuğa uzluyorum alıp öpüp koklayarak içeri sokulması gerekiyor bence perişan oluyor yerlere atıyor kendini yazık günah cocuga
0 oy
(10,420 puan) tarafından
Annesine söyle canım evladına da yazık eve soksun oyalasın de
0 oy
(3,894 puan) tarafından
Bizim bınada da var 3 sneedir burdayım cocuk 1 e gıdıyor her sabah aglar yazık. allahtan alt katta yoksa bınayı yıkıyor. 
0 oy
tarafından
Bizim binadaki sultan sizdede var desene:)) 2 yasinda bebek 3 .kata çıkarıyor yürüyerekk bebekle egliyor yuruyemiyor almiyor kucagina yazik gunah ya öf kizimda kapiyo gosteriyor ses geliyor diye bende odya getrip odanin kapisini kapatiyorum  azda olsa ses kısılıyor
0 oy
(2,903 puan) tarafından
Offf çok bile idare etmiş sın 

Evet çocuk bebek ağlar

Da yani evden çıkıp apartmanda ağlarsa hemde avaz avaz

Ben sabah o kafayla çıkarım ağzıma geleni söylerdim büyük ihtimalle

Sen gene sabırlı olmuş sun git kapısına 

En azından eve çek de evde ağlasın gerekirse akşama kadar

Sanırsın tek onlar yaşıyor apratmanda
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Anne calısıyomu  kıyamam ya belki haberi yok sustu sanıyor olabilir
0 oy
tarafından
Annesiyle yüz yüze görüş bence 
0 oy
tarafından
Canım belki çocuğun annesi bilmiyordur. Direk annesi ile konuş. Günah ya :(
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Annesinin kapıda aglatıldığından susana kadar orada olduğundan haberi var mı? Benim çocuğumu biri susana kadar kapıda bekletse komşuları düşünmeden o duruma önce sinirlenirim. Sen bence anne ile konuş şikayet etmek gibi olmasın ama çocuk susana kadar kapıda bekletiyor içeri alıp telkin etmesi gerek diye düşünüyorum içim acıyor diye söylerdim
0 oy
(6,725 puan) tarafından

ay yazık çocuğa :( o nasl çocuk bakmak öyle. annesinin haberi yoktur böyle bi durumdan. izah etmek senin kolayına nasıl geliyorsa öyle yapmalısın canım . mesaj atarak mı yüz yüze mi daha iiyi anlatırsın ? 

0 oy
(8,384 puan) tarafından
Aynı apartmanda yaşıyor olabilir miyiz diye düşündüm biran 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Anneye şikayet eder gibi söylersen yanlış anlamaz sen gidince oğlun çok ağlıyor çocuğun bağırmaktan boğazı yırtılacak yazık ginahtr bakıcıyı uyarsanda çocuğun gönlünü yapsa bir anne olarak içim sızlıyor çocuğu ağltmayıp dikkatini dağıtsa çocukta yıpranmaz de canım
0 oy
(8,339 puan) tarafından
Cocuk agladıgında kapıya çık noldu diye sor annesıne aglıyo derse ya bizde korktuk bişey oldu sandık cok ses oldu de. Anlarlarsa yapmazlar bı daha 
0 oy
(1,174 puan) tarafından
Çocuk kapıda ağlarken çıkıp uyarsanız daha nokta atışı olur gibi geldi . Eğer bakan kişi de bakıcı falan sa akşama da anneye söylersiniz

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 424 göst.
1 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 305 göst.
27 Mart 2023 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,978 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 155 göst.
14 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde G.ll0 (1,542 puan) tarafından soruldu

380,914 soru

11,404,379 cevap

34,942 kullanıcı

...