+1 oy
1,730 göst.
Aile kategorisinde (292 puan) tarafından

Kaç yıllık evliliğiniz var ve eşim bir fiske dahi vurmamıştır bana diyenler?

87 Cevaplar

0 oy
(3,328 puan) tarafından
Buna cesaret bile edemez. Sonuclarinin ne kadar ağır olacağını hissettirdim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Asıl el kaldırıp da buna susan var mı aramızda 
(13,887 puan) tarafından
Mecburiyetten susanlar var çevremde de biliyorum herkesin hayatı aynı değil Allah kimseye göstermesin
0 oy
(2,352 puan) tarafından
5 yıllık evliyim elini dahi kaldırmadı ve sinirlense gözü dönen bir insan yani
0 oy
(553 puan) tarafından
Benim ona dövmek değilde bişeyler fırlattığım çok oldu ama o ne el kaldırmıştır ne başka bir şey 
0 oy
(12,494 puan) tarafından
8 yıl oldu öyle bir şey olmadı hiç 
0 oy
(1,944 puan) tarafından
Normalmis gibi sormuşsun birde. Off  bari yasiyorsun,kabulde ediyorsun bunu boyle dillendiripte kendini kucük düşürme. 

Kendi adima bu soruya cevap dahi vermem
(292 puan) tarafından
Yaşadım ve sordum dayak oldu boşanmadım diye utanıcak değilim 3-4 yıl önce bir kere denedm malesef  bir kere daha oldu asıl senin böyle burada insan gibi cevap vermemen yanlış
(13,887 puan) tarafından
Yorumun çok itici elif ali insanların neler yaşadığını ne şartlarda yaşadığını bilmiyorsun havadan sallıyorsun

Çevremde eşinin korkusundan boşanamayan mesleği olmayan ailesi arkasında olmayan kadınlar var büyük lokma ye büyük konuşma..
(1,944 puan) tarafından
Yoo havadan sallamıyorum gayet dogru olani soyluyorum. Yasadğim ulkenin sosyal durumunun farkindayim ama bunun değismesi lazim sadece uzulmekle,kendimi onun yerine koymakla olacak is degil . Post sahibi oyle bir sormuski sanki cook normalmis gibi kizdigim nokta bu. Siddedin lami cimi olmaz,olmamalida. Eger post aldatmak uzerine olsaydi boyle buyuk laflar etmezdim ama şiddet cok farkli benim acimdan. Bu arda aldatmadım aldatilmadim da sadece varsayim
0 oy
(993 puan) tarafından
7.yil asla öyle birşey yapmaz yapmadı aksine birinden duysa çevresinden o kişiyle irtibatı da keser eşim baya hassas bu konuda 
0 oy
(1,339 puan) tarafından
Vuramaz öyle bir hakkı yok .!! 4 yıllık evliyiz 6 yıldır beraberiz en basitinden örnek veriyorum manyak mısın kelimesinş bile söylemedi  daha sevmez öyle şeyleri vurma hiç yok tabikş olsa kıyameti koparırım 
0 oy
(934 puan) tarafından
Çok şükür hiç olmadı 
0 oy
(7,618 puan) tarafından
Normal olan da el kaldırmaması değil mi zaten sanki herkes bi şekilde koca dayağı yiyormuş gibi sormuşsun.
(292 puan) tarafından
Öyle düşünerek sormadım ben de sürekli dayak yiyen ve bunu normalleştiren biri değilim 2 kez yaşadım birinde çektim gittim 3-4 sene sonra birdaha oldu ne yapacağımı bilemiyorum dedimmnormalleştirmedim anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz
0 oy
(7,258 puan) tarafından
Kaldırdığı gibi vuramadan indirir o elini ;)
0 oy
tarafından
Ya niye vursun öyle sacmalikmi olur ,tabikide var, yani vurması zaten normal birşey değil ,hani eşim öyle birşey yapsa annesinden emmidigi sütü burnundan getiririm ki, zaten eşimin yapisida öyle dövüşmeye meyilmi biri değildir kibar nerde nasıl konuşacağını bilen olgundur,birazda  entelektüel bir yapısı vardır 10 yıldır beraberiz 8 yıldır evliyiz aramızda tartışma bile sene bir anca olur. 
0 oy
(332 puan) tarafından

Asla sinirden deli bile olsa yapamaz ve yapmadi. sinirini hep kendinden çıkarır duvarı falan yumruklar. Sakin biridir sinirlendirmek kolay olmasada ben bazen delirtiyorum  sinirlenince kotu sinirlenir bi keresinde sinirden titreme falan gelmisti korkmuştum. O anki sinirle bile bana bi şey yapmadiysa hayatda yapmaz emin oldum:D

0 oy
(8,330 puan) tarafından
Kışkırttığım için vurulmuşluğum vardır. Ben asla sucsuzum demem cunku deli zorlarım adamın sınırını :D sonrada pişman hissettiririm. Bende ona vururum hırpalarım yırtarım üstünü başını:D 
(292 puan) tarafından
Canım malesef ben de 2 kez yaşadım birinde çektim gittim 10 sene içinde bu ikincisii oldu aynen karşışılığınıda verdim ama böyle bir olay yaşamak çok zor ve kötü bir durum
(292 puan) tarafından
Yalnız vurulmuşluğum vardır kelimesi beni benden aldı
(8,330 puan) tarafından
Ama öyle :) sınır zorlamaya engel olamıyorum inan. Gsliba karsımdakini öyle yeniyorum.  Ya bizimki cok ciddi olmadı acıkcası kırıldım ama karsılıgında gönlümü aldı. Bazen iliskide konusarak anlasmak mümkün olmuyo.
0 oy
tarafından
5 senedır evlıyız ne munasebet ya nasıl post bu? Alnını karıslarım ben adamın
(292 puan) tarafından
Ne zaman foruma girsem mutlaka bir şiddet olayı ile ilgili bir post oluyor farketmedin herhalde
tarafından
Burda boyle postların olması şiddetin normalleşmesi demek degıl kı, şiddet kucumsenemez affedılemez ben her sıddet postuna da bunu soyluyorum
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Pardon da sanki öyle bı hakları varmış da hakkını kullanmayan var mı gibi olmuş 
0 oy
(4,216 puan) tarafından
7 yıldır daha elini bile kaldırmadı çok şükür bende buna sebebiyet verecek kadar düşmedim birazda insana bağlı adami zivanadan çıkarıp sonra bana el kaldırdı diye ağlayan çok kadın gördüm ben maalesef
(3,559 puan) tarafından
Sebebiyet vermek? Ve verecek kadar düşmemek? Adamı zivanadan çıkarmak sen ne içiyosun ya? İsterse tımarhanelik olsun Dini açıdan dahi bakıldığında kadına vuramaz dinde bile vurmaktan bahsedilen aldatma yoluna girmiş girme eylemi yapanlara o da yüze kafaya asla vuramaz sen gelmişsin zivanadan çıkarmak diyorsun kadın ancak namussuzluk yapma eylemini gerçekleştiriyorsa o yoldaysa hatta vurmak bile en son ki radde dinimizde ben bu yorumu ne görmüş ne okumuş olayım sana da pes kadın namussuzluk dışında her türlü konuda haklıdır HAKLI olmayada devam edecektir. Bunun dışında hiç bir saçma neden dövmeye sebep olamaz kadın düşmanı olmayın ya kadın erkeği zıvanadan çıkarıyorsa o zaman o erkek müsvettesi kadına olması gerektiği gibi davranmamıştır. Haklı kadını haksız çıkarmaya çalışmıştır yada susturmaya . Ben yazdıkça tepem atıyor kısa kesicem KADINA ASLA AMA ASLA EL KALKAMAAAAAAAAZ!!!!
(4,216 puan) tarafından
Yani yorum yaparken neden bu kadar yükseldin anlamdım yaratılış olarak erkek kadindan daha güçlü daha kuvvetli yaratıldı ama duygusal olarak kadina göre daha zayıftır ben vurmayı normalleştirmedim farkındaysan ama hepimiz insanız senin eşin ne kadar iyi olursa olsun damarına basarsan sana el kaldırabilir bu senin elinde olan birşey erkeğin bu konuda yatkınlığı kadina göre daha fazladır karşısında ki insan bunu tetiklerse ortaya şiddet çıkabilir ben bunu anlatmaya çalıştım bana sen ne içiyorsun falan demene gerek yoktu azıcık sakin bunu sana ne babasından nede kocasından bu güne kadar bir tokat yememiş bir kadin olarak söylüyorum
(3,559 puan) tarafından
Bende ne babamdan ne eşimden tek bir tokat yememiş biri olarak söyledim . Ve hiç bir şekilde katılmıyorum o yorumuna .
(4,216 puan) tarafından
Sizin düşünceniz saygı duyarım
0 oy
(290 puan) tarafından
Eşim yok naiftir... Sesini bile yükseltmez.. Allah korkusu var. Hep derim yine diyeyim yetiştirenden Allah razı olsun. 
0 oy
(1,405 puan) tarafından

3 yillik evliyiz ikimizde de ofke problemi var cok sukur daha hic el kaldirmadi kaldirirsa canindan olur biliyor :D

0 oy
(2,701 puan) tarafından
5 yıllık evliyiz ben daha sinirliyim çok şükür öyle kavgalar olmadı Rabbim uzak etsin herkesten 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 214 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde mvlude.97 (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 303 göst.
25 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Bkt_ (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 488 göst.
12 Şubat 2019 Diğer kategorisinde Cevriye16 (1,379 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 495 göst.