0 oy
389 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Üst komşumun 2 çocuğu var biri 1. Sınıf diğeri 4 yaşında galiba tam bilmiyorum küçük olan yaramaz bir çocuk evde sürekli zıplıyorlar bir kapı kapatıyorlar ev sallanıyor ve çocuk ağlarken bağıra bağıra çığlık ata ata ağlıyor 1 kere binada kıyameti kopardı hadi dedm öğlen ama bu sabah 09:30 da bina inledi anne, babası kızdı ama binada bırakıp alt kata indiler çocuk çığlık atıyor bebeğim bütün gece uyumadı sabahta kalktı ağladı zorla uyuttum benim katıma geldi ama ne çığlık atmak anlatamam bende kapıyı açtım bebek uyuyor bağırma dedim kapattım zaten gecede seslerinden uyuyamıyoruz 6 aydır sesim çıkmadı 

imageböyle bir mesaj attım ve gayet sakin kibar bir mesaj bu ama kendisinin yazdıklarına bakın gerçekten herkes söylüyor edepsiz sizden önceki kiracılarda bunların sesi yüzünden taşındı demişlerdi inanmamıştım hayır çocuğunu al kucağına binadan çık niye bağırtıyorsun siz olsanız tepkiniz ne olurdu 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Daha cevap ne yazdı merak ettim 
tarafından
Ben kendimi tutmaya çalışırım ama eşimi tutmam çok zor olacak
tarafından
Tamam saldırın kavga edin sonuç nolcak
tarafından
Hiç birşey canım diyorum ya ben öyle kolay kolay kavga eden bir insan değilim elimden geldiğince eşime de hakim olucam
tarafından
Çözüm odaklı olun diye söylüyorum canım kavga etmenin sonucu yok ev sahıbı olan siz olsaydınız onlar kiracı olsaydı  keşke onların gitme ihtimali olurdu ama siz kiracısınız kıme anlatsan çık başka yere taşın diyecek kavga etmemek en iyisi
tarafından
Haklısın
-Reklam-
+2 oy
(1,763 puan) tarafından
Çocuk ağlıyorsa kadın ne yapsın  ama bilerek ağlatnak ayrı bir durum asansör bozuk kadının eli dolu çocukta kucak istiyor annesi de sen yuru demisse aglamissa sen haksizsin benim çocuk da merdiven inip çıkarken konuşuyor ben kızıyorum ama çocuğun ağzını bantlayacak da değilim hadi o çocuk bağırıyor senin kocan neden maç izlerken akşam 9 da bağırıp çağırıyor ay bizim mahallede de TE karşı apartmanda biri sürekli böyle maç izledikçe goool vb bağırıyor ay Allah'tan bizim apartmanda değil 9 da erken bir saat değil yatsı vakti benim çocuğum bağırıp çağırmaz ama oldu ki ağladı diye komşum senin gibi rahatsız oluyorum dese ben sinirle çok kızardım bu elektrikli süpürge mı ki calistirmayayim
tarafından
Çocuğunu orada bırakıp çıkamaz alsın kucağına çıksın
(1,763 puan) tarafından
Pardon da cidden sen ne ayaksın hayır bir de annesin hangi anne çocuğunu bırakıp çıkar babası da yanında diyorsun sen mükemmel bir annesin nasıl çocuk bakildigini herkes gelip senden öğrensin hicbkr çocuk ağlamasın bir tek seninkiler ağlasın bu kadar tahammülsüz insanlar cidden apartmanlarda oturmamali kiraciysan en üst kata kiraya çık yani
(1,763 puan) tarafından
dışarı çıktığımda istediği birşeyi alana kadar kıyameti koparır evde sürekli peşimde ben bir türlü düzen oluşturamadım ne temizlik, ne genel anlamda nasıl düzen oluşturabilirim fikirlerinize açığım bu arada tek sen bunları yaşamıyorsun yazabilirsiniz evet benim gibi çok anne var ama ben depresyona girdim galiba sürekli sinirli, bağıran bir tip oldum böyle olmak istemiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim

Bak bunu bizzat sen yazmışsın e senin çocuğun şimdiden istediği bir şey alınmıyor diye kıyameti kopartiyor yarın nasıl evde dizginleyeceksin emin ol bugün kinadigin şeyleri yarın biri çıkıp senin çocuğuna söyleyecek tahammülsüz biriyim diyen sensin tedavi ol bence
tarafından
Kızım sen hasta mısın kadın çocuğunu bırakıp binanın dışına çıktı çocuğu da binada ağladı karı koca binanın dışına indiler çocukları gelmiyor diye siz cidden hastasınız
(1,763 puan) tarafından
Kim hasta belli. Bu arada ben senin kızın değilim bu bir tahammülün belli ki kimseye yok senin yoksa  anlıyorum olabilir ama  çocuk bağırıyor diye kimse şikayet edemez çocuğun bağırma hakkı da ağlama hakkı da zıplama hoplama hakkı da var
+1 oy
(4,196 puan) tarafından
Off yok bu laftan anlamaz. Hep kendini hakli cikarcak bi tip. Ben ust komsumda ayni. Sabah 5 te yuksek ses muzikler. Evde top oynayan ,hoplayan ziplayan cocuklar. Artik bisey demiyoruz kapiyi falan da acmiyodu zaten.  Neyse bi mucize oldu da tasindi. Ev sahibi ile anlasamamiar. 
(4,196 puan) tarafından
Aynen uste cikiyo bi de sizi sucluyo. Allah yardimciniz olsun.
tarafından
Aminn ama edebim bir yere kadar bende bedavaya oturmuyorum
tarafından
Canım size bişey sormak istiyorum lüx sitede yaşayan var mı aranızda oralarda da böyle ses sorunu varmı acaba
Siz nasıl apartmanda oturuyorsunuz
(4,196 puan) tarafından
Bizim ki normal bi site. Luks degil. Cok ses sorunu var. Ama komsum ev alirken ilk luks bi sitede luks bi eve bakmislar. Tum sokagin gurultusu evde diyolardi. Bizim karsi daireyi alip yaptirdilar. Bizim ev cok gurultulu onlarda his ses yok. Duvarlarina camlarina kadar ozel yaptirdilar.
tarafından
Karşımızda lüx site var 17 şer katlı 4 blok. Merak ettim yenı lüx binalarda görültü sorunu olmuyor mu acaba diye eski binalarda mı oluyor sadece
+1 oy
(7,662 puan) tarafından

Kadın da gayet sağlıklı bence.  Bir kere uyarmışsın zaten farklı durumları tekrar tekrar vurgulaman yanlış olmuş. Çok ayıp yani (senin yaptığın) :angry:

(7,662 puan) tarafından
Tamam bir kere uyarmışsın zaten diyorum ikinci bir mesaja gerek yoktu.  Sen büyütmüşsün. Bir de burada dedikodusunu yapıyorsun
tarafından
Ayyy Allah aşkına siz hiç mi burada soru sormuyorsunuz yapmayın lütfen ben siz olsanız ne yapardınız diye post açtım tabiki bana öyle ters cevap verirse bende cevapsız bırakmam
(7,662 puan) tarafından
Ters bir cevap vermemiş işte. Sen nasıl şikayet ediyorsan sesten o da aynı şekilde şikayet edebilir ki bu zamana kadar söylemediğinden bahsediyor. Ben burada ne kayınailem hakkında ne de bir başkası hakkında post açmadım. Mesele bu değil zaten, sizin olayı büyütmeniz. Allah bilir eşinize de yansıtmışsınızdır durumu
tarafından
O öyle ters ters konuşursa büyütürm ben akşam 21:30 da uyutuyorum çocukları ve kendimizde gayet sessiz duruyorz akşam 7-8 de karışamaz kimse kimseye
(7,662 puan) tarafından
On ikiye kadar kimse kimseye karışamaz.
+1 oy
(651 puan) tarafından
Benim ikibucuk yaşindaki kızımda sürekli ağlar bağıra bağıra ve öyle kucağa almakla falnda zor sakinleşir. Bugüne kadarda sağolsunlar hiç bı komşum şikayette bulunmadi. Sizin cocugunuz hiç ağlamayan çok sakin bı bebeğiniz var sanırsam ondan böyle anlayişsizsiniz. Binadan alıp çıksın demişsinizde her yaramazlık yaptığında agladiginda kucağına alıp binadan cokamazki insan 
tarafından
++++++++++
+1 oy
(4,612 puan) tarafından
Senle altli ustlu oturmayi istemezdim :) 
tarafından
Senin üstündeki geceleri kapısını güm diye kapatsa geceleri son kez tv izlese hoşuna gider mi ?
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Yüzsüz çok başka bişey değil 
tarafından
Hiç sorma birde sonradan yazmış ilk defa ağladı sen hemen yazdın diye ilk defa olan bir durum değil gece zaten ayrı bir ses ama bundan sonra gece 12 den sonra bir ses çıkarsınlar vallah eşim döver onun kocasını
(7,444 puan) tarafından
Polisi arayın en iyisi haklıyken haksız duruma düşmezsiniz en azından
tarafından
Polisi arasak ne yapar mesela? Yada ev sahibimize mi söylesek kendisi arasa uyarsa
(7,444 puan) tarafından
Gerekli işlemi yapar  ev sahibine tamam der devam eder
0 oy
tarafından
Şuan bizim üst komşu da öyle. Hamileliğimin başlarında uyurken aniden o gürültüyle korkarak uyanıyordum. Kaç kere aradık ama fayda etmedi çocuktur baş edemiyoruz gibisinden. Ne yapalım dovelim mi diyor. 

Siz gayet seviyeli ve uygun bir şekilde dile getirmişsiniz. Kimsenin huzurunu bozmaya kimsenin hakkı yok ne biçim konuşmuş. Uykusu çok hafif olan biri olarak ben çalışıyor olsaydım asla kabul etmezdim. 
tarafından
09:30-10:00 normal bir saatmiş huzur evi mi burası yazmış bina ya insan var içinde
tarafından
Kusura bakmayın daha dikkatli olurum demek çok zor olmasa gerek. Bununla baş ediomez bir iki mesaj daha atsan cirkinlesir bu.
tarafından
Bende çirkinleşirim hiç sorun değil edebimde bir yere kadar
tarafından
Kesinlikle siz de öyle yapın
0 oy
(3,546 puan) tarafından
Tamma dikkat ederim kusura bakmayın çocuk işte laf söz anlamıyor demek çok mu zor acaba 
tarafından
İşte ben çocuğa kızmıyorum anne, babasının davranışına kızıyorum ağlıyorsa al kucağına çıkart binadan yada bana böyle bir mesaj at
0 oy
(7,358 puan) tarafından
Bizim aşadakinlerde hergün tarşıp kadın adamda bağırıyo birkere uyardım tınlamadı
tarafından
Polisi ara bir dahakine
0 oy
(3,323 puan) tarafından
Benim yan üst alt komşu hepsini  uyardim  artik ne uyku bıraktılar ne birşey yine düşüncesiz  insanlardır  bin kez laf anlat yine bildiği  şeyi yapıyorlar sabahın 6 karı koca birbirine bağırıyor sanarsin  müstakil evde oturuyorlar  o yetmiyor üst komşum lavabonun  suyunu açık bırakmış  sabaha  kadar şu sesinden uyumadım  diğer komşum her sabah 5 te alarm sesi sabaha 8 kadar çalıyordu eşim uyardı simdi de her sabah 7 çalıyor ve çaldığı  zaman kapatmıyor  nasil uyku varsa  zaten üst komşu kızı her sabah  6 kalkar evin koltuklarinimi çekiyor ne  yapıyor  anlamadim  her zaman  ses geliyor   
tarafından
Vallah iyi sabır ediyorsun bu kafar şeyi yaşarsam ben kıyamet kopar binada
(3,323 puan) tarafından
Eşim öğretmen adam Her zaman 5 ve 6 kalkıyor  bırakmıyorlar yatalım okula yorgun sekil de gidiyor her sabah alt komşum çocukları saat 7 şarkı söyler  kari kocanın kavgası  daha çok var
0 oy
(2,369 puan) tarafından
Aynı benim us kattaki pis kadın ben onu Allah'a havale ettim Allah onu bilgi gibi yapsın el kadar çocuğumla amaliyat oldu diye dalga geçip ses yaptı yakma dedemem rağmen evde hopladi 
tarafından
Pislik bunlar ya gerçekten pislik !!
0 oy
(1,308 puan) tarafından
Şimdi diyorlar  hangi pedegolağa gidersen git benim oğlum çok ısrarcı kriz geşççiriyor ne yapmam lazım de bize diyecekleri cevap şu çocuk sakinleşene kadar cevap vermeyin ağlasın dokunmayın der bana öyle dediler mesela .

Bende onlara diyorum ki alltta üste komsular var oğlum çok ses çıkarıyor kıyameti koparıyor mecbur sussun diye istediğini yapıyorum 

Bu da bu hesap işte . Yanlış anlama asla lafım yok sana çok çok haklısın ama ne biliyim bacım çocuk yani bir tarafımızıda yırtsak yapacağını yapıyorlar bilerek ağlatılmıyor ki bu çocuklar benim oğlanlarda çok ses çıkarıyor öyle böyle değil yemin ederim diken üstündeyim kendi evimde zor apartman işi çok zor 
tarafından
Bak çocuktur ağlar ama o anda kucağına alıp binadan çıkabilir pedagoglar öyle diyor ama o zaman herkesi rahatsız edelim çocuklar ağlasın olur mu al sakinleştir yada başka çözüm bul
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Sorma bizdede var boylr ayılar asansöre kadar yazı astım ama görmemişlik böyle bisey cok uyardım evsahibine kadar dedim şimdi bu sıralar sesler kesik gece 12 de 1 de gelip apartmanda konuşan bağırarak gülen mi ararsın yoksa cocuk gotunu yırtarak ağlıyor bakmamasina mi degisik millet ben rahatsızlık vermemek için kendimi yedim
(5,240 puan) tarafından
Valla ben susmuyorum dün asagida gördüm dedim yine uyardım yani saygı biraz valla
tarafından
Görücez devamını bizim durumun :)
(5,240 puan) tarafından
Valla birde üste çıkıyor şuna baksana insallah duzelir
tarafından
Düzelmez dayak istiyor hahahah
(5,240 puan) tarafından
Bencede :)))
0 oy
(1,389 puan) tarafından
Cocugu hastaymis demis belki hasta oldugu icin o kadar rahatsiz olmus aglamis  bagirmis ola bilirmi?yok hep tekrarlanan biseyse o ayri .bilmiyorum ya rv tutarken alirken bizde bir soz var ev alma komsu al diye once komsulara bakip sonra almak lazim sjs.ayrics sen cok guzel konusmussun o kaba tepki vermis oda onun  karakteri 
tarafından
Hayır canım hasta diye değil her zaman çığlık atarak ağlıyor yani bu hep olan bir durum
0 oy
(935 puan) tarafından
Ara polisi onlar uğraşsın sen ne muhatap oluyorsun. Sen haklısın sonuçta
(935 puan) tarafından
Gece 12 düğün salonları için geçerli kızlar iyi misiniz :) evler düğün salonu mu sanki
(935 puan) tarafından
Polisi bi arasın da gerisi nasıl çorap söküğü gibi geliyor
tarafından
Yaşandı canım onlar polis hiç bişey yapmıyor belliki sen kulaktan dolma bilgilerle gelmiş kadına fikir veriyorsun polise versin kavga etsın devam etsin sonuç belli bu çıkacak evden
(935 puan) tarafından
Peki canım kulaktan dolma olsun, öyle diyorsan öyle olsun. Diyen gitti :D
tarafından
Alası yaşandı canım isterse 10 kere polisi arasın hiç bişey yapamaz uyarıp gidiyorlar biri ev sahıbı biri kiracı ise rahatsız oluyorsan taşının diyor
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Benim üstümde de vardı bi bela evi başıma yikiyolardi defalarca uyardım herkes ne b.k olduğunu bildiği halde bana iftira atıyorsun dedi bana kocasıyla boşanma asamasindaydi çocuklarının şımarıklığıni bile ona bağlıyodu sıkıntım var kimseyle uğraşamam diyip kenara çekiliyordu en sonunda da boşandı defoldu gitti şimdi evde çıt ses yok 
tarafından
Bu gitmez de kendisi ev sahibi lanet ya
(3,462 puan) tarafından
Benim ki de ev sahibiydi Allah öyle bi kurtariyo ki
0 oy
(7,906 puan) tarafından
Keşke siz muhatap olmak yerine direk yöneticiye söyleseydiniz dolaylı yoldan halleder diniz komşunuzla aranızda bozulmazdı 
(7,906 puan) tarafından
Çok şükür ev sahibiyim apartmanımızda bir tane kiracı var sürekli gürültü yaparlar ama asla biz uyarmadık direk yönetici muhatap olmalı
tarafından
İdare etmek zorundasın kapı sesi tv sesi çok normal kadın ne demiş sizinde  maç sesinizden evimizde oturamıyoruz  demiş apartmanda yaşıyorsan uyumlu olmak zorundasın kiracıysan ekstra dikkat etmek zorundasın
tarafından
Ya saçmalamayın gecenin 2 sinde çekmek zorunda değilim size neyi anlatamıyorum bir bilsem gece yarısı kimse kimseyi rahatsız edemez
(7,906 puan) tarafından
Üslübunda hata var çünkü sana kötü birşey demiş miyim ben telefon numaralarınızı birbirinize verecek kadar samimi olmuşsunuz ama siz herkesle kötü olmayı tercih ediyorsunuz size yöneticinin muhatap olmasını söyledim dikkatli okuyun
tarafından
Mesajlarda hiç te gecenin 2 sinde gürültünüz geldi demiyorsun gelebilir ayrıca ne var bunda her gece eline sopa alıyor bilinçli gürültü mü yapıyor sanki ya gerçekten abartmakta çok iyisiniz sabahın 10unda mesaj atıyosun çocuk uyuyamadı uyuyanlar var diyorsun ne anlatıyorsun sen ya kımse kımseye karışamaz o saatte komşun iyi cevap vermiş sana dişli biri olsaydı karşında görürdüm senı bir gün barındırıyor muydu o evde senı sen kavga etmeye tartışmaya devam et o kadın inadına gürültü yapacak çıkın gidin diye yorumun birinde de bana diyorsun ki ben idare ederim tartışmam susarım ama eşim susmaz eşim idare etmez eşleri  dolduruşa getiren siz kadınlar değilmisiniz zaten eşler sabah gidip akşam gelyor işten herkeste çocuk var hepimiz çocuk büyütüyoruz biraz anlayışlı olmayı yalnız değil apartmanda yaşadığınızı unutmayın
0 oy
(531 puan) tarafından
Bence canım çocuk yani dur desen durmuyor otur desen oturmuyor bu konularda bence komşu olarak anlayışlı olmak gerekir bana bu tarz şeyler yanlış geliyor benim üst komşum çocukları çok şımarık 5 dk durmuyorlar hiperaktifler kadın kızıyor ama anlamıyor çocuk sonuçta napsin ben rahatsız olacam diye çocuğunu mu dövsün susturmak için ne yapabilir anlamayınca ben kesinlikle lafını bile etmem bizde çocuk olduk yani ha gece ev süpürür gürültülü iş yapar o zaman haklı bir nedenim olur sikayetlenmek için ama çocuk için sikayetlenmek çok yanlış bana sorarsan komşu komşunun külüne muhtaçtır 

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 529 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 448 göst.
0 oy
10 cevap 249 göst.
10 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu