+1 oy
1,860 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Eşim şu an asker bu işi bırakınca hayvancılıkla uğraşacak.bi yandan da güvenlik işi yapacak.bana devletten hibeye para çekmemi istedi ama devlet hibe vermiyor buna uygun düşük faizli kredi veriyor bende kredi çekmek istemiyorum.

Çünkü eşim beni aldattı daha önce zor kurtardım evliliğimizi Allahın izniyle. 

Gene başıma böyle birşey gelirse ortada borçla dertle bide çocukla kalmak istemiyorum. Bunu ona açık açık ifade ettim bana surat yapıyor konuşmuyor kötü davranıyor. Napıcan Bn Allah aşkına yoruldum artık :(

39 Cevaplar

0 oy
(181 puan) tarafından
Bence de çekme canım. Güven sorunun varsa boşuna riske atma kendini. Hem kredi borcu sana kalsa babanın evine dönsen baban kabul edecek mi o kadar borcu. Kendin ödemeye çalışsan bebeğin de varmış yetisebilecek misin? Bosver. 
(2,159 puan) tarafından
Yetişemem tabikide daha hamileyim bide doğmadı bebeğim. Bebekle ortalarda kalsam çocuğumun bana ihtiyacı olduğu Bi dönemde borç ödemeye çalışıcam.Allahım korusun Allahım esirgesin.
-Reklam-
0 oy
(6,816 puan) tarafından
Sakin cekme sakınn cekersem cok buyum yanlis yapmis olursun
0 oy
tarafından
Esim benden de kredi cekmemi istemisti. Bankaya gittik birlikte onun olmadigi kısa bir surede gişedeki calisanla konustum. Ben kredi cekmek istemiyorum eşimin zoruyla burdaya geldim dedim. Lütfen yardimci olurmusunuz dedim. Sagolsunlar. Hallettiler. Eşime de kredi veremiyoruz şu şu sorundan dolayi dediler. Mevzu kapandi
(2,159 puan) tarafından
Yaaa gerçekten çok iyi yapmışsın. Bende yapabilirim belki böyle
tarafından
Aynen canim.paylasayim dedim
0 oy
(452 puan) tarafından
sakın çekme . akıl vermiş gibi olmıyayım ama güvenme kredi taksidini bir iki düzgün eder daha sonra salar ödemez. önceki hatalarını tekrar yapım seni ortada bırakır. 
(2,159 puan) tarafından
Aynen. Hiç güvenmiyorum. Ben borç düşünürken o başka kadınları düşünecek. Şimdi bile Bi garson kadın Bi mağza yetkilisi kadın felan görse içine düşecek kadınların çok iğrenç. Resmen kendi hayatımı mahvettim böyle Bi adamla evlenerek
(452 puan) tarafından
ya hiç utanmıyormu ya bunları yapınca sonra senin yüzüne nasıl bakıyor ben anlamıyorum bu erkekleri  bide senin yanında milete bakıyor... ALLAH yardımcın olsun  sabır versin sana.eşinide islah etsin
(2,159 puan) tarafından
Amin amin aminnn.
Utansa zaten yapmaz utanma duygusu olmadığı için çok rahat içi ferah
0 oy
(162 puan) tarafından
Cekme gucun yetiyosa diren ben cektim esimde cekti umdugumuz gibi olmadi avukat ilk once kendininkini ode esinden alacak biseyleri yok demis bi ara kavga ettik inan ilk aklima gelen ben nasil oderim bu borcu dedim
(162 puan) tarafından
Bizim ole huzursuzluk falan yok ama yinede insan dusunuyo
(2,159 puan) tarafından
Yaa işte Bi kavga da bile o borcun senin üstüne yıkılma ihtimali var. Ki mesleğinde yoksa asgari ücretle Bi yerlerde çalışarak ödemek çok zor olur. Allah yardımcımız olsun :(
(162 puan) tarafından
Amin canim Allah yardimcimiz olsun bu devirde kimseden kimseye fayda yok
0 oy
(437 puan) tarafından
Güvenin olsa zaten çekerdin gözünü kırpmadan seni köşeye sıkıştırmaya çalışıyor bence . Benim arkadaşımın kocası kredi çektirip karısına lohusayken başka kadınla kaçtı. Aman dikkat sakin gaza gelip çekme kredi 
(2,159 puan) tarafından
Töbe yarabbi ya ne biçim insanlar var Allah islah etsin Allah akıl fikir versin vicdan versin merhamet versin. Üzüldüm ya Allah yardımcısı olsun arkadaşıyın
0 oy
(600 puan) tarafından
Sakin çekme canım nasıl davranırsa davransın çekme. Allah korusun başına kalır umursamaz 
0 oy
tarafından
Sakın çekme canım küserse küssün aklın varsa bir lira dahi çekme. Benim eşim de aynı iki yıl önce iş kuracaklardı benden kredi çekmemi istediler abisiyle birlikte öğrenciydim o zamanlar özel bankalar kefil olursa veriyorlardı ama bilerek ziraat gittim sordum hiç uğraşmadım vermiyorlar dedim geçtim sonra olaylar oldu iş boşanmaya kadar gitti o günlerde yine öğrenciydim yurtta kalıyodum bir lira bile para göndermedi arayıp sormadı bana telefon almıştı fatura üzerine ona güvenerek almıştım onu bile ödemedi iki ay. O yıl abisiyle birlikte benle yaşıt kardeşine kredi çektirmişler on bin TL hâlâ ödüyorlar çocuğun bankadaki puanı da düştü. Geçen gelmiş yine diyo öğrencilikten kalma kredi kartının limitini artıralım diye dedim ben sana güvenip annemden bile bir lira borç istemem kimseden aldığın borcu zamanında ödemiyon diye küstü surat yaptı ama umrumda olmadı sonuçta ben okumuşum inşaat mühendisi olmuşum yarın öbür gün kendime iş kurcam kredi çekcem ona güvenip borçlanamam
(2,159 puan) tarafından
Çok iyi yapmışsın canım. Bu devirde babana bile güvenmiyceksin sonra başına kalır sen uğraşırsın. Derdine ne gitsin kendisi çeksin kredi felan. Bende kavga ettik tartıştım. Annene çektir dedim ama annesine kıyamıyor kredi için vicdan yapıyor. E bana neden kıyıyosun o zaman pislik herif işte. Ben böyle Bi adamla evlenerek kendi hayatımın içine ettim diyorum bazen. Allah yardımcımız olsun.
tarafından
Amin canım amin sakın çekme zorla çektiremeyince bu sefer tatlılıkla yapmaya çalışacak huyuna gidip kredi çekmek için ikna etmeye çalışacak sakın inanma aklında bulunsun
0 oy
tarafından
Allah faizin de kredinin de belasını versin ben 2 yıldır neler çekiyorum sakin ama sakın çekme canım bosarim dese bile çekme girme bu gunaha
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Kesinlikle çekme canım. Yine aynı şeyi yaparsa borç harç ortada kalırsın. Şimdi küsüyo trip atıyo diye çekersin falan ama yarın öbür gün o seni düşünmez umursamaz bırakır. Güvenme
(2,159 puan) tarafından
Aynen de öyle ortalar da kalırım umrunda da olmam eminim
0 oy
tarafından
Çekme ben çektim çok pişman oldum.guya çalışıp beraber odeyecektik bir lira bile ödemedi işten çıktım aldığım tazminatla kapattım yedi yıllık emeğim bir hiç uğruna eridi gitti.cekme valla pişman olursun.anasi çeksin babası çeksin kardeşi çeksin yok kimse cekemiyorsa çalışıp kendi kazansin
(2,159 puan) tarafından
Annene çektir kredi diyorum ama çektirmiyor annesine kıyamıyor pislik. Ama bana kıyıypr neden üstüne yatacak paranın ben ortalarda kalıcam çünkü. Annesine çektirirse annesini bırakamaz
0 oy
tarafından
Eger sarsıntılı Bi evliliğini varsa kesinlikle çekmeyin benim ***** ablam çekti eşinden ayrıldı ıço borcu bütün kendisi ödedi onun adına oldugu için ***** diyorum çünkü ayrılacağı belliydi kaç defa geldi ve ayrılmak istediğini söyledi sen git kredi çek çektiği kişide kaynatası için emekli olması için toplu yatırılan para o pislik kaynatası bide ablama sövdüğü halde hangi mantığa dayanarak hala onlar için çekti anlam veremiyorum aptallıktan başka bişey degil
tarafından
nerden buldun bu eski postu :)
0 oy
tarafından
Çekiyorsa kendi adına çeksin kesinlikle kredi çekip borclanma ablamdan biliyorum çünkü bir sürü para ödedi 
0 oy
tarafından
Allah sabir versin canim
tarafından
bak gene eski posta yazdirdiniz
0 oy
(409 puan) tarafından
Yaoma canmm sana zorla bısey yaptrmaya hakkı yok
0 oy
(1 puan) tarafından
Çektirme sakın. Umarım sorunu çözmüş ve iyisindir. Şahsen ben böyle bi hatayı yaptım bi kere ve defalarca aldattı. Son şans boşanma davasini oğlum için geri çektim.. yoksa sürünürdü... 2 sene oldu nerdeyse barışalım demicem, ama şans verip gözlemliyorun... ve şuan yine çekmemi istiyor. Çektirmicem. Isterse sonu tartışma olsun hiç umrumda değil. Bunun gibi insanlar ya kendileri yer parayı yada onları tatmin ettiğini sanan "kadin" diyorum kibarca o şahıslara. Sonra kendi ellerine para geçince, sen parasız olunca beş kuruş para vermezler. O şekilde yaşarsın. Kaç senedir peş peşe hergun haberler de kadın cinayetleri/şiddet/taciz gibi sayamadığım bir çok şey yaşanıyor. Erkekler bunu yapanlar bi ceza alıp çıkıp yine elini kolunu sallayarak dolaşıyorlar birşey olmamışcasına... malesef hala bunun önüne geçilmiyor. Bu yüzden mi doğup hayata geliyoruz. Bu yüzden mi emeklerimizi, senelerimizi ve bi hiç uğruna yaşıyoruz. Bunları yaşamak için mi? 

Ben sana sadece tavsiye vericem... fikrim çektirme, ama kendi hayatını da tehlikeye atacak şekilde onunla konuşma. Bunu gizlice bildir gerekli yerlere. Ve kendini koruma altına al. Iki üç gün çekmedin diye küfür kötü söz yerine başka şeylere kalkışır Allah korusun. Yine sen başbaşa onla oluyorsun. Burdan biz yazarak anca sana tavsiye fikir verebiliyoruz. Bu yüzden kendi can sağlığın güvenliğin her zaman ilk gelir. Belli etme ve önlemlerini al. Hep bi adım hazırda ol. Ben bunları yaşadım. Şuan (Polis) korkusundan bana karşı eski şiddetli davranışları sergileyemez. 

Tek bi hatasına bakarım bununda farkında değil. Bu yüzden kendine hep güven ve asla korkma, kendinle çocuğun için yaşa ve hayatına bak. Böyle insanlardan ne yazık ki zarardan başka birşey gelmiyor.. 
0 oy
(129 puan) tarafından
Aklın varsa çekme kardeşim
tarafından
2019 un postunu nerden buldun da cevapladın bacım
(129 puan) tarafından
Biri hortlatmş önüme çktı
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Konusmazsa eşeğini ayrı bağlasın çekme sakin
tarafından
Kız 2019 un postu bu :D
(4,431 puan) tarafından
Ay one çıkmış bakmadım ki hortlatmis birisi zaar;)
tarafından
Aynen :))
0 oy
(721 puan) tarafından
Ne oluyor ya bu eski postlari kim hortlatiyor 

İlgili sorular

0 oy
45 cevap 1,436 göst.
20 Nisan 2021 Aile kategorisinde Lilium89 (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 817 göst.
20 Ocak 2024 Aile kategorisinde Gamzeli_1 (271 puan) tarafından soruldu