0 oy
603 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
Allah'ım o kadar pişmanım ki kaçtığıma 3 yıl oldu şimdi bir arkadaşın postuna yorum yaptım aklıma geldi sadece 3 yıl oldu evliyim eşim artık her kavgamız da ailesiyle olan bir sorunu anlattığımda bana diyor ki sen kimsin ki senin için ailemi atayım ama ben onun için ailemi bırakıp gelmiştim annem babam haftalarca ağlamıştı ama asla değmez asla kimse o hatayı yapmasın diye o kadar dua ediyorum ki

27 Cevaplar

+4 oy
(8,778 puan) tarafından
Hangi erkek Bi aileden daha değerli de onun için kaçayım beni sevecek olan kacirmaz yada kacmami istemez on kere gelir yirmi kere gelir eninde sonunda ailemi ikna edip beni alır o benden daha mi değerli de o kaçmıyor ailesini arkasında birakmiyorda ben birakayim kaçayım 
(8,778 puan) tarafından
Üstüne alinip saçmalarsan olacağı budur...
(1,003 puan) tarafından
Ayıptır ya. Nasıl konuşuyorsunuz böyle. Sizinde evladınız var kardeşiniz var. Siz hiç mi bir cahillik yapmadınız hiç mi yolunuzu şaşırmadınız. Utandım bir kadının kadınla bu şekilde konuşmasından. Kadına resmen iftira atıyorsunuz. Kınadığını yaşamadan ölmez kimse. Dikkatli olun..
(54 puan) tarafından
Boşverin canlar şuna cevap bile yazmayın kendi yazdığını şimdi yazmadım diyo öyle iftira atmak çok kolay Allah katında affı olmayan 3 şeyden biri iftira atmak bırakın konuşsun
(54 puan) tarafından
Sen bize direk konuştun zaten bütün kaçanlara sen ve o arkadaşın "seymenn adlı kişi
Biz üstümüze almıyoruz canım insanın niyeti nasılsa karşısında kini de öyle görür
(8,778 puan) tarafından
Şekil A
-Reklam-
+1 oy
(4,146 puan) tarafından
Lisede Bi öğretmenimiz sürekli bu konunun üzerinde durur her sohbette bakın kızlar kaçarak evlenen kızların hiç Bi zaman değeri olmaz elbet istisnalar vardır ama geneline değer verilmez sen aileni attın bize geldin bize muhtaçsın gözüyle bakılır o yüzden asla kaçarak evlenmeyin deyip dururdu çok haklıymış büyüdükçe daha iyi anladım dediğini gerçekten 
(54 puan) tarafından
Ayy o kadar doğru demiski her zaman değersiz oldum bana hiç birşey almadılar alyansımı bile kendim aldım
+1 oy
(2,705 puan) tarafından
Allah herkese huzur mutluluk versin de anasini babasini bi baskasina değişenlere uzulemiyorum maalesef. Bak illaki kacan değil hani evlenipte kocasi hayır dedi diye ana baba silenler var ya hepsi . Yani benim aklim mantigim oyle biseyi algilamiyo
(54 puan) tarafından
Valla canım bende bu akılda olsaydım asla kaçmazdım ama 20 yaşındaydım
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Ben bekarken o şeyin eşiğinden döndüm elhamdulillah şimdi eşimle görücü usulü evlendim elhamdulillah mutluyum 
(54 puan) tarafından
Ne güzel canım Rabbim mutluluğunu daim etsin
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Peki ben senin için ailemi attım kaçtım sana dediğinde ne diyo
(54 puan) tarafından
Ne alaka ben ondan mı diyorum diyo ama biliyor musun beni ailesinin tırnağına değişmez ah ne kadar pişmanım ailemi üzdüğüm için
0 oy
tarafından
Maalesef bende öyle yaptım 
(54 puan) tarafından
İnşallah pişman olmazsın canım
tarafından
Eşim otoriterdir kimseyi evine karıştırmaz. İnşallah olmam ailemle barıştım gerçi sen barıştınmi
(54 puan) tarafından
Ben ilk ay da bariştım ama onları nasıl öyle üzdüm diye nefret ettim kendimden hala konusu açılınca annem ağlıyor
(1,045 puan) tarafından
Bilinmiyor daha çok yenisiniz malasef ki sonuç aynı oluyor ilerleyen zamanda önünüze getiriyorlar
tarafından
Şöyle annem geldiğinde üstümden büyük yük kalktı dedi vicdan yapmış. Bebeğimi kaybettigimde geldi ailem biraz fazla yıprandım üstüme gelmiyor kimse onun için ailemde gelmiyor.
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Bizde kacarak evlendik 8yil oldu çok şukur huzurlu bir yuvam var
(54 puan) tarafından
Rabbim pişmanlık vermesin
0 oy
(47 puan) tarafından
Bende kaçarak evlendim
(54 puan) tarafından
Pişmanmısın
(47 puan) tarafından
Pişman olduğum zamanlar oldu ama buna da şükür diyorum kader boyleymis
(54 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(4,555 puan) tarafından

Ay ay su postu gördüm yine kardeşimin olayları geldi aklıma gerçekten de kimse için değer verip aileni biraktinia değmiyor :(

(54 puan) tarafından
Asla değmiyor asla valla o kadar pişman oluyor ki insan
(4,555 puan) tarafından
Şuan çok pişman olan çocuklara oluyor maalesef
(54 puan) tarafından
aynen öyle canım
tarafından
Valla benimkide pişman oldu zaten hiç değeri olmadı. Boşandılar
(54 puan) tarafından
Allah'ım bana ve benim gibi olanlara yardım etsin çok zor
0 oy
(188 puan) tarafından
Bende kaçarak evlenenlerdenim ne yazık ki 
(54 puan) tarafından
İnşallah pişman olmazsın
(188 puan) tarafından
12 senedir evliyim çok çok pişmanım tabi kaçtığıma herşey içimde kaldı , ama eşimden yana öyle çok pişman değilim keşke diyorum ailemi ikna edip öyle evlenseydik
(54 puan) tarafından
Canım benim ailem asla ikna olmazdı tam 7 yıl bekledim
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Bir musibet bin nasihatten iyidir diye boşuna dememişler 

Kaçmak ne olursa olsun yanlış 
(54 puan) tarafından
Evet hemde çok yanlış
0 oy
tarafından
Son pişmanlık neye yarar bende kaçarak evlendim 3 yıl oldu yeni yeni duzenimizi oturtuyoruz 
(8,778 puan) tarafından
Yok cnm ben ona takılıyorum biz gayet samimiyiz bizim yorumları gören birbirini bogazliyor kanlı bıçaklı sanır:))))
tarafından
Aynn öyle:))))
(8,778 puan) tarafından
Disin nasil oldu
tarafından
Daha beter oldu sjsjsj kiz dün aşı vurdular ağrı kesici ben kendimden geçtim gözüm karardı baya kötü oldum açtım ondan mı oldu acaba
(8,778 puan) tarafından
Niye sisti dişin noldu ki
0 oy
(1,540 puan) tarafından

Valla cnm eşime kalsa on kere kaçmıştık ama konuşa konuşa herkesi ikna ettim Allahın emri ana babamın rızası ile evlendim 

Her zaman derler ana baba rızası Allahın rızasıdır onlar razı olmadan evlenenler hep pişman oluyor zaten sende ailenden helallik al dualarını iste umarım eşine de rabbim merhamet verir içine sevgi saygı verir sana karşı <3

(54 puan) tarafından
Amin amin canım Allah razı olsun valla ailemle helalleştimde insan unutamıyor
(1,540 puan) tarafından
Yapacak bişey yok cnm bir kere cahillik mi denir heves mi denir kör gözlülük mü bilmiyorum insan kapılıyo bazen yapmaması gerekeni yapıyo umarım hayatın düzene girer eşinde o laflarını demekten vazgeçer balım
(54 puan) tarafından
Amin inşallah canım Allah razı olsun
(1,540 puan) tarafından
Cümlemizden canım
0 oy
(7,927 puan) tarafından
Üzüldüm senin için gerçekten zor bir durum keşke kimse o hatayı yapmasa 
(54 puan) tarafından
Keşke canım keşke
0 oy
tarafından
Benim annem kaçarak evlenmiş ama eski asklarla şimdiler aynı değil tabi tavsiye etmem 
(54 puan) tarafından
Bende asla etmem asla
tarafından
Yanlış anlama ama karşındaki adam değilse sürekli seni burdan vurmaya başlar aileside yapar psikolojik olarak çok yipratir
(54 puan) tarafından
Valla canım çok çok yıprandım o kadar çok ki
tarafından
İnşallah bişey olur artık değişir kıymetini bilir ya çok üzüldüm
(54 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(286 puan) tarafından

Bende kaçtım kuzum hemde 2 kere :D ama aynı kişiye yani şimdi evli olduğum eşime ilkinde geri aldılar çok şeyler yaşadık çok saçma sapan oldu 2 . Ye direk nikaha gittik 2 ay içinde oldu herşey çok şükür Rabbime hiç sıkıntı yaşamadık bu güne kadar annem ile 4 babam ile 7 ay sonra barıştık şimdi mutlu bir hayat ilerletiyoruz 4 sene oldu elhamdülillah 

(54 puan) tarafından
Rabbim dahada mutlu etsin canım
0 oy
(166 puan) tarafından
Canim benim insallah bisiler dank eder esinede daha cok sana yönelir hatalarini görür.. ailen neden izin vermedi evlenmenize neden rizasiz gittin yanlis anlama yargilamak icin sormuyorm sadece merak ettim 
(54 puan) tarafından
Eşim evlenip boşanmıştı diye canım ben bekardım ondan
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Kaçarak evlendim onsekiz yaşımda ondort sene sonra aldatıldım tabi ondan önce bir sürü sorun oldu bir onun ailesi bir benim ailem çekiştirip durdular sonunda da boşandım .şimdi ikinci evliliğim gayet mutluyum bunda da annem nikahıma filan gelmedi istisnalar dışında kaçmaya kız aileleri zorluyor insanı bir düşünmüyor anlamıyor kızını hemen baskı hemen başa kalkmalar yada sikiyorlar oraya gitme bununla konuşma şunu giyme kızlarda evliliği kurtuluş zannediyor sonuç daha da çıkmaza giriyor 
(54 puan) tarafından
Allah dahada mutlu etsin inşallah canım
0 oy
(3,323 puan) tarafından
Bir erkeğin aşkından  ölsem  bile  aileme laf getirip  asla kaçmam sonra küçücük  bir kavgada ben mi sana kaç  dedim  der ailesi  için  sırtını dönen birine her erkek istediğini  yapar yapmasanda  yol orda gidebilirsin  der çünkü bilir  gidecek yerin olmadığını 
(54 puan) tarafından
Canım bende öyle büyük konuşa konuşa yapmam dediğim herşeyi yaptım keşke yapmasaydim
(3,323 puan) tarafından
Keşke cnm
0 oy
(1,308 puan) tarafından
Ayy ben asla kaçmayı cesaret edemezdim ya sevgisinden ölsem gebersem yine kaçmazdım güvenip hadi kaçtım diyelim o adam beni kullandı attı kenara 2 gün sonra ne yapıcam ben olan bana olucak hep bu şekilde düşünüyordum kaçanlarada anlam veremezdim gerçekten büyük cesaret işi
(54 puan) tarafından
Canım ben 7 sene boyunca sevgiliydik ama babam vermedi benimde boşluğuma geldi

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 1,267 göst.
16 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Mevanin annesi (971 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 758 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,784 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 729 göst.
13 Ocak 2022 Aile kategorisinde Elizin annesi (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 485 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,350 soru

11,324,703 cevap

34,776 kullanıcı

...