0 oy
1,266 göst.
Aile kategorisinde (971 puan) tarafından
Ben kaçarak evlendim vermediler cunku cok şükür mutluyum eşimden raziyim ama içimde hep pişmanlık var kactigim icin cunku istedigim gibi olmadi hic bi sey hep gozumde kaldi simdi biri evlenince üzülüyorum ne guzel baba evinden çıkıyorlar herseyleri dort dörtlük oluyor biz evlendigimizden beri borç ödüyoruz milletin ailesi ev aliyor taki takıyor insan ozeniyor yani

29 Cevaplar

0 oy
(9,936 puan) tarafından
Senin için soylemiyorum canim yanlis anlama yadirgamiyorum asla. Ama ben hep dedimki asla kaçmam vermesenizde benim babam yok annemin yuzunu yere egdirmem üzemem dedim hep. Ablamlar 11 sene ciktilar enistemle onu vermek istemedi amcam falan kacmam ama baskasiylada evlenmem dedi. Mecbur verdiler. Ikimizinde şükürki kimsenin yuzunu egdirmeden dört dörtluk oldu herseyimiz
(971 puan) tarafından
Bende asla kacmam dedim ama bi baktim ki evlenmisiz büyük konuşmamak gerekiyo
(9,936 puan) tarafından
Tek buyuk konustugum konuydu bu konuda buyuk konusuyorum valla diyodum hep. Yapmadımda yani. Cunku o duygu cok farkli birsey. Utanirdim yani ben kendi şahsi fikrim
(971 puan) tarafından
İnanlı utanmiyorum hep diyorum bu duruma düşünenler utansın sadece pismanim kacmasaydim keske düzgünce evlenebilseydim
-Reklam-
0 oy
(13,891 puan) tarafından

kaçmadım ama kaçınca kötü oluyor adetlerin hiçbiri gerçekleşmiyor hep kalıyor içinde yaşayanların canım 

(971 puan) tarafından
mesela bi tane kuzenim var herkesin arkasından konuşur birsuru erkekle cikti zamanında dun evlrndi  çocuk ailenin tek çocuğu dusun yani kaynanası araba hediye etti böyle insanlar daha sansli oluyor sinirimi o bozuyor
(13,891 puan) tarafından
amaannn şansa bakk sen bencede
(971 puan) tarafından
Benim kaynanam kendisi bi cop almamıştır bna gelir benden ister hic sevmiyorum onlari
(13,891 puan) tarafından
al bendende o kadar☺
(971 puan) tarafından
O kaynanadan varsa bize de lazim valla bi sana bi bna ;))
0 oy
tarafından
Canım bunları düşünüp kendini neden üzüyorsun doğru bazıları baba evinden gelinlikle çıkıyor altını herşeyi oluyor ama huzuru yok kimisinin bide onu düşün eğer mutluysan bunun için şükret yeter. Bak benimde düğünüm olmadı sadece aile arasında kına oldu evimizi eşimle çalışıp döşedik hala bi sürü borcumuz var 6  7 yıl borç ödicez ve inan bi yüzükten başka hiçbir takım yok ama hamdolsun 2 kızım var eşim var başımı sokabileceğim bir evim var kendi evim değil kira ama hamdolsun yinede bi yuvamız var güzel şeyleri düşün kiminin altınları evleri arabaları var ama huzuru yok sağlığı yok öyle değil mi? Geçmişe takılıp yaşama kendini boş yere üzersin bundan sonra yuvan da mutlu olmaya bak ve şükret milyonlarca insan var değil eve bir lokma ekmeğe muhtaç onları düşün şükret ve onlar için üzül Rabbim onlara yardım et de bizim herşeyimiz var hamdolsun ama çocuğuna bir lokma ekmeği çöpten çıkarıp veren anneler var Rabbim önce onlara versin sonra bize inşallah ❤️
(971 puan) tarafından
Evet haklisin bende boyle dusunuyorum cogu zaman ama yine de aklima takılıyor kendi kendime diyorum bosver huzurun olsun kuru ekmekte yeter ama cevremde biri evlenince aklima geliyor iste
tarafından
Boşver canım mutluysan yeter herkes evinde mutlu olsun ne malum dışardan çok mutlu görünen herkesin öyle mutlu olduğu bazen insanlar acısını gizlemek için çok güler unutma :)
(971 puan) tarafından
Peki öyle olsun :)
tarafından
Bak benim amcamın kız var eşinin ailesi çok zengin apartmanları pazar yerleri arabaları var kendi dairesi  bilezikleri altın setleri var ama vallahi 10 dakika konuşsan dersin ki bizim hayatımıza çok şükür huzurumuz var enazından inan eşi ve ailesi hizmetçi gibi kullanıyor onu ama kuzenimin annesinin hatası o hep illa zengine vercem kızımı derdi şimdi de pişman ama bişey diyemiyor..
0 oy
(119,070 puan) tarafından
Hayatta Bazi seyler kader kismet yaa 
(971 puan) tarafından
Evet nasibinde varsa her sekilde oluyor iste yoksa ne yapsanda bos
0 oy
(3,770 puan) tarafından

Kaçarak evlenmkde Allah'ın bize yazdığı bir yazı 

Bende kaçmam derdim hiç de kaçmadım güzelce olsun istedim

Ama eşimle kaçtık ki hikayem uzun biraz 

Allah yazımızı bir yazmış eşimle ne diyim

Kinami düğünümü ailem yaptı benim de çok şey içimde kaldı

Herşeye sıfırdan başladık 15bn borç ödedik çok yokluk çektim 

(971 puan) tarafından
Bizim daha 84 bin var öde öde bitmiyor bizde herseye sıfırdan basladik eve geldiğimizde oturacak bi kanepemiz bile yoktu ama şans a bazen insanda şans olmuyor çok kaçan görüyorum her şeyleri super ailesiyle barisiyorlar her şeyleri istedikleri gibi oluyor eşlerinin ailelerinden değer görüyorlar bizde hic mi olmaz yaa
(3,770 puan) tarafından
Ailem kus kalmadı Allah yüzüme güldü bazı şeylerde önemli noktalarda yoksa şimdikinden daha berbat bir hayat beni bekliyor olurdu

Hayatta geçinmek çok zor ama ne edelim birşekilde yaşamak zorundayız

Keşke bizde de olsaydı şans goreydik değer ama nasip işte
0 oy
tarafından
8 senelik evliyim kaçarak evlendim..2 çocuğum var çok şükür..ben de pişmanlık duyuyorum bazen ne altın ne çeyizim doğru düzgün oldu..huzurum var en azından
(971 puan) tarafından
Evet işte eşimle evlendiğim için değil a sirf kactgm için yoksa çok sukur eşimi çok seviyorum oda beni sever dinler ama elinde olmadan insanin aklina geliyor
tarafından
Gelinlik giydim düğünüm yapıldı ama suratları 5 karıştı kayınpederlerin göstermelik takıldı takılar..annemler gelmedi düğüne ama küs kalmadılar
0 oy
(3,702 puan) tarafından
Benim eltim kaçtı kaynima nişanlıydilar babası sürekli bir sorun çıkarıyordu şükür mutlular birde bebeğimiz olacak ama Allah razı olsun kayinbabam hiç birsey de gözünü koymadı baştan aşağı ev duzdu altınıni aldı ha gelinlikle evden çıkamadı babasıyla da kuş ama annesine gider sürekli  içinde ukte kaldı ama şükür mutlular 
(1,265 puan) tarafından
Nisanliyken niye kaçtı bugün yarın evlenecek zaten az daha sabır edeydi
(3,702 puan) tarafından
Babası hersye karışıyormus sürekli sorun çıkarıyordu Bi yüzük attılar sonra arayi bulmak için biz evlerine gittik adam yapıcı değil de yıkıcı konuşuyordu sürekli bunu yaptınız şunu yaptınız söyle böyle diye biz barismadan koyduk geldik benim elti çok ağlamış seviyorum diye kaynim da seviyordu kıza sormuşlar seviyorsan caymazsan sonradan gel diye oda dünden hazırmış o gün aldık geldik 3 aylık evliler 1 aylik hamile babasıyla sadece arası kötü o olmadığında annesins gider gelir sürekli
0 oy
(13,782 puan) tarafından
Bende kaçtım. Cahildim , şimdiki aklım olsa asla yapmam. Benimde birini gelinlikli görünce falan içim paramparça oluyor. Çok ama çok pişmanım . Eşimle mutluyum ondan yana sıkımtim yok ama yapmamalıydım diyirum hep.
(971 puan) tarafından
Aynen bende keşke yapmasaydim diyorum bu keşler hic yakamizi bırakmıyor yaa :)
(13,782 puan) tarafından
Şimdi kızım var , esim bile diyor keşke babanları üzmeseydik kızımız olunca anladim yaptiğımızın hata olduğunu diye ama yapacak bişey yok artik.
0 oy
(4,758 puan) tarafından

Benim düğünüm oldu altın da alındı hatta o altınlar la sözde bize ev yapılacaktı o yapılan eve şimdi onlar taşınacak ben onların eski evin de kalacağım mutsuz huzursuz ettiler şimdi diyorum kaçsaydım altınım olmasaydı eve koyup üstüne otırmadaydılar bu kadar zoruma gitmezdi huzurum bozulmadı mutsuz olmazdım çok ağrıma gidiyor çok :'(:'(

(971 puan) tarafından
Seni daha zormuş ya Rabbim burunlarindan getirir merak etme
(4,758 puan) tarafından
İnşallah canım amin amin amin hemde nasıl zor hiç bir altınım olmasaydı ev üstünde olmasaydım kaçıp kirada yaşasaydım da bunu yaşamasaydım
(971 puan) tarafından
Ev üstünde olmak çok zor yaa ben 9 ay ev ustundeydim dayanamadim
(4,758 puan) tarafından
Benim 3 yıl olacak ve yakında evimi ayırsa da onalr yıne üst katta olacak anlayacağın yıne yakınım onalra ne yazık ki
0 oy
(808 puan) tarafından
Eğer eşinle mutluysan şükret benim dugunum olduda ne oldu sonrasi hep husran bir gün mutlu olmadim evliliğimde 
(971 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun
0 oy
tarafından
Kaçarak mutlu olanlar cok  nadir senden o nadir kisilerdensin  hep mutlu ol...
(971 puan) tarafından
Bütün evlilikler huzurlu olsun inşallah
0 oy
(597 puan) tarafından
Kacarak ikinci evliligimi yaptim... Pismanmiyim evet, cunki bir gunde esimi kaybettim,  bi defa bagrina basti beni ve sonra ondan habersiz birsey yaptim (hakkiydim) ama gelde anlat... O gunden sinra kocami kaybettim, ceke ceke yurutmeye calision evkiligimi... 
(597 puan) tarafından
Hayor ayrilmadim... Ikinci evliligimide yikamam dedim ve cekiom... Ya gittigi yere kadar ya duzekene kadar... Rabbim buyuk...
tarafından
Ha bu ikinci evliliğin ve sen o kadını aradıktan sora aranız açıldı eşinle.....
Zaten.oyle kadınlar hemen erkeği haza getirir
(597 puan) tarafından
Aynen cnm... Evt ben anlamiom yasli basli kadin gornusu 55 60 gibi ama neymis bi unide profmus. Bende cocuk gelisimi ogretmeniyim nolmus. Ne kadar okursan oku ahlaksin edebin yoksa bos okumussun
tarafından
Esin ne iş yapıyor.  Aynen koskoca prof olmuş sözde ama daha ikk fırsatta adamla karısının arasın bozuyor peki cok oldu mu seni  eşine  şikayet etmesi? Ve verdi mi parayı
(597 puan) tarafından
Esim franzica ogretmeni ama suan calismio cnm. Kadina ne diyeyimki benden cok once tanio adami ama evlendigini ogrendigib an baglari koparmaliydi... Oyooo o dakkika sikayet etti. Bu olay ocak ayinda oldu cnm. Yok be ne vermesi ve vermezde ztj sirf esik inu birakamasin diye vermez eminim
0 oy
(82 puan) tarafından
Ben baba evimden ciktim ama hicbirsey gonlumce olmadi belki kacarak evlensem daha mutlu olurdum yani bunlar Kismet isi kuzum bahti gusel olacak insanin bi kere... Icini ferah tut oyle dusunme olmus bi kere bundan sonrasi icin insallah Hersey gonlunce olur.. 
(971 puan) tarafından
Evet yaa insanin bahtı güzel olacak umarim seninde gönlüne gore verir Rabbim
0 oy
tarafından
Ben kaçmadım iyiki de kaçmamışım diyorum. Kaçtın mi aileler affediyor ama iclerinde hep bir sızı oluyor, bazi aileler affetmiyor kizlar tek basina kalıyor sonra eşleri istedigi gibi davraniyor kimsesi yok diyip. Simdi Allahın izniyle kizim olucak o kadar dogurup,buyuttukten sonra bir dugununu,istemesini gorememek beni cok üzerdi 
(971 puan) tarafından
Haklisin ama aileler mecbur bırakıyor benim esim iki defa geldi gebersen vermem dediler
0 oy
(13,613 puan) tarafından
Kaçarak evlendim bende ama  şükür borçsuz harcsiz eşimin tarafi da kendi ailemde destek olup yaptılar 2 şehirde de dugunumu
(971 puan) tarafından
Ne güzel işte bizimki bi çöp almadi bize
0 oy
(43 puan) tarafından
Malesef bnde kaçarak evlendm. Ve bugüne kadar kaçanlara kızmıştım ben asla yapmam deniştim kader kısmet artık ne diyelim. Keşke olmasaydı ama oldu. Ve ben kaçtm sabah karşı dedem vefat etti en büyük pişmanlığım bu. Hâlâ vicdan azabı çekiyorm. Her şey dört dörtlük oldu ama içimde ukte ailemle beraber olmak isterdim. Şu an maddi sıkıntı çekiyorum aileme destek çıkın demeye yüzüm yok. Kaçmasaydm yardım isteyeblrdm ama hiçbir sey isteyemiyorm şu an  kardeşimin biri ve babam konuşmuyo. Annemle konuşuyorm. Küçük kardeşmle yeni daha... Keşke demek de istemiyorm ama işte başka bir tarifi yok bu vicdan azabının... 
(43 puan) tarafından
Haa siz linçlemeden ben yazayım dedem benim yüzümden vefat etmedi. Rahatsızdı zaten. Aylardır rahatsızdı ve durumu hep aynıydı. Keşke 2 gün daha dursaydım die vicdan azabım..
(971 puan) tarafından
Başın sagolsun canım olmuşla ölmüşe care yok üzülme umarim ailenle de aran duzelir tez zamanda
0 oy
(6,204 puan) tarafından
Benim ki tam kacma sayilmaz annem iki saatligine evlatliktan reddetti sadece ama dugun kina hepsi oldu hatta bir dugun az geldi ikinciyi yaptik :D
(971 puan) tarafından
Oha yaa o nasil.olmus :D
0 oy
(62 puan) tarafından
Bende kaçarak evlendim cnm
(971 puan) tarafından
Baya sayımız fazlaymis :D
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kacmadim amabende hic bisiy yapmadim bende cok imreniyorum valla 
(971 puan) tarafından
Hep gözünde kaliyor insanin yaa artik olan oldu sadece bakiyoruz
(7,098 puan) tarafından
Malesef oyle
0 oy
(454 puan) tarafından
Bizde kaçarak evlendik harşeyimi eşimin ailesi aldı dügünde yaptılar kınam gelinligim. 2 bilezik yüzükler küpe saat hğp aldılar kendi ailem dügüne ne geldi nedi bi tane eşya aldı
(971 puan) tarafından
Gozunde kalmadi mi keske tekrar esimle guzelce evlnsek demedin mi
(454 puan) tarafından
Kader böyleymiş canım ne yapsak boş boşvar üzülme artk eşinle mutluysan herşey boş artık

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 602 göst.
29 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Sevda Mehmet emir (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 758 göst.
8 Kasım 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,775 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 729 göst.
13 Ocak 2022 Aile kategorisinde Elizin annesi (795 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 485 göst.
13 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

377,939 soru

11,312,500 cevap

34,745 kullanıcı

...