0 oy
617 göst.
Aile kategorisinde (868 puan) tarafından
Kızlar ben gurbetteyim senede 1 kere memlekete anca gidebiliyorum her gittiğimde de 1 gün ablamda kalıyorum. Bu sefer gittik 1 yaşlarında oğlum var 1 gün kalıp yaşadığım şehre geldim geldiğimden beri sürekli her konuşmada evimi batırdınız evim kirlendi deyip durdu sonra bugün diğer ablam ben üçümüz konuşurken geldin hiç bir iş yapmadın evimide batırdın deyince sinirlenip bidaha senin evine asla adım atmam senin olsun evin asla gelip kalmam deyip kapattım çok mu abarttım sizce? Gerçekten çok kırıldım. Oğlumun elbiseleri vardı zaten onları da toplayıp gelmiştim evini bastıracak hiçbirşey yapmadık

29 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Valla bırak elbiseyi yiğenim isterse içine etsin yine laf etmem ha bir kere takılarak söylenir belki ama her seferde yuhh 
(868 puan) tarafından
Ablam bide ya hani başkası olsa el der geçerim:(
-Reklam-
0 oy
(13,869 puan) tarafından
Sen değilde o abartmiş bence.
(868 puan) tarafından
Yani gerçekten 20 gündür her konuşmada söylüyo gerçekten bastırmış olsak bile insan kardeşi için katlanmaz mı vallahi benim umrumda olmaz istediği kadar batsın
0 oy
tarafından
Ben olsam ben de çok kırılırdım zaten senede 1 gidiyormuşsun ne olacak sanki 
(868 puan) tarafından
Demi ya yılda 1 kere geliyorum evine iş yapmadı evimi batırdı ne demek :(
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Yani sık sık tekrar etmesi kırıcı tabi ki. Çocuklu bir kadın olarak da kimsenin evinde kalmayın arkadaşlar. Ancak böyle zulüm olur iki tarafa da 
(868 puan) tarafından
Bundan sonra tövbe gidip asla kalmam hayatımda kimseden bu kadar azar yememiştim
0 oy
(321 puan) tarafından
Merak ettim kız evde çocuk bu olur ya kusar filan ondan mi diyo  . Yoksa 1 günde ev nasıl batıyor 
(868 puan) tarafından
Yok zaten kusmaz hiç sadece elindeki ekmek uçaklarını döktü bir kaç kez bide elbiseleri dağılmıştı ama zaten sabah hepsini topladım yani bu küçücük şey için duyduk bu lafları
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Şaka nıyetıyle demıs olabılır mı esprı olaun dıye olayı sen bılırsım ama 
(868 puan) tarafından
Başta espri diye önemsemedim ama 20 gündür aynı şeyi söyleyip duruyo anne seneye gelir uzun kalırım sende diye şaka yaptım ablam hemen sakın anne benim evi batırdı seninkini de batırır dedi şakası kalmadi yani :(
(2,324 puan) tarafından
Anladım balım
0 oy
(188 puan) tarafından
Senin bi sucun yokki dogru olani yapmssin. Oda anlar umarm hatasini 
(868 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum canım telefonu kapattım geri dönüp kusura bakma şaka yaptım ya da yanlış anladın vs bile demedi
(188 puan) tarafından
Ablalar hepmi boyle dengesiz.. Hala bizi cocuk olarak goruyolar galiba her yaptiklarinin ustunu ortucez zannediyolar
(868 puan) tarafından
Evet kesinlikle öyle beni hâlâ her istediğini söyleyebileceği istediği gibi davranabileceği küçük kardeşi sanıyo
(188 puan) tarafından
Malesef hepsi ayni canm. Kabullenmiyolar buyudugumuzu ve saygi gostermeyi.
0 oy
(1,925 puan) tarafından
1 gün kalmayı geç ablamlar geldi geçen aksam sadece 1.5 saat içinde yeğenim evi talan etti ve daha gündüzü temizlik yapmıştım. Ablam giderken daha sabah yaptın mahvettik evi dedi içime oturdu. Canları sağolsun ya 2 saat temizliğe bakar. Çok ayip etmiş ben olsam gitmem ve uzun süre özür dileyene kadar konusmam. 
(868 puan) tarafından
Vallahi benimde umrumda olmaz gerçekten çok kırıldım telefonu kapattım geri dönmedi bile bidaha gitmeyi düşünmüyorum zaten :(
(1,925 puan) tarafından
Tamam o an bile aramadıysa boşver
(868 puan) tarafından
Az önce mesaj atmış küsersen küs seninlemi uğraşcam boş yapma diye. Yani diyecek bişey bulamıyorum
0 oy
tarafından
Valla bizde ablamla sakalasiriz öyle ama kalkarken ben onlara gittiysem ben toplarım .o da buraya gelince çocukların dağıttığını toplar gider.oyle zırt pırt soylenmezki.sende çocuğunun dağıttığı yerleri toplasaydin canim ama ayıp etmiş o da.yegenlerim gelince mahvediyor evi benimkiyle birlikte ama yine biz topluyoruz ikimiz öyle dagilioz evlerimize
(868 puan) tarafından
Evi dağıtmadı canım sadece bir iki kez ekmek yerken ufakları döküldü kıyafetler dağılmıştı onuda topladım zaten bu kadar büyütülecek bişey yoktu
tarafından
Abartmış ya şakasına bikere denirde 20 kerede denmez ayıp etmiş iyi demişsin valla
0 oy
tarafından
Yok ya bende olsam kırılırımda neden öyle diyor ki acaba evinde kalmani istemiyormu ki öyle söylüyor e o zaman sende gittiginde kalmazsin 
(868 puan) tarafından
Daha öncede kaldığım çok oldu hiç böyle yapmamıştı bu sene gerçekten o kadar laf duydum ki hayır 1 günde ev ne kadar kirlenebilir ya çocuk zaten yeni yürüyo evi bile dağıtmadı
0 oy
(3,480 puan) tarafından
Az bile demişsin ben evinin içine s.carim der kapatırdım 
(868 puan) tarafından
Vallahi içimden öyle demedim desem yalan olur. Dilimin ucuna geldi geldi gitti
(3,480 puan) tarafından
Ben yüzüne söylerdim valla benim yeğenlerim de gelip evimi alt üst ediyorlar üstelik 11 aylik oğlum var onunla  temizlik yapmak çok zor oluyo ama hiç bisey demiyorum ablam da zaten 6 ayda bir gelir evime yemeklerini bile özel yaparım hangisi neyi seviyosa ablan b.kunu çıkarmış
0 oy
(4,492 puan) tarafından
sen haklısın benim kardeşlerim eve geliyor kalabalık olunca ister istemez batıyor ama eve kım gelirse gelsın bu soylenmez
0 oy
tarafından
1 gün için bu kdr söylendiyse tabiki haklısın cnm. Ne var bunda. Küçük çocuk dağıtabilir. Teyzesi değil mi toplasin bı zahmet
0 oy
(1,333 puan) tarafından
Söyleyiş biçimine bağlı ciddi ya da şaka olarak dicem ama hep de denmez ki. İnsan alınır. Ama yarın bir gün barışırsınız :)
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Gitmem bnde abla bu dermi öyle bişey olsa bile hergunmi geliyonda sanki
(3,767 puan) tarafından
Annengile gidersin ona gitmesin valla benim ablamda bu sene bişey olduk Soğukdu aramiyom
Babam görüntülü herkesi ariyinca konusiyom
0 oy
tarafından
bence de gitme bosver.. kardes gibi degilde uzak akraba gibi gormus
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Yılda bir kere evime gelen kardeşim evimin altını üstüne getirse kıyıp da ses etmem.Saka yapmaya çalıştıysa hiç komik değil.Saka değilse daha vahim o kadın abla değil.
0 oy
(13,086 puan) tarafından
Kız ben gittim bir hafta kaldım oğlum ekmeği alıp eline döküyor saçıyor almaya çalışıyorum ablam engel oldu bırak dökülsün yeterki yesin diye oğlum suyla oynuyor her yere döküyor halıları yıkamaya vericem zaten pis deyip durdu benim evimde o kadar rahat değil çocuk 
0 oy
(48,683 puan) tarafından
naptiniz evin ortasjns kaka mi yaptınız duvarlara mi isediniz copleri yerlere mi doktunuz en fazla yerler kırık olmuştur cocuk oldugu icin ki o bile yoktur eminim ki tepkin az bile hastalık olmadığı sürece gitme 
0 oy
(330 puan) tarafından
Oglum 3 yasinda ve bende babamlara yilda bir giderim 4 ablam var hepsinin evinde de her hittigimde 2 gun kalirim. Oglum oralri kirletince kiziyorum onlarda bana kiziyor birak dilediği gibi oynasin ben temizliyorum sana ne oluyor diye kiziyorlar ve benim oğlum cokk yaramaz evlerinin icine ediyor remsn ona rağmen karismiyorlar çocuktur normal diyorlar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 130 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde emirinannnesi (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 337 göst.
28 Ekim 2023 Aile kategorisinde asllyd (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 272 göst.
0 oy
14 cevap 460 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu