0 oy
339 göst.
Aile kategorisinde (350 puan) tarafından
Kızlar kız kardeşimle aramda 10 yaş var ve gerçekten ayrım yapılarak büyüdüm. Geçen sene bebeğim dogduğunda 4.günde annem gitti evime gidiyim baban işe gidiyor yemek ister dedi. Kayınvalidem de yoktu biliyor eşimle tek olduğumuzu. Neyse üç ay önce taşındık kızımın tam hareketlendigi zamanlar işlerin bitene kadar yardım ederim diyordu. Daha salı taşındık zaten akşama kadar sürdü. Çarşamba günü de kardeşim okuduğu şehirden bana geldi. Hem kalırım bebeğe bakarım abla sizde iş yaparsiniz dedi. Babamda şoför geçerken bize uğradı. Bende mutfakta çay demliyorum hepimiz içeriz babamda geldi diye. Normalde kardeşimle annem kalacaktı zaten dün taşınmıştık. Odaya bir girdim annem dediki biz dönüyoruz eve kardesinde evinde kalsın. Şok oldum ve çay bile içmeden gittiler. Çarşamba gittiler bana diyor ki ben pazartesi gene gelirim istersen. Dedim gerek yok zaten ben hallederim o güne kadar. Evi bir gorseydiniz iğne atmaya yer yoktu. Portmanto yoktu bütün odalar berbattı. Ben hallettim bebeğimle bir şekilde dalga geçer gibi görüntülü arayinca diyor ki aa bitirmişsin gelmeme gerek yok. Neyse şimdi işe başlıyorum ve arabayla aramız 1 saat komşu şehirdeler. Eşimle dönüşümlü bakıcaz bebeğimize. Birimiz nöbetten çıkınca diğeri gündüz gidecek gibi neyse diyorum ki çok çok zorda kalırsak hani olur da nöbetlerimiz denk gelir, değişmez o da ayda bir iki falan belki daha az. Size getiririm bir iki günlük veya sen gelirsin diyorum. Bakıcı tutun diyor. Ya zaten durumumuz sıkışık şu aralar biliyor. Dedim bakıcı tutsam zaten asgari ücret alıcam neredeyse bir tık üstünü. Borcumuz olduğunu biliyorsun bize ne kalacak. 1 sene sonra 2 yaşında zaten kreşe vermek istiyoruz bu 1 senede hem maddi anlamda toparlaniriz. Yok ben bakamam. Ya tabikide bakmak zorunda değil ama arkadaşlarimin anneleri gelir veya onlar götürür biz destek oluruz der zoruma gidiyor. Bir de bende asla kalmayan annem kardeşimde 16 gün kaldı üniversitede ev tuttular. Diyorum hani babam yemek isterdi bende kalamazdın. E çalışıyor baban eve gelmiyor diyor. Bana gelince baban eve geliyor yemek yapmam lazım diyordun diyorum. Of çok uzun oldu kusura bakmayın içimi döktüm hakkınızı helal edin 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
4 yılık evlym kimsedn 1 bardak su istemedim 2000 kilo erken dogum yaptım  aslan gibi  esimle bir avuç kızı yikadik pakladik o agladi  biz sustrduk  gerekrse aç yatik  ben baktim  esim yaptı  ismzi  kimseyede  gel bir iş yap demdik  annem şehir disnda  esim ailesi ile görüşmüyor  ben dogum  yaptm dedem öldü  annem gelemdi  kimseye minnet etmem her işimi kendim  gordum  5 aydr esim sehir dışında  evin annesi babasiym  2 günde yapacağına çocuk uydkca esinle 4 günde yap kimseye minnet etme boşuna kendini  üzme 
(350 puan) tarafından
Ben demedim zaten kendisi önce gelirim ederim diyip böyle bırakıp gidiyor. Çok şükür eşimle baktık zaten hep. Nöbetten gelirdi beni uyuturdu halimi görüp. Veya bir kere demedi sabaha işe gidicem uyuycam ben kızım uyuyana kadar beklerdi. Bana böyle yapıp kardeşime tam tersi yapması üzüyor sadece
(1,331 puan) tarafından
@oyuncak kutusu ne güzel yazmışsın arkadaşım. Helal olsun size. Bende 2. Çocuğumu düşünüyorum. İlk çocuğumda kaynanam 12 gün baktı ve dünyanın lafını etti. Annem çok yaşlı bakamaz zaten. Bende 2. Çocuğum olursa  kısmet olursa eşimle birlikte bakıcam
-Reklam-
+1 oy
(5,735 puan) tarafından
Bence kendini ve anneni kimse ile kıyaslama yoksa üzülen taraf sen olursun. Sen evli sin o ev sadece senin değil, annen bundan dolayı sende rahat etmiyor olabilir. Kardeşinin evi sadece ona ait olduğu için onda rahattır. Arkadaşlarının annelerine de bakıp kendini üzme her insan aynı değil. Hangi anne evladını zorda bırakmak ister ki? Bizde birer anneyiz anlamalıyız onları

İnsan bir destek bekliyor haklı olarak ailesinden manevi olarak keşke yapsalar ama maalesef yapacak bir şey yok. Onlara güvenip evlenip çocuk sahibi olmuyoruz sonuçta ☺️
0 oy
(5,083 puan) tarafından
Haklısın. Ne diyeyim Allah yardımcın olsun
0 oy
(445 puan) tarafından
Benim annem dugun zamanı hiç birşeyde yanımda yoktu düğün günü geldi evi gördü bı çocuklarin okulu var babana yemek lazım diye gelmedi ha buraya taşınırlar bir iki seneye torun diye ölüyorlar onda da kem kum etmez Allah var şimdi bile getir diyor her gün görüntülü arıyor canım anam kızsamda kıyamıyorum 
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Haklisin bir seyler bariz belli bundan sonra kimseden bir sey beklemem 
0 oy
(989 puan) tarafından
Kimseye minnet etme canım. Kazanılan kadarını harcarım bi şekilde idaremi ederim çocuklarıma kendim bakarım başkasına yine de muhtaç olmam bırak gelmesin niye kötü olacaksınız herkes evinde olsun mutlu olsun benim hiçbir zaman kimseden bi beklentim olmadı 
0 oy
(48,735 puan) tarafından
insaj bekliyor anneye her yasta muhtacız destek olsalar ne olur keske annem baksa bende calismayi düşünüyorum da bakmiyo hemde büyüdü benimki 
0 oy
(4,705 puan) tarafından
Annende olsa medet umma tüm evimi tek taşıdım sadece urfaya gelirken beni getirdiler eşime izin vermediler kızım rahatsız ondan yardım ettiler kızıma hamileyken bir ev değiştirdim kızım 1yaşındayken bir ev değiştirdim tek başıma yaptım esim de yardım edemedi depremden dolayi bir ev değiştirdim yani tek her şeyin üstesinden gelirsin çift maaş aliyormussun ağız egecegine başkasına baktır 
(350 puan) tarafından
Çift maaş alıcaz ama maalesef çok borcumuz zaten asgari ücretten en fazla bin lira fazla alıcam. Bir de eşimde bende nöbetli çalışıyoruz bakıcı nasıl tutayım gece çalışırken. Başkasında bırakamam gece. E gündüz ya ben ya eşim evde olcak zaten. Sadece ayda bir iki gün nöbetlerimiz denk gelirse diye destek istiyorum devamli bakması icin değil. Bunu en başta eşime de dedim anneme güvenip başlamam diye. Kendisi nöbetlerini benim nobetlerime göre ayarliycak
0 oy
(1,595 puan) tarafından
Ben annemden beklentiyi kestim. Allah da ona ya da başkasına muhtaç etmesin bu kadar net söylüyorum. Yaşadıklarımız benzer sadece ben onun yapmamasına alınmıyorum kırılmıyorum sinirlenmiyorum çünkü ondan beklediğim davranış bu. Senin de bir an önce beklentiyi kesmen hayrına olur. Benim annem hayatımda sadece bir figür. Vazo gibi duruyor işte bir köşede. Sana da tavsiye ederim 
0 oy
(235 puan) tarafından

Haklısın ama hayatta annen bile olsa kimseden beklentin olmasın ki üzülme.  

Benim annem çalışan bi kadın. Düğünümün olacağı gün bile sabah gidip dükkanı açtı öğlene kadar durdu geldi. Şimdi doğum yapcam, ancak 1 hafta kalabilirim yanında dedi çünkü izin o kadar ayarlayabilirim diyor. Napayım.. o kadar alıştım ki artık yanımda olmayışına. Sonuçta elin dükkanında çalışıyor diyorum ama izin hakkı onun elinde, dükkanı idare eden de kendisi. İstese söke söke izin kullanır ama o her şeyden önce iş hayatını tutuyo. Zor bi hayat yaşadı ve o hayattan kaçışı hep işi oldu onun bu bağımlılığını da anlıyorum ama ben de artık ortaokuldan beri hiçbir zaman yanımda tam olarak annemi göremediğim için beklentiye girmemeyi öğrendim. Gelirim ederim dese bile biliyorum ki dediği tam olarak yanımda olmak değil. Sadece kendi vicdanını rahatlatacak kadar yanımda oluyo. 

Ha maddi manevi yanımda mıydı dersen yanımdaydı ama ben kafamı kaldırdığımda annemi yanımda görmek isterdim hala da isterim. Ama olmayacağını bildiğim için yorum yapamıyorum. 3 yıllık evliyim evimde 1 gece kalmadı düşün. Çünkü sabah işe gidecek :D aramızda mesafe var 3 saatlik.gelirse iş çıkışı akşama gelirler gece dönerler. Aaah ah… yani boşver bacım 

0 oy
(13,320 puan) tarafından
Güvenilir birini bulmaya bak sadece nöbetler çakıştığı gün bakacak şekilde. Komşu olur tanıdık olur ona da bıraktığın günün parasını ödersin ben şu an 250 TL ödeyip bırakıyorum haftada bir veya çok istisna iki ancak oluyor o ayrımcılığın da en iyi ilacı mesafe 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 462 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 275 göst.
0 oy
34 cevap 491 göst.
29 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 447 göst.
7 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu