0 oy
590 göst.
Aile kategorisinde (7,940 puan) tarafından
Şimdiden diyim hiç linclemelerle uğraşamam.. oğlum 4 yaşında el hareketi çekmeyi öğrenmiş.ben nasıl unuturacam ona bana kızınca el hareketleri cekiyo al sana diyo sinirim bozuluyor dışarda yapsa rezil olacaz annesi öğretmiş sanacak millet çocuğu yapan ve çocuğuna unuturan var mı konuşmak ise yaramiyo yada kizmak

31 Cevaplar

+2 oy
(660 puan) tarafından
Benim arkadaşım annecim sen bu hareketi yaptığın icin öğretmenin bana kızdı dedi çocuk annesini koruma icgudusuyle daha yapmadi belki çözüm olabilir
(7,940 puan) tarafından
Vala görmemezlikten geliyorum biraz azaldı inşallah unutacak
-Reklam-
+1 oy
(8,996 puan) tarafından
Benim oğlum da.ogrenmiş nah yapiyo :D benim komigime gidiyo tepki versem inadına yapar görmemezlikten geliyorum 
(7,940 puan) tarafından
Ve çok komik ama bir o kadar sinir bozucu görmezden gelecem artkk
(8,996 puan) tarafından
Bir iki yapar unutur gibi geliyo :D bir ara da pipi mi ye diyodu ama bunu öğreten dayilariydi :D bizde 2 tane acaip fırlama dayı var biizimkiler de acaip düşkünler dayilarina
(997 puan) tarafından
Gelecekteki kızım :D kocamla birbirimize çok yapıyoruz mesela kocam su istiyor nah işareti yapıyorum alirsiiiinn diyorum birbirimize kahkaha atıyoruz yemin ederim çocuk bize çekmezse iyi, bize artık normal geliyor :D kocam bazen bak buraya nolmuş diyor nah işareti çekiyor :D
+1 oy
(2,411 puan) tarafından
Yanlis oldugunu soyleyeceksin, anlatacaksin. Her yaptiginda ayni sekilde. Bagirip buyuk tepkiler vermek daha da yapmasina neden olur.
(7,940 puan) tarafından
Bagirmiyorum ki ona kızıyordum bazen güzelikle ayıp yapma vs dedim. Daha çok yaptı artık görmemezlikten geliyorum biraz azaldı
0 oy
(863 puan) tarafından
Benm 2 bucuk yasnda oglm ogrenmis her yaptiginda bu yaptigin hos degil annem diye defalarca uyardm smdi yapmiyo ara sira unutup yine yapiyo ama eskisi kadar degl 
(7,940 puan) tarafından
Benimkine yeni öğretilmiş sürekli yapiyo öğretmeninede yapmis
0 oy
(337 puan) tarafından
Böyle durumlardan duygusal bi sekikde konus kuzum bak ben çok üzülüyorum bu hareketleri yaparsan kalbim çok kırılıyor vs diye konuş duysula bağlayınca vazgeçer inşallah 
(7,940 puan) tarafından
Denedim canım gülüyor
0 oy
tarafından
yaa umursamayacaksin unutacak ya da ceza vereceksin yapmayacak.. ogrendigi kisi de anlatabilir yapmamasi gerektigini tabii biliyorsan
(7,940 puan) tarafından
Biliyorum kim öğretmiş dedim neden güldü efe yapma ayıp dedi sanki çocuk hemen unutacak
tarafından
zamanla unutur biran da birakmaz ztn
(7,940 puan) tarafından
Yok canım sanmam halasından öğrenmiş halasida bekar kaynnam karşı komşum her gün hem halasını hem bu hareketi görüyor
tarafından
o zaman halayi cozumlemek lazim ya da gorusmeyeceksin
(7,940 puan) tarafından
Aynen ben yine bir konucam halasiyla
0 oy
tarafından
Bilmiyom canım nerden görmüş olabilir ama yanlış olduğunu anlat benimki 2 buçuk yaşında o  hayır dediğim de birdaha yapmaz masallah eğer yaparsa kiziyoum yanlış olduğunu tekrar anlatıyorum öyle öyle olunutur ama ama tek sefer de değil baya uğraşman lazım 
(7,940 puan) tarafından
Kimin öğrettiğini biliyorum..bende kızıyorum güzelikle diyorum daha çok yapiyo
tarafından
Ozaman onunla sert bir dille konus ve birdaha yapamasin el kadar çocuğa
0 oy
(435 puan) tarafından

Ablamin çocuğu da aynı yapıyordu ateşle korkuttu çakmakla öyle öyle unuttu başka türlü hiç unutmadı ceza kizma vs.

Yerimi alayım da gelir şimdi linç tayfası banada
(7,940 puan) tarafından
Kız hayata öyle birşeyle korkutmam çocuk travma gecirir
(435 puan) tarafından
Evet travma geçirmesinden korkarım bende ama onunkine bişey olmadı ateşe de rahatça yaklaşır yaramazligini da yapar jsshha. Zaten yap diye söylemedim bacım ablamda böyle unutturmustu baya uğraştık en son çare oldu inşallah unutur hemen
(7,940 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkürler
0 oy
tarafından
Kiz niye lincklyk çocuk bu ogrenmstir. Tepki vermyn diyor uzmnlar 
(7,940 puan) tarafından
Ne bileyim burdakiler herşeyi linç ediyo
0 oy
(12,601 puan) tarafından

Unutur heralde

Büyüdükçe çikiyormuş her şeyleri:)

(7,940 puan) tarafından
Okula gidiyo ya sorun olacak bize
(12,601 puan) tarafından
Çevreden öğrenmiştir unutur inşallah
(7,940 puan) tarafından
Yok haladan
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Benim kızım dil çıkartıyor en fazla o da sadece bana :) Dilan Polat takip etmiyorum birebir ama oğluna öğretmiş her fırsatta yapıyor maşallah keşfette karşıma çıkıp duruyor marifet gibi de paylaşıyor insan çocuğunun ayıbını örtmeli halbuki... 
(7,940 puan) tarafından
İşte benimde aynısını ve daha değişiğini yapiyo
tarafından
Ay kesinlikle Allah akıl fikir versin çocuğu anne yerine koyup asla dinlemiyor birde marifetmis gibi bişey olunca hemen o hareketini video yapmış koyar Allah sabır versin
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Linçlenicek birşey yok çocuklar her şeyi çabuk kapıyorlar malesef senlik bir durum yok evde eşimle birbirimize güzel konuşuruz onada annecim babacim hep dikkat ederiz ama kızım lan lan demeyi öğrenmiş nerden öğrendiyse bizde bilmiyoruz:)
(7,940 puan) tarafından
Canım benim kaynanam karşı komşum nerden ve kimden öğrendiğini biliyorum
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Sert tepki verdikçe inada bindiriyorlar canım. Benim kızımda küfür öğrenmiş ilk başta çok tepki verdim kızdım falan. Sonra fark ettim ki ben kızdıkça daha da yapıyor. Tepki vermedim evdekilere de bisey demeyin yapma dedikce yapıyor dedim. 2 gün sonra unuttu. Şimdi hiç etmiyor şükür  
(7,940 puan) tarafından
İşte bu unutmaz ona öğreteni her gün görüyor ve hareketide her gün görüyor
(1,577 puan) tarafından
Benim de eltimin oğlu öğretiyordu. Altlı üstlü oturuyoruz hergun görüyor. Ben kaç defa uyardım yanında bi daha küfür etme duymiycam diye. Uzak tutmaya çalıştım olduğu kadar şimdi çok şükür unuttu. Sende ya o çocuğu uyaracaksın yada uzak tutacaksın
(7,940 puan) tarafından
Çocuk 22 yaşında:)
(1,577 puan) tarafından
Ee yuhhh yani. O yasına kadar terbiye öğrenememiş mi? Gerçekten çok yazık aile terbiyesi almamış belli ki
(7,940 puan) tarafından
Vala normalde çok terbiyeli efendi bir kız ama.herhalde öğreteyim unutur diye düşünmüş o an ona tatlı gelmiş
0 oy
(3,578 puan) tarafından
Umursama hiç tepki verme bence güler yada kizarsan daha ısrarla yapabilir hiç bakma bile yaptığında 
(7,940 puan) tarafından
Gidip ona öğretene diyecem bir daha yapma çocuğun yanında ztn dedimde ama işin ciddiyetinin farkında değildim çok yaoiyo
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Linç ettim ediyorum edicem :D:D:D 

Bizimkiler bilmiyo ama muhtemelen disarda çocuklardan görmüştür,şimdiki çocuklar çok fena bi kelimeyi bi kere duysunlar hareketi görsünler ışık hızında beyinlere kazınıyo hemen 

(7,940 puan) tarafından
Hala 22 yaşında o ogretmis
(9,626 puan) tarafından
Olsun canim yine küçük değil,aksine öğüt vermesi gerekirken oturup hareket mi öğretmiş çocuğa,benim yeğenlerim daha benim ağzımdan bi kere bile sala.k kelimesini duymadı bırak hareket çekmeyi
(7,940 puan) tarafından
Oda böyle olacağını bilseydi eminim ogretmezdi sandı bir iki yapacak unutacak
(9,626 puan) tarafından
İşte diyorum ya zamane çocukları herseyi akıllarında tutuyolar,küçük çocuk olunca yaptığı hersey şirin duruyo belki bizde çoğu kez yanlışa düşüyoruz tatlı oluyo diye olmayacak şeyleri yaptiriyoruzdur eminim,insallah hemen unutur ama sinirlenme kızmadan uyar ki ters teper inada bindirir bu sefer
(7,940 puan) tarafından
Görmezden gelecem artkk
0 oy
(660 puan) tarafından
Aaah ah ben o hareketin kötü olduğunu bilmeden 1. Sınıfta yaptım herkes gülüyor bende anlamıyorum neye gülüyorlar (beni fanusta büyüttüler heralde) sonra öğretmenim görünce upuzun tırnaklarıyla kulağımı çekti kulağım kanadı babam işten çıkıp geldi öğretmenle kavga etmisti hiç unutmam ben o zaman öğrendim o hareketin yanlış olduğunu :(
(7,940 puan) tarafından
Kötü olmuş ya travma olmuş sanada
(660 puan) tarafından
Öyle tabi canım o yaşta hicbisey unutulmuyor okuldan soğuma sebebim oldu ve ilk şiddeti onda gördüm
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Şimdi söylediğim için beni de linçlerler ama umrumda değil. Bu tarz konulara hiç tahammülüm yok benim, uyarırım,kızarım devam ederse eline vururum yaparsa öyle bişey. Bi kere bilmeden işaret etmek için orta parmakla gösterdi oğlum. Bu yanlış bi hareket yapma dedim yapmadı bi daha. Ama bilinçli yani bi yerden öğrenip kötü olduğunu bile bile yaparsa dayanamam ben. Çocuklarda küfür el hareketi vs. Katlanamıyorum. 
(7,940 puan) tarafından
Bende nefret ediyorum sinirim bozuluyor
0 oy
(15,171 puan) tarafından
Benimki görmedi daha onu ama ilerde çocuğun birinden görüp marifet sanıp yapabilir. Çocuklar herşeyi aileden ogrenmezler ki. Sen o öyle yaptıkça sakin bı şekilde o yaptığın doğru bı hareket değil. Hiç öyle yapmıyoruz . Başka insanlar da görse rahatsız olur diyeceksin. Zamanla diye diye büyük tepki vermeyerek halledilir ancak. 
(7,940 puan) tarafından
İnşallah canım ya
0 oy
(322 puan) tarafından
Üç yaşında kızım oğlumun arkadasindan öğrenmiş bende ne yaptiycm unutturamadim eşim e o kareketi yapıp kaciyoo adam sinir oluyor Allah tan dışarda yapmaz ev halkına yapiyoo sadece 
(7,940 puan) tarafından
İşte bu disardada yapiyo.ogretmenine yapmış off
(322 puan) tarafından
Bilmiyom napcaz cnm ya kelin ilacı olsa başına sürer hesabi
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Ay benim oğlum da çocuklardan duymuş ananı... Dedi beynimden vurulmuşa döndüm resmen çocuklarla oynadığı sırada duydum 

Hemen çağırdım yanıma kızmadım sadece nerden duydun ne anlama geliyor biliyor musun dedim hayır anne arkadaşımdan duydum sadece dedi. Oğlum o çok kötü bir küfür bir daha sakın duymayacağım dedim o gün bu gündür asla kullanamadı 

Kızmadan korkutmadan güzellikle anlat zamanla bırakır 
(7,940 puan) tarafından
Belki sizinkinin yaşı daha büyüktür.bu Ekim'de 4 yaşını dolduruyo ve gülerek yapiyo ne desem daha çok yapiyo
(12,489 puan) tarafından
Evet 7 yaşında. Babasından çekinmiyor mu o söylese biraz ciddi bir şekilde bağırmadan ama ciddiyetini bozmadan
Ama bence zamanla unutur siz her seferinde yine yanlış olduğunu anlatın
(7,940 puan) tarafından
Oğlunuz kızım yaşında benim kızımda pis küfür arkadaşından duymuştu kızdım bir daha duymadım ama bu daha küçük dinlemiyor..Babasından hiç korkmaz hiç takmaz ciddiye almaz benden daha çok cekinir

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 668 göst.
28 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Eso han (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 201 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 384 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,700 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 303 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu

379,432 soru

11,357,503 cevap

34,835 kullanıcı

...