0 oy
383 göst.
Diğer kategorisinde (2,697 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet kızlar bugün televiyon tamire verildi eşim verdi yarın gelecek artık ne kadar tutarsa yemek yedik eşim ise giti televiyonda yok sobayai yaktım yanıyor  çocuklarında odasjnda koydum uyutaxam erken degilmi sizce ya ama ne yapsınlar işimize bitirdim çizgi filmde yok yatsınlar normalde 9bucukta uyurlar

15 Cevaplar

+2 oy
(1,132 puan) tarafından
Hayır tam zamanı. 8.30 9.30 arasi tum cocuklarin gece uykusuna gecmis olmasi gerekiyor.

Oglum gece 1 de de yatsa 6.30 7.30 arasi ayakta.

Su an yatiriyorum 4 bucuk yasinda. Beyin gelisimi icin cok onemli bu durum.

Sabah erken kalmasi da kesinlikle sorun degil cok guzel bir durum benim icin alginin en acik oldugu ogrenmenin en hizli oldugu saatlerde uyanik oluyor cocuguma verimli olabildigim saatler 6.30 7.30 arasi oluyor. 
(1,132 puan) tarafından
En guzelini yapiyorsunuz. Otizim tanisi var oglumun. Ilk ogrendigim zamanlar gece 4.30 da alarm kurup uyandiriyordum. Egitimdeki dersleri tekrarliyordum. Cok ta faydasini gordum simdi sabah dedigim gibi 6.30 7.30 arasinda uyaniyor sabah yaptigimiz aktiviteleri cok daha guzel kavriyor ve ogreniyir oglen saatlerinde o kadar verimli olmuyor kesinlikle abd de yapilan arastirmalarda cocukluk donemlerinde gune erken baslayan cocuklarin hem fiziksel hem beyinsel gelisimi gec kalkan cocuklara gore %60 önde gittigi goruluyor . Kahvalti saatinin bile erken saatlerde olmasi o kadar faydali ki bana cok erken kalkiyor gec yatir diyenler oluyor kesinlikle aldiris etmiyorum mühim olan cocugumun gelisimi
(2,697 puan) tarafından
Aynen ben bazen 7, buçukta kahvaltı yediklerini bile hatırlalarim 8 de bazen en geç 8bucukta
(9,573 puan) tarafından
2 kızım var biri 8 aylık diğeri 3 yaşında biri 7.5 da uyur öbürü 8.5 da o kadar memnunum ki sabah cin gibi oluyorlar neşeli enerjik hele küçüğü bi debeleniyor görün :))
(1,785 puan) tarafından
Balliko benim kızımda hafif otizim ama ne yaptıysak uyutamıyoruz 1 den önce eğitim falan asla işe yaramadı dr ilaç yazdı melatonin ona rağmen 23.00 gibi uyuyor ne yapmam lazım bilmiyorum günde 5 saat uyuyor sadece
(1,132 puan) tarafından
Badem98 canim otizimin genel sorunu bu ozellikle dhb de eslik ediyor ise(dikkat eksikligi hiperaktivite bozuklugu) uyku iyice cileden cikiyor oglum oyleydi oglen uykusunu 2 yasinda birakti geceleri de uyumazdi uyurken bile haraket ederdi eli ayagi hep risperdal e basladik biz. Oglen uykusunu birakinca erken uyutmaya basladim oglen uyuyorsa kes gunduz uykusunu uyku oncesi plates topu varsa ustunde ziplat kosmali haraketli seyler yaptir en az yarim saat otizimde yorgunluk hissi de yok gibi birsey ama yormaya calis bizim tek caremiz 1 uyku 2 egitim cok zor oluyor duzene sokmak gerekirse tekrar piskiyatri ye git ilaci degistirsin. Yada doz ayarlamasi yapsin bu cocuklarin beynu zaten karma karisik ve cok hizli calisiyor uyku olmayinca kafasiniyice karisiyor ve salgirgan haraketli hoplama ziplama kosma dönme gibi sepepsiz tepkiler veriyorlar:(
-Reklam-
+1 oy
(1,680 puan) tarafından
Oyun oynayın gece bilmem kaç kere uyanacaklar o zaman napcaksiniz TV de yok 
(2,697 puan) tarafından
Yok uyanmazlar canım sadece sabah erken kalkarlar artık kalsınlar geç yatsalar erken kalkıyorlar biri uyandimi hepsi uyaniyirlar
(1,680 puan) tarafından
Anladım cnm eskiden elektrik gitti mi sobanın yanına toplasir sohbet muhabbet ederdik ailecek annem babam (babamın çobanlık yaparken yaşadığı şeyleri anlatırdı )Ah babam sağ olaydı yine o anlari geleceğini bilsem uğrunda vermicem şey yok neyse saati gelen yatardı eskiden hersey nasıl güzeldi nereden geldiyse aklıma :))
(2,697 puan) tarafından
Bende odun sobası var bende yakıtın hemde iki tane canim zorluğu da çok  alah rahmet eylesin canim
(9,573 puan) tarafından
Kız gece bilmem kaç kere niye uyansınlar iki kızım var 7.5 8 de uyurlar bida kalkmazlar olması gereken bu
0 oy
tarafından
Erken uyusa erken de kalkarlar 
(2,697 puan) tarafından
Evet 7bazen 6 da kalkıyorlar
0 oy
tarafından
Uyumaları için çok erken değil mi :) 
(2,697 puan) tarafından
İki tanesi uyududa en büyük uyanık simdi
tarafından
Anladım
0 oy
(1,926 puan) tarafından
Birlikte oyun oynayın sohbet ettin hikaye anlattın çok eğlenirler bu durumu degerlendirin
(2,697 puan) tarafından
Uyudular canim sabahtan beri zıplamak tan oynamaktan yoruldular
(1,926 puan) tarafından
İyi o zaman inşallah sabah kadar uyurlar da sende dinlenirsin
(2,697 puan) tarafından
Evet ya bende uyucam bende çok yorumluyorum
0 oy
(573 puan) tarafından
Kaç yaşındalar ki evde TV dışında hiç mi etkinliğiniz yok 
(2,697 puan) tarafından
Onları yetisiyorim ama kendimi çok yipratiyorum şimdi bı yorgunum anlatamam zaten buda sonuncu karnımdaki eşimde dünden artık istemiyoruz dedi
tarafından
Ahaha yeterli artık kız Allah'ım hepsinin bakımı banyosu ek gıdası geleceği maslalah diyim zor işler
(2,697 puan) tarafından
Hemde çok zor bide ben aşırı titiz bı insanim ya  günde 2kere evi süpürge makinası çekerim günde 3kere elbiselerini degitirim
tarafından
Canım olması gerekenler bunlar ztaen de bende öyleyim ama hamilesin ya çok yoruluyo insan su dönemler
(2,697 puan) tarafından
Evet ben kendimi bu kadar çok goruyom ki doğumu nasıl yapacam
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Çocuklar hiç oyun oynamıyor mu?
(2,697 puan) tarafından
Oynuyorlar 3gun televiyon yok oyun oynayan başka bişey yapmilar sikildiklarinda birbirleri ne satasiyorlar
0 oy
(8,152 puan) tarafından
Çok erken daha ya TV harici birşey yapmıyor mu çocuklar 
(2,697 puan) tarafından
Oyuncaklar la oynadılar resim boyadılar
0 oy
(1,409 puan) tarafından
3 tane cocuk yatana kadar 9  bucuk olur zaten
(2,697 puan) tarafından
Yok canım uyudular bile gündüz hoplamaktan ziplamaktan oynamaktan yatağa kördüğüm gibi bayilldilar yorgunlar askerler sabah 6gubi uyanır ortaci askerim 5te anne çişim geldi gelir o biraz uyur uyamasi yarım saat olmadan kalkar o kakincada diğerleri kalkıyor
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Benim büyük cadı uyudu şimdi küçüğü uyutuyorum günlük aynı sadece küçük bazen uyumuyo yada çok uyanıyo 
(2,697 puan) tarafından
Gündüz benimkiler uyurlar ama bu aralar uyumuyorlar
(1,538 puan) tarafından
Benim kızda bıraktı gündüz uykusunu günler kısaldı zaten gündüzü dolu dolu geçiriyor bahçede felan geceye yoruluyor erken kalkıyor 7 de uyanıyor babası işten gelince
(2,697 puan) tarafından
Ay ne yapacaz canım benimkler televiyona baktıklarında uyurlar
(1,538 puan) tarafından
Bizde tv açılmıyo cnm akşamları sadece haber için açılır gündüz de mügecimi izlerim ☺️☺️☺️ başka da açılmaz kıi geldi açarız artık ama dışarı çıkamaz kısçem
(2,697 puan) tarafından
Ben gündüz televiyona hiç bakmam dizilerin var bı kaçta oda gece oynar
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Normal bizde şimdi yatırcaz çocukları uyku saatimiz geldi zaten saat 22.00 büyüme hormonunun en yüksek salgınlandığı zaman 
(2,697 puan) tarafından
Uyudular benimkler bile
(7,447 puan) tarafından
Rutinimizi yapıp yatırıcaz bizde şimdi eşim işten geldi biraz zaman geçirdiler şimdi uyku zamanı
(2,697 puan) tarafından
Oh iyi ne güzel
0 oy
tarafından
Bende başladım uyutuyorum anca dokuz bucuga uğur omrumu alır 
(2,697 puan) tarafından
Hayır kişi olsun canım ben kimseye doğurma neden doğurdun diyemem herkesin. Kendi bilecegi bişey çok günahmış birine neden doğurdun doğurma demek ama büyükmüş 3yas ilk oldigu için galiba çok mu üstüne titrediniz
tarafından
Evet canım çok hemde çok düşkünüz hatta baktık tek yapamıyor ayaklarımıza kadar öpüyor bizsiz duramıyo kardeş düşündük Allah'ta verdi ben gücüme gore canım Allah razı olsun bende kismeye karışmam gerkez kendi bilir bakabilecek kadar yapmalı benim maddi gücüm yeterli bir kaç çocuğa ama manevi olarka iki yeterli
(2,697 puan) tarafından
Ondan canım sızi biraz yoruyor ama sağlık olsun canım biraz kendi haline bırakın kardeşi olacak. Alışın bı yandan çünkü okula gittiğinde çok zorluk çıkartır
tarafından
Sağlık sorunu vardı canım titiz bakım ihtiyacı vardı bizde üzerine düştük zaten düşkündük öyle işte
(2,697 puan) tarafından
Ne yapacaz canım ben iyi şekilde yetirtimeye çalıyoruz
0 oy
(3,850 puan) tarafından
Ben de şimdi uyutuyorum. Sabah da 7 8 arası kalkar kızım. Öğlen uyksu yapmıyor ne o nr de ben dayanamıyorum 10 a kadar :) en azından akşam 1 2 saat kendıme vakit ayrırım dıyıp yatıyorum. Sabah kalkıncca kardeşini de kaldırıyo akşamı nası edıyorum allah bilir
(2,697 puan) tarafından
Macera aksiyon başlıyor sabah koştur koştur
(3,850 puan) tarafından
Tam öyyle ya :D
0 oy
tarafından
İlla çizgi film diye bişey Yok çocuklarla oynayın 
(2,697 puan) tarafından
Oynuyoruz zaten canim
0 oy
(2,341 puan) tarafından
Bnmki sekizde uyudu canm okula gidiyor sabah sekizde kalkıyor bidahada uyku yapmıyor yatağa sokunca küt gidiyor 
(2,697 puan) tarafından
Yoruluyor kıyamam ya

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 590 göst.
9 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gokefram (7,940 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 303 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 152 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu