+1 oy
152 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Selamün aleyküm kizlar 24 aylık oğlum konuşma konusunda zayıf Baba gitti anne geldi Yeni söylemeye basladi.diger kelimeleri anne baba  teyze dayı abi abla orda düştü traktör araba pasta uçağa hu der göz teması falan var annanene babanne dede at hayır derMehmet Ökkeş afra Tuğba bebek arda Ali gibi isimleri söyler   hayvan taklitleri yapar  normalmi bn mi takıyorum ilk oğlum hamileyim çok stres ölüyorum triodi var ondanmi diye eşim de kızıyor. Bana çocukta bişi yok diye diğer kız kuzeni var o sanki daha atılgan oğlumdan üç ay büyük yardımci olun doktura goturmelimiyim su getir talimatı anlıyor TLF dan abi aç traktör aç abla aç diyor. Bnmi takintiliyim

3 Cevaplar

0 oy
(4,994 puan) tarafından
Benim de çevrem de kız çocuğu var oğlum ile yaşıt 3 ü de çok net konuşuyor benim oğlum tek tük pedogoga gittik zamanla düzelir dedi ve dediği gibi kendi isteyince konuşuyor biz bir şey öğretiyoruz onu demiyor başka bir şey diyor bir de ailede oluncada normalmiş babam geç konuşmuş ablam da 7 yaşına kadar konuşmamış eşim de geç konuşmuş ben de sabırsızlıkla bekliyorum net konuşmasını konuştuklarını çevremizdekiler anlamıyor anlamıyınca ona da kızıyor eşim ben bir de anneannesi anlıyoruz bir de pedogog virüs dönemine gelen çocuklar da çok oluyor dedi konuşması netleşmesi için yanın da konuşan çocuk olması lazımmış söyledikleri bunlar ama tam net anlamıyor kimse

Anne 

Baba 

Dede

Osman amcasının adı

Oğulcan dayısının adı

Haso

Dayı 

Amca

Annesi Anneanne anneme diyor bu ikisini

Beyda 

Satu diyor babannesine babanne demiyor

Hamit

Eda

Nisa

Liva

Ece

Nana diyor eşimin arkadaşının adı hakan ona öyle diyor

Aşkım 

Annesinin kuzusu diyorum oğlum diyorum kendi dilinin döndüğü kadar söylüyor

1 den 10 a kadar sayıyor net tek

Görüşürüz hoşçakal bay bay güle güle iyi geceler diyor nereye gidiyorsun allah allah of sus vs diyor bu kadar konuşuyor aklıma gelenler bunlar birde ama tam net çıkmıyor ağzından
tarafından
Aynı bnm oğlan da böyle bn söyledikçe istemiyor kendi konuşuyor zamanı var demekki doktura brklicez beyfendileri ins konusular daha bizde sus deriz
(4,994 puan) tarafından
Hiç sıkma canını kuzum zamanı gelince bol bol konuşacaklar ve biz o zaman bir sussalar da kafa dinleyelim diyeceğiz :) Sağlıkları yerinde olsun da geç konuşsunlar
-Reklam-
0 oy
(2,566 puan) tarafından
Maşallah bence çok iyi cümle kurmaya başlamış ama bence telefon açmayın onun dediği gibi :)
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Benim kızım da öyleydi çat pat konuşuyordu kafama taktım baya.. 28 aylık oldu kardeşi doğdu hoşgeldin kardeşim dedi şok olduk :) o günden sonra dili açılmaya başladı bi pedagog ablama kitap önermiş bende aldım 3 yaş olanını o da iyi geldi eşleştirme yapıyor renkleri öğrendi sizde alabilirsiniz adı 'osman abalı dikkat güçlendirme seti' hepsiburadada 80 lira indirimde 3 kitap her biri 170 sayfa
(2,861 puan) tarafından
Evet bu 80 liraya aldım tavsiye ederim ama

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 385 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,733 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 595 göst.
9 Eylül 2023 Aile kategorisinde Gokefram (7,983 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 303 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu