0 oy
348 göst.
Diğer kategorisinde (746 puan) tarafından
Kızlar biz tam deprem bölgesindeyiz ve her an deprem oluyor geçen hafta annemgile kalmaya gitmiştim onlar başka ilçede o yüzden 1 hafta kaldım ama müstakil ev tek katlı yarında kaynanamgilin bahçesine gideceğiz belki 1 gün kalırım bilemiyorum 14 aylıkta kızım var eşim kızıma seni babaannengile götürüyüm de orda 1 hafta kal dedi bu arada kaynanamgil bina da en üst 7. Kat oturuyorlar bahçe evine cumartesi pazar geçiyorlar ben de ben çıkmam oraya dedim eşim annengilin orda korkmuyor muydun dedi tek katliydi 7. katla bir mi dedim biraz sinirlendi ama ben haklı değil miyim bir deprem olsa ztn 2. Büyük depremde 1. Katta duvar yıkılmıştı kolon sağlam diye orayı yaptırdılar annemgilin evinde çatlak bile yoktu şuan da da konteyner da kalıyoruz biz kiradaydik alt 1 kat yıkılmıştı eşyalarımızı bile zor çıkarttık Allah'tan en üst katta oturuyorduk 

8 Cevaplar

+3 oy
(1,763 puan) tarafından
Eşinde de tam bir kusura bakma ama mallık var akli sıra misilleme yapacak annende bir hafta kalmışsın ya deprem görmüş insana da 7. Katta bir hafta kalmdemek kusura bakma asagilik bir şey psikolojin bozulmus çünkü zormamak lazım sen haklısın ya deprem olsa 
(1,763 puan) tarafından
TOKİ binası sağlam bir tane bile yıkılmadı güvenle oturursun ama  sen hiç bakma konuşsun dursun
(746 puan) tarafından
Yok ztn gitmem ki kaynanamda söyledi ne zamana kadar çıkmazsin diye çıkmam ben siz çıkıyorsaniz çıkın dedim aynn TOKİ en azından sağlam olur
(1,763 puan) tarafından
Günahını almayayım ama belki kaynanan bizde de çok kalsın demiştir e madem öyle aşağıdaki eve geçsinler kal sende
(746 puan) tarafından
Evet söylemiş olabilir birde çok özledim fln diyordu kızıma görüntülü konuştular ondan sonra xtn eşim de söyledi bahçe evinde kalamazlar Hemi soğuk artık oralı sobalı birde kızları okula gidiyor binaya yakın okul bahçe evlerine uzak
(746 puan) tarafından
Birde şöyle bir şey var rahat olamıyorum orda kızımla bile ilgilenemiyorum kızımı sallamayi bıraktım yanımda emerek uyuyor ben orda asla öyle yatipta kızımı uyutamam
-Reklam-
0 oy
(8 puan) tarafından
Sen haklısın 
(746 puan) tarafından
İşte gelde bunu eşime anlat tmm özlemiş olabilirler torunlarini gelsin görsünler ama ben binaya çıkmam kızım birde yürüyor ya deprem olduğunda başka odada olsa ne yapacam
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Sen haklısın. İlle de kal derse, onlar yukarı çıksalar da sen bahçe evinde kal olmaz mı öyle
(746 puan) tarafından
Yok iki tane görümcem var okula gidiyorlar okul eve yakın bahçe evi de uzak arabayla anca gidilir o yüzden hafta içi binada hafta sonu bahçeye geçiyorlar kışın ztn kayınbabam arada bahçeye gider yoksa binada olurlar
(11,089 puan) tarafından
Eşin kabullenir o zaman inşallah ne diyim
(746 puan) tarafından
Yok ztn yüzümü düşürdüm anladı korkuyorum ne yapıyım zorla mı kendisi çıkmak istiyorsa çıksın kalsın ne kadar kalıyorsa kalsın ama ne ben çıkarım ne de kızımı çıkarttıririm oraya
0 oy
(763 puan) tarafından
Bende depremden bu yana bina da oturan akrabalara misafirliğe bile gitmiyorum çağırıyorlar bu korkunu artık yen diyorlar ama elimde olan bisey değil hastane dışında bir yere gitmiyorum en alt katta muayenehaneler onda bile deprem olursa nasıl kacarimin hesabini yapiyorum o derece bozuk psikolojim şimdi dogumum var ekimde hastane de nasıl kalcami düşünüp duruyorum 
(746 puan) tarafından
Deprem olunca bile korkuyorum ama konteynerdayim kafam rahat diyorum annemgilin oradayken de deprem olmuş annem baya hissetmiş uyanmış hemen yanındaydım bana demedi sabah söyledi deprem oldu diye
(746 puan) tarafından
İnşaallah sağ salim sağlıkla kucağına alırsın bebişini:)
0 oy
tarafından
Valla haklısın ben depremden sonra kaynanam 2. Kat ama 10 katlı bina diye 4 ay gitmedim biz gitmiyoruz diye evi taşıdılar sağolsunlar şimdi 3 katlı evde çok şükür krokmakta çok haklısın bende bir dönem hiç yüksek katlara gitmedm yeni yeni gidiyorum ama yüreğim hep ağzımda ya yine olursa diye
tarafından
Bende çıkmam eşimin halasina bile aylarca gitmedim 12. Kattı gidince de korkudan yarım saat oturup kalktım son donemde
(746 puan) tarafından
Valla bende çıkmayı düşünmüyorum açıkçası birde Göksunda büyük deprem bekleniyor diyorlar daha da korkuyorum
tarafından
Kuşum korkma artık daha büyük olmaz sanmıyorum fizyolojik olarak artık birkaç yüzyıl bu bölgede olmaz fakat yakın çevrede olabilir oda bizi sarsıyor Antep de sürekli sallanıyor marasla Malatya da hatayda olunca
(746 puan) tarafından
İşte bende Maraş'ın ilçesindeyim ne olursa burda rahatlıkla hissediyoruz ama Göksun da bekleniyor diyorlar ne kadar doğru bilmiyorum
tarafından
Goksunda sürekli oluyor zaten küçük büyük korkma Allah bidaha yaşatmasın
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Valla burda kim haklı diye bakılmaz bile öyle bir durumun içindesin, tabi ki kendini en güvende nerde hissediyosan orda kal 
(746 puan) tarafından
En güvendiğim en rahat ettiğim kendi evim konteyner artık evlere bile guven yok ki bir sallansa yıkılacak gibi yani deprem olduğunda konteyner öyle sallanıyorsa ben evdeyken sallansa kafayı yerim herhalde
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Korkunun ecele fâidesi yok bitanem sen temkinli davran yine de 7.katta 1gün dahi kalma. 
(746 puan) tarafından
Yok ztn artık en son sert söyleyecem ki anlasınlar kaynanamda bir ara söylemişti ne zamana kadar çıkmayacaksin dedi bende siz çıkın ben çıkmam oraya dedim sürekli söyledi cevap vermedim geri
(746 puan) tarafından
Birde şöyle bir şey var eğer ben oraya çıkarsam artık orda sürekli kal derler çünkü iki tane görümcem var daha 4 sınıfa gidiyorlar kaynanam kayınbabam çalışıyor çocuklar annesinin çalıştı yere gelecekler ben çıkarsam gelin burda oturun ztn ev yok konteyner soğuk olur Hemi çocuklara bakar diyecekler de bende ona gelemem ztn 14 aylık kızım var hiç yerinde durmuyor o kadar yükü kendim taşıyamam evin işi yemek her şeyi benden beklerler
(746 puan) tarafından
İlk evlendiğim sene beraber oturduk 1 sene ama bana bir ömür gibi geldi çocukların kahvaltısı, okula götür,ev temizliği, akşama yemek herkez gelmeden sofrayı açardım gelince herkes hazıra konar otururlardı sofraya ben hamile olunca söyledim ben ayrı ev istiyorum diye eşim o sıra yurtdışına gitti çalışmaya gelince hemen taşındık evde 1 ay durdum doğum yaptım ayrı evin tadını bile çıkartamadim benden sonra görümcemin okulu bitmişti o baktı şimdi de o üniversiteye gidiyor bakacak kimse yok beni en çokta onun için ztn o binaya çıkartmak istiyorlar
(2,994 puan) tarafından
Hiç hiç çıkma 7. kat çok yüksek birde duvar yıkıldı kolan sağlam dediler diyorsun yani ne mâlum sizin katın duvarinin yikilmayacaği Allâh muhafaza mümin bir delikten iki kez isirilmaz
(746 puan) tarafından
Aynn 1. Duvarı yıkıldı asansör de bozulmuş o sıra orta hasarlı demişlerdir geri hafif hasarlı oldu
0 oy
(39 puan) tarafından
Sen Haklısın tabiki Bende Kahramanmaraş tayim binamiz 5 katlı ben 4. Katindayim sürekli ablam Gorumumle falan Kalıyorum ama eşim tek Kalmamı istiyor artık bugün Denicektim ama Yapamadim yine görümümü cagrdim kendisi Başka Yerde çalışıyor balicaksinki İnsan Çok Korkuyor
(746 puan) tarafından
Bende Kahramanmaraşin ilçesindeyim Afşin 2. Deprem Elbistan'da oldu biliyorsun bize yarım saat uzaklıkta
(746 puan) tarafından
O depremde ev yıkıldı 4 katliydi birde ben nasıl şimdi 7. Kata çıkabilirim ki
(39 puan) tarafından
Çok haklısın Canım Hepimizin Piskolojisi çok Kötü Daha Adana Hatay malatya Göksun Olucak Diyorlar Dahada Korkutuyorlar Allahm elimizden Tutsun Ona Emanetiz Eslerimizede anlayis Versin
(746 puan) tarafından
Amin inşaallah öyle söylentiler daha çok korkutuyor işte ne zaman nasıl olacağını bilmiyoruz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 640 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 434 göst.
14 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 213 göst.
0 oy
5 cevap 205 göst.

378,253 soru