0 oy
342 göst.
Aile kategorisinde (261 puan) tarafından
Sevdiğim adama kaçarak evlendim. Akraba değiliz diye ailem vermedi. Ailesi bir çorap dahi almadı. Her şeyi eşim yaptı(altın hariç). Çoğu borcu bitirdik elhamdülillah. Fakat artık benim hiçbir şeye hevesim kalmadı. Gezme, yeme vs. 26 yaşında hepsinden soğudum. Ailemin evinde maddi manevi hiçbir şeyi dert etmezdim. Gezer tozar eğlenmek için bir şey bulurdum. Evlendim bana ait olmayan borcu ödüyoruz. Ailesine traktör vs şeyler aldı. Ve bu durum eşimden soğumama sebep oluyor gibi. Çünkü maddi anlamda bana bir dayanak vermiyor. Bunu söylediğimde ben paragöz kıskanç bencil biri oluyorum. Kafam karmakarışık lütfen objektif bir yorum yapın. 

9 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Ailesine harcama yaparken seni madur ediyorsa haklısın ama seni madur etmiyorsa kısmıyorsa takılma fazla 
(261 puan) tarafından
En basitinden bizim arabamız yok ailesine traktör inek vb. aldı. Çocukla ser sefil oluyorum bir hastaneye giderken bile
tarafından
Bazı erkekler  bekarken ana baba tanımaz evlenince ana baba düşkünü olurlar
(951 puan) tarafından
Dünyanın en iyi tespitini yaptın resmen ++++++
(261 puan) tarafından
Çok doğru haklısın
tarafından
:)))))
-Reklam-
0 oy
(17 puan) tarafından
Haklısın bnce cnm ama erkekler anlamaz .snra da bencil ,fesat derler .Kalan borcu da babası ödesin sıkıştım desin onu da erkekler demek istemez ama 
(261 puan) tarafından
Onlar günahını bile vermez. Ailenin tek ve ilk torunu kızım bir çorap dahi almadılar. 4 ay sonra görmeye geldiler.
(17 puan) tarafından
Bizde aynı cnm valaha alalh görüyor dua et konuşsakta erkek anlamiyor
(261 puan) tarafından
Dua etmekten başka çarem yok ki :/
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Bende aynı kaçarak evlendim hiçbir şeyim yoktu yatak odam bile aldık çok şükür sonradan birlik oturuyoruz ailesi ev yaptı borçları bitmiyor eşimden bekliyorlar onlarda biz ölcez ev senin olcak diyorlar eşime ama benim evde gözüm yok umrumda değil kararmış zaten burası onlara gönderiyor banada gönderiyor ama yetmiyor bize kızımda var herşeyde çok pahalı zaten gurbette bende senin gibi ne yapcam bilmiyorum çalışıyordum istemiyor çalışmamı bıraktım ama gönderdiği de yetmiyor bekarken istediğim her şeyi alırdım yapardım evlendim hapis hane gibi 
(261 puan) tarafından
Bende atanmayı bekledim olmadı nasip. O kadar daraldim ki her şeyden. Sürekli borç sürekli borç. Eşimde anlamamakta ısrarcı
(1,348 puan) tarafından
Benimki anlıyorda ne oluyor ki ben 6 senedir evliyim hala babamın mezarına gidemedim inşallah herşey istediğin gibi olur canım
(261 puan) tarafından
Neden gidemiyorsunuz? İnşaAllah sizin de istediğiniz gibi olur.
0 oy
(556 puan) tarafından
Haklısın canım, tabi paragöz ve bencil olacaksın. İşte ilk başta bir şey istemedin kaçtın diye bunları yapıyor. O zaman her şeyi istesen kıymetin olurdu. Ne kadar aza tamah edersen o kadar hırpalanırsın
(261 puan) tarafından
İstedim ama yapmadılar. Paramız yok deyip bir yıl olmadan evlerini yeniden yaptılar
(556 puan) tarafından
Anladım canım :///
0 oy
tarafından
Evliliğin insana çok fazla sorumluluk yüklediği doğrudur. Ne kadar iyi olsa da evlilik illa bir yerden pürüz çıkıyor. O yüzdendir evlenmeden önce eşinle aşkla muhabbetle hayaller kurarken evlendikten sonra soğukluk başlaması. 

Evet eşimi seviyorum hayalini kurduğum hayati yaşıyorum  evlatlarımız da var ev araba kavga da etsen gece sarılıp uyumak diye bir şey var elhamdülillah. Ama evlenmeden önceki muhabbet baskaydi. 

Ozluyordun hayal kuruyordun geçim problemleri aileler yok arada sadece ikiniz ve aşkınız vardı. 

Velhasıl evlilik yoruyor 
(261 puan) tarafından
Çok yoruyor hemde
tarafından
Nisanliyken liseden arkadaşımla karşılaşmıştım o evlenmiş hamileydi bana dediği şey en güzel zaman dilimi nişanlılık dedi. Şimdi iyi anlıyorum. Herkes sizi biliyor aşkınızı sevginizi birlikte bir yerde gorunseniz de ağzı açıp kimse laf edemiyor. Evli değilsin ama sevdiğinle rahat rahat gezip tozuylrsun. Şimdi çok iyi anlıyorum.
(261 puan) tarafından
Sorumluluk bilincinin tam olarak yüklenmediği dönem. Keşke o zamanlara geri dönme şansım olsa
tarafından
Keşke yaaaa ☺️
0 oy
(1,388 puan) tarafından
Bilemedim ama mesjn kavga çıkardı yani bende baba evinde maddi manevi ne güzel zamanlardı ahh şimdi ki halime bak aşırı canim sıkkın 
(261 puan) tarafından
Hani çok çok zengin aile değildik ama elhamdülillah istediğimiz çoğu şeyi yapmamıza müsade ederdi ailem. Kendimi boşlukta hissediyorum
(1,388 puan) tarafından
Benimde öyle şükür ki ailem yönünden zenginim benim canım dah farklı şeylere sikkin aşırı bencil eşim kendini düşünür hep
(261 puan) tarafından
Rabbim sizin de yardımcınız olsun. Umarım istediğiniz gibi olur her şey
(1,388 puan) tarafından
Amin canim hepimizin
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Traktör inek nedir gözünü seveyim? Allah eşine akıl fikir sana da sabır versin tövbe tövbe 
(261 puan) tarafından
Kendisine yatırım için yapmış evlenmeden önce. Ama onlar ailesinin üzerine. Amin amin Allah razı olsun
0 oy
(1,576 puan) tarafından
Haklısın sonuna kadar
(261 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Maalesef ki herşey sahip olasiya kadar canim
(261 puan) tarafından
Üzücü bir durum :/

İlgili sorular

0 oy
47 cevap 1,079 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Bircocukannesi10 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 684 göst.
25 Kasım 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 170 göst.
3 Haziran 2023 Aile kategorisinde Lale5616 (97 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
14 Nisan 2023 Aile kategorisinde Berivankarakus (163 puan) tarafından soruldu

378,460 soru

11,328,257 cevap

34,784 kullanıcı