0 oy
1,726 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Ne zaman konuşmanız gerektiği halde sessiz kaldınız? 

Veeeee

Bugün hayatının son günü olsaydı napardinz??

32 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Abim hasta, büyük sorunlar yaşandı eşi tarafından, o an abime cok şey söylemek istedim ama susup sessiz kaldım üzülmesin diye, eşi de bizim sessizligimizi kullanıyor, Rabbim merhametten yoksun insanlara merhamet nasippp etsin insallah,

Ömrümün son anını secde de geçirmek isterim
tarafından
En güzel cevap :))
-Reklam-
0 oy
tarafından

konusmam gerekiyosa hicbir kuvvet beni susturamaz:))) hayatmn son gunu olsa butun delilikleri yaparm

tarafından
Meselaaa canım ne gibi delilik :))
tarafından
sabaha kadar dsarda egleneblrm:))
0 oy
(118 puan) tarafından

Esim ve cocukları la  butun gun ylenırdım

Beni kuranlara gereken cevabı vermek ıstedıgımde

0 oy
(385 puan) tarafından

Kardeşim vefat ettiğinde tlfda babam a söyleyememiştim yoldaydı diye bir tek o zaman susmuştum ve 1 ay konuşamamıstım.

Bugun hayatımın son günü olsa hayatımda asla affetmeyeceğim insanlar var hepsini arayıp ahirette görüşecez size hakkımı helal etmeden ölüyorum der vicdanlarını ömür boyu sızlatırdım. Ve evlatlarımı en güzel yere emanet ederdim 

tarafından
Vayy güzelmiş yapmak istediğin sey
(385 puan) tarafından
Sağol cnm içimden geceni söyledim
(333 puan) tarafından
Canım onların vicdani olsa zaten bu söylediklerini duymazlardi
(964 puan) tarafından
Buna benzer birsey yaşadım.  İlk sevdiğim insanla evlilik aşamasından döndük ona son sözüm sana hakkımı asla helal etmeyeceğim benim ahımı aldın demk oldu. Aradan yıllar geçti ikimizde evlendik onun çocuğu olmuş falan filan hiç haberim yok. Bir sabah mesaj geldi beni ara. Numarasini biliyorum degistirmemis.  Tabiki aramadim ama içim içimi yedi durdu bütün gün.  Ertesi sabah tekrar aynı mesaj ve bu tam 1 hafta sürdü.  En sonunda aradı Esma zor günler geçiriyorum ruyalarima giriyorsun. Yalvaririm hakkını helal et başka birşey istemiyorum dedi etmiyorum dedim kapattım.  O kadar uzun süre mesaj attı ki belki 2 belki 3 ay.
 Hiç bir şekilde cevap vermedim ama hep de merak ettim acaba ne derdi var da yıllar sonra böyle yapıyor diye. 1 hafta sonra kardeşi aradı.
Esma abla abimi kaybettik dedi. Dünya başıma yıkıldı vicdan azabı çektim.  Eşimi seviyorum ama oda ilkdi ilk heyecandı ne bileyim çok zor geldi onun ölümü bana. Hala andık ca yüreğime taş oturur resmen.
En çok üzüldügüm de bebeği 3 aylık kalmış arkasında.
Senin bu yazdığın bana bu acı animi hatırlattı.
Eşim biliyordu eskiden başka birisi olduğunu.  O gün işten gelince sen neden agladin var birşey sende dedi.yok deidm ama çok usteledi bende anlattım bugün haberini aldim kardeşi aradı dedim. Sarıldı bana ağla içini dok içinde kalmasın yıllarca yüreğin acir dedi. Saatlerce eşimin koynunda ağladım. Rabbim ayağına taş deydirmesin çok merhametli bir kocam var.

Cok dusundum kendimle cok yuzlestim 4 yil gecti Irzima geçmedi beni ortada bırakmadı neydi diyorum hakkını helal etmeyecek kadar kinlenme sebebin inanin bulamıyorum. Cahillik işte 17- 18li yaşlar ne evliliği :)

Bu arada ömrümün son günü olsaydı onun mezarına ziyarete gitmek isterdim...
0 oy
(4,666 puan) tarafından

Esim ve ailem konusunda sessiz kaliyorum bezen canim. Son günümü sevdiklerimle doyasiya gecirirdim 

tarafından
Eş konusunda bnde bazen susuyorum
(4,666 puan) tarafından
Bazen susmak gerekiyo canim huzurun bozulmamasi icin
0 oy
tarafından

Çoğu zaman sknti çıkmasın diye susuyorum sonradan kendimi yiyenlerdenim. 

Bugün hayatımın son günü olsa annemin yanına giderdim ☺

tarafından
Bnde susuyorum sonra patliyorm
tarafından
Ben ne zaman patliycam bilmem
tarafından
Patla rahat et :)
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Eşimle her tartışmada her an diyebilirim 

Ikinci soruda hayatımın son günü olsa tövbe edip ölene kadar ibadet ederdim :)

tarafından
Evet eksikliğimiz bu bnce bazıları
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Kızımın kimliğini çıkaracağımız gün. Ortalığı yırtmam gerekirken susup alttan aldım.

Son günüm olsaydı da kizima sarilir koynunda uyurdum kokusuyla doya doya ♡

tarafından
Anne olmak ❤️❤️❤️
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle bide o nazlari cilveleri falan severken oldurecem diye korkuyorum içime sokasim geliyor bazen :) ♡♡
0 oy
(2,866 puan) tarafından

Hiç susmadım o an sustuysam bile uygun bi zaman da mutlaka içimdekileri dile getiririm ben.. 

Hayatımın son günü olsaydı eşime sım sıkı sarılırdım bırakmazdım sanırım ayy düşüncesi bile çok kötü ya :(

tarafından
İçine atmamak en güzeli valla bir de bn becersem
(2,866 puan) tarafından
Valla içimde durup beni kemirceğine dışıma vururum dışımı kemirsin dursun canım.. Susarak kendini cezalandırır insan. içine ata ata dert sahibi olursun en güzeli söyle kurtul
tarafından
Çok doğru dedin
0 oy
tarafından
Aileme karşı konuşacak cok seyim vardi ama kimsesizlikten korktum sanrm 23 yasindaym hep sustum. Iyi mi yaptm konussaydim daha mi kötü olurdu bilmiyrm. Icimde birikip dag olmazdi belkide.. Ama o zamanda simdi ki ben olmazdm. 

Ağlaya ağlaya son günümü de rezil ederdim :))(
tarafından
İçine atmaa cnm
0 oy
(2 puan) tarafından

Ben susamam ki beceremem:) son gunum olsa kizlarimla vakit geciririm baskada bisi yapmam kimseyide aramam

0 oy
(643 puan) tarafından
Esimle tartisirken konusmam gerekirken sessiz kaldim uzamasin diye son gunum olsaydi hastaneye gider dogururdum olene kadar oglumhn kokusunu icime cekerdim doya doya :))
0 oy
tarafından

Haklı olduğum zamanlarda ve kafanda herşey bittiği zaman. 

Hayatımın son günu olsaydı eğer tövbe ederdim herşey için.

tarafından
Gec değil canım her an son gibi yaşa
0 oy
(929 puan) tarafından

Eşime kalbi kırılmasın diye bazı şeyleri söyleyemiyorum yani direk söyleyemiyorum enazından dolaylı yollarla söylerim :) onun haricinde hiç kimseye susmam .. Son günüm olsaydıda bütün sevdiklerimi toplar onlarla vakit geçirirdim heralde . Son gün günaha girmenin alemi yok :D

tarafından
Tabi yani. :))
0 oy
(8,082 puan) tarafından

Benım sessiz kaldıgım pek görülmemiş seydır :) son günüm olsa sadece rabbime kavuşacagım için mutlu olurdum.İnan dünyadaki hiç bişeye hevesim yok. 

tarafından
Maşallah :)) hepimizin gideceği tek yer
0 oy
tarafından

Genellikle karşımdaki dediğim laftan anlamicaksa sessiz kalırım aman sana konuşsam ne fayda derim.. 

Annemin yanındayım babamın son günüm olsa olmak isticsğim yerdeyim yani rutinimi bozmaz annemle orta şekerli kahvemi içer ve anneme uuzn ömür  ve sağlığı için dua ederdim her gün yaptığım gibi... Bu yani benden bu kadar.. :) 

tarafından
Hep anneler eşler çocuklar :))
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Eşimle bi konuda tartışmıştık ve bana haketmediğim zoruma gidecek bi cümle söylemişti. Hiçbir şey söylemeyip ağlayarak diğer odaya girmiştim. Keşke o an susmasam konuşsaydım..

Hayatımın son günü olsaydı (ki belki öyledir..)yakınlarımın %90ını arar hepinizden nefret ediyorum canınız cehennemin taaa en dibine  derdim.. 

tarafından
Canın cehenneme dostum :))
0 oy
(1,063 puan) tarafından

Ben konusmam gerekiyorsa konuşurum susmam ve 

Hayatımın son günü olsa kocama doya doya sarılır kokusunu çekerek uyurdum sadece koklardim

tarafından
Ah bu eşler . Bnde oğluma eşime sarılır beklerdim
(1,063 puan) tarafından
Rabbim ayirmasin canm
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Ne yalan soylim ağzım sussa g... konuşur :))))) içime atamam  içime atıp ben deli olucama karşıdaki  deli olsun yada kahrolsun güzel canım benim valla çok kıymetli o herkesten 

2 rekat namaz kılar tövbe eder sevdiklerimi  arar sonrada hastaneye gider sezeryan olup kızımı eşime emanet edip tüm organlarımi bagislayip  donanmli bir yoğun bakıma yatıp saati beklerdim 

tarafından
Ay Cevriye Allah iyi etsin seni :)) donanımlı yoğun bakım he :))
(758 puan) tarafından
Normal yogun bakımda kesmiyo onu :)
(1,379 puan) tarafından
Canım organ bağışı yaptığım için  beyin ölümünün takibi yapılması laizm ki organlar doku hasarına ugramasin diye
(758 puan) tarafından
Ölecek ama hala dusunceli hala dusunceli masaallah :)
0 oy
(748 puan) tarafından

Hep susuyorum genellikle o zaman karşıdaki dahada sinir oluyor :)

Ve büğün hayatımın son günü olsa bütün gün oğluma sarılıp onu kokladım 

tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 522 göst.
18 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 2,267 göst.
13 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 1,609 göst.