0 oy
290 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (85 puan) tarafından
1 aylik bir bebeğim var çocukluğumuzdan beri 40 i çıkmayan çocuğun yanına adetli kadın girmez derler eşimin ailesi hiç bunu kaale almadan geliyor gidiyor annem adetli kadın gelirse kırmızı benekler olur yüzünde çocuğun derdi alnında birden oldu dünde eşimin yeğeni geldi adetliymis acaba diyorum tesadüf mü yoksa denilen doğrumu? 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,785 puan) tarafından
Eee canım annede lohusa kanaması oluyor o zamanda benekler olması lazım çocukta koca karı hurafesi inanma 
(85 puan) tarafından
Haklısın canım
-Reklam-
0 oy
(4,115 puan) tarafından
Hıc duymadım cnm bazen tutuyorda boyle seyler cokta inanma bence 
(85 puan) tarafından
Kız bacım inanmıyorum zaten ama bu lohusalik çok farklı biseymis iyice annem gibi oldum :D
0 oy
(1,182 puan) tarafından
İnanmıyorum böyle şeylere ben 
(85 puan) tarafından
Açıkçası bende inanmıyorum ama tecrubesizlik ilk çocuğum kim ne derse doğru söylüyor sanıyorum
0 oy
(4,106 puan) tarafından

Cok sacma  valla 40 dan once de bebek kurani okunuo kim edetli kim degil

Nerden bilelim. Adetliysen gelme de denmez:) bebek gormeye tonlarca kisi geliyor:) en basta zaten benegin annesi adetli lohusa :) bence devasa hurafe

(85 puan) tarafından
Tabi ki denmiyor haklısınız kişi kendini bilcek annem bizi göndermezdi öyle durumlarda evlendim alışkanlık olmuş yine gitmem ne olur ne olmaz diye
0 oy
(570 puan) tarafından
Bizde adetli kadın geldimi bebek ziyaretine bebegin kulağına gelen kişi üc kere ben senin annen gibiyim diyorlardı lohusada adetli oldugu için bebegin yüzü kırmızı olur diye hurefa falan degil aslında yıllar öncesinde eskiler doktora götüremezmiş cocuklarını kendilerini böyle şeyler başlarına geldikce dikkat etmeye başlamışlar kendi bildikleriyle cocuk büyümütmüşler teyzem öyle derdi 
(85 puan) tarafından
Canım nerelisin sen bensin bizde de öyle derlerdi benide annen gibi gör dün gelen kız bekar nasıl böyle de diyim diyorum kendi kendime diyemedim
(570 puan) tarafından
Ben Arnavutum Makedonya
0 oy
(159 puan) tarafından
Ben duydum cnm böyle bişey var ve başıma da geldi aynısı

Ablam adetliydi bebeği görme yazık günah biseynolur dedik Ablam tabi biraz meraklı :)))

Neyse ertesi gün sonra bezini degitirim dedim Allahım boyle çocuk pişikten yanıyor daha 15 günlük bebek 

Neyse 3 gün sonra ablam adetten çıktı kendini yıkarken adet temiz suyunu birazını başına birazını da kızımla yıkadım akşama biseyi kalmamıştı 

HURAFELERE İNANMAM AMA BU DOĞRU GERÇEKTEN
(85 puan) tarafından
Ay ne bilim benim yengmde hoca oda var öyle bisey doğru düzgün fetva veren hoca kalmadı hurafe dediğiniz bir çok şey gerçek diyor bilemiyorum
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Ayy hurafe yaa kuzum takilma
(85 puan) tarafından
Kuzum takılmak istemiyorum ama alnında cenesinde yüzünden yayıldı hiç böyle biseyde olmamıştı düne kadar bugün aşısı var dr a soracağım inşallah
(16,489 puan) tarafından
Sor cnm bak bakalım neymiş
0 oy
(1,216 puan) tarafından
Bizde de diyorlar da ben inanmiyorum
0 oy
(643 puan) tarafından
Benim bebeğim de kırkı cikmadan adetli yaninda vardı hem de kaç defa çok sukue bişey olmadı bir kere kırmızı benek oldu onda da sivrisinek yemisti
0 oy
tarafından
Benim annem kız kardeşim de adet oldular aynı evde kaldık hiç alakası yok ben inanmıyorum öyle şeylere 
(85 puan) tarafından
Niyet önemli canım benim esimin tarafi fitne fesat oldukları için adete gerek kalmıyor plan oluyor zaten
0 oy
(12,823 puan) tarafından
Bana çok saçma geliyor böyle şeyler tutarlı bir tarafı da yok 
0 oy
(787 puan) tarafından
Bebeğini maalesef öpmusler ..bebekler ondan oluyor Yenidoğan da 
(85 puan) tarafından
Babamız şapkasından opuyordu onada sordum tabi hatta bir tur kavga ettik bu konu yüzünden
0 oy
(304 puan) tarafından
Ben eskiler ne derse inanırım.vardir bı bildikleri ben yeni doğum yaptım bebeğime dua okuyup ufledim annem yüzüne üfleme sarılık olur dedi dinlemedim ertesi gün sarılık oldu
(85 puan) tarafından
Ne kadar inanmıyoruz desekte aklımızın bir köşesine yer etmiş dimi
0 oy
(944 puan) tarafından
Adetli giremez ama gelen kişinin de Adetli olup olmadigini bilemeyiz ki
(85 puan) tarafından
Biz bilemeyiz kişi kendini bilip gelmemeli ben inanmasam da uygularım ne olur ne olmaz diye

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 386 göst.
16 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 1,483 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde Saida Nasirova (199 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 536 göst.
8 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 451 göst.